Hlavná Slávnostná Recepcia 24 nápadov na výzdobu svadobnej hostiny, ktoré ohromia vašich hostí

24 nápadov na výzdobu svadobnej hostiny, ktoré ohromia vašich hostí

Tieto malé detaily budú mať obrovský vplyv. Farebný salónik s pohovkami a vankúšmi a lampami na vonkajšej svadobnej hostine Fotografia Kobyho Browna
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 12. januára 2021

Výber perfektnej svadobnej výzdoby pre vašu recepciu sa môže cítiť ako nikdy nekončiaca úloha. Správny dekor bude vylepšite svoje miesto konania a zrealizujte svoju svadobnú tému. Ale s množstvom nápadov na svadobnú výzdobu na prehliadanie online, môže byť ťažké zúžiť to najlepšie pre váš štýl. Ak si nie ste istí, ako sa rozhodnúť, sme tu pre vás.

Pred kúpou a požičiavaním dekorácií svadobnej hostiny sa poraďte so svojim zmluva o mieste konania Najprv zistite, či existujú nejaké pokyny o tom, čo môžete dodať sami. Múzeum alebo iné historické svadobné miesto napríklad nesmie povoliť dekorácie, ktoré menia nehnuteľnosť (napríklad klince na značenie alebo závesné svietidlá). Alebo ak sa budete ženiť doma na tvojom dvore , najskôr preskúmajte priestor a zistite, aké nápady na výzdobu sú realistické, najmä ak sa nachádzate na odľahlom mieste.

Aby sa vaše kreatívne nápady rozbehli, začnite tým, že si zadáte kvíz Lizapourunemerenbleus's Wedding Style, aby ste určili tému pre váš veľký deň. Potom, keď ste pripravení začať plánovať, prezrite si nižšie uvedené nápady na svadobné dekorácie. Bez ohľadu na to, či hľadáte nápady na sedenie, jedinečné ozdobné prvky alebo svetelné zdroje pre domácich majstrov, urobili sme prácu za vás a našli sme inšpiráciu pre každý svadobný štýl a rozpočet. Keď sa už nazbierate dosť nápady na recepciu , spolupracujte so svojim tímom predajcov a oživte víziu svojho svadobného dňa.

Závesné svetlá

Reťazové svetlá navlečené pod tendenčnou vonkajšou svadobnou hostinou Alison Conklin Photography

Vytvorte romantickú atmosféru pomocou reťazových svetiel zavesených na stropoch vášho priestoru recepcie. Alebo ak organizujete svadbu pod holým nebom, rozpohybujte svetlá medzi stromami a konármi a urobte tak rozmarnú atmosféru. Kreatívne osvetlenie je jedným z Najväčšie svadobné trendy do roku 2021 , takže je to jeden nápad na svadobnú výzdobu, ktorý by ste nemali prehliadať. Reťazové svetlá spolu s votívnymi sviečkami, neónovými nápismi alebo čajovými sviečkami môžu vytvoriť príjemnú vizuálnu estetiku, ktorá premení váš priestor. Prenajmite si závesné svetlá od miestneho predajcu alebo investujte do cenovo dostupných súprav z miestneho železiarstva, aby sa stal projektom „urob si sám“. Osvetlenie je kľúčový detail, ktorý zvýrazní miesto vašej recepcie - a zo všetkých najlepších nápadov na svadobnú výzdobu je jedným z našich obľúbených.

Zjednodušte stredové prvky

Jednoduché kúsky centra svadobnej hostiny s minimalistickými červenými kvetmi a modrými svietnikmi Fotografia Chelsey a Jordan

Čo sa týka nápadov na svadobnú výzdobu, menej môže byť viac. Vrcholy stola sú dôležitou súčasťou vášho príjmu, ale môžu byť silné, ak nie sú úmerné priestoru. Hostia sa radi miešajú pri svojich stoloch, takže výškové úpravy môžu pôsobiť rušivo. Jednoduché dekorácie svadobného stola môžu urobiť rovnako veľkú výpoveď. Minimalistické kvetinové zväzky, jemné vázy, sviečky a bežce na stôl môžu všetky pôsobiť ako pôsobivé vrcholy. Pri plánovaní dekorácií svadobnej hostiny majte na pamäti svoj priestor a to, ako ho môžu doplniť vaše stredobody.

Vytvorte si salónik na sedenie

Salónik na vonkajšej svadobnej hostine s ružovými a neutrálnymi pohovkami a stoličkami s vankúšmi a štruktúrovanými pufami Fotografia Kobyho Browna

Doprajte svojim hosťom veľa miest na sedenie s útulným salónikom. Nesúladné sedenie je nastávajúci svadobný trend, ktorý je ľahko dosiahnuteľný na vašej recepcii. Niektoré požičovne môžu ponúkať ležadlá, ležadlá alebo pohovky na zväčšenie priestoru na recepcii. (Vaše zariadenie môže mať k dispozícii aj alternatívny nábytok, ktorý by bolo možné použiť ako dekoráciu.) Vylepšite priestor premyslenými akcentmi, akými sú prikrývky, potlačené vankúše a textúrované pufy, aby ste pozvali hostí na spoločné posedenie, keď práve netancujú. Predstavte si svoj salónik ako rozšírenie svojej svadobnej témy. Vyhľadajte nábytok a akcenty, ktoré zodpovedajú vášmu paleta svadobných farieb aby to vyzeralo vybrúsene a zámerne.

Naplánujte si zeleň

Zeleňová nástenná dekorácia na svadobnej hostine s neónovým priezviskom navrchu Fotografia J. Harpera, Folklore Flower Co.

Výrazné kvetiny budú všade v roku 2021. Ak hľadáte vynikajúci nápad na svadobnú výzdobu, zvážte zeleň. Klaster zelených vnesie do vášho prijímacieho priestoru svieži život a môže slúžiť aj ako jedinečné pozadie fotografií. Nechajte svoju stenu tak, ako je, alebo ju ozdobte vlastným neónovým nápisom alebo šnúrkami okolo vonkajšieho okraja. Ak hľadáte funkčnosť, zeleňová stena môže fungovať kdekoľvek na vašom svadobnom mieste - použite ju za oltárom ako pozadie obradu a potom ju preneste na miesto recepcie, aby ste ju čo najviac využili.

Zakryte stropy

družička dar neveste v deň svadby

Rustikálny priestor na príjem stodoly s dekoráciou z bielej tkaniny fotografovanie jednej lásky

Nepodceňujte silu látky. Prekryté stropy môžu vášmu miestu dodať nádych očarujúceho bohatstva. (Aby ste dosiahli rustikálny vzhľad, nad tkaninou navlečte strunové svetlá, aby priestor jemne vyžarovali.) Nechajte to formálne s bielymi závesmi, alebo experimentujte s farebným materiálom pre avantgardný vzhľad. Zavesené stropy budú pútať pozornosť, preto ponechajte zvyšok výzdoby na recepcii minimálny, aby ste predišli preťaženiu priestoru.

Zaveste biologicky rozložiteľné papierové lampáše

Biele papierové lampáše navlečené ako dekorácie svadobnej hostiny na vonkajšom mieste Spoločnosť KMI Photography Inc.

Aby sa vaša svadobná hostina cítila ako v rozprávke, vešajte sa ekologický biologicky odbúrateľné papierové lampáše v celom priestore. Rovnako ako žiarovky a sviečky, aj papierové lampáše budú vyžarovať jemnú a príjemnú žiaru. S trochou starostlivého plánovania sa váš priestor bude cítiť ako scéna z filmu s týmito snovými svietidlami.

Usporiadajte zobrazenie karty Escort

Zobrazenie sprievodnej karty na stene zelene s červenou kvetinovou výzdobou ako ozdobou Fotografia Lauren Galloway

Budete potrebovať spôsob, ako informovať hostí, kde sú ich miesta, a preto sa vyvarujte jednoduchému miestenkovému stolu a vytvorte si namiesto neho pamätný sprievodný lístok. Hostia uvidia displej ihneď po príchode na recepciu, takže je to vynikajúca príležitosť, ako ich ohromiť svojou kreativitou. Môžete si zaistiť zábavný a interaktívny zážitok s minimálnym úsilím. Jedlo je spôsob, ako potešiť hostí, a preto ponúkajte predjedlo alebo nápoj s číslom stola. Ak chcete dosiahnuť estetickú možnosť, prilepte čísla stolov na zeleň alebo na kvetinové príslušenstvo. (Keď karty miest zmiznú, bude stále slúžiť ako ozdoba.) Vymyslite spôsoby, ako začleniť vašu svadobnú tému do displeja sprievodnej karty, pretože vaša premyslená pozornosť k detailu bude u hostí rezonovať.

Premeňte vlastný recept na kokteil na dekoráciu

Vlastná dekorácia koktailov na vonkajšej svadobnej hostine Fotografia Abby Jiu

Vlastné koktaily sú kreatívnym spôsobom, ako si prispôsobiť svoj príjem. Aký lepší spôsob, ako predviesť svoju osobnosť, je servírovať svoj obľúbený nápoj? Ak plánujete ponúkať nápoje na mieru, zobrazte vybrané nápoje pomocou umeleckého diela. V spolupráci so svojim papiernikom alebo miestnym umelcom (alebo talentovaným členom rodiny) ilustrujte svoj kokteil spolu s jeho prísadami, aby hostia presne vedeli, čo popíjajú.

Použite svoj koláč ako čl

Štvorposchodová biela svadobná torta s pastelovými botanickými ručne maľovanými dekoráciami Lauren Fair Photography

Svadobná torta je viac ako len dezert. V roku 2021 páry premieňajú svoj koláč na dekor s premyslenými návrhmi a ručne maľované akcenty . Ak hľadáte jednoduché nápady na svadobnú výzdobu, spolupracujte s kuchárom alebo cukrárom na dizajne koláča, ktorý sa zdvojnásobí ako umenie. Bude slúžiť ako ozdoba od chvíle, keď prídu hostia, kým vy a váš S.O. nakrájajte prvý kus dohromady.

Prispôsobte stôl miláčika

Moderný rustikálny zlatý stôl na svadobnej hostine s neónovým nápisom, kvetinovými aranžmánmi a sviečkami na zemi s diskotékovými loptičkami Ashley Leftová

Zatiaľ čo vy a váš manželský partner môžete sedieť pri stole pri stole, je to tiež možnosť sedieť vo svojom vlastnom priestore oddelene od svadobnej hostiny. Stôl miláčika je romantický spôsob, ako si môžu páry užiť spoločnú recepciu (teda skôr, ako sa začne tancovať). A ak hľadáte spôsoby, ako vylepšiť svoje miesto, stôl miláčika môže byť ústredným bodom dekorácií. Upravte oblasť kvetmi, elegantnými svietnikmi, vývesnými stoličkami, neónovým nápisom alebo okvetnými lístkami ruží, ktoré obklopia vaše sedadlá, a vneste do miestnosti farbu a textúru.

Zaveste si kvety

Pozastavené kvetinové úpravy na svadobnej hostine v stodole Fotografia Rebeky J. Murray

Kvety nie sú vyhradené iba pre vaše stredobody. Zavesenie sviežich aranžmán niekoľko stôp nad tanierom vašich hostí je jedinečný spôsob, ako vytvoriť intímnejší priestor. Zavesenie kvetov zo stropu tiež dodá miestnosti rozmer a je to špeciálny spôsob, ako zmeniť miesto konania a urobiť ho jedinečným.

Pošlite správu s návrhovými listami

Biele rozsvietiace označovacie písmena v Fotografia Ashley Goodwin

Ak si myslíte, že všade vidíte značkovacie písmená, nie ste sami. Páry posúvajú značenie na novú úroveň s veľkými písmenami, aby mohli hláskovať svoje mená alebo poslať správu hosťom. Ak pracujete s veľkou prijímacou miestnosťou, značkovacie písmená priestor pekne vyplnia (najmä ak sú na nich žiarovky). Požičajte si listy od miestneho predajcu, ktoré použijete na vašej oslave. Usporiadajte ich do svojich iniciálok, zdieľaného priezviska alebo do uvítacej správy.

Podávajte interaktívne dezerty

Stena na šišky so zelenými akcentmi na rustikálnej svadobnej hostine Milovníci lásky, Nomadské šišky

Každý sa teší na dezert, ale pokiaľ ide o podávanie sladkostí, myslite mimo krabice. Môžete vytvoriť dezertný displej, ktorý bude fungovať aj ako ozdoba svadobnej hostiny. Postavte si koblihovú stenu, s ktorou môžu hostia interagovať, alebo si dajte stôl s cukríkmi preplneným farebnými dobrotami. Dezertná podívaná na hostí zapôsobí, preto si oblasť prispôsobte značením, personalizovanými obrúskami a ozdobami.

Použite bežiaci stôl, ktorý vyskočí

Smaragdovo zelená obrus na svadobnej hostine s vonkajšími stanmi Fotografia výtvarného umenia Kayla Barker, Požičovne jemnej bielizne La Tavola

Áno, farebné behúne a nabíjačky na stôl môžu byť efektnou ozdobou svadobného stola. Alebo, pre odvážnejší prízvuk, siahnite radšej po vyhlásení obrusov. Vyberte si svetlú farbu alebo textúrovaný vzor, ​​aby sa oči dostali do stredu stolov. Potom, namiesto niekoľkých veľkých kvetinových vrcholov, ich umiestnite do menších vázy s púčikmi, aby ste upriamili pozornosť na farebné akcenty.

Zobrazte balónový oblúk

Biely balónový oblúk okolo vchodu na mieste priemyselnej svadobnej hostiny Fotografia Elisy Lopez, Balónový bar

Vneste na svoju svadobnú hostinu mladistvý nádych s balónovým oblúkom. Umiestnite ho okolo svojho vchodu a nasmerujte hostí správnym smerom, alebo ho použite inde, napríklad nad barom, okolo stolu miláčika alebo ako pozadie pre fotogalériu. Môžete ho dokonca použiť ako svadobný oblúk počas obradu na hravý dotyk.

Zahrňte odkazy na popkultúru

Fotografia Mary Costa

Jednou z najkreatívnejších myšlienok svadobnej dekorácie je zahrnúť odkazy z popkultúry. Možno vy a váš S.O. sú Hviezdne vojny fanatici , alebo možno môžete citovať každú epizódu z Kancelária . Ak sa vášho vzťahu výrazne dotkol film, televízna relácia, pieseň alebo kniha, zahrňte do dekorácie referencie. Možností je neúrekom: nahraďte čísla tabuliek názvami svojich obľúbených filmov, vytvorte si menu inšpirované televíznou reláciou alebo použite tortu s citátom obľúbenej piesne. S trochou kreatívneho myslenia môžete nájsť osobný spôsob, ako začleniť momenty popkultúry, ktoré definujú váš vzťah.

Vyberte si sezónnu inšpiráciu pre tabuľku

Vianočná stolička s károvanými obrúskami a borovicovým vencom na zimnej svadobnej hostine Fotografia Christy Tyler

Tí, ktorí hovoria „robím“ cez prázdniny, majú od začiatku dostatok inšpirácie na prácu. Väčšina sviatkov je synonymom určitých farieb a vzorov, ktoré môžu pri dekorácii miesta svadby uberať na hádankách. Ak chcete, aby vaša svadobná téma vyzerala vkusne, zamerajte sa na tabuľku. Nastavenia a stredové prvky môžu oživiť vašu víziu bez toho, aby pôsobili príliš silne alebo gýčovo. Ak plánujete napríklad zimnú svadbu, zakomponujte luxusnú rubínovú a smaragdovú farebnú schému alebo použite kockované a pytlovité akcenty, aby zodpovedali vianočnej téme.

Začleniť astrológiu

Prestieranie inšpirované astrológiou s mesačnou kartou a námorníckymi a zlatými akcentmi Fotografia Tida Svy

Niektoré z najlepších nápadov na svadobnú výzdobu môžu byť napísané vo hviezdach. Ak ste nadšencom astrológie, zvážte začlenenie nebeských akcentov do dekorácií svadobnej hostiny. Ako prestieranie pri stole používajte tvary ako hviezdy a mesiace a vo svojich stredobodoch a akcentoch v celej miestnosti sa nakloňte do sýtych, snových farieb ako námornícka, strieborná, zlatá a čierna.

Znížte počet inštalácií osvetlenia

Vonkajšia moderná svadobná hostina so zníženými čiernymi lustrami macrame a sviečkami De Jaureguis

Ak máte možnosť, zníženie svetelných inštalácií je nepravdepodobný nápad na svadobnú výzdobu, ktorý vo váš veľký deň vytvorí jedinečnú a intímnu atmosféru. Porozprávajte sa s predajcami na mieste recepcie o možnostiach osvetlenia. Ak môžete sklopiť lustre a svietidlá tak, aby viseli tesne nad stolmi, priestor sa úplne zmení tak, aby pôsobil moderne a náladovo.

Kobercové podložky

Česká svadobná hostina so stanmi s farebnými vrstvenými kobercami a závesnými svetlami macrame Nichols

Pokiaľ ide o nápady na svadobnú výzdobu, ktoré pôsobia sviežo, premýšľajte od základov - doslova. Verte či neverte, podlaha na mieste recepcie môže dramaticky ovplyvniť celkovú atmosféru priestoru. V oblasti, ktorá pôsobí útulne a eklekticky, položte na seba tlačené koberce pri vchode alebo do vyhradeného salónika. Koberce, ktoré vyhovujú vašej farebnej schéme, budú vykonávať tému praktickým a zámerným spôsobom.

dajte mu ponuku na 3 dni

Postavte si samoobslužnú stenu na nápoje

Uvítacia stena zo šampanského na svadobnej hostine s ružovým a oranžovým balónovým oblúkom Kay + Bee

Šampanské ísť? Áno prosím. Samoobslužné nápoje môžu byť novším trendom svadobných dekorácií, ale je to užitočný nápad, ktorý zabaví hostí po celú noc. Nápojová stena môže byť, podobne ako dezertná stena, ústredným dekoračným bodom v priestoroch vašej recepcie. Hostom uľahčuje popíjanie nápoja, keď sa stretávajú, namiesto toho, aby čakali v preplnenom rade v bare. Navyše, v kombinácii s inými ozdobnými kúskami, ako je balónový oblúk, kvetinové girlandy alebo znak monogramu, bude stena nápoja vyniknúť zo všetkých správnych dôvodov.

Ako stredobod používajte teráriá

Teráriová zeleň umiestňuje karty na svadobnú hostinu Fotogrpahy výtvarného umenia Kayla Barker

Nie ste kvetinová osoba? Ak nie sú v súlade s vašim vkusom, nie je potrebné mrhať kvetinovými ozdobami. Vytvorte rustikálnu stolovú scénu so zhlukom sukulentov a listových zelených vencov (ako eukalyptus alebo olivové listy) v košíku zo zemitého dreva. Poraďte sa so svojim kvetinárstvom, aby ste sa dozvedeli o možnostiach zelene, ktorá môže nahradiť tradičné kvetinové úpravy.

Mixujte tvary vo svojom Tablescape

Biele a zlaté nezhodujúce sa porcelánové taniere na svadobných stoloch Carlie Statsky

Na váš ideálny dekor dekorácií stola možno kvetinové úpravy nestačia. Ak chcete, aby sa vám zobrazovali tabuľky, ktoré ohromujú, začleňte nezhodné tvary porcelánu a dodajte nastaveniam hĺbku. Pridanie uhlovej dosky k okrúhlej nabíjačke je jednoduchý detail, ktorý bude pôsobiť esteticky.

Požičajte si farebné sklo

Modré sklo na vonkajšej svadobnej hostine Fotografia Anny Kuperbergovej

Namiesto toho, aby ste väčšinu rozpočtu na výzdobu recepcie míňali na stredové prvky, zvážte použitie tejto časti na prenájom doplnkov, ako je farebné sklo - vaše recepčné stoly sa rozjasnia s minimálnym vynaložením práce.