Hlavná bazény 39 obrázkov bazénov (inšpiratívne návrhy a nápady)

39 obrázkov bazénov (inšpiratívne návrhy a nápady)

Moderný dom s tyrkysovo modrým bazénomVitajte v galérii krásnych fotografií bazénov. Bazén môže byť ústredným bodom alebo zavŕšením vašej záhradnej krajiny. Poskytne vám a vašim hosťom nádych upokojujúcich a upokojujúcich vlastností vody - či už sa v nej nachádzate alebo sa okolo nej váľate. Tu je niekoľko našich obľúbených obrázkov bazénov, ktoré dúfame, že sa vám budú páčiť.

Na obrázku nad tyrkysovo modrými vodami prepadového bazéna je hladký povrch, z ktorého sa môže na pokojný a chladivý efekt odrážať jasné slnečné svetlo a modrá obloha. Čisté krivky bieleho bridlice sa vyrovnajú s ostrými líniami tohto moderného domu.

Obsah

Nápady na kúpaliská

Tu sú niektoré z najlepších funkcií dizajnu bazénu pre váš domov:

Bazény s prepojenými kúpeľmi - Tento typ bazéna ponúka osviežujúce miesto na ochladenie v horúcom dni alebo relaxačné miesto, kde si môžete vychutnať terapeutické výhody kúpeľov. Vírivka môže byť pripojená k bazénu kdekoľvek na jej okraji, obklopená bazénom alebo zvýšená, aby sa stala dizajnom vodných prvkov.

Nekonečné bazény - Nekonečný bazén je pôsobivým miestom, keď má výhľad na úžasné scenérie, ako sú hory, jazerá alebo oceány. Nekonečný bazén je tiež známy ako miznúca hrana, miznúca hrana, negatívna hrana, zaplavená hrana alebo len okrajový bazén. Špičkoví dizajnéri často vyrábajú tieto typy bazénov tak, aby úzko zodpovedali okolitej krajine a vytvorili tak perfektné útočisko na záhrade.

Lap Pools - Tieto dlhé, úzke a obdĺžnikové bazény sú ideálne na fitnes plávanie a cvičenie. Plavecký bazén môže mať takmer akúkoľvek veľkosť, býva však často medzi 50 až 60 stôp dlhý a má niekoľko plaveckých dráh. Športovci často používajú luxusné bazény, ale môžu byť tiež navrhnuté tak, aby obsahovali vodné prvky a pôsobivé kulisy.

Nekonečné bazény - Tento typ, tiež známy ako plavecké kúpele, možno najlepšie opísať ako plavecký bežecký pás. Tí, ktorí sa obmedzujú na malý dvor alebo priestor, si môžu kvôli svojim terapeutickým výhodám nainštalovať nekonečný bazén. Bazén je napájaný vodnými lúčmi, ktoré vytvárajú plavecký odpor plavca. Často budú vybavené vykurovacou jednotkou, ktorá sa stane hybridom typu bazén / vírivka.

Striekajúce bazény - Tiež známe ako bazény na hranie, ponúkajú plytký priestor na relaxáciu a rekreáciu. Sú ideálne pre rodiny s malými deťmi alebo na ležanie v plytkej vode na ležadle. Mnoho vzorov ponúka poličky na opaľovanie alebo slnečné poličky, kde sa môžete opaľovať pri odpočinku na plytkej rímse. Tieto typy majú tiež zapustené sedenie, ohniská a zložité vzory, vďaka ktorým je bazén vizuálne ohromujúci.

Obvodové prepadové bazény - Tento typ má vodu so vzhľadom plochej sklenenej tabule bez stien a používa sa v mnohých moderných dizajnoch bazénov. Pretože voda preteká cez svoje okraje, je recirkulovaná späť do bazéna a je podobná nekonečnému dizajnu. Existujú dva hlavné typy obvodových prepadových bazénov - vyvýšený a na úrovni paluby. Nájdete tiež bazény s obvodovými prepadmi, ktoré sú obľúbeným štýlom pre súčasné domy.

Vstupné bazény na pláž - Vaša tropická oáza na záhrade nie je dokončená, kým nezadáte vstup na pláž alebo bazén v štýle lagúny . Medzi najdôležitejšie prvky tohto dizajnu patrí postupne sa zvažujúca plocha z paluby do hlbín vody, podobná prírodnej pláži. Iný názov pre tento typ je nula. Tento štýl je vyrobený z rôznych materiálov s rôznymi povrchovými úpravami, farbami a textúrami a často sa veľmi podobá skutočnému piesku.

Vodné prvky - Vodné prvky, ako sú malé vodopády, vodné steny, fontány, palubné trysky a bublinky, je možné zabudovať do samotného bazéna alebo do jeho okolia. Tieto malé dotyky môžu byť elegantné alebo exotické a prepožičiavajú atmosféru romantiky a zábavy. Na tejto stránke nájdete obrázky vzory bazénovej vody .

Fotografie podzemných bazénov

Nádherný nekonečný bazén doma s výhľadom na jazeroInfinity bazény sa najlepšie používajú, keď majú výhľad na nádhernú scenériu, v tomto prípade domy na jazero. Inak jednoduché línie obdĺžnikového bazéna a okolitej paluby zdôrazňujú oblasti pokojnej prírodnej krásy. Veľké okná v susednej miestnosti vám umožňujú vychutnať si úplný výhľad bez ohľadu na vonkajšie počasie.

Luxusný nekonečný bazén na pobreží s chatkouZaplavený okraj tohto nekonečného bazéna zmizne na obzore čelného pohľadu na oceán. Tmavší modrý odtieň podlahovej dlaždice poskytuje priamy kontrast s morom a oblohou. Čistá biela paluba a príjemné pozvanie plavecka kabana poskytujú chladné a relaxačné miesto na užívanie si slnka, mora a oblohy.

Luxusný bazén s fontánami s vodnými prvkami a vírivkouZ terasy tohto obdĺžnikového bazéna pramenia hravé vodné trysky. Svetlomety vo vode rozohrávajú trysky a povrch bazénov. Tento bazén má spojené kúpele, vyvýšenú vírivku vyzdobenú dlaždicami a širokú terasu pre miesto na odpočinok a relaxáciu.

Ohromujúci tropický bazén v luxusnom domeTento dvojpodlažný moderný dom má dvojhĺbkový bazén uprostred záhrady v tropickom štýle. Svieži život rastlín poskytuje nielen pekný výhľad, ale aj pokojnú obrazovku, vďaka ktorej je tento bazén útulným miestom na odpočinok. Jasné svetlá neďalekej terasy sa pekne odrážajú na odraznej ploche bazénov.

Úžasný rekreačný bazén s ležadlami nad vodouNa jednom okraji tohto nekonečného bazéna spája voda pretekajúca cez stenu líniu bazéna a výhľad. Na druhej strane sú slnečné police s individuálnymi ležadlami v štýle letoviska skvelým priestorom pri bazéne, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si výhľad a hru na vodu a horizont. Fotografie bazénov s dizajnom nekonečného okraja sú často obľúbené kvôli dramatickému efektu, ktorý majú na okolitú krajinu.

Dvorkový bazén a kúpele s tehlovým obkladomBazén tohto domu nepravidelného tvaru využíva veľkú výhodu priestoru, ktorý má na rozľahlom záhrade. Čistá reflexná voda sa očarujúco odráža späť na dom. Tehlové obloženie týchto bazénov, ktoré sa vyrovnáva s kvetinami v kvetináčoch v rohoch, odráža klasickú eleganciu domova.

Krásny bazén s terasou a omotaním okolo palubyJednoduchý a čistý dizajn tohto obvodového prepadového bazénu z neho robí pokojné a priestranné miesto na odpočinok. Kamenná terasa dopĺňa solárium a drevenú ovíjaciu plošinu a poskytuje miesto pre tých, ktorí si chcú vychutnať slnko a vodu.

Nekonečný bazén v dome na kopciModré hlbiny potopeného bazéna v tomto dome na kopci vám dávajú pokojný pocit, že ste nad všetkým. Nekonečný okraj tohto bazéna stiera čiaru medzi bazénom a horizontom a vytvára ilúziu priestoru. Zvetraná drevená paluba poskytuje miesto na slnenie a kochanie sa výhľadom.

Zadný bazén v modernom domove v nociJednoduché zakrivené hrany tohto záhradného bazénu zmäkčujú ostré uhly zrkadlovej fasády tohto moderného domu. Bazén predstavuje pre tento dvor ohnisko so svojimi pokojnými vodami a strategicky umiestnenými bodovými svetlami. Lemované dlane poskytujú diskrétnu obrazovku, ktorá zvyšuje pocit, že je bazén súkromným svetom.

Veľké skalné kúpalisko s výhľadom na jazeroTento bazén s nekonečným okrajom s ponoreným okrajom a výhľadom na jazero má skalný charakter a vzhľad. Skalné útvary poskytujú zaujímavý vzor na okraji bazénov, ktorý mu pomáha lepšie splynúť s jeho prirodzeným prostredím. Skalnatý povrch okolitej paluby má pekne štruktúrovaný povrch, ktorý odlišuje tento bazén.

Nekonečný bazén s vlastnými miskovými vodopádmi a výhľadom na púšťTento viacúrovňový nekonečný bazén oddeľuje viac vodných prvkov. Rozmarný bazénové vodopády v rohoch poskytuje zaujímavé zobrazenie a zapustené sedenie pri bazéne na krajnom okraji umožňuje plavcom relaxovať a pohodlne sa im naskytnúť výhľad bez toho, aby museli opustiť vodu.

Zaoblený bazén s altánkomZaoblené hrany tohto viacúrovňového bazéna vyhovujú jemnej modrej farbe jeho vôd. Plytký koniec poskytuje miesto na odpočinok, zatiaľ čo hlbší koniec poskytuje priestor na hru alebo cvičenie. Neďaleký altánok poskytuje miesto na zábavu a užívanie si vody bez toho, aby ste sa do nej skutočne dostali.

Plavecký bazén s tmavým dnom a kamennou vírivkouČistá biela a sivá farba tohto bazénu ladí s celkovou farebnou schémou tohto domu. Celá oblasť má čistý a vzdušný pocit. Hlavný bazén nepravidelného tvaru má tmavé dno, ktoré pekne kontrastuje s okolím. Relaxovať môžete v zabudovanej kamennej vírivke. Zabudované kúpele vám môžu poskytnúť miesto, kde si môžete vychutnať upokojujúce a terapeutické výhody teplej tečúcej vody. Prepadnutý barový priestor poskytuje vašim hosťom miesto na sedenie a rozhovor, zatiaľ čo slnečné police im umožňujú relaxáciu a prácu na opaľovaní.

Veľký nekonečný bazén s obývacím priestorom na posedenieJednou z najlepších vlastností bazéna s nekonečným okrajom je výhľad. Jednou z najlepších vlastností tohto konkrétneho bazéna s nekonečnými okrajmi je priestor, ktorý ľuďom umožňuje vychutnať si výhľad v luxusnej atmosfére. Kruhový obývací priestor na sedenie uprostred tohto bazéna poskytuje chladné miesto na sedenie a rozhovory na jedinečnom mieste.

Dlhý obdĺžnikový bazén s fontánouTo, čo by inak mohlo byť jednoducho priamym dizajnom brušného bazéna, je vyvýšené s týmito bazénmi, ktoré majú v strede elegantnú fontánu a na oboch koncoch zapustené miesta na sedenie. Fontána dodáva zaujímavé ohnisko, zatiaľ čo priestory na sedenie sú ideálne na relaxáciu medzi kolami alebo po nich.

Obdĺžnikový bazén s vírivkou a palmamiTento bazén má prepojené vyvýšené wellness centrum, ktoré slúži zároveň ako vodný prvok. Po absolvovaní niekoľkých kôl na hlavnej úrovni bazénu si môžete vychutnať terapeutické výhody dobrého máčania v teplých kúpeľoch. Podvodné osvetlenie vám umožňuje pokračovať v klesaní do vody, keď klesá slnko.

čo robia uvádzači na svadbách

Plavecký bazén s umelým pieskom a palapouTento bazén a záhrada sú ideálne pre tých, ktorí si želajú, aby boli na pláži. Kamienková pláž s textúrou evokuje pocit šliapania do piesku a do modrej vody z prírodného buka. Atmosféru na pláži ešte zvyšuje altánok obklopený palmami.

Luxusný bazén s bridlicovou vírivkou v luxusnom domeJemné krivky tohto bazéna evokujú drsný pocit púštneho kroviny okolo. Piesčitý kameň, ktorý obopína bazén a palubu, zodpovedá celkovej farebnej schéme tohto domu. Bridlicová vírivka poskytuje miesto na relaxáciu a máčanie.

Nádherný modrý bazén s vyvýšenou vírivkouTento bazén s dvoma hĺbkami má na jednom konci plytkú plochu, kde sa môžu ľudia špliechať a odpočívať, a obdĺžnikový brušný bazén, ktorý zaberá zvyšok oblasti bazéna. Po niekoľkých kolách si môžu užívatelia bazéna oddýchnuť vo vyvýšenej vírivke.

Hotelový bazén obklopený palmami a salónikomJasná tyrkysová voda a mramorová vrstva tohto bazéna odrážajú jasné slnko a oblohu pre pocit pobytu v exkluzívnom letovisku. Byť obklopený palmami siahajúcimi k nebu a sedieť na funky žiarivo ružových salónikoch v štýle sedenia pomáha zvyšovať pocit, že ste na perfektnom mieste na dovolenku.

Plavecký bazén s výhľadom na hory a omotaním okolo palubyJednoduché a čisté línie tohto obdĺžnikového bazéna poskytujú harmonický priestor na vychutnávanie si pohľadu na hory. Paluba neošetreného dreva pozdĺž polovice bazéna poskytuje pekné ostriež, kde si môžete vychutnať ochladzujúci vánok a nerušený výhľad na okolie.

Vlastný bazén v tvare obličky s fontánou s vodnými prvkami a plytkým vstupomTento zvyk ľadvinový bazén má fontánu s vodnými prvkami s plytkým vstupným dizajnom. Tento tvarovaný bazén je ideálny pre tých, ktorí chcú na záhrade znovu vytvoriť prostredie prirodzenej lagúny. Svieže tropické rastliny a terénne úpravy bazéna vytvárajú relaxačnú útočisko, na ktoré určite urobíte dojem.

Moderné obrázky bazénov

Ultramoderný dom s oknami s bazénomZakrivené a otupené čiary tohto bazéna evokujú rovnaký kubický dizajn vesmírneho veku ako tento dom. Dno tohto bazéna spestrujú mozaikové dlaždice so vzorom v rôznych odtieňoch modrej, ktoré vytvárajú pekný kontrast s monochromatickou bielou farbou lemovania bazéna a dreveného vybavenia.

Tým, že sa pohrávate s farbami a tvarmi mozaikových dlaždíc bazéna, môžu byť použité v dizajne podlahy, stien alebo bokov vášho bazéna. Ďalším skvelým miestom na hranie s farbami a textúrami by bolo hranie bazénu alebo hrana okolo vonkajšej strany bazéna. Podľa vašich potrieb a celkového vzhľadu vašich bazénov je možné použiť rôzne materiály. Kamienkový alebo drsný textúrovaný povrch v okolí bazéna tiež môže pomôcť vylepšiť nielen vzhľad vášho bazéna, ale pridať ešte väčšiu bezpečnosť, pretože po mokrom povrchu budú menej klzké. Drevo je tiež dobrou voľbou, najmä na palubách bazénov a na altánkových podlahách. Len sa uistite, či sú ošetrené poveternostnými vplyvmi a odolávajú pôsobeniu vody.

Moderný bazén s bielymi stĺpmi s výhľadom na oceánĎalší z našich zenových obrázkov bazénov. Tento moderný bazén s bielymi stĺpmi, ktoré podopierajú ozdobné oceľové prístrešky, poskytuje pokojný a rozmarný priestor na vychutnávanie krištáľovo modrej vody. Tento bazén s výhľadom na oceán je chladným miestom, kde si môžete vychutnať vánok a pamiatky a zvuky postreku oceánu bez toho, aby ste sa dostali do samotného oceánu.

Plavecký bazén v modernom dvojposchodovom domeTento jednoduchý obdĺžnikový bazén s krytom bielej dlaždice ladí s elegantnými a jednoduchými líniami tohto dvojpodlažného moderného domu. Vďaka svojim čistým a sviežim líniám je bazén ústredným bodom tohto záhradného dvora, ktorý odráža línie domu späť na seba.

Nekonečný bazén na kopci s výhľadom na oceánTento jednoduchý a vzdušný bazén s nekonečným okrajom na kopci poskytuje plavcom chladné a pokojné miesto, kde si môžu len tak posedieť a vychutnať si vánok. Okraj bazéna s výhľadom na rieku splýva takmer plynulo s horizontom. Keď tu sedíte a dívate sa cez koruny stromov, ste skutočne nad tým všetkým.

Štýlový hotelový bazén v mesteNiekoľko príbehov o mestskej ulici, pokojnej modrej vode tohto obdĺžnikového bazéna, zachytáva a odráža panorámu mesta. Pocit moderného dizajnu odrážajúci sa v ostrých rohoch bazénov a elegantné krivky asymetrických ležadiel zvyšujú súčasný dojem z tohto bazéna.

Nápady na dlaždice pri bazéne

Luxusný bazén s vodnými prvkami a drevenou terasouTento krytý bazén evokuje pocit tureckých kúpeľov so žulovým povrchom, dlaňami v kvetináči, jednoduchými vzormi dlaždíc a drevenou terasou. Vodná stena napĺňa vzduch jemným šumom tečúcej vody, zatiaľ čo staromódne nástenné svietniky poskytujú svetlo. Potopené priestory na sedenie poskytujú pohodlné posedenia vo vode.

Kockovaný spodný bazén s ležadlamiVymyslené kockované dno tohto bazéna tvoria dlaždice rôznych odtieňov a odtieňov modrej. Táto modrá farba oživuje tento bazén obdĺžnikového tvaru a dodáva miestu chladný a príjemný pocit. Slnečná polica v letovisku doplnená lehátkami a slnečnými clonami poskytuje ideálne miesto na opaľovanie.

Architektúrou inšpirovaný bazén s moderným dekoromTento bazén s viacerými hĺbkami skvele a nápadito využíva drsnú textúru a zaujímavé farby bridlice, kameňa a žuly v okolí. Nepravidelne sfarbené dlaždice dna a bočných strán bazéna vytvárajú celkový pocit hĺbky a priestoru.

Kamienkový bazén a wellness centrum s obkladačkamiTento bazén s niekoľkými hĺbkami má kamienkovú povrchovú úpravu a obklady dlaždíc, ktoré dodávajú tejto oblasti textúru, hĺbku a podstatu. Zabudované kúpele v samotnom bazéne poskytujú pohodlné miesto na odpočinok a máčanie, zatiaľ čo pravouhlá vyššia úroveň zaručuje, že máte dostatok priestoru na plávanie a hranie.

Viacúrovňový bazén je skvelý spôsob, ako mať bazén, ktorý vyhovuje potrebám všetkých. Viacúrovňové bazény môžu obsahovať oblasti rôznych hĺbok, napríklad rozstrekované bazény, ktoré vyhovejú používateľom, ktorí si chcú oddýchnuť, alebo brušné oblasti, kde môžu vážni plavci zdokonaliť svoj úder. Povrchové úpravy bazéna, ako sú obloženie, omietka a dlaždice, ktoré tvoria steny bazéna, okolie a rímsy, môžu mať rôzne farby, vzory a textúry, ktoré môžu prispieť k téme a záhradnej úprave vášho dvora.

Nápady na terasy pri bazéne

Plavecký bazén s travertínovým patiom a vyvýšenou vírivkouTento bazén má krásny obdĺžnikový dizajn, vyvýšenú vírivku a travertínové patio. Travertín je skvelým materiálom pre palubu bazéna z niekoľkých dôvodov. Jedným z najlepších dôvodov, prečo je travertín prírodným izolátorom a odráža slnečné lúče, ktoré pomáhajú udržiavať nohy v chlade. Na rozdiel od betónových alebo tehlových dlaždíc zostáva traverín chladnejší aj počas horúcich dní. Pretože je prírodný kameň porézny, je navyše protišmykový ako mnoho iných bežných povrchov bazénov, takže je ideálny pre rodiny s deťmi alebo tínedžerov, ktorí radi behajú. A konečne, travertínová terasa na bazén vyzerá nádherne a poskytuje pekný kontrast s obľúbenými modrými dlaždicami používanými v dizajne bazéna.

Plavecký bazén s fontánami s vodnými prvkamiTmavomodré vody tohto obdĺžnikového bazéna sú rozbité vodnými lúčmi umiestnenými po stranách bazéna. Tieto vodné prvky priťahujú pozornosť a poskytujú relaxačnú prestávku na povrchu bazénov a plnia vzduch diskrétnou melódiou padajúcej vody. . Široké žulové dlaždice zvýrazňujú modrý odtieň vody v bazéne.

Nekonečný bazén s výhľadom na oceán zhoraAkvamarínová farba tohto nekonečného bazéna odráža nekonečnú modrú farbu oceánu, ktorý prehliada. Nepravidelný kamenný povrch bazénov, ktoré sa vyrovnajú, pekne kontrastuje s okolím. Neďaleká vírivka ponúka ďalšie miesto na relaxáciu a zábavu pri vode a výhľade.

Lagúnový bazén s vírivkou a funkciou kamennej vodyTento lagúnový bazén ponúka celý rad zaujímavých vodných prvkov, ktoré zabezpečia hodiny zábavy a relaxácie pre tých, ktorí sa nachádzajú v jeho okolí. Palubu a salónik tvoria hrubé kamene so zaujímavými vzormi. Skalnaté strany vírivky evokujú pocit prírodného horúceho prameňa.

Trblietavý bazén s terasou krytou baldachýnomPatio s prístreškom a jedálenským kútom je dokonalým miestom na zábavu v tomto bazéne. Obdĺžnikový bazén má správnu veľkosť na to, aby ste si zaplávali pár kôl, alebo sa len tak namočili a užili si. Tento bazén udržiava živé veci s vodnou stenou a fontánou na jednom konci.

Plavecký bazén na pobreží tropického oceánu na pláži.Fotografie bazénov s krásnym výhľadom na oceán sú inšpiratívne a niektoré z našich obľúbených. Piesok z piesku a kameňa vyrovnania sa tohto bazénu pri pláži harmonicky ladí s okolitým pieskom. Modré dlaždice na dne bazéna v tropickom oceáne odrážajú modrú vlnu, ktorá sa rúti v diaľke. Palmy a ďalšie rastliny obývajúce pláž zvyšujú pocit, že bazén je súčasťou pláže.

Sklenený uzavretý bazén s výhľadom na riekuTento sklenený uzavretý bazén s výhľadom na rieku skvele využíva reflexnú silu modernej štýlovej bielej farby na zvýšenie atmosféry vzdušnosti a priestrannosti. Tmavomodrá farba bazéna je vylepšená modrou farbou rieky, ktorá zaisťuje chladivý a upokojujúci pocit. A plot bazéna je nevyhnutnosťou pre rodiny s deťmi a so správnym dizajnom môže stále vyzerať štýlovo.