Hlavná Slávnostná Recepcia 50 nápadov na svadobný oblúk, ktoré vylepšia váš dekor

50 nápadov na svadobný oblúk, ktoré vylepšia váš dekor

Od oltárnych kulís až po inštalácie na recepcii sú svadobné oblúky skvelým doplnkom vašej dekorácie. Pár objímajúci sa pred trojuholníkovým oblúkom s dekoráciami tropických listov Fotografia Ashley Goodwin, Kvetinový dizajn: Steven Boyle Design
  • Hannah píše a upravuje články pre Lizapourunemerenbleus Worldwide so zameraním na skutočné svadobné spravodajstvo.
  • Hannah dohliada na obsah zapojený do partnerskej značky Lizapourunemerenbleus How How Asked.
  • Pred Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Hannah redaktorkou sociálnych médií na svadbe Martha Stewart.
Aktualizované 18. marca 2021

Oblúky sú vo svete vzácnosťou svadobná výzdoba - sú rovnako nadčasoví ako oni trendy . Napriek tomu, že oblúky sú v centre pozornosti, ich popularita nie je ničím novým. Svadobné oblúky sú už dlho ozdobou párov a sme nadšení, že môžu zostať tu. Od stále populárnejších oltárnych oblúkov obložených kvetmi a oblúkov z rustikálneho dreva až po kreatívne používané na recepciách ako kulisy pre všetko od miláčikov až po fotobúdky-pre každú svadobnú potrebu a každý svadobný štýl existuje oblúk. Aby sme vám pomohli zorientovať sa v neobmedzených možnostiach, využili sme niekoľko našich obľúbených odborníkov z odvetvia, aby sa podelili o svoje najlepšie rady. Plánovač svadby Sarah Crowell z Udalosti Mavinhouse , Kimberly Sisti z Sisti & Co. a Lizzy Liz Chan z Udalosti Lizzy Liz zvážte cenné rady, aby ste zaistili, že váš svadobný oblúk dokonale doplní zvyšok vašej svadobnej témy a miesta svadby.

Aj keď naši odborníci zvažujú konkrétne všeobecnejšie svadobné oblúky, existuje mnoho kultúrnych a náboženských variácií generických svadobných oblúkov, ktoré môžete tiež zvážiť pridanie k svadbe. Z mandap, ktoré sú často zahrnuté v Hinduistické svadobné obrady chuppahs všeobecne videný v Židovské svadobné obrady , Existuje mnoho spôsobov, akými môže štruktúra podobná oblúkom dodať vášmu veľkému dňu zmysel a prispôsobenie. Mnoho z týchto kultúrne zameraných alternatív oblúka má často štyri nohy, na rozdiel od dvoch, čím vytvára viac ucelenej štruktúry, pod ktorou si vy a váš partner môžete povedať „ja“. Odhlásiť sa naše obľúbené nápady chuppah tu.

Včasné rozhodnutie, či budete chcieť ako ústredný bod svadobnej výzdoby chcieť oblúk, je dôležité, pretože ovplyvní to, ktorých svadobných predajcov potrebujete kontaktovať. Aj keď sa váš kvetinový dizajnér ujme vedenia s botanickým oblúkom, mnoho špecializovaných požičovní má drevené oblúky, ktoré si môžete požičať, ak sa tak rozhodnete. Našou najlepšou radou je spojiť sa so svojim svadobným plánovačom alebo dizajnérom udalostí (namiesto toho, aby ste sa pokúšali vytvoriť svoj oblúk), podeliť sa s nimi o obrázky, ktoré ste si uložili z tohto príbehu, ako inšpiráciu, a rozbehnúť sa po oblúku, ktorý ohromí všetkých vašich hostí ako svadobné pozadie.

V tomto príbehu:

Najlepšie tipy na svadobný oblúk

Buďte kreatívni

Oblúky nemusia mať štandardný obrátený tvar U. Od trojuholníkov po šesťuholníky a úplné kruhy sa môže tvar oblúka meniť podľa témy a štýlu vašej svadby. V poslednej dobe sa mnoho párov pohráva s vytváraním oblúkov, ktoré nie sú spojené hore, a dokonca aj oblúkov, ktoré ležia na zemi, namiesto vo zvislej polohe. „Osobne milujem pozemnú inštaláciu, aby som označil alter priestor v prípadoch, keď má obrad nádherný výhľad, z ktorého nechcete odvádzať pozornosť. Keď je kulisa klasickejšia alebo jednoduchšia, napríklad pred sviežou zeleňou, väčší altánok plný odvážnych kvetov v ich farebnej palete vytvorí skutočný okamih, “hovorí Sarah Crowell z Udalosti Mavinhouse .

Zvážte viacnásobné použitie

„Najlepšou stratégiou je vytvoriť obradný oblúk, ktorý bude možné opätovne použiť na prijatie. Povedzme, že máte kúsok girlandy, ktorý je možné vybrať z oblúka a použiť ho na tortový stôl alebo na stôl miláčika. Ak je to oblúk s kolesami, môžeme ho presunúť na vašu recepciu, kde nájdete pozadie fotobúdky, pozadie na tortu alebo stôl miláčika, “hovorí Lizzy Liz Chan z Udalosti Lizzy Liz .

Majte na pamäti sezónnosť

'Keďže sa klienti na Pintereste pozerajú stále viac, nájdu veľa krásnych nápadov, ale niektoré bohužiaľ v skutočnom svete nefungujú.' Keď kvetinári navrhujú editoriály, rozhýbeme naše kreatívne svaly a neznamená to vždy, že sú pre svadobný deň životaschopné. Sezóna môže tiež hrať veľkú úlohu v tom, či kvet prežije alebo nie, “hovorí Kimberly Sisti Sisti & Co . „Pre niektoré kvety môžu byť letné teploty v poriadku, pre iné nie. Zamyslite sa nad tým - zimné a jarné kvety prirodzene vydržia chladnejšie teploty, pretože vtedy rastú. Kvety, ktoré v lete a na jeseň prirodzene prevládajú, znesú teplejšie teploty. S ohľadom na to hľadanie kvetov, ktoré majú byť vo vašej sezóne, odoláva lepšie matke prírode. Ruže, hortenzie, klinčeky, snapdragons a mamičky sú dostatočne odolné, aby vydržali kdekoľvek a sú to väčšie kvety. Jemnejšie kvety ako astilbe, kozmos, orgován a sladký hrášok jednoducho nie sú schopné pokryť veľké množstvo priestoru. Sú to menšie kvety a samotný objem potrebný na pokrytie oblasti vás vyjde draho. “ Spolu s tým, ak organizujete cieľovú svadbu, je dôležité mať na pamäti, ako sa počasie a sezónnosť vášho cieľa môže líšiť od domova.

Trvanlivosť je dôležitá

Podobne je trvanlivosť faktorom, ktorý ide ruka v ruke so sezónnosťou a na ktorý treba myslieť v prvom rade. Nie všetky kvety, aj keď sa používajú vo vašich stredobodoch, sú ideálne na použitie vo svadobných oblúkoch. Je dobré založiť svoj kvetinový vzor na „akýchkoľvek kvetinách, ktorým sa darí aj mimo vody a ktoré dokážu prežiť počasie. Cymbidiové orchidey, chryzantémy, anthurium a kráľovská protea sú skvelé na teplo. Kvety ako hortenzie, pivonky a astilby sú nádhernejšie kvety, ktoré na slnku nemusia dlho vydržať, “radí Chan.

Zamerajte sa na súdržný dizajn udalostí

Sisti zdôrazňuje dôležitosť myslenia na súdržnosť pri vytváraní pozadia obradu a celkového dizajnu udalostí. „Naozaj milujem oblúky, ktoré zodpovedajú ich prostrediu. V ére, keď ekologické vedomie naberá na obrátkach, nevidím nič lepšie, ako začleniť toto zmýšľanie do návrhu štruktúry. Nič nevyzerá nemiestnejšie ako obrovská stavba na pláži zdobená ružami a hortenziou. Aj keď je krásny, v takom prostredí sa to prirodzene nevyskytuje. Spolupracujme s matkou prírodou na poskytnutí niečoho, čo je krásne a čo do seba zapadá. Niečo ako trávy a divé kvety sa častejšie zmestia do pobrežného prostredia. Ak páry chcú, aby sa ich klenba cítila pre nich jedinečná, začlenenie vášho prostredia je kľúčové. Väčšinu času sa vyberie miesto konania, pretože to s párom rezonuje. Využite to vo svoj prospech, “hovorí Sisti.

Moderné svadobné oblúky

Možno organizujete kozmopolitnú svadbu v New Yorku s recepciou plnou lustrov, akrylových stoličiek a minimálnej farebnej palety. Začnite veľký deň rozmarným moderným oblúkom, ktorý je ústredným bodom vášho svadobného obradu.

1. Priehľadný akrylový obradový oblúk s bielymi kvetmi

Pár sa bozkáva pred akrylovým obradným oblúkom Fotografia Heather Jowett, Kvetinový dizajn: Fleurdetroit

Voľba číreho akrylu ako stavebného materiálu zaistila, že architektúra tohto svadobného miesta bola v centre pozornosti.

2. Jednoduchý biely štvorcový vonkajší svadobný oblúk

Svadobný obrad s moderným bielym štvorcovým oltárnym oblúkom Nichols, Miesto: Prospect House

Ako pohľadnica, toto biele pozadie obradu perfektne rámovalo pozadie Texasu.

3. Minimálny, napriek tomu boho štvorcový medený obradný oblúk

Pár bozkávania počas vonkajšieho obradu pred medeným oblúkom Fotografovanie Camera Shi

Tri sústredné medené štvorce dávali tomuto oblúku podobnosť s rámom.

Drevené oblúky a nápady na svadobné altánky

Drevo je trvanlivé a univerzálne, takže je skvelým materiálom na použitie pre svadobný oblúk. Naplavené drevo by sa dalo ľahko použiť na svadbu na pláži, zatiaľ čo z guľatiny by sa dalo urobiť ústredné miesto a jesenná svadba alebo svadba na dvore .

4. Rustikálny drevený oblúk pokrytý zeleňou

Rustikálny drevený oblúk pokrytý voľnou zeleňou pre vonkajší svadobný obrad Fotografia spoločnosti Ryan & Alyssa, Kvetinový dizajn: Svadby od Dahlie

Voľná ​​zeleň sa hodí na horské prostredie tejto svadby v Južnej Karolíne.

5. Drevený oblúk na plážovú svadbu s bielymi kvetmi a závesom

Drevený obradný oblúk na pláži Fotografia Brandona Kidda

Tento drevený oblúk funguje v súlade s drevenou uličkou, ktorá bola postavená tak, aby nikto nezakopával o piesok. Nahliadnúť pri tomto príbehu inšpirovať sa ešte viac kreatívne nápady na svadbu na pláži .

6. Wood Arch s výhľadom na Tichý oceán

Drevený obradný oblúk s výhľadom na oceán Fotografia Anna Delores, Plánovanie akcií: akcie Vanessa Noel, Kvetinový dizajn: Dizajn Coco Rose

Udržiavanie dreveného rámu jednoduché s minimálnymi ozdobami zaistilo, že na tejto svadbe v Kalifornii nebudú prekážať rozsiahle výhľady na oceán.

Inšpirácia oblúkom kovového obradu

Pre páry, ktorých svadobná téma sa opiera viac o boho alebo eklektický, je kovový oblúk skvelým doplnkom k vášmu svadobnému oltáru a celkovému dizajnu udalostí. Ak sa obávate, že sa jednoduchý kovový rám vizuálne stratí, zvážte pridanie tylových drapérií alebo dokonca akcentov do makrami, aby obrad preskakoval.

7. Zlatý šesťuholníkový oblúk pre svadbu v tropickom dvore

Pár si vymieňa sľuby na dvore pred zlatým šesťuholníkovým oblúkom Fotografia Carmen Santorelli, Kvetinový dizajn: Studio Flourish, Plánovanie akcií: Svadby zo sladkých kvetov

Zlaté šesťuholníky dopĺňali zlaté stoličky, ktoré boli súčasťou návrhu svadobného obradu tohto páru v tropickom dvore.

8. Kovový a kamenný oblúk potiahnutý purpurovou vistériou

Obrad gréckej stefany pred kovovým oblúkom pokrytým vistériou Spoločnosť Liron Erel & Co. , Plánovanie udalostí: 42 sever

Fialová vistéria zmäkčila tento odolný oblúk vyrobený z betónu a kovu.

9. Zlatý oblúk zrkadlového štvorca

Zlatý zrkadlový oblúk s výhľadom na jazero SMS fotografovanie

Tento pár vyplnil vnútro svojho zrkadlového zlatého oblúka zeleňou, aby pôsobil ako moderná kvetinová stena.

Nápady na kulisu a obrad zelene

'Dominantné návrhy zelene určite majú chvíľu a to sa určite môže týkať inštalácie obradov,' hovorí Crowell o inštaláciách obradov zameraných na zeleň.

10. Drevený oblúk s tropickými svadobnými kvetmi a listami

Pár skákajúci po metle pred tropickým oblúkom Fotografia Rebeccy Yale, Plánovanie akcií: Sweet Emilia Jane, Kvetinový dizajn: Malá vetva

Vzhľadom k tomu, že tropické listy ako palmy a listy monštrum sú také odolné, sú skvelým doplnkom nápadov svadobného oblúka zameraného na zeleň.

11. Vianočný oblúk zelene s červenými ružami

Oblúk inšpirovaný Vianocami zo vždyzelených listov a červených ruží Lauren Fair Photography, Kvetinový dizajn: Oleander Florals & Events

Evergreen zeleň je tiež trvanlivým doplnkom pre návrhy zimných udalostí.

12. Štvorcový svadobný oblúk pokrytý tropickými listami

Oblúk tropického obradu pokrytý listami Christina McNeill Photography, Kvetinový dizajn: Mandy Grace Designs

Aby celý priestor obradu vyzeral súdržne, uličky s tropickými listami zrkadlili tie, ktoré sa používali na pozadí obradu. Nájdite viac kreativity nápady na výzdobu uličky svadobného obradu v tomto príbehu.

13. Minimálny oblúk s bielymi kvetmi proti betónovej stene

Obrad na terase hotela so zeleným oblúkom a stoličkami duchov Fotografia Matthewa Moora, Event design: BW Theory

Voľná ​​zeleň a biele kvety dodali tomuto svadobnému miestu zameranému na betón jemnosť.

ponuky zásnubných prsteňov na čierny piatok

14. Oblúk s bielymi kvetmi a tropickou zeleňou na pláži

Romantický zeleňový oblúk a čalúnené kreslá na pláži Fotografia Ken Tan , Kvetinový dizajn: Som kvet

Kým béžové stoličky zodpovedali toto plážové prostredie , tmavozelený oblúk dramaticky kontrastoval, čo vytváralo silný vizuálny efekt.

15. Interiérová svadba v podkroví v Seattli s oblúkom voľnej zelene

Zeleňový oblúk pre podkrovný svadobný obrad Fotografia Alexandra Celia , Kvetinový vzor: Bahtoh

Tento pár zo Seattlu pristúpil na svoj svadobný oltár prístupom, ktorý je stále menší.

16. New York Loft Ceremony with Greenery Wedding Altar

Obrad obradu zelene v priestoroch bieleho podkrovia Spoločnosť Liron Erel & Co. , Kvetinový vzor: FLWR

Toto čisto biele svadobné miesto v New Yorku poskytlo skvelú prázdnu bridlicu pre žiarivý oltárny oblúk obložený zeleňou.

Rustikálny svadobný obrad - inšpirácia oblúkom

Rustikálny vonkajší obrad sa dobre hodí k navrhnutiu pozadia, ktoré zodpovedá dojmu svadobného miesta. Zvážte vrstvenie v eukalyptovom alebo pampovom tráve, aby ste ešte viac vylepšili kvetinový dizajn vášho svadobného altánku. Za ešte viac nápady rustikálnej svadobnej dekorácie , odhlásiť sa tento príbeh.

17. Kamenný oblúk s rustikálnymi lustrami

Rustikálny vonkajší svadobný obrad s krížovými stoličkami a kamenným oblúkom Fotografia Rebeccy Yale, Plánovanie udalostí: Amorológia, Kvetinový vzor: Dub a sova

Tento pár sa stal kreatívnym, keď ozdobil vonkajší kamenný oblúk romantickými lustrami a ružami.

18. Drevený svadobný altánok s akcentmi a závesom z trávy Boho Pampas

Drevený oblúk s ozdobami z trávy pampy Lesní fotografi

Pampaská tráva má veľký moment a je ľahké pochopiť, prečo je sušená tráva tak obľúbená medzi novomanželkami.

19. Slávnostný oblúk zrubového dreva s rúškom

Rustikálny drevený oblúk s ľanovým závesom Carlie Statsky, Plánovanie udalostí: Angažovaní a inšpirovaní, Kvetinový dizajn: Gavita Flora

Pretože guľatina použitá v tomto oblúku bola taká chudá, závesy dodali svadobnému altánku plnosť.

20. Rustikálny svadobný oblúk so zeleňou a závesmi

Rustikálny oblúk so sušenou trávou a ľanovým závesom Fotografia výtvarného umenia Kayla Barker, Dizajn akcie: Mayhar Design

Rustikálne lístie a sušené trávy sa bez problémov hodia k vidieckemu svadobnému miestu v Texase.

Trojuholníkové nápady svadobného oltárneho oblúka

Aj keď sú najbežnejšie nápady svadobných oblúkov krivočiare, mnoho párov sa rozhodlo prerušiť tradíciu tým, že na pozadí obradu používa trojuholníkovú štruktúru.

21. Moderný trojuholníkový oblúk pre cieľovú svadbu na Havaji

Tropický obrad s dreveným trojuholníkovým oblúkom Fotografia Ashley Goodwin, Plánovanie akcií: Mira Savara , Kvetinový dizajn: Steven Boyle Design

Trojuholníkový oblúk pri tomto plážovom ceremoniáli vizuálne zrkadlil slnečníky roztrúsené pozdĺž piesku.

22. Trojuholníkový oblúk pre svadbu na záhrade

Ženích zdvihne nevestu Monisa J. Fotografia

Jednoduchý drevený trojuholník bez akýchkoľvek kvetinových akcentov zapadá do prízemnej podstaty tejto záhradnej DIY svadby.

23. Drevený trojuholníkový oblúk pre kutilský interiér

Drevený trojuholníkový oblúk obklopený sviečkami v priemyselnom mieste s odhalenými tehlami Fotografovanie vnútorných obrazov

Oblúky nie sú len pre svadby vonku, o čom svedčí aj tento vnútorný únik.

24. Trojuholníkový svadobný oblúk pre mestský obrad

Trojuholníkový oblúk na terase s výhľadom na mestskú panorámu Fotografia Marissy Dillon

Trojuholníkový oblúk na terase pod holým nebom pekne orámoval mestské výhľady.

25. Slávnostné pozadie trojuholníka s trávou Pampas

Ulička lemovaná pampovou trávou s trojuholníkovým oblúkom na konci Timothy Burke Mannle, Kvetinový dizajn: Kvety od Justine

Pri tomto vonkajšom obrade bola pozdĺž uličky použitá pampaská tráva a potom znova ako súčasť obradu dreveného trojuholníka.

Kvetinové obrady svadobného obradu

Väčšina nápadov na svadobné oblúky má kvetinový charakter a je ľahké pochopiť, prečo. Kvetinové obradné oblúky sú skutočne ohromujúce. Čo sa týka toho, aký typ kvetu zapracovať do dizajnu svadobných kvetov, na kvetinové oblúky sú najvhodnejšie rastliny s väčším výskytom, ako aj tie, ktoré vydržia buď bez vody, alebo s obmedzeným zdrojom vody. Zvlášť v tých horúcich letných mesiacoch! Spravidla je vždy najlepšie dôverovať svojmu kvetinárstvu, aby si vybral konkrétne kvety na realizáciu vašej vízie. Sú to odborníci na to, čo poskytne správnu textúru, farbu a čo bude dobre držať, “hovorí Crowell. Inšpirujte sa ďalšími nápady na svadobné kvety tu.

26. Obradný oblúk inšpirovaný záhradou pokrytý fialovými ružami

Ruža pokrytý oblúk v záhrade Rebekah Albaugh, Kvetinový dizajn: Fancy Florals od Nancy

Tento ružami odetý oblúk kvapkal v romantike.

27. Romantický kvetinový oblúk s hortenziami a ružovými ružami

Záhradný oblúk pokrytý ružovými ružami a bielou hortenziou Fotografia držiteľa Kelsea, Plánovanie akcií: Svadby a akcie Davia Lee, Kvetinový dizajn: Kvetinový dizajn kamélie

Aj keď niektorým svadobným miestam môže prekážať oblúk, stromový háj v tomto mieste v Kalifornii bol ideálnym miestom na rámovanie oblúka plného hortenzie.

28. Živý kvetinový oblúk s horúcou ružovou farebnou paletou

Kvetinový oblúk pokrytý horúcimi ružovými kvetmi Fotografia Kobyho Browna, Kvetinový dizajn: Mašle a šípy

Namiesto toho, aby sa tento kvetinový oblúk prelínal s prírodným prostredím, pomocou horúcich ružových kvetov dramaticky spojil zeleň s miestnym prostredím.

29. Oblúk vyrobený z farebných dúhových svadobných kvetov

Kvetinový oblúk pokrytý sviežimi kvetmi dúhovými farbami Sasithon Photography, Plánovanie udalostí: Jove Meyer Events, Kvetinový dizajn: Návrhy Ahn

Ak ste fanúšikom farieb, tento dúhový oblúk inšpirovaný ombre je pre vás.

30. Elegantný oblúk s bielymi kvetmi

Obradový oblúk v záhrade pokrytý zeleňou a bielymi ružami Fotografia Amandy Watson, Kvetinový dizajn: Twisted Willow Flowers

Kvetinový oblúk nemusí byť iba prehnaný. Niekoľko odborne umiestnených kvetov zapôsobilo na túto zrnitú kulisu obradu.

31. Ružovo-biely kvetinový oblúk Oceanview

Obrad plný kvetov s uličkou lemovanou okvetnými lístkami a oblúkom pokrytým ružami Fotografi Brett Hickman, Plánovanie udalostí: dobrá vec, Kvetinový dizajn: Skrytá záhrada

V každej časti tohto obradu boli použité kvety, od úpravy oblúka a uličky až po okvetné lístky roztrúsené po uličke.

32. Boho Arch s Dahlia Blooms a Lunaria

Boho kvetinový oblúk s georgínami, zeleňou a mesiacom Gina & Ryan Photography, Plánovanie akcií: mliečne akcie, Kvetinový dizajn: Divoká múza

Sušená lunária dodáva tomuto kvetinovému dizajnu nielen boho nádych, ale aj odolný botanický materiál zaisťuje trvanlivosť inštalácie.

33. Jazerný oblúk s kvetmi bielej hortenzie

Oblúk pokrytý bielymi kvetmi s výhľadom na lesnaté jazero Fotografia Eleny Wolfe, Kvetinový dizajn: Kvetinový a eventový dizajn Faye a Renee

Romantické a svieže kvety kreatívne vedľa seba postavia rustikálne polená používané pri tomto ceremoniáli pri jazere.

Dekonštruovaná inšpirácia svadobného oblúka

„Páry by mali hovoriť o svojej osobnosti a nemali by byť nútené robiť niečo trendové. Toto je vaša jedinečná svadba, aby vyzerala, že je vaša a nie niekoho iného, ​​“hovorí Chan. V tomto duchu mnoho moderných párov hľadá kreatívne spôsoby, ako navrhnúť obradové kulisy, ktoré sú inšpirované tradičnými oblúkmi, a napriek tomu doslova porušujú normu! Oblúkovité štruktúry so zlomeným alebo otvoreným vrcholom sú príjemným spôsobom, ako vytvoriť ústredný bod vášho obradu, najmä na svadbe vonku, bez toho, aby ste prekážali hosťom vo výhľade na krajinu.

34. Dekonštruovaný klenotový tónový oblúk

Farebný dekonštruovaný oblúk v celočiernej kaplnke Jeff Brummett Visuals, Kvetinový dizajn: Billie Ball & Co. , Plánovanie udalostí: Udalosti Maxwell a Gray

Horná časť tohto oblúka možno neexistovala, ale odvážne farby dna stále zabodovali.

35. Pastel-Hued Open Top Arch

Pastelovo purpurový oblúk s otvorom v hornej časti Fotografia Amanda Wei, Kvetinový dizajn: The Flower Story Co, Plánovanie udalostí: Udalosti červenajúcej sa radosti

Dôvod, prečo sú dekonštruované oblúky také úspešné, je ten, že využívajú negatívny priestor. Tu vaše oko sleduje krivku pastelového kvetinového dizajnu, aj keď v hornej časti dizajnu dochádza k prerušeniu.

36. Ombre Deconstructed Arch

Drevený oblúk pokrytý čerstvými kvetmi dúhovej farby Fotografia Rachel Havel, Kvetinový dizajn: Perfektný okvetný lístok

Napriek tomu, že drevený rám tohto oblúka bol nepretržitý, prelom v kvetinovom dizajne ombre dodáva celej kulise sviežu a nečakanú atmosféru.

37. Otvorený horný oblúk s voľnou zeleňou

Obradný oltár so stolom a zeleňovým oblúkom s otvorom v hornej časti Fotografia na morskom mesiaci, Kvetinový vzor: Chloe a mäta

Cez otvor v tomto dekonštruovanom oblúku siahali odchádzajúce kusy zelene, ktoré vizuálne spájali celú inštaláciu.

38. Oblúk s asymetrickými akcentmi trávy Pampas

Slávnostné usporiadanie s ružovým závesom, akcentmi pampovej trávy a kovovým oblúkom Fotografia Ken Tan , Kvetinový dizajn: Som kvet , Plánovanie akcií: Svadobný butik Phuket

Keďže tráva pampas je taká nadýchaná a vizuálne pôsobivá, rozhodnutie používať ju tu striedmo bolo múdre. Nakoniec zredukovaný vzhľad zabalil viac ráz.

39. Asymetrický oblúk červenej ruže

Oblúk na nádvorí pokrytý červenými ružami Love Me Do Photography, Kvetinový dizajn: Kvetinové textúry

Prestávka v tomto oblúku z červených ruží kreatívne umožnila svadobným hosťom vidieť štruktúru červených tehál za kvetinovým oblúkom páru.

Cyklus svadobných obradov v celom kruhu

Na opačnom konci spektra od dekonštruovaných oblúkov sú kruhové oblúky, ktoré nemajú žiadny začiatok ani koniec.

40. Zelený kruhový oblúk v rustikálnej bielej stodole

Biela stodola so zeleným kruhovým oblúkom a drevenými krížovými stoličkami Fotografia Callie Manion, Kvetinový dizajn: Kvetinové štúdio Abelia

Tento zelený kruh skutočne vyskočil vďaka úplne bielej kulise svadobného domu.

41. Kruhová oltárna kulisa s bielymi kvetmi

Pár sa drží za ruky a vymieňa si sľuby pred bielo-zeleným kruhovým oblúkom Fotografia Rochelle Louise, Kvetinový dizajn: Studio Fleurette, Plánovanie akcií: Svadby LuxEvents

Jednoduché a romantické-to je atmosféra, ktorú si tento pár vybral pre svoj bielo-zelený kvetinový kruhový oblúk.

42. Svadobný obrad v rustikálnom kruhu

Kruhový oblúk s voľnou zeleňou s výhľadom na oceán Christina McNeill Photography, Event design: Jenna Lam Events

Voľná ​​zeleň a rustikálne odtiene zelenej a hnedej krásne dopĺňajú toto prímorské miesto.

43. Nápad na kruhový oblúk s klasickými bielymi kvetmi

Vonkajší obrad s bielymi stoličkami a kruhovým oblúkom pokrytým kvetmi May Iosotaluno Photography, Plánovanie akcií: Svadby a špeciálne akcie CCL

Na dosiahnutie výrazného vizuálneho efektu nepotrebujete farby. Tento dizajn obradu navyše tieto úplne biele svadobné nápady , je dôkazom toho, že biele svadby sú klasické, nadčasové a úplne ohromujúce.

44. Tunel sústredných kruhových oblúkov s bielymi kvetmi

Pár kráčajúci tunelom kruhových oblúkov pokrytých hortenziou Štúdio Wild Trail, Plánovanie udalostí: Lily V Events, Kvetinový dizajn: Stonky a vinič Kvetinový butik

Namiesto umiestnenia kvetinových kruhových oblúkov k oltáru vytvoril tento pár oblúkový tunel, ktorý sa mal použiť počas recesie.

45. Nápad na kruhový oblúk s zafarbenými modrými kvetmi

Pár bozkávajúci sa pred farebným kruhovým oblúkom Fotografia Amandy Nippoldt, Kvetinový dizajn: Lilia Flower Boutique

Aby tento kruhový oblúk dodal trochu viac osobnosti, kvetinová návrhárka tohto páru zafarbila niektoré kvety žiarivým odtieňom modrej.

Nápady na výzdobu oblúka na svadobnú hostinu

Aj keď väčšina oblúkových myšlienok má obradný charakter, recepcia ponúka množstvo príležitostí na zahrnutie pozadia oblúka. „Ak organizujete svadbu v stane, vchod do stanu je vždy skvelým miestom na chvíľku wow. Môžete sa pripojiť k samotnému stanu zeleňou a kvetmi alebo dokonca vytvoriť štruktúru, ktorá pochádza zo stanu, a nechať svoju kvetinárku ozdobiť, aby sa veci cítili ešte veľkolepejšie, “hovorí Sarah Crowell.

46. ​​Chuppah Repurposed as Sweetheart Table Table Backdrop

Stôl miláčik s tkanými stoličkami a tropickým oblúkom Fotografia Ashley Izquierdo, Plánovanie udalostí: Udalosti Alexa Kritis

Po svojom židovskom svadobnom obrade tento pár upravil svoj obrad chuppah ako priemyselný medený oblúk na rámovanie stolu miláčika recepcie.

47. Chuppah Repurposed as Lounge Area Arch Installation

Salónik Boho pod zeleným kovovým oblúkom B Schwartz Photography, Kvetinový dizajn: Siloh Floral Artistry

Podobne bol tento chuppah neskôr upravený ako oblúk tak, aby zahŕňal salónik s posedením na tejto svadobnej hostine.

48. Vchod do stanu so zeleňou Nápad na svadobný oblúk

Stan s plachtou so vstupom do zeleného oblúka Henry + Mac , Plánovanie udalostí: Udalosti Mavinhouse

Hostia boli uvedení na túto stanovú recepciu cez zeleňový oblúk pri vchode do stanu.

49. Oblúk v pozadí salónika s ružovými ružami

Pár zdieľajúci bozk pri sedení na zamatovom gauči pred oblúkom kvetinového kruhu Fotografia Patricka Coxa, Kvetinový dizajn: Willow Florals

Svetlé kvety v tomto oblúku dopĺňali zamatový nábytok používaný v salóniku s obývacou izbou tejto dvojice.

50. Zlatý šesťhranný zlatý stôl na oblúku stolu s červenými kvetmi

Stôl miláčika na javisku so smaragdovou zamatovou pohovkou a zlatým šesťhranným oblúkovým pozadím Fotografia Terri Baskin, Plánovanie udalostí: B Udivené udalosti, Dizajn udalosti: BCG Events

Po uviazaní uzla pred týmto zlatým šesťuholníkovým dizajnom tento pár upravil svoj oblúk ako pozadie miláčika na svadobnú hostinu v sále.