Hlavná Beauty Wellness 8 dôležitých otázok, ktoré by ste sa mali opýtať vizážistky

8 dôležitých otázok, ktoré by ste sa mali opýtať vizážistky

Než si zarezervujete profesionála pre svoju svadobnú krásu, získajte odpovede na tieto dôležité otázky. Nevesta sa líči Foto Craig Obrist Photography; Makeup od Sherlynda Fitzpatrick/Haus of Face
  • Maddy píše pre Lizapourunemerenbleus so špecializáciou na krásu, udržateľnosť, duševné zdravie a inkluzívnosť.
  • Predtým, ako sa Maddy pripojila k Lizapourunemerenbleus Worldwide, napísala pre niekoľko rôznych publikácií vrátane Insider, Bustle, Real Simple a Apartment Therapy.
  • Maddy má bakalársky titul v časopiseckej žurnalistike a magisterský titul v oblasti zdravotníctva, vedy a environmentálneho spravodajstva (obaja pochádzajú z Medill School Northwestern ...
Aktualizované 11. novembra 2020

Takže ste sa prečesali prostredníctvom sociálnych médií a svojich obľúbených časopisov, aby ste našli všetky inšpirácie na svadobný deň pre krásu, ale čo príde ďalej? Teraz máte za úlohu nájsť kozmetičku, ktorá vám dokáže oživiť víziu. Predtým, ako si zarezervujete svojho kozmetického profesionála, je však potrebné položiť svojmu vizážistovi niekoľko dôležitých otázok. Chcete sa uistiť, že sa vo svojom svadobnom dni budete cítiť pohodlne a sebaisto, a preto je výber správneho predajcu taký dôležitý. Ak sa počas počiatočnej konzultácie spýtate svojho odborníka na krásu, zaistíte, aby v deň vašej svadby neboli žiadne prekvapenia, a tak sa môžete zamerať na to, na čom skutočne záleží: oslavu lásky medzi vami a vašim partnerom.

1. Máte portfólio svojej práce, na ktoré sa môžem pozrieť?

Prečo chcete vedieť: Či už ide o tradičné portfólio alebo ich profil na Instagrame, pred oficiálnym prijatím na svadbu si vždy prečítajte predchádzajúcu prácu vizážistky. Pomôže vám to porozumieť ich úrovni zručností a vzhľadu, na ktorý sa špecializujú. Dávajte si pozor, ak nemajú portfólio, na ktoré by ste sa mohli pozrieť. Aj keď si práve objednávate skúšobnú verziu, mali by ste mať predstavu o tom, čo môžu urobiť.

2. Máte zoznam referencií, na ktoré môžem zavolať?

Prečo chcete vedieť: Referencie sú dôležité pre zistenie všetkého, čo vám portfólio nemôže povedať, napríklad ak sú profesionálni, presní a ľahko sa s nimi pracuje. Váš vizážista bude s vami a vašou svadobnou hostinou celé hodiny, takže budete chcieť presne vedieť, na čo sa prihlasujete.

3. Prinesiete si vlastné výrobky alebo budem zodpovedať za ich dodanie?

Prečo chcete vedieť: Ak máte konkrétne značky alebo výrobky, z ktorých nikdy nevychádzate, alebo ak máte alergiu na určité zložky, použitie vlastnej môže byť najbezpečnejšou stávkou. Kozmetickí profesionáli zvyčajne používajú svoje vlastné (čisté) štetce, pokiaľ ich nepožiadate o používanie nových štetcov a nástrojov. Ak chcete, aby používali úplne nové nástroje, komunikujte to včas.

4. Ako účtujete? Do hodiny alebo na osobu?

Prečo to chcete vedieť: Ak máte veľkú svadobnú hostinu, stojí za to pozrieť sa na vizážistu, ktorý neúčtuje poplatky za osobu. Logistike, ako je spôsob účtovania, spôsob platby, ktorý uprednostňujú a kedy očakávajú platbu, by ste mali prediskutovať včas. V deň vašej svadby tak nebudú žiadne prekvapenia.

5. Budem musieť k vám cestovať alebo môžete pracovať na mieste?

Prečo to chcete vedieť: Väčšina vizážistov príde tam, kde sa chystáte, ale pred prijatím do zamestnania by ste mali potvrdiť ich cestovnú politiku. Ak nebudú fungovať na mieste, naplánujte si vo svojom rozvrhu dostatok času, aby ste mali k dispozícii čas na cestu do a zo štúdia.

6. Spravíš pred mojou svadbou súd?

Prečo to chcete vedieť: Skúška vám poskytne príležitosť presne komunikovať, aký typ líčenia chcete na svoj svadobný deň. Na vlastnej koži sa presvedčíte, ako váš vizážista pracuje, a odhadnete, ako dlho bude váš vzhľad trvať - ​​dôležitý faktor pre plánovanie vášho svadobného dňa.

7. Máte tím asistentov alebo v ten deň budete jediným výtvarníkom?

Prečo to chcete vedieť: V závislosti od toho, aká veľká je vaša svadobná hostina, budete možno potrebovať vizážistu, ktorý pracuje s jedným alebo viacerými asistentmi. Umelec, ktorý má tím, vám môže dať prioritu a nechať svojich asistentov pracovať na zvyšku vašej párty. Minimalizuje tiež čas, ktorý potrebuje každý na prípravu. Win-win!

8. Čo sa stane, ak ste v môj svadobný deň chorí alebo máte núdzovú situáciu?

Prečo chcete vedieť: Núdzové situácie sa stávajú stále, ale má váš vizážista stanovený plán, ak ho nestihnú vo váš svadobný deň? Môžu mať iného umelca, ktorý ich nahradí, alebo asistentov, ktorí môžu prevziať svoje povinnosti v daný deň. Nezabudnite sa opýtať, či vám v prípade zrušenia platby vrátia peniaze.