Hlavná Vylepšenie domácnosti Alternatívy zmäkčovačov vody a ako fungujú

Alternatívy zmäkčovačov vody a ako fungujú

Nižšie nájdete najlepšie alternatívy zmäkčovačov vody vrátane reverznej osmózy, TAC, úpravy vody bez soli, elektromagnetickej úpravy vody, EIP a ďalších.
  Zmäkčovač vody stojaci v kotolni so zatvoreným vekom Ak sa stane, že tvrdosť vody je problémom s vaším vodovodným potrubím doma, jedným jednoduchým a účinným riešením by bolo použiť zmäkčovač vody. Predtým, ako začnete a skočíte priamo do toho, existuje veľa premenných, ktoré by ste mali zvážiť.

Pre začiatok môžu byť zmäkčovače vody trochu drahé. Tiež sa hovorí, že môžu v určitom bode poškodiť životné prostredie. Zmäkčovače vody tiež vyžadujú pravidelnú údržbu, aby v prvom rade fungovali hladko. Musia sa pravidelne kontrolovať, inak by ste mohli skončiť s nákladnými opravami a prípadnými výmenami, ktoré budú stáť viac peňazí.

Okrem toho je tu tiež neustála bolesť, keď musíte nosiť vrecia soli z jedného miesta na druhé. Je to hlavne preto, že zmäkčovače vody ich veľmi vyžadujú. Vzhľadom na problémy, ktoré prichádzajú so zmäkčovačmi vody, rozumným riešením by bolo, keby ste pokračovali a hľadali alternatívy. Tu sú niektoré z najlepších alternatív, ktoré treba zvážiť:

Obsah

Reverzná osmóza (RO)

  Systém čistenia vody s filtrom s reverznou osmózou Reverzná osmóza alebo RO systém je zariadenie, ktoré môže byť také účinné, že dokáže extrahovať až 99 % rozpustených minerálov, ktoré sa nahromadili vo vode. To technicky znamená, že prechod vody cez systém RO za účelom čistenia ju technicky robí dostatočne bezpečnou na to, aby sa mohla konzumovať ako pitná voda.

RO jednotky alebo systémy sú tiež vysoko účinné, pokiaľ ide o odstraňovanie chloridov a fluoridov, ktoré sú známymi nečistotami v tvrdej vode.

Ušetríte na peniazoch, pretože by to znamenalo, že by ste už nemuseli míňať toľko peňazí za balenú vodu. Dôvodom je skutočnosť, že druh vody, ktorý systém RO produkuje, má takmer rovnakú kvalitu ako vaša balená voda v obchodoch.

Tieto systémy vôbec nevyužívajú elektrinu ani plyn. To vám môže pomôcť ušetriť veľa peňazí, pretože môžete znížiť množstvo svojich účtov za energie.

A pretože v prvom rade nepotrebuje zdroj energie, je to niečo, čo si budete môcť jednoducho vziať so sebou počas kempingu alebo pri určitých príležitostiach, keď odpojíte sieť.

elegantné svetre na svadbu

Je tiež dôležité poznamenať, že väčšina alternatív zmäkčovačov vody môže spotrebovať viac vody ako skutočný RO systém alebo jednotka. Zvyčajne sú vybavené viacerými filtrami, ktoré sú určené na zachytávanie patogénov, ako aj iných nečistôt, ktoré môžu byť vo vode.

Systém RO nie je taký. Vyžaduje výmenu filtra iba raz za rok, zatiaľ čo iné systémy môžu vyžadovať výmenu filtra 3 až 4 za rok. RO systémy sú skvelé nielen pri odstraňovaní pevných častíc vo vode. Môžu tiež odstrániť nepríjemné chute z vášho miestneho vodného systému a potom odstrániť všetky zábavné pachy, ktoré sa s nimi môžu objaviť.

Chlórovaná voda, ktorá je bežná pre obecnú vodu alebo vodu pochádzajúcu z miestnych zdrojov, môže časom spôsobiť poruchu jednotky. Výsledkom sú drahé opravy alebo ešte horšie výmeny.

RO systémy fungujú pomaly. Znamená to, že ak chcete okamžite získať veľa vody, pretože musíte opustiť svoj domov skôr, nemusí to byť pre vás vždy najlepšia voľba ako alternatíva zmäkčovača vody.

Pravidelné čistenie sa tiež môže ukázať ako trochu problém. Vyžaduje si veľa starostlivosti a údržby. Ak zabudnete na dezinfekciu jednotky, môže to byť živnou pôdou pre plesne a plesne.

Môže to viesť k celkovému znečisteniu vašej vody. A to úplne zmarí účel, prečo v prvom rade získavate alternatívu zmäkčovača vody.

Budete tiež musieť vymeniť filter. To môže prísť spolu s obrovskou cenou, ktorá môže skutočne spôsobiť nápor na váš rozpočet. Musíte sa pripraviť na to, že si priplatíte za príslušenstvo so systémom RO.

Template Assisted Crystallization (TAC)

  Systém filtrácie vody v dome Systém TAC alebo templátový asistovaný kryštalizačný systém je skvelou alternatívou použitia namiesto toho, aby bol celý dom vybavený vodným filtrom. V porovnaní so zvyškom iných možností úpravy vody je hlavnou výhodou systému TAC to, že pri svojej prevádzke skutočne nepotrebuje veľa starostlivosti.

Nevyžaduje veľa elektriny. Nepotrebuje pridávať do vody žiadne chemikálie. Ak sa chcete uistiť, že je vždy v prevádzkyschopnom stave, musíte sa uistiť, že jednotka bola správne nainštalovaná a že ju udržiavate v čistote.

Systém TAC funguje tak, že technicky využíva keramické polymérové ​​guľôčky na rozpustenie minerálov vo vode. Keď sa polymérové ​​guľôčky alebo guľôčky stretnú so soľou, premenia sa na kryštály. Soli potom zmiznú vo vode.

Esenciálne minerály ako horčík a vápnik však zostanú vo vode. To je skvelé, pretože hrajú dôležitú úlohu v ľudskom tele.

Tradičné zmäkčovače vody zvyčajne odstránia alebo zničia tieto minerály, takže je to jedna z hlavných výhod systému TAC. A keďže nepoužíva toxické chemikálie, tento typ úpravy vody sa považuje za „zelený“.

Systémy TAC tiež nepoužívajú elektronické riadiace ventily. Tieto ventily sú drahé a zvyčajne sú to tie, ktoré zvyšujú ceny zmäkčovačov vody vo všeobecnosti. Toto nie je problém so systémom TAC, a preto je zvyčajne cenovo dostupnejšia možnosť v porovnaní so zmäkčovačom vody.

Keď bola voda upravená jednotkou TAC, nemožno očakávať žiadne spätné preplachovanie. Preto by ste ho vôbec nemuseli pripájať k kanalizácii alebo akémukoľvek priestoru, ktorý ho technicky vypustí, pretože spätné preplachovanie relatívne neexistuje.

Zároveň nedochádza k úniku soľanky. To znamená, že nielenže ušetríte peniaze tým, že budete mať nižšie účty za vodu, ale budete mať aj nižšie náklady na opravy v budúcnosti, pretože táto jednotka je mimoriadne pevná a odolná. nezmení ani chuť a vôňu vody, takže to je jednoznačné plus.

Odporúča sa používať uhlík spolu s jednotkou TAC. Dôvodom je skutočnosť, že chlórovaná voda pochádzajúca z vášho miestneho vodovodu môže nakoniec viesť k hromadeniu chlóru vo vašom systéme TAC.

Problémom môže byť aj nahromadenie železa v jednotke. Keďže železo je kovový prvok, môže spôsobiť značné poškodenie alebo poškodenie jednotky TAC.

Aby ste sa zbavili akéhokoľvek nahromadenia železa vo vašej jednotke, budete musieť použiť sito alebo nejaký typ preosievacieho nástroja. Použite to na manuálne extrahovanie železných prvkov alebo častíc vo vode predtým, ako sa dostanú do skutočného systému.

Vodný kondicionér bez soli

  alternatívny elektronický bezsolný kondicionér na tvrdú vodu Pozrite si tento elektronický bezsolný kondicionér tvrdej vody na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Ide o alternatívu zmäkčovača vody, ktorá má za cieľ urobiť vašu vodu o niečo odolnejšou voči usadzovaniu vodného kameňa a uľahčiť jej odstránenie v prípade, že dôjde k usadzovaniu alebo zachyteniu.

V porovnaní s inými alternatívami, ktoré fungujú odstránením materiálov, ktoré spôsobujú tvrdnutie vody, kondicionér vody bez obsahu soli to v skutočnosti nerobí. Namiesto toho mení chemické zloženie minerálov. Napríklad má živicu proti usadzovaniu vodného kameňa, ktorá napáda horčík a vápnik.

Akonáhle živica interaguje s vodou, v procese sa stáva mäkšou. Tento kondicionér je často spárovaný s uhlíkovým filtrom, aby sa znížili chute a pachy spojené s chlórom a inými kontaminantmi vo vode.

S týmto typom alternatívy zmäkčovača vody môžete tiež predĺžiť životnosť vášho vodovodného systému. Pozrite si výhody a nevýhody zmäkčovačov vody bez obsahu soli tu.

Elektronický škálovač

  Elektronický systém na odstraňovanie vodného kameňa Pozrite si tento elektronický systém na odstraňovanie vodného kameňa na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Elektronický odstraňovač vodného kameňa je jedinečnou alternatívou zmäkčovača vody, pretože namiesto soľanky využíva nanotechnológiu. Cieľom je zmeniť skutočný charakter vody, ktorá preteká jednotkou.

S použitím magnetizmu to môže skončiť zmenou chemického zloženia vody. To znamená, že ponechá soli neaktívne, pretože sú umiestnené v suspendovanej forme.

Tvrdá voda je zvyčajne spôsobená koncentráciou kovov vo vode, ako je horčík, vápnik, síra atď. Môže zraniť vašu pokožku, poškodiť vaše potrubia, zašpiniť vaše oblečenie, zničiť vaše domáce spotrebiče a spôsobiť mnoho ďalších problémov.

Je to spôsobené vodným kameňom, ktorý sa vytvára v dôsledku prítomnosti kovov vo vode. Môže to upchať vaše sprchy a výtoky kohútika a ovplyvniť tok vody. Elektronický odstraňovač vodného kameňa odstráni kriedové zvyšky vo vode, čím ju urobí čistejšou a lepšie sa postará o vaše príslušenstvo, vašu pokožku a celkovú kvalitu vody.

Toto zariadenie dokáže upravovať iba tečúcu vodu. Iné alternatívy zmäkčovačov vody dokážu ošetriť aj Stillwater. Ak plánujete uchovávať vodu v nejakom type nádrže alebo nádrže, možno budete musieť dvakrát premýšľať, kým sa rozhodnete pre elektronický odstraňovač vodného kameňa.

Elektronický odstraňovač vodného kameňa tiež nemôže fungovať pri extrémne tvrdej vode. Aby bola táto alternatíva zmäkčovača vody účinná, maximálna tvrdosť vody by mala byť len okolo 75 zŕn na galón a nič viac.

Elektromagnetická úprava vody

  Elektromagnetická úprava vody Elektromagnetická jednotka na úpravu vody je inteligentnou a ideálnou alternatívou k tradičnému zmäkčovaču vody. Ak potrebujete stály a stabilný zdroj čistej pitnej vody, potom je to určite ono.

ako si uviazať obyčajnú kravatu

To, čo je na tejto konkrétnej metóde alebo úprave také skvelé, je to, že voda sa zodpovedajúcim spôsobom čistí bez toho, aby ste do nej museli vylievať akékoľvek škodlivé chemikálie alebo látky. Je to jednoduché, ale skvelé riešenie na výrobu pitnej alebo pitnej vody na konci dňa.

Ďalším prvkom, ktorý ovplyvňuje používanie elektromagnetickej úpravy vody, je skutočnosť, že obsah vápnika vo vode z nej nie je technicky odstránený. Vápnik je pre ľudský organizmus dôležitý.

Je to jeden z hlavných alebo primárnych minerálov potrebných na prežitie a pre zdravé telo. Niektoré médiá na zmäkčovanie vody by premenili vápnik na sodík, zatiaľ čo táto konkrétna metóda takmer ponecháva vápnik vo vode tak, ako je. V prirodzenom stave.

Elektromagnetické jednotky na úpravu vody tiež nie je potrebné často dopĺňať soľou. Je veľmi účinný pri udržiavaní vody dostatočne čistej na to, aby bola pitná, ale zároveň si nevyžaduje veľa údržby a údržby, aby ste sa uistili, že je vždy v prevádzkovom stave. Je to skutočne skvelá alternatíva zmäkčovača vody základnej úrovne, najmä ak máte obmedzený rozpočet a nechcete na začiatku tak míňať.

Jednotky, ktoré používajú túto metódu, sú veľmi obľúbené, pretože nie sú príliš hlučné na prevádzku. Odstraňujú nepríjemné výpary a iné pachy z vody.

V niektorých prípadoch vás dokonca zbavia vodného kameňa, čo je skvelé na to, aby ste zabránili usadzovaniu vodného kameňa vo vašej domácnosti bez toho, aby ste z nej odstránili príliš veľa základných minerálov, ktoré vám môžu skutočne pomôcť udržať si zdravie. Nepoužíva chemikálie ani soľanku ani nič podobné.

Nevýhodou tejto alternatívy zmäkčovača vody je však to, že ho môžete použiť a umiestniť, pretože akékoľvek elektrické spotrebiče v domácnosti môžu ovplyvniť ich fungovanie. Je to preto, že v tejto oblasti môže dochádzať ku kolísaniu magnetizmu, pretože sú tam zahrnuté iné zdroje elektriny.

Musíte sa tiež uistiť, že voda je pomerne blízko magnetickej oblasti. V momente, keď sa voda dostane von z magnetickej oblasti, obnoví svoju tvrdosť po približne 28 hodinách. To je dôvod, prečo sa voda, ktorá sa z toho vyčistí, odporúča ihneď spotrebovať.

Kapacitná deionizácia

  Kapacitná deionizácia Kapacitná deionizácia je tiež známa ako elektricky regenerovaná iónová výmena. Patrí medzi typy alternatív zmäkčovačov vody, ktoré majú systém, ktorý využíva elektródy na rozdelenie molekúl vody na záporné a kladné ióny.

To v konečnom dôsledku vedie k zníženiu tvrdosti vody. Je to veľmi cenovo dostupný a ekologický spôsob zmäkčovania vody.

Kapacitná deionizácia je taká účinná, že sa dokonca používa v bazénoch ako náhrada za ošetrenie chlórom. Dokáže vyčistiť a odfiltrovať bazén bez toho, aby ste museli do vody nalievať chemické prípravky.

Je potrebné ho pravidelne preplachovať. Toto slúži na odstránenie odfiltrovaných častíc. Niekedy to môže byť manuálne a trochu náročné, ale niečo, čo je absolútne nevyhnutné na to, aby váš systém fungoval hladko.

Počiatočné náklady na jeho zriadenie môžu byť veľmi vysoké. Tiež nie je energeticky efektívny. To je dôvod, prečo sa kapacitná deionizácia zvyčajne používa v komerčnom prostredí a nie v obytných priestoroch.

A hoci produkuje čistejšiu a kvalitnejšiu vodu, nakoniec je demineralizovaná. To neponúka žiadne telesné výhody, keď sa konzumuje, ani nepomáha vášmu inštalatérskemu zariadeniu žiadnym spôsobom, tvarom alebo formou.

Elektricky indukované zrážky (EIP)

Elektricky indukovaný zrážací systém je alternatívou zmäkčovača vody, ktorá funguje tak, že premieňa molekuly, ktoré spôsobujú tvrdosť vody, na mäkšie šupiny.

To sa deje pomocou elektródy, ktorou je jednotka vybavená. Dokáže sa postarať o tvrdý vodný kameň vo vode, ktorý je bežne bežný v kuchynských batériách, v potrubí a podobne.

Vždy sa môžete rozhodnúť vyčistiť túto elektródu vo vašom systéme EIP raz za čas. Ak tak urobíte, viac-menej vám pomôže znížiť usadzovanie vodného kameňa až o 50 %. Určite to môže zefektívniť chod vašej jednotky.

Mali by ste však vedieť, že systém EIP sa môže ukázať ako oveľa drahší v porovnaní s lacnejšími alternatívami zmäkčovačov vody, ako sú systémy TAC, pretože existuje neustála potreba spätného preplachovania. Spotreba vody pre systém, ako je tento, bude tiež oveľa vyššia. Napriek tomu sa ľahko inštalujú.

V skutočnosti nevyžadujú príliš veľa údržby. A celkovo predstavujú skvelé alternatívy zmäkčovača vody na konci dňa.

Elektrochemická úprava vody

Elektrochemická úprava vody je alternatívou zmäkčovača vody, ktorá funguje tak, že elektrický prúd prechádza cez elektródu a cez vodu. To zase odstraňuje patogény a soli.

zapustené obývačky

Výsledkom je voda, ktorá bola vyčistená a dezinfikovaná. Elektrický prúd vytvára ozón a ďalšie prvky, ktoré pomáhajú čistiť vodu. Tieto typy čistiacich prostriedkov na vodu sú organické a prirodzene sa vyskytujúce, pretože pochádzajú buď z tekutých solí alebo rozpustených solí.

Je to veľmi bezpečný a zdravý spôsob úpravy vody. V procese sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Je to veľmi efektívny spôsob výroby mäkšej a pitnejšej vody na konci dňa.

Ďalším opatrením môže byť použitie elektród potiahnutých platinou alebo oxidom platiny pre ešte čistejšie a hlbšie čistenie. Sú lacné, rýchle a prekvapivo jednoduché.

Nevýhodou elektrochemickej úpravy vody je, že má veľmi obmedzenú alebo úzku rýchlosť teplôt elektród. V dôsledku toho sa elektróda nakoniec opotrebuje a nie je recyklovateľná.

Má pomerne krátku trvanlivosť. Slabý kyslý elektrolyt môže tiež vytekať z elektródy, ak bola ponechaná nekontrolovaná. To možno zmierniť pravidelnými kontrolami stavu elektródy, najmä u starších jednotiek.

Magnetická úprava vody

  Magnetická úprava vody Pozrite si túto magnetickú úpravu vody na Amazon [Sponzorovaný odkaz]

Magnetická úprava vody je alternatívou zmäkčovača vody, ktorá odpovedá na typické problémy spojené so zmäkčovaním vody, od nákladov, cez inštaláciu až po požadovanú údržbu, veľkosť jednotky, kapacitu vody, ktorú dokáže spracovať a upraviť, a tak ďalej.

Táto úprava zmäkčovania vody funguje pomocou magnetov. V skutočnosti je to celkom zaujímavý vedecký zázrak. Využíva použitie AMT alebo Anti scale Magnet Treatment.

Zmäkčuje vodu prostredníctvom magnetického poľa, ktoré vytvára. Má to byť lacné a v procese nepoužívať žiadne chemikálie.

Vďaka magnetom sú ióny zadržiavané a určité prvky, ktoré spôsobujú tvrdosť vody, sa bránia spájaniu a prípadnej tvorbe vodného kameňa. Niektorí by povedali, že je to trochu kontroverzný prístup, pretože môže byť veľmi selektívny na použitie alebo účely zmäkčovania vody v domácnostiach.

nápady na darček k výročiu pre manželku

Nie je vždy k dispozícii prostredníctvom bežných predajcov. Nie je tak široko dostupný ako iné zariadenia na zmäkčovanie vody alebo prípravky na zmäkčovanie vody, takže aj keď by ste sa preň chceli rozhodnúť, je možné, že vo vašej oblasti nie je k dispozícii. Možno ho budete musieť získať odinakiaľ, čo môže viesť k nákladom.

Neexistujú žiadne skutočné údaje, ktoré by podporovali, že v skutočnosti znižuje obsah minerálov vo vode. Zdá sa, že teoreticky to funguje, ale nebolo dostatok štúdií a skutočných aplikácií, ktoré by toto tvrdenie skutočne podporili.

Existuje niekoľko obmedzených vedeckých štúdií, ktoré potvrdzujú, že magnetická úprava vody skutočne funguje, ale má len stanovenú účinnosť približne 10 %. To naozaj nie je také efektívne vzhľadom na náklady, ktoré s tým súvisia.

Neodstraňuje usadeniny vápnika a horčíka vo vode, čím ju robí tvrdou. Zistite viac o príznaky tvrdej vody tu.

Fungujú alternatívne zmäkčovače vody?

  Alternatíva domáceho zmäkčovača vody s čistiacim filtrom Všeobecný konsenzus je, že zmäkčovače vody naozaj fungujú. Nie je to však bez väčších nevýhod. Všetko závisí od osobného výberu. Ale je to voľba, ktorá môže ovplyvniť kvalitu vody, ktorú máte vo vode doma.

Fungujú a určite je potrebné, aby ste ich použili, najmä ak je úroveň vodnej súpravy 7 zŕn na galón alebo vyššia. Mäkšia alebo kvalitnejšia voda robí vaše domáce elektrospotrebiče lepšie. Môžu zlepšiť vôňu, chuť a dokonca aj celkový vzhľad vašej vody.

Fungujú aj alternatívne zmäkčovače vody. Sú lacnejšie a energeticky oveľa účinnejšie. Spotrebúvajú menej vody. A sú oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu.

Určite fungujú dobre ako alternatívy k bežným alebo tradičným typy zmäkčovačov vody na konci dňa. Pozrite sa na výhody a nevýhody zmäkčovačov vody tu.

Naozaj fungujú bezslané zmäkčovače vody?

Zmäkčovače vody bez soli alebo bez soli v skutočnosti nefungujú, pretože pravdou je, že neexistujú. Dôvodom je, že sodné ióny sú kritickým prvkom potrebným pri úprave zmäkčovania vody, aby fungovala.

Vytláčajú horčík, vápnik a iné prvky tvrdej vody, ktoré nakoniec robia vodu tvrdou. Všetky druhy zmäkčovačov vody a alternatívy zmäkčovačov vody vždy v určitom okamihu použijú nejaký druh soli na odstránenie tvrdých minerálov z vody.

Ďalšie súvisiace články nájdete v našom sprievodcovi čo robí zmäkčovač vody stránku.