Hlavná vylepšenie Domácnosti Izolácia stropu v suteréne (klady a zápory)

Izolácia stropu v suteréne (klady a zápory)

Tu je náš sprievodca pre klady a zápory izolácie stropov v suteréne s populárnymi typmi, ako sú sklolaminát, striekaná pena, kamenná vlna a penová doska. Hotový suterén s drevenou dlhou vinylovou podlahouVynikajúca izolácia stropu v suteréne nielenže znižuje vaše účty za energiu, ale poskytuje aj zdravší a pohodlnejší domov pre vašu rodinu. Okrem toho tiež pomáhate životnému prostrediu znižovaním plytvania energiou.

Výzva pri manévrovaní prostredníctvom kabeláže, práce v potrubí a ďalších konštrukčných prvkov, ako aj zvýšené náklady však môžu mnohých majiteľov domov odradiť od predchádzania takejto investície.

Tento článok vám pomôže zhodnotiť izoláciu stropu v suteréne, pretože bude oboznámený s úvahami, kladmi a zápormi a tipmi na izoláciu stropu suterénu.

Obsah

Čo použiť na izoláciu stropu v suteréne

V porovnaní s inými metódami na zvýšenie energetickej účinnosti je izolácia stropu v suteréne jedným z najjednoduchších doplnkov, ktoré môžete urobiť.

Dobre nainštalovaná izolácia stropu vo vašom suteréne by mala obyvateľom budovy priniesť pohodlie a zdravie, a tým zlepšiť kvalitu bývania. Tieto výhody sú neoceniteľné, pokiaľ ide o interiér vášho domova.

Medzi najobľúbenejšie izolačné materiály na izoláciu stropov patria sklolaminát, penová doska a striekaná doska, kde každý má svoje výhody a nevýhody.

Pretože uvedené materiály sú vynikajúcimi izolátormi, mali by ste pochopiť, že je nemožné dosiahnuť 100% izoláciu

Mali by ste izolovať strop v suteréne?

Izolácia zo sklenených vlákienTri hlavné podmienky robia izoláciu stropu v suteréne nevyhnutnou. Po prvé, ak váš suterén nie je dokončený, po druhé, ak potrebujete odhlučniť suterén, a po tretie, ak máte miestne nariadenie o izolácii stropov v suteréne.

Izolácia vášho stropu v suteréne potom zabráni problémom s vlhkosťou v budúcnosti, prejavom hmyzu a infiltrácii radónu, čo je toxický a rakovinový plyn bez zápachu.

Pretože výhody izolácie stropu v suteréne sú nepopierateľné, predstava, že sa im zídu ďalšie peniaze a urobia ďalšie práce na izolácii stropu v suteréne, odradí majiteľov domov od skutočného uskutočnenia uvedeného projektu.

Pridanie úvah o izolácii stropu

1 Odkrytý alebo nedokončený suterén.

topánky na plážovú svadbu

2 potreby na zvukovú izoláciu.

3 Miestne nariadenia, ako napríklad požiadavky IECC.

Ďalším presvedčivým dôvodom na vykonanie izolácie stropu v suteréne sú úspory energie, ktoré časom dosiahnete a ktoré môžu pomôcť životnému prostrediu.

Podľa agentúry EPA môže typický dom s dobrou izoláciou v plazivých priestoroch a suteréne ušetriť majiteľovi domu približne 200 dolárov ročne alebo 15% zľavu na náklady na kúrenie a chladenie. Nie je to nič pre koniec majiteľa domu, ale 25% až 30% zníženie spotreby energie môže pomôcť znížiť emisie skleníkových plynov.

Osvedčené postupy týkajúce sa budovania Ameriky Séria tiež uvádza nasledujúce podmienky pre izoláciu stropu suterénu.

 • Váš dom sa nachádza v suchom podnebí.
 • Pozorujete, že vo vašej pivnici nie je vlhkosť.
 • Svoj suterén nepoužívate ako obytný priestor.

Toto sú tiež kroky, ktoré by sa mali vykonať pred začatím projektu izolácie:

 • Skontrolujte dostatočné vetranie vo vašom suteréne.
 • Akékoľvek vedenie v tvare gombíka a trubice v strope suterénu by malo byť vymenené, pretože izolácia môže tieto káble prehriať.
 • Potrubie a potrubie vo vašom suteréne by malo byť dobre izolované, aby sa zabránilo zamrznutiu a tepelným stratám.

Výhody a nevýhody izolácie stropu v suteréne

Zlepšite teplotné úrovne. V zásade platí, že dobrá izolácia v suteréne nedovolí, aby vám počas chladnejších mesiacov teplý vzduch z horných poschodí do suterénu znižoval tepelné straty.

Keďže váš suterén je zvyčajne o 20 až 30 stupňov chladnejší ako priestor vášho obytného priestoru, teplo sa bude kvôli teplotnému rozdielu pohybovať do chladnejšieho prostredia.

Znížte náklady na vykurovanie. Pretože hore môžete riadiť svoju teplotu v obytných priestoroch, na zlepšenie úrovne pohodlia vášho interiéru nepotrebujete ďalšiu energiu na vyrovnanie sa so stratami tepla.

Účinná zvuková bariéra. Ak plánujete svoj suterén používať ako telocvičňu, herňu alebo inú činnosť, ktorá produkuje značný hluk, izolácia stropu v suteréne je účinná pri znižovaní hluku, ak nevypne nežiaduce zvuky do vášho obytného priestoru.

Zabraňuje prachu a iným alergénom. Pre suterény, ktoré sa používajú ako dielňa alebo skladovací priestor, pomôže izolácia v strope.

Typy izolácie suterénu

Tu rozoberáme výhody a nevýhody najpopulárnejších typov izolácií stropov v suteréne.

Izolácia zo sklenených vlákien Klady a zápory

Izolácia z kamennej vlnySklolaminát je veľmi populárny izolačný materiál pre domácnosti, ktorý sa vyrába predovšetkým z recyklovaného drveného skla nazývaného črepy. Môžu sa dodávať v plsťách, prikrývkach alebo rolkách a vyfukovaných vo voľných zásypoch, kde sa plsti najľahšie inštalujú do dutín vďaka predrezaným rozmerom.

Nevýhodou však môžu byť medzery, ktoré sťažujú dosiahnutie úplnej bariéry.

Pros

ako rsvp textom
 • Celkovo je to efektívny izolačný materiál pre domácnosti.
 • Predrezané veľkosti znamenajú, že inštalácia môže byť pre majiteľov domov kutilským projektom.
 • Zlepšuje výkon zariadení HVAC
 • Vynikajúci zvukotesný materiál
 • Ľahko dostupné na trhu

Zápory

 • Pretože nie je vodotesný, môže ľahko absorbovať vodu a vlhkosť, čo môže znižovať jeho izolačné vlastnosti.
 • Ľahko sa horí, najmä pri materiáli obrátenom k ​​papieru.
 • Pretože je menej hustý, môže spadnúť z vášho stropu, ktorý bude na zaistenie potrebovať sponky a drôty.

Výhody a nevýhody izolácie z kamennej vlny

Striekaná penová izoláciaKamenná vlna má vysokú hustotu a nesmerové vláknové zloženie, čo z nej robí jeden z najlepších izolačných materiálov na zvukovú izoláciu. Kompaktná vlastnosť izolácie z kamennej vlny znamená, že nebude ľahko padať ako sklenené vlákno.

Pros

 • Pre miesta, ktoré potrebujú zvukovú izoláciu, je to materiál, do ktorého sa treba pustiť.
 • Vodeodolný. Perfektné pre miesta s vysokou vlhkosťou vďaka svojej schopnosti rovnomerne odpudzovať vodu.
 • Ohňovzdorné
 • Tepelná ochrana je vysoko zaručená.

Zápory

 • Drahšie ako sklolaminát kvôli tomu, že nejde o bežný materiál.
 • Je ťažší ako sklolaminát. Inštalácia alebo dokonca rezanie na požadovanú veľkosť môže byť náročné.
 • Ako alternatíva k azbestu môže podľa EPA stále pravdepodobne spôsobovať rakovinu. Ale Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC) to klasifikuje spolu so sklenenou vlnou a troskovou vlnou ako nekarcinogénne pre človeka. Názor na túto vec je teda rozdelený. Ak ste opatrní, možno je najlepšie držať sa od tohto materiálu ďalej a hľadať iné alternatívy.

Výhody a nevýhody izolácie typu striekania

Izolácia penovej doskyStriekaná izolácia zvyčajne pochádza z polyuretánu a je drahá, ale vysoko efektívna.

Pros

 • Ľahko sa nanáša. Pretože je v tekutej forme, môže sa nastriekať na povrch. Touto tekutinou sa dajú ľahko vyplniť oblasti s veľkým počtom štrbín.
 • Tepelná izolácia je vynikajúca. Ak je materiál aplikovaný strategicky, môže pomôcť udržať teplo uzamknuté v domácnosti, čo klientom ušetrí účty za elektrinu.
 • Ľahký materiál. Materiál príliš nezaťažuje štruktúru.
 • Odolný voči poškodeniu.
 • Neprodukuje alergény ako prach alebo škodlivé plyny, ktoré môžu pôsobiť na ľudí alebo domáce zvieratá.

Zápory

 • Prekážka vstupu s týmto materiálom je z hľadiska nákladov pomerne vysoká. Je to prémiový produkt pre ľudí s dostatkom peňazí na zaplatenie, takže si to nemusí každý dovoliť, takže sa bude musieť rozhodnúť pre iné alternatívy.
 • Na postrekovanie tohto materiálu by mal byť prijatý kvalifikovaný odborník, najmä v oblastiach s priečnymi výstužami, napájacími káblami a rúrkami. Tieto veci by sa nemali striekať, aby sa dali v budúcnosti opraviť alebo vymeniť.

Výhody a nevýhody izolácie z penovej dosky

Hotová suterénna sadrokartónová doska s izoláciou v stropeIzolácia z penovej dosky je ľahko dostupný materiál. DIY ľudia ich môžu ľahko nainštalovať ako rýchle riešenie akýchkoľvek problémov s izoláciou. Existuje veľa druhov na výber, ako je expandovaný polystyrén (EPS), extrudovaný polystyrén a polyiso (polyizokyanurát).

Pros

Ľahko sa krája do požadovaného tvaru. Pomocou kotúčovej píly s murovacím kotúčom alebo úžitkovým nožom pomocou bodovania.

Vodeodolný

Perfektné na miesta, ako sú exteriérové ​​základy, interiér suterénu alebo pod zábalom domu.

Zápory

Je to nákladnejšie ako izolácia proti netkané textílii a malo by sa o nej uvažovať, iba ak je problémom vlhkosť alebo ak sa predpokladá, že bude problémom.

Tvárou v tvár proti nefasádovanej izolácii

Pri pokuse o izoláciu nie je potrebné mať na pamäti iba uchovanie tepla vo vnútri domu, treba sa tiež zaoberať vlhkosťou.

Ak nebude izolačný materiál pod kontrolou, môže sa v ňom hromadiť vlhkosť (v závislosti od typu) a môže spôsobiť najrôznejšie škody. Pleseň, hnitie a celková degradácia materiálu sa môžu vyskytnúť v dôsledku poškodenia vlhkosťou. Riešením je použitie čelnej izolácie.

Tvárová izolácia

Je to vrstva plastu alebo papiera, ktorá slúži spolu s izolačným materiálom ako bariéra proti vodnej pare. Na miestach s vysokou vlhkosťou je to vynikajúci materiál, ktorý zabráni týmto škodám.

Všetky časti domu majú určitý stupeň problémov s vlhkosťou. Niektoré miesta prežívajú najhoršie. Indikátory ako nahromadenie vlhkosti alebo rast plesní sú istým znamením, ktoré musíte zvážiť pri čelnej izolácii.

Nefázová izolácia

Bez povrchovej úpravy je typ izolácie, ktorá sa inštaluje, keď už existuje izolačný materiál. Keďže je nechránený, je lacnejší. Kedy by ste mali zvážiť tento materiál? Ak máte problémy s hlukom, napríklad vŕzganie podláh, zvážte túto možnosť, ak nemáte problémy s vlhkosťou.

Izolácia stropu v suteréne

Nájsť ten správny materiál, ktorý môžete použiť ako izolátor, môže byť zložitá úloha, keď vezmete do úvahy náklady, čas, umiestnenie atď. Získanie správnych ľudí, ktorí vám pomôžu pri rozhodovaní, je vždy skvelým prvým krokom.

Skúsení odborníci môžu preskúmať stránku projektu a určiť najlepší postup. Podrobnosti ako výber správnej hodnoty R-Value a kde ich použiť sú niečo, čo by profesionáli vedeli.

Ak hľadáte izoláciu alebo chcete opraviť už existujúcu, neváhajte s touto prácou kvalifikovaných ľudí.