Hlavná „Dizajn Spální Nápady na rozloženie spálne (dizajnové obrázky)

Nápady na rozloženie spálne (dizajnové obrázky)

Rozloženie veľkej hlavnej spálne s obývacím nábytkom, posteľou na saniach a okrúhlym plyšovým otomanomPozrime sa na niektoré z najpopulárnejších nápadov na usporiadanie spální. Plánovanie vesmíru je prvou prioritou profesionálnych dizajnérov. Ultra-luxusná perina s hodnotou 500 dolárov nebude mať význam, ak bude váš priestor zle naplánovaný. Usporiadanie alebo priestorové plánovanie vašej spálne je najdôležitejším aspektom vášho dizajnu. Bude diktovať, ako premávka prúdi vaším priestorom, a môže predviesť váš estetický dizajn tým najpríjemnejším možným spôsobom. Ďalej uvádzame rôzne rozloženia spálňového nábytku, ktoré vám pomôžu maximalizovať váš priestor a vytvoriť skvele vyzerajúci dizajn, ktorý sa vám bude páčiť.

Či už je váš priestor veľký alebo malý, správne rozloženie môže zmeniť váš vzhľad a využitie vášho priestoru. Väčšina spální je navrhnutá tak, aby mala posteľnú stenu, ale to neznamená, že je to jediné umiestnenie vašej postele. S trochou kreativity a určitými dizajnovými pravidlami môžete vziať veci do svojich rúk a vytvoriť usporiadanie spálne vo svojej spálni. sny.

Obsah

nápady na dekoráciu svadobnej hostiny s nízkym rozpočtom

Tipy na rozloženie spálne

Bez ohľadu na veľkosť vašej spálne chcete, aby boli vaše dopravné priestory otvorené, maximalizovali váš výhľad, nechali dostatok prirodzeného svetla a vetranie a aby ste zachovali svoje súkromie. Profesionálny tip: urobte si malý pôdorys, urobte si rýchly nákres svojho priestoru v mierke, urobte samostatný nákres svojho nábytku a vyrežte nábytkové výkresy.

Teraz sa môžete pohrať s aranžmán pohybom nábytku po kresbe vašej miestnosti. Umiestnenie postele do stredu steny a jej obloženie nočnými stolíkmi je tradičné a funguje vo väčšine priestorov, ale nie je to jediný spôsob!

Umiestnenie postele

Symetria je to, čo vidíme najčastejšie, keď sa dívame na umiestnenie postele, ale neexistuje pravidlo, ktoré hovorí, že musíte byť vo svojom priestore symetrickí! Nebojte sa tlačiť posteľ na jednu stranu, osvojte si asymetriu. Kľúčová je rovnováha. Ak tlačíte posteľ blízko steny, nezabudnite na dostatočný priestor na pohodlný vstup a výstup z postele z tejto strany, najmä ak zdieľate priestor s niekým iným. (Viac informácií nájdete na tejto stránke veľkosti postelí vrátane rozmerov najpopulárnejších typy postelí .)

Na strane najbližšej k stene sa úplne odhláste od stola, vyberte si neviditeľnú poličku na stenu a svoje obľúbené čítanie pred spaním si naskladajte do jedinečného stĺpca knižného umenia. Na druhú stranu položte nočný stolík alebo dokonca malý rozkladací stolík, ktorý by sa mohol zdvojnásobiť ako márnosť. Prineste to všetko spolu s plošným kobercom, ktorý sa tiahne takmer od steny k stene.

Rozloženie hlavnej spálne

Rozloženie veľkej hlavnej spálne

Obloha je limit, keď máte master suite. Niekedy môžu byť tieto veľké prázdne miesta zastrašujúce, najmä ak nemáte nábytok na ich vyplnenie! Ale nebojte sa, neohrození dizajnéri, máme vás kryté!

Ak je vaša hlavná suita vybavená veľkým šatníkom, využite ho tým, že si nainštalujete systém organizácie šatníkov, ktorý pojme všetko vaše oblečenie a doplnky. Vo vašej kavernóznej suite sa tak uvoľní miesto pre relaxačné útočisko bez harabúrd každodenných potrieb.

Len do toho a zaobstarajte si tú luxusnú posteľ veľkosti king, či už ide o minimalistickú platformu alebo starožitný nábytok z masívneho dreva s baldachýnom, máte priestor na bývanie vo veľkom! Posteľ umiestnite priamo do stredu steny postele a prikryte ju nočnými stolíkmi, ktoré zodpovedajú mierke, ale zamieňajú tvar, robia ho zaujímavým a robia ho vašim.

Vďaka svojej úžasnej organizácii šatníkov nepotrebujete vo svojom priestore komodu. Popremýšľajte, ako by ste chceli využiť svoj extra priestor. Možno chcete meditačnú oblasť v rohu alebo na pokojnom mieste na čítanie alebo pletenie. Pretože máte priestor a už máte naše umiestnenie postele, môžete byť skutočne kreatívni v tom, ako využiť zvyšok svojej spálne.

Rozloženie hlavnej spálne v bežnej veľkosti

Rozloženie nábytku v hlavnej spálni

Vytvorte vo svojom hlavnom apartmáne pekný priestor na konverzáciu. Umiestnite dve krásne čalúnené stoličky alebo jednu fantastickú stoličku, príležitostný stôl, tkaný kôš z juty, aby ste mohli umiestniť ďalšiu deku alebo dve do rohu svojej izby, a máte pokojné a relaxačné útočisko priamo vo svojej vlastnej hlavnej suite.

Ak máte radi kávu ako ja, pouvažujte nad tým, že si necháte urobiť elegantnú krédu v polovici storočia upravenú tak, aby skrývala mini chladničku a obľúbený kávovar. Miesta na pár hrnčekov a lyžičiek na kávu bude dosť a nikto nebude múdrejší! Horná časť by bola dokonalým miestom na pristátie pre niekoľko vysokých lámp a pre jemnú sochu stola, ktorú ste museli odstrániť z obývacej izby, keď ste mali deti!

Na stenu za ním umiestnite veľké zarámované zrkadlo, aby ste zvýšili prirodzené svetlo, ktoré prichádza do vášho priestoru. Toto môže byť umiestnené oproti vašej posteli alebo na stene vedľa vašej postele, takže stačí zakopnúť o pár stôp, než budete môcť povedať kávu, kávu, radosť, radosť.

Božie slová o láske

Rozloženie malej spálne

Malé usporiadanie hlavnej spálneNenechajte nikoho, aby vám povedal, že v spálni záleží na veľkosti, úplne sa mýli! Ak máte správne usporiadanie, môžete mať sofistikovanú, štýlovú a krásne navrhnutú izbu! No, možno záleží na veľkosti postele, nebudete robiť nič iné ako neporiadok, ak budete trvať na posteli veľkosti king v miestnosti s poštovými známkami. Miesto pre všetko a všetko na svojom mieste, ako sa hovorí, vytvára skvelý dizajn.

Maximalizujte úložný priestor v malej miestnosti pridaním vstavaných políc na stenu, na ktorú sa bude vo vašej posteli chodiť, pomocou zásuviek na spodku na každej strane postele. Zahrňte nástenné osvetlenie na oboch stranách postele, pridajte umelecké diela do vyššie uvedeného priestoru a máte štýlový úložný priestor. Uvoľnite svoju podlahovú plochu znížením potreby samostatných komod. To nielenže dáva všetko, čo používate, na jednu stranu miestnosti, efektívne využíva cirkuláciu, ale aj to, že sa vaša izba zdá byť väčšia, a dodáva jej otvorenejší a vzdušnejší pocit.

Rozloženie spálne pre malých hostí

Rozloženie malej spálneAk chcete usporiadať spálňu pre malého hosťa, a nie posúvať posteľ o jednu stenu, aby ste získali ilúziu väčšieho priestoru, pokúste sa nechať uličku po oboch stranách postele, čo zlepší priechodnosť miestnosti. Nielen, že sa hosťom bude dať ľahšie vstúpiť do postele, umožní to tiež priestor pre nočné stolíky na oboch stranách. Ďalším tipom na usporiadanie malej spálne je použiť iba jeden hlavný kus nábytku na stenu. To pomôže priestoru, aby sa necítil príliš stiesnený.

Ďalej premýšľajte o spôsoboch, ako rozjasniť priestor. Svetlejšie farby odrážajú viac svetla, pre malé miestnosti zvoľte svetlú a neutrálnu farebnú paletu. Pridanie malého zrkadla môže mať veľký vplyv na to, že sa miestnosť bude cítiť väčšia. Pokiaľ ide o závesy, pokúste sa nainštalovať dlhé biele záclony, aby ste zmiernili priame slnečné svetlo a stále udržali svetlé veci. Nielen, že vo svojej malej spálni vytvoríte romantickú atmosféru, bude počas toho pôsobiť lákavo a zväčšene.

Nakoniec by mohol byť dobrý nápad zvážiť a posteľ šetriaca miesto pre malú izbu. Existuje celý rad postelí, ako sú murphy postele, denné postele, poschodové postele, skladacie postele a vyťahovacie postele, ktoré vám môžu ponúknuť oveľa viac priestoru na prácu. Tieto typy fungujú dobre aj pre tých, ktorí chcú viacúčelovú miestnosť, ako je kancelária na čiastočný úväzok alebo herňa.

Nápady na rozloženie spálne pre štvorcové izby

Je moderné byť štvorcový, naozaj to je! Štvorcová spálňa prosí o symetriu, žiada tiež veľký štvorcový koberec na ukotvenie nábytku. Začnite kobercom, ak je váš rozpočet obmedzený, pozerajte sa po prírodných kobercoch, ako je juta alebo morská tráva, ktoré sú lacnejšie, neuveriteľne odolné a majú prirodzenú žiaru, ktorá vnáša von. Získajte koberec, ktorý sa rozšíri na približne 6 až 12 zo stien.

Začnite s nočným stolíkom, umiestnite ho tak, aby bol blízko rohu. Potom položte posteľ a ďalší nočný stolík. V rohu pridajte stoličku a za ňou stojacu lampu. Cez posteľ môžete umiestniť komodu a ďalšiu stoličku do rohu. Stena s oknom by mala smerovať na jednu stranu postele, aby do miestnosti nepretržite unikalo prirodzené svetlo a chladný vánok.

Rozloženie spálne môže byť zložité, pretože je toho veľa, čo je potrebné vziať do úvahy. Ale relaxujte, dizajn by mal byť zábavný, nie stresujúci! Zvážte, ako chcete svoj priestor využiť, čo do neho musí ísť, urobte niekoľko rýchlych náčrtov možností usporiadania a pomocou trikov, ktoré ste sa dnes naučili, vytvorte spálňu, ktorá je funkčná, krásna a osobná.

Existuje niekoľko nápadov na usporiadanie spální pre niekoľko rôznych typov izieb. Ďalej nájdete rozloženia pre spálňu s úložným priestorom, malú spálňu, relaxačnú spálňu a všestranný dizajn spálne.

Spálňa s úložným priestorom

Spálňa s usporiadaním úložiskaSpálňa s úložným priestorom je ideálna pre tých, ktorí majú doma menej štvorcových metrov, ako sú byty, ktoré sa nachádzajú v mnohých apartmánoch a apartmánoch. Spálňu s úložným priestorom je možné maximalizovať využitím úložného priestoru pod posteľou, ktorý sa nachádza v mnohých druhoch plošinových postelí. Je tiež vhodné mať niekoľko komod, ktoré vám poskytnú ďalšie príležitosti na skladovanie.

Relaxačné rozloženie spálne

Relaxačné usporiadanie spálne s posedenímNa dosiahnutie relaxačného rozloženia spálne premýšľajte o pridaní plyšovej postele otoman alebo lavice k nohám postele. Nielen, že vám tento nábytok pomôže zladiť a zvýrazniť výtlačky a línie v dizajne vašej spálne, ale môže tiež poskytnúť ďalší úložný priestor alebo len miesto na obutie. Lavice do postele prichádzajú v najrôznejších štýloch, ako je moderný štýl v polovici storočia, francúzska provincia, čínske jedlo, chata alebo hollywoodsky regentský štýl.

Ak je miesto, môžete pridať aj nejaké pohodlné stoličky s malým stolíkom, ktoré slúžia ako miesto pre vašu rannú kávu, kútik na čítanie v rohu miestnosti alebo len miesto na stýkanie sa s vašou polovičkou.

Všestranné rozloženie spálne

Všestranné rozloženie spálne s písacím stolom a priestorom na posedenieAk chcete svoju spálňu využiť ako multifunkčný priestor, univerzálny dizajn môže byť pre vás to pravé. Na obrázku nad posteľou je posteľ umiestnená pri stene kvôli veľkému oknu, ktoré často bráni umiestneniu postele do stredu miestnosti.

Multifunkčný dizajn spálne je možné použiť ako kanceláriu a spálňu s pracovným stolom oproti posteli. Môže mať priestor na posedenie so stolom na relaxáciu a vychutnávanie si kávy, alebo môže byť vybavená stenou určenou na márnosť alebo ďalšími odkladacími skrinkami. Všestranné usporiadanie spální je dosť podobné ako dizajn štúdiového apartmánu s miestnosťou, ktorá okrem spánku slúži aj na iné činnosti.

Tu je užitočná ilustrácia niektorých najobľúbenejších nápadov na usporiadanie spální.

svadobný darček od matky nevesty

Nápady na rozloženie spálne

Súvisiace galérie dizajnu spální, ktoré by sa vám mohli páčiť:

Luxusné hlavné spálne - Nápady na romantickú spálňu - Nápady na spálňu feng-šuej