Hlavná vylepšenie Domácnosti Brick Veneer vs Brick (Sprievodca porovnaním)

Brick Veneer vs Brick (Sprievodca porovnaním)

V tejto príručke pojednávame o tehlovej dyhe a tehly vrátane rozdielov, ceny a miesta použitia jednotlivých typov.
Masívna tehla domov Domy sa stavali z tehál stovky rokov. Mnoho z nich stále stojí vďaka výberu odolného a ohňovzdorného materiálu. Tehly sa vyrábajú z hliny, zmiešajú sa s bridlicou a nalejú sa do foriem. Tvarované tehly sa potom vypaľujú v peci, vďaka čomu sú mimoriadne odolné. Aj keď majú tehly veľa vynikajúcich vlastností, sú zlými izolátormi. Akonáhle stavebné predpisy začali vyžadovať izoláciu vonkajších stien, popularita pevnej tehlovej stavby klesla na popularite a na scénu vstúpila nová stavebná technika: tehlová dyha.

Obsah

Čo je to tehlová dyha?

Tehlová dyha je skôr dekoratívnym prvkom ako štrukturálnym. Je to v podstate tehlová stena s jednou hrúbkou (nazývaná tiež wythe), ktorá je pripevnená k exteriéru drevenej, oceľovej alebo betónovej rámovej budovy. To mu dáva dojem, že je celé vyrobené z tehál. Existuje niekoľko spôsobov, ako môže odborník zistiť, či je dom z úplnej tehly alebo z tehlovej dyhy, už len pri pohľade na ňu. Väčšina ľudí však nedokáže rozlíšiť.

Dom s tehlovou dyhouTehlová dyha je obľúbená z mnohých dôvodov. Môže byť pridaný k domu kedykoľvek po dokončení stavby. Je to lacnejšie ako stavba domu úplne z tehál. A nakoniec, dom z tehlovej dyhy je energeticky efektívnejší ako dom z masívneho muriva. Masívna tehla však úplne nevyšla z módy! Tehlová aj tehlová dyha sú vynikajúcimi stavebnými materiálmi, pretože sú odolné, atraktívne, protipožiarne a nevyžadujú nijakú údržbu ani morenie.

Tehlová dyha je najlepšie opísaná ako druh vlečky. Rovnako ako šindle, vinylové obklady alebo iné možnosti obkladu sa pridáva do exteriéru domu po dokončení konštrukcie. Murár alebo iný profesionál postaví murovanú stenu niekoľko centimetrov od dreveného, ​​oceľového alebo betónového rámu a pripevní ju pomocou kovových väzieb k nosnej konštrukcii. „Plačúce otvory“ sú zabudované v 32-palcových intervaloch, ktoré umožňujú únik vlhkosti a zabránenie poškodeniu rámu.

Je tehlová dyha pravá tehla?

Áno. Tehlová dyha sa týka stavebnej metódy, nie materiálu použitého pri stavbe. Tehlová dyha jednoducho znamená, že sa na vonkajšiu stranu budovy pridá vrstva skutočnej tehly. Použitý materiál je svojou veľkosťou, tvarom a zložením totožný s materiálom použitým v celom tehlovom dome.

Kde použiť tehlovú dyhu

Súčasný dom s tehlovými dýhovými stenami Ak máte v úmysle svoj domov v budúcnosti prerobiť alebo rozšíriť, najlepšou voľbou je tehlová dyha. Steny z plnej tehly musia byť zničené a prestavané.

Tehlová dyha je štandardnou voľbou pre obydlia alebo akýkoľvek priestor obývaný ľuďmi. Je to preto, že je možné zatepliť, a preto môže vyhovovať stavebným predpisom.

Tehlová dyha sa často používa na tehlové kuchynské vzory , podlahy obývacích izieb a interiérov a exteriérov.

Tehla

Dom s exteriérom z pevných tehál Dom, v ktorom je konštrukcia zadržaná tehlovými stenami, sa nazýva „dom z plného muriva“. Ostatné pojmy, ktoré sa používajú pre tento typ konštrukcie, sú „plná tehla“, „dvojitá tehla“ alebo „tehla a blok“.

Ak má tehlová dyha iba jednu vrstvu tehly, v plnom murive sa používajú dve vrstvy. Niekedy je vnútorná vrstva (ktorú nevidno) vyrobená z betónu alebo tvárnice. Voľba stavby z tehál ako nosného prvku budovy sa musí urobiť pred začiatkom výstavby a ešte predtým, ako sa naleje základ. Domy z masívnych tehál sú neuveriteľne odolné, ale vyžadujú si zvláštnu prípravu základu.

Kde použiť skutočnú tehlu

Dom s plnými tehlovými stenami Tehla je vynikajúcou voľbou pre štruktúru, ktorá nepotrebuje žiadnu izoláciu, ako je prístavba alebo iný nebytový priestor. Je tiež vhodný na stavbu v oblasti so silným vetrom alebo častými zemetraseniami. Majitelia domov, ktorí majú predchádzajúce skúsenosti so škodcami alebo termitmi v domoch s drevenými rámami, si môžu zvoliť metódu murovanej tehlovej stavby, pretože je nepriepustná pre poškodenie hmyzom.

Tehlová dyha vs Hrúbka pevnej tehly

Jednotlivé tehly použité na stavbu tehlovej dyhy alebo masívnej tehlovej budovy sú presne rovnakej veľkosti: 3½ palca hlboké, 2¼ vysoké a 7⅝ dlhé.

Ako odlíšiť tehlovú dyhu a pevnú tehlu od seba?

Dom z plnej tehly bude mať dve charakteristické vlastnosti. Po prvé, ‚hlavičkové‘ tehly. Používajú sa na pripevnenie vnútornej vrstvy k vonkajšej vrstve (na rozdiel od tehlovej dyhy, kde je iba jedna vrstva pripevnená kovovými väzbami.) Záhlavná tehla je položená kolmo na zvyšok tehál, takže bude pôsobiť menšia . V prípade tehlovej dyhy sú všetky tehly otočené rovnako.

Po druhé, okná na celom tehlovom dome budú vystužené, možno s klenbovým vzorom. Pri stavbe s tehlovou dyhou to nie je potrebné.

Cena tehlovej dyhy

Tehlový dyhový dom Tehlová dyha je oveľa lacnejšia ako murovaná konštrukcia. Očakávajte, že za materiál zaplatíte 4 - 10 dolárov za štvorcový meter. Cena práce sa môže líšiť - nemusí byť inštalovaná profesionálnym murárom, pretože nepodporuje budovu a je možné, že si ju budete môcť nainštalovať aj sami.

Je tehlová dyha lacnejšia ako tehla?

Áno. Tehlová dyha je asi trikrát lacnejšia ako stavba budovy z plnej tehly, čo z nej robí nákladovo efektívnu a obľúbenú voľbu pre majiteľov domov, ktorí chcú vzhľad tehál bez akýchkoľvek nákladov.

Masívna tehla

Dom s exteriérom z masívnej tehly Plná tehla je podstatne drahšia ako tehlová dyha - až trikrát drahšia. Vyžaduje si ťažšie základy a robustnejšiu konštrukčnú podporu ako dom z dreveného rámu, čo zvyšuje náklady. Materiály budú stáť od 6 do 15 dolárov za meter štvorcový. Ďalším dôvodom, prečo je plná tehla taká drahá, je to, že ju musí inštalovať profesionálny murár. Plánujte minúť 14 - 30 dolárov za štvorcovú stopu za túto špecializovanú prácu.

Tehla Starostlivosť a údržba

Tehly nie sú odolné proti vlhkosti a budú nasávať akýkoľvek dážď alebo zrážky, ktoré spadnú vo vašej oblasti. V pevnej tehlovej konštrukcii je medzi vnútornou a vonkajšou vrstvou zabudovaný drenážny systém.

Keďže tehlová dyha má iba jednu vrstvu, musí obsahovať „plačúce otvory“, ktoré vlhkosť odvádzajú. Môžu sa zablokovať v konštrukcii alebo neskôr. Ak dôjde k jeho zablokovaniu, v priestore medzi tehlovou dyhou a domom sa bude hromadiť vlhkosť. To by mohlo viesť k poškodeniu, rozpadu alebo dokonca napadnutiu škodcami. Ak sa rozhodnete pre tehlovú dyhu, nezabudnite udržiavať priechodné otvory čisté.

Ak chcete zobraziť viac súvisiaceho obsahu, navštívte našu galériu pevných článkov nápady na tehlové podlahy .