Hlavná interiérový Dizajn Typy textúr stropu (nápady na návrh vzoru)

Typy textúr stropu (nápady na návrh vzoru)

Tu zdieľame najobľúbenejšie typy textúr stropu, ktoré vám pomôžu vybrať ten pravý pre váš domov.
Kuchyňa s textúrou zrazeného stropuPri navrhovaní izieb vo vašom dome patria medzi základné nápady ako farba laku na steny a strop. Ak chcete vytvoriť niečo skutočne zaujímavé, je dobré myslieť ešte na základné veci. Inými slovami, skôr ako sa rozhodnete pre farbu stropu, skúste premýšľať o vzoroch textúry stropu, ktoré chcete.

Existuje mnoho rôznych textúr, z ktorých si môžete vybrať, a sú skvelým spôsobom, ako dať svojmu dizajnu interiéru ďalší rozmer.

Obsah

Knockdown stropná textúraKnockdown stropná textúra

Inštalácia zvrhnutej stropnej textúry si vyžaduje trochu práce. Vyžaduje to, aby ste počkali, kým sa stropná zmes stiahne z kože, a potom ju splošte pomocou špeciálneho nástroja. Tento druhý krok sa nazýva zrážanie, odtiaľ pochádza aj názov textúry. Po nastavení textúry zostáva iba natrieť strop a vymaľovať ho.

Aj keď je ťažké ho nainštalovať a opraviť, textúry zrazeného stropu majú populárny vzhľad a dobre zakryjú nedokonalosti. Napriek množstvu krokov, ktoré sú potrebné na nastavenie tohto typu stropu, nejde o nijako zvlášť náročnú inštaláciu.

Textúra stropu popcornTextúra stropu popcorn

Stropná textúra popcornu dosiahla vrchol na konci 20. storočia, v mnohých domácnostiach si však stále drží svoju moc. Textúra sa dosahuje použitím zmesi guľôčok zo zmesi a polystyrénu.

Na jeho inštaláciu sa používa násypka a pištoľ bez zložitého náradia. Nemusíte sa tiež starať o jeho vymaľovanie a je ľahké s ním manipulovať pri opravách a prestavbách.

Nevýhodou je, že pištoľ a násypka zanechávajú určitý neporiadok a na túto prácu budete musieť zavesiť plast.

Textúra stropu zo sadrokartónuTextúra stropu zo sadrokartónu

Technicky je textúra stropu sadrokartónu otvoreným pojmom. V skutočnosti môžete použiť ktorúkoľvek zo stropných textúr na dokončenie obyčajného sadrokartónového alebo sádrového stropu.

Pri pridávaní textúry k stropu navyše nejde o manipuláciu so samotnou omietkou alebo sadrokartónom.

Namiesto toho sa do sadrokartónu pridá vrstva stropného bahna a na vytvorenie textúry sa použijú nástroje ako stierky, valčeky a textúry v spreji. Dokonca aj textúry hladkého stropu majú tendenciu skôr pridávať zlúčeninu k sadrokartónu s holým stropom, ako ju nechať tak, ako je.

Textúra stropu s pomarančovou kôrouTextúra stropu s pomarančovou kôrou

Textúra stropu s pomarančovou kôrou získa svoje meno podľa vzhľadu povrchovej úpravy, ktorá sa podobá vnútornej strane kôry pomaranča.

Aby ste dosiahli tento vzhľad, strop je nastriekaný textúrou stropného spreja pomocou násypky a pištole rovnakým spôsobom, ako je spustený zrážací strop.

ako si uctiť blízkych, ktorí prešli na svadbe

Toto je ľahká voľba pri opravách a prestavbách, ktorá ľahko skryje nedostatky počas procesu. Je to tiež lacnejšia voľba. Pretože sa však používa sprej, môže to byť nepríjemná inštalácia s trochou vyčistenia.

Stomp stropná textúraStomp Stropná textúra

Stúpajúca stropná textúra je skvelou voľbou, ak chcete mať niečo jedinečné, čo ľahko zakryje všetky nedokonalosti povrchu stropu.

Textúra sa dosahuje použitím základného materiálu vyrobeného zo spojovacej zmesi sadrokartónu zriedenej vodou do tej miery, že má konzistenciu podobnú farbe. Odtiaľto môžete pomocou štetca s valčekom a našľapovaním nastaviť vzor do stropu.

Toto je ďalší vzorec, ktorý nie je nevyhnutne ťažké dodržať, ale budete chcieť prijať opatrenia, ako je potlačenie plastu, aby ste zabránili neporiadku.

Stropná textúra ružového púčikaStropná textúra ružového púčika

Textúra stropu s ružovým púčikom je veľmi ľahko použiteľná textúra na strop, ak viete, čo robiť. Na stiahnutie vzhľadu stačí tenká vrstva bahna a textúru je možné vytvoriť pomocou bezvzduchového postrekovača, štetca alebo štetca alebo valčeka.

Ak používate maliarsky valec, odporúča sa používať kryt 3/4 palcového napínacieho valčeka. Nanášanie bahna zo sadrokartónu by sa malo nanášať na celý povrch.

Konečným výsledkom je jemnejšia textúra, ktorá sa bez problémov zmieša s hladkými stenami. Jedinou nevýhodou je, že tenká vrstva bahna nie je pri účtovaní nedokonalostí taká účinná ako hrubá.

Textúra pieskového stropuTextúra pieskového stropu

Textúra pieskového stropu alebo textúra stropu s pieskovým nástrekom je dosť podobná textúre s pomarančovou kôrou. Dodá vášmu domovu umelecký nádych a jeho inštalácia je skutočne príliš náročná.

Jedinou výzvou tu je príprava, pretože budete musieť v noci pred dokončením inštalácie zmiešať vrecko s pieskovou textúrou so studenou vodou. Pokiaľ si tento krok pamätáte, skutočná inštalácia je hračka.

Pretože sa jedná o vzor so silnou textúrou bez nastaveného vzoru, zakryje všetky nezrovnalosti alebo chyby v procese alebo v strope.

Krútiaci sa stropný textúra

Krútiaci sa stropný textúraTextúra vírivého stropu je pomenovaná podľa kruhových vzorov, od ktorých závisí štýl. Jedná sa o dosť univerzálnu voľbu, ktorá vám dáva niekoľko možností, ako ju uplatniť. Je to veľmi podobné ako pri dizajne textúry v mierke rýb.

Túto techniku ​​je možné vykonať stierkou, valčekom alebo postrekovačom. Aj keď to vyžaduje trochu trpezlivosti, najťažšou časťou inštalácie je zabezpečiť, aby ste textúru dokončili skôr, ako bahno zaschne.

Aj keď zdĺhavý aspekt inštalácie súvisí s touto textúrou, môžete tento proces výrazne uľahčiť zamestnaním druhej osoby, ktorá vám pomôže.

Textúra stropu v mierke rýb

Textúra stropu v mierke rýbTextúra stropu v mierke rýb je pútavou voľbou, ktorá bude určite vyzerať úžasne na akomkoľvek strope. Na vytvorenie vzoru používa rozsiahle kruhové oblúky a jeho výhodou je, že je atraktívny, hoci nepatrí medzi najbežnejšie používané textúry. To znamená, že vášmu domovu dodá jedinečnú vlastnosť.

hra nad alebo pod svadobnou sprchou

Vzor stupnice rýb sa označuje aj ako vejár alebo mušľový vzor.

Jedinou nevýhodou je, že stropné textúry stupnice rýb majú vysokú úroveň obtiažnosti. V skutočnosti je to jedna z možností, ktorú je najlepšie nechať na profesionálnu inštaláciu.

Vrany chodidla strop textúryVrany na nohách stropné textúry

Strop vranej nohy má vzhľad podobný vtákovi, ktorý chodí okolo vášho stropu. Na dosiahnutie tohto cieľa sa v procese, ktorý zvyčajne trvá dvoch jednotlivcov, používa štetec.

Jeden inštalatér nanáša bahno na ďalšie časti stropu, zatiaľ čo druhý pomocou vatovej kefy pripravuje vzor pred zaschnutím bahna.

Aj keď to môže byť chaotický projekt, nebudete si pri tom musieť zlomiť chrbát. Je to vlastne pomerne ľahká inštalácia. Nezabudnite dať dole plast, aby ste tam zachytili neporiadok.

Hladká textúra stropu

Hladká textúra stropuHladký strop je dnes pravdepodobne najobľúbenejšou textúrou stropu v domácnostiach. Je to presne to, ako to znie - rovnomerná neprerušovaná textúra.

Aj keď je to najjednoduchšia možnosť, v skutočnosti je to jedna z viac zdaňovacích inštalácií. Je to preto, lebo na brúsenie medzi vrstvami je potrebných niekoľko vrstiev bahna. Vyžaduje to veľa zručnosti, pretože budú badateľné všetky nedostatky v procese.

Po nainštalovaní stropu je však starostlivosť o ňu jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je napenetrovať a natrieť farbou, aby ste ju dokončili.

Stapple texture stropuŠtruktúra bodkovaného stropu

Na dosiahnutie bodkovanej textúry stropu je potrebné trochu technickej zručnosti. Inštaluje sa pomocou valčeka a slapovej kefy, ale ťažkosti prichádzajú s hrúbkou materiálu. Táto dôslednosť môže urobiť z prestavby nepríjemnú prácu, ak si nie ste istí, ako presne s ňou zaobchádzať.

Tento štýl a materiál majú tiež značné výhody. Za prvé sa nebudete musieť obávať zjavných nedokonalostí.

S touto textúrou stropu je možné ľahko zakryť aj väčšie nedostatky, ako napríklad otvory. Konečným výsledkom je atraktívna a populárna voľba.

Textúra stropu z kôry stromuTextúra stropu z kôry stromu

Táto stropná textúra, ako už názov napovedá, má pripomínať kôru stromu. Vďaka tomu je dobrou voľbou pre domácnosti, ktoré čerpajú z tém inšpirovaných prírodným dizajnom interiéru.

Toto sa považuje za dosť umeleckú textúru, takže svojim výrazným vzhľadom priláka oči k stropu.

Textúra sa zvyčajne robí pomocou ťažkého valčeka. Skutočnosť, že je valec ťažký, je dôležitá, pretože ide o štýl, ktorý závisí od starostlivo implementovaných hlbších drážok.

Preskočte textúru stierky stropuPreskočte textúru stierky na strop

Nerovnomerný vzhľad stropu so stierkou so stierkou sa vytvára ťahaním stierky po povrchu, keď sa vysychá univerzálna škárovacia hmota.

Spravidla sa to robí ľahko, s nerovnomernejším tlakom na konečný priechod, aby sa získala nerovnomerná textúra.

Toto je výhodný dizajn, pretože dobre zakrýva všetky nedostatky, ktoré by ste mohli mať vo svojom strope. Bohužiaľ je to tiež ťažká voľba, pokiaľ ide o opravy, ktoré budete neskôr potrebovať.

Textúra stropu odstredeného plášťa

Textúra stropu zbaveného plášťa je typom hladkej textúry stropu. Je to takmer rovnomerný povrch s mierne štruktúrovanými plochami.

Nedrží žiadny konkrétny vzor, ​​ale keďže nie je úplne plochý, je o niečo zhovievavejší, pokiaľ ide o vykazovanie nedokonalostí v porovnaní s úplne hladkou textúrou stropu. Vďaka tomu je dobrou voľbou pre pokrytie predtým silne štruktúrovaných stropov.

Tento dizajn má rovnaké problémy s inštaláciou ako hladký strop, ako napríklad použitie viacerých vrstiev bahna.

Čipkovaný stropný textúra

Textúra čipkovaného stropu je jednou z najvýraznejších možností dizajnu, ktorú môžete mať. Kopíruje jemné vzory čipky a kladie ich na váš strop.

Vďaka tomu je skvelou voľbou pre doplnenie starších domov tradičnými štýlmi. To je tiež dobrý štýl pre domy s podnosové stropy ktoré dodajú vášmu dizajnu jedinečný vzhľad.

Jedná sa o intenzívny proces inštalácie, ktorý vyžaduje veľa zručností a nástrojov. Z tohto dôvodu a vzhľadom na všeobecne neodpustiteľnú povahu dizajnu je najlepšie na vytvorenie tejto textúry najať odborníka.

Textúra stropu štetcaSlap Kefa Textúra Strop sadrokartónu

Najväčšou nevýhodou textúry stropu facky je, že to nie je ľahká inštalácia. Dobrou správou je, že akonáhle bude táto náročná inštalácia dokončená, budete mať svoj domov skvostný a umelecký.

Ak chcete začať, pokryte strop blatom pomocou valčeka. Teraz vezmite štetinu s tvrdými štetinami a pomocou nej plácnite na strop, aby ste vytvorili textúru. Toto je náročná časť, pretože akékoľvek chyby a nedokonalosti procesu budú dosť viditeľné a môžu vám spôsobiť nepríjemný povrch.

Neagregovaná textúra stropuNeagregovaná štruktúra stropu

Neagregovaná textúra stropu je skôr iným materiálom ako špecifickou technikou textúry. Je vyrobený na spracovanie širokej škály textúr, či už sú jemné alebo dosť tučné.

Obvykle sa nanáša ručne alebo ako sprej. Môže sa použiť na vytvorenie populárnych vzorov textúr, ako sú zrážanie, rozstrek a pomarančová kôra.

obnoviť sľuby nápady 5 rokov

Vďaka tomu sú neagregované textúry stropu pomerne univerzálnou voľbou, pokiaľ ide o typ materiálu, ktorý sa má použiť na vašu novú štruktúru stropu alebo pri opravách.

Stropná textúra pre svietidloTextúra stropného svietidla

Dobrou správou je, že štruktúrovaný strop nebráni vašej schopnosti inštalovať a stropné svietidlo . Aj keď je už jeden nainštalovaný, nebudete mať pri neskoršej prestavbe veľký problém so zmenami.

Na čo budete chcieť byť opatrní, sú všetky rezy, ktoré musíte urobiť počas inštalácie nového svietidla. Ak vystrihnete viac stropu, ktorý potrebujete alebo zbytočne poškodíte, budete sa musieť starať o opravy. To môže byť ťažké v závislosti od textúry stropu, ktorú ste nainštalovali.

Stropná textúra Artex

Artex v skutočnosti odkazuje skôr na značkový materiál používaný v stropných textúrach, ako len na špeciálny vzor. Má to pomôcť majiteľom domov získať štruktúrovaný strop bez toho, aby museli používať zručnosti v oblasti omietania. Spočiatku mala vysokú popularitu v 70. rokoch, najmä v Británii. Dnes však tento materiál z bežného používania vypadol.

Hlavný dôvod, prečo materiál už nie je taký populárny, je ten, že je veľmi ťažké ho opraviť a odstrániť. Dôveru poškodil jej potenciálne pokazený vzhľad opravených stropov.

Stropná textúra Homax Popcorn

Homax Popcorn Ceiling Texture je sprej na báze azbestu, ktorý je vyrobený tak, aby vám pomohol pripraviť váš strop na textúru. Toto je novší a častejšie používaný materiál pre stropy ako Artex. Artex má výhodu, pokiaľ ide o všestrannosť. Spreje na stropné textúry Homax Popcorn sú, ako už ich názov napovedá, vyrobené s ohľadom na stropné textúry popcorn.

Tento materiál je tiež pomerne univerzálny výber, pretože sa dodáva v rôznych farbách. To pomáha konsolidovať inštaláciu a lakovanie.

Textúra stropu Santa FeSanta Fe stropná textúra

Textúra stropu Santa Fe je odnožou textúry stropu sadrokartónu. Zachováva si tiež podobnosti s návrhom stropu so stierkou s presklenou stierkou, líši sa však tým, že pri jeho realizácii má hladšie oblasti.

Dobrým všeobecným pravidlom je, že ak textúra ponúka viac ako 60% pokrytie vášho stropu, ide o textúru Santa Fe. Menej ako 60% stále patrí do kategórie textúr so stierkovou lyžicou.

Pretože ide stále o nerovnomernú textúru, pomôže to skryť nedostatky. Možno to však nebude tak dobre ako výber s vysokou textúrou.

Najobľúbenejšie stropné textúry

Jedinečná textúra stropuPokiaľ ide o to, najobľúbenejšie textúry stropu zahŕňajú presklené hladenie, klepanie, popcorn, pomarančovú kôru a hladké stropy. Každá z týchto bežne používaných textúr má svoje vlastné výhody a nevýhody, ktorých sme sa už dotkli.

Najlepšia textúra na strope

Najlepšia textúra stropu je relatívny názov. To, čo funguje pre jeden dom, sa nemusí hodiť k inému. Avšak textúry stropu z čipky sú často považované za najunikátnejšie a najkrajšie možnosti.

Náklady na strop textúry

Toto číslo závisí od niekoľkých faktorov. Rozdiel bude mať hlavne typ použitej textúry. Náročné voľby, ako sú čipkové textúry, budú stáť viac ako napríklad bodkovaný strop.

Presná cena sa dosť líši. Priemer sa pohybuje okolo 0,46 až 0,62 USD za štvorcovú stopu, zatiaľ čo intenzívnejšie možnosti, ako sú hladké stropy, môžu stáť až 2 USD alebo viac za štvorcovú stopu.

Časté otázky o textúre

Stropná textúra stropu v kuchyniĎalej sa snažíme odpovedať na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa textúry vášho stropu.

Ako zladíte existujúcu textúru stropu?

Kuchyňa so vzorom stropu v mierke rýbAk chcete zosúladiť existujúcu textúru stropu, musíte najskôr určiť aktuálnu textúru stropu a spôsob, akým sa to dosiahne. Potom je dobré vyskúšať malú plochu stropu, aby ste sa uistili, že viete, ako na to. Pri zložitejších textúrach môže byť dobrým riešením obrátiť sa na odbornú pomoc.

Najťažšie je zladiť farby. Nakoniec dávate čerstvý materiál vedľa materiálu, ktorý v priebehu rokov slabol. V tomto kroku bude farba vaším najlepším priateľom. Pokiaľ ide o zhodné textúry, nie je tajomstvo a bude od vás vyžadovať, aby ste starostlivo experimentovali. Pri nanášaní textúry nezabudnite na to, že ak nedosahujete správny vzhľad, môžete ho okamžite jemne zotrieť vlhkou špongiou a skúsiť to znova.

typ posuvných dverí

Sú textúrne stropy zastarané?

Obývacia izba s textúrovaným stropomTextúrované stropy nie sú moderným nápadom, ale to nevyhnutne nemusí znamenať, že sú zastarané. Pretože existuje toľko rôznych možností, čo sa týka textúr, ktoré môžete použiť, je ťažké povedať, že všetky sú zastarané.

Ako už bolo povedané, existujú určité textúry, ktoré už nie sú tak oceňované ako kedysi. Napríklad veľa majiteľov domov uprednostňuje alternatívne textúry pred stropmi popcornu, pretože boli také rozšírené medzi 50. a 80. rokmi. V bytovej výstavbe sa stále používajú texturované stropy, zatiaľ čo strop popcorn určite nie je v kurze.

Popcorn Strop vs. Textúrovaný strop

Technicky je rozdiel medzi stropmi popcorn a (akustickým) štruktúrovaným stropom. Hlavný rozdiel je v tom, že textúra popcornu sa nedosiahne pečiatkovaním alebo tvarovaním bahna, ale iba ak sa do vzorky vloží cudzia prísada, napríklad guľky z polystyrénu.

Stropy popcornu je možné povrchovo upravovať, ale práca nie je vždy ľahká. Najdostupnejšou voľbou je pečatiť štýl hrubšou textúrou alebo ho môžete stierkovať.

Najlepším spôsobom, ako odstrániť strop popcorn pre opätovné zmiešanie, je zahmlievať oblasť postrekovačom so záhradnou pumpou a nechať ju asi 15 minút nasiaknuť a potom materiál zoškrabať. Dbajte na to, aby ste strop neprestriekali, pretože by to mohlo poškodiť sádrokartón pod ním.

Ďalšie súvisiace nápady nájdete na našej stránke návrhy lodných stropov stránke.