Hlavná interiérový Dizajn Normy výšky skrine (rozmery tyče, police a dverí)

Normy výšky skrine (rozmery tyče, police a dverí)

Tu zdieľame štandardy výšky skrine vrátane najpopulárnejších rozmerov výšky skrinky, police a výšky dverí.
Spálňa s posuvnými dverami do skrineSkriňa je nevyhnutnou súčasťou každého domova. Koniec koncov, na tomto mieste budete ukladať svoje oblečenie a ďalšie nevyhnutné veci. Posledná vec, ktorú chcete, je otvoriť skriňu, len aby ste videli, ako sa vaše oblečenie tiahne po zemi alebo poličku, ktorá nemá dostatok voľného miesta na uloženie vašich ďalších kúskov.

Preto je také dôležité správne rozmery skriniek. Tu sa chystáme rozdeliť štandardné merania pre skrine, aby ste mohli šatník pripraviť čo najskôr.

Obsah

Štandardné rozmery skrinky

Najprv sa pozrime na celkové rozmery skrine. Pri zvažovaní rozmerov vašej skrinky bude šírka a hĺbka závisieť od typu skrinky, s ktorou pracujete. Napríklad a šatňa bude väčší ako tradičná skrinka na dosah.

Siahnite v skrini štandardnej veľkosti v spálniDosky na zásah majú šírku asi 48 palcov až 72 palcov. Vnútro skrine zvyčajne leží okolo hĺbky 24 palcov až 30 palcov hlboko.

Pokiaľ ide o šatne, tieto merania sú trochu zložitejšie, pretože nemusí nevyhnutne platiť taký štandard, aký by ste od šatne s dosahom očakávali. Budete však chcieť minimálnu hĺbku 1’9, kde bude vaše oblečenie visieť, a najmenej 2 a pol stopy, ktoré môžete použiť ako priechod na státie, chôdzu a pohyb.

Väčšina typov skríň má spoločné to, aké sú vysoké. Štandardné výškové rozmery skrine, ktoré väčšina architektov a interiérových dizajnérov používa, sú pohodlné 8 stôp.

Siahnite v skriniTo dáva majiteľovi domu dostatok priestoru na doplnenie políc a tyčí podľa potreby a vo všeobecnosti to funguje bez ohľadu na to, či používajú dizajn typu walk-in alebo reach-in.

Štandardná výška skrine

Keď máte svoju celkovú veľkosť skrine pribitú, je dôležité sa opýtať, aká vysoká by mala byť tyč skrinky? To opäť závisí od vášho šatníka. Ak máte záujem o skriňu s jednou tyčou, tyč je zvyčajne namontovaná vo vzdialenosti 72 palcov od podlahy. Je to však jednoducho štandard a výšky skrinkových tyčí môžu byť inštalované vyššie alebo nižšie.

Spálňová skriňa s dvojitými dverami a šatníkovou tyčouExistuje niekoľko faktorov, ktoré môžu zmeniť toto meranie. Napríklad, ak vlastníte veľa dlhých šiat, možno budete potrebovať vyššiu tyč, ako keby ste odkladali väčšinou tričká a košele na šaty.

Ďalším faktorom, ktorý túto výšku posunie, je, ak sa vo svojej skrini rozhodnete použiť systém dvojitých prútov. V týchto prípadoch je horná tyč zvyčajne inštalovaná vo výške 80 palcov, zatiaľ čo spodná tyč je umiestnená vo výške 40 palcov. Aj keď tieto merania nepoužívate, je dôležité nechať medzi tyčami aspoň 3 stopy, aby ste ponechali dostatok priestoru na oblečenie bez toho, aby sa prekrývali alebo aby šatník vyzeral neprehľadne.

Štandardná výška police v skrini

Ideálna výška pre poličku v skrini vám ponechá dostatok priestoru na uloženie všetkého, čo potrebujete, a zároveň dostatočne nízka, aby ste k nim aj ľahko dosiahli. Bolo by dosť nepohodlné inštalovať poličku do výšky, ktorá vyžaduje, aby ste vždy našli schodovú stoličku alebo robustnú stoličku vždy, keď potrebujete knihu alebo obľúbené príslušenstvo. To dáva odporúčanú výšku police od 84 do 87 palcov od podlahy.

Pre menšie skrinky so spodným stropom je možné nainštalovať policu priamo nad tyč. Táto tyč je zvyčajne umiestnená vo výške 68 palcov nad podlahou, takže policu by bolo treba umiestniť nad ňu s dostatkom priestoru na umiestnenie ramienok na oblečenie a na ich ľahké odstránenie.

Spálňa s malou skriňou a poličkouPokiaľ ide o hĺbku police, toto odporúčanie sa môže meniť v závislosti od toho, čo chcete uložiť. Položky ako náhradné tričká potrebujú iba asi stopu miesta skrinky na topánky môže byť potrebné pripevniť bezpečne do hĺbky 14 palcov.

Neodporúča sa ísť cez palubu a inštalovať zbytočne hlbokú poličku. Aj keď vám to poskytne dostatok priestoru, bude tiež ťažké dosiahnuť bez pomoci čokoľvek, čo je tlačené k zadnej stene.

Štandardná výška dverí v skrini

Väčšina štandardov výšky skriniek pre dvere je asi 80 palcov. To sa rovná výške štandardných vstupných dverí, takže táto výška zabezpečí, že napríklad dvere do vašej spálne budú dokonca aj so skriňou, ktorú máte v celej miestnosti.

Spálňa so vstavanou skriňou a viacerými dveramiAk máte starší dom, môžete si všimnúť, že stropy sú vyššie, zvyčajne okolo 9 alebo 10 stôp. Vďaka tomu budete mať nad šatníkom dostatok priestoru, čo vám dá priestor na predĺženie jeho výšky, ak chcete mať vlastný dizajn.

Pokiaľ ide o šírku skrine, štandard je okolo 6 stôp. Môžete to však tiež upraviť a rozšíriť šírku pomocou dvojitých dverí, ktoré sú k dispozícii v mnohých rôznych šírkach. Tieto sady prichádzajú v násobkoch dvoch palcov. Ďalšie súvisiace informácie nájdete v najbežnejších typy skriňových dverí tu.