Hlavná Slávnostná Recepcia Kompletný prehľad tradície svadobného podväzku

Kompletný prehľad tradície svadobného podväzku

Tu je to, čo chcete vedieť. Nevesta si oblečie čierny a červený svadobný podväzok Londýnska svetelná fotografia
  • Emily je spisovateľka a redaktorka, ktorá sa špecializuje na nákupný obsah
  • Predtým, ako sa pripojila k Lizapourunemerenbleus Worldwide, napísala Emily pre svadby Marthy Stewartovej
  • Emily má bakalársky titul z Vassar College
Aktualizované 20. mája 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Počuli ste o prehodení svadobného podväzku, ale čo história a význam za ním? Niektoré zvyky existujú už tak dlho, že strácame prehľad o tom, ako začali! Zaujíma vás svadobné podväzky a príbeh ich pôvodu? Táto príručka vám pomôže rozhodnúť sa, či (a ako) sa chcete vo svoj veľký deň zúčastniť odvekej tradície. Nižšie sme sa zamerali na všetky najbežnejšie otázky týkajúce sa svadobných podväzkov.

Čo je podväzok?

Jednoducho povedané, je to pás, ktorý sa nosí okolo nohy. V dávnych dobách slúžili zvláštnemu účelu: muži aj ženy ich používali na držanie pančúch. Ale v 21. storočí ich ľudia nosia skôr pre módu než pre funkciu. Akože prečo nevesty nosiť podväzky? Pokračujte v posúvaní odpovede.

Námorný svadobný podväzok Off BEET Productions

Aká je tradícia svadobného podväzku?

Hod podväzkom je západná svadobná tradícia siahajúca do storočí. Verzia, ktorú ľudia poznajú najviac, však znie asi takto: Počas recepcie nevesta sedí na stoličke, zatiaľ čo jej ženích si z nohy odníma podväzok. Rukami (alebo áno, v niektorých prípadoch aj zubami) to potom hodí do davu všetkých prítomných bakalárov.

Hod podväzkom je v zásade považovaný za mužský náprotivok pri hode kyticou, v ktorom slobodné dámy súťažia o chytenie nevestinej kytice. V skutočnosti si osoba, ktorá podväzok pribíja, niekedy dáva na nohu tomu, kto vyhrá kvetinové úpravy. Môžu sa dokonca podeliť o ďalší tanec.

Samozrejme, nie všetky svadby majú nevestu a ženícha alebo svadobné šaty, po ktorých by sa dalo siahnuť! Nebojte sa teda prispôsobiť aktivitu tak, aby bola viac vlastná. A hoci moderná verzia tejto dlhoročnej tradície má byť veselá, stále nie je pre každého. Ak to celé znie trápne alebo príliš prehnane, ste vítaní preskočte to úplne .

Aká je symbolika svadobného podväzku?

V dnešnej dobe sa hovorí, že víťazi podväzku a hodu kytice nájdu lásku - alebo presnejšie uviazanie uzla - ďalej. Niektorí považujú rituály za roztomilé a zábavné formy zábavy; iní si myslia, že vyčleňujú všetkých slobodných hostí, sú zbytočne pohlaví a naznačujú, že manželstvo je konečným cieľom pre každého. A hoci súčasná verzia podväzkového hodu je sama o sebe kontroverzná, rozšírená história tradície je ešte komplikovanejšia.

Svadobné podväzky boli v skutočnosti už nejaký čas považované za znamenie šťastia - hovoríme o tom od stredoveku. Cena podväzku však tiež problematicky predstavovala „odtekanie“ nevesty…. V dávnych dobách sa očakávalo, že manželské páry okamžite dokončia svoj zväzok a niektorí svadobní hostia sa o to skutočne pokúsili sledovať aby sa ubezpečil, že skutok bol vykonaný. Odstrániť podväzok a predložiť ho ako „dôkaz“ bol trik, ako si zaistiť súkromie a upokojiť nádejných divákov. Vážne!

Prečo sa na svadbách hádže podväzkom?

Dnes by si hodenie podväzkom malo užiť veľa zábavy, pričom ochotní účastníci by sa radi zasmiali. Ale nebolo to vždy tak.

V stredoveku boli kúsky nevestinho súboru považované za znak šťastia ... natoľko, že svadobní hostia bojovali o to, aby jej strhli šaty priamo z tela. Veci by boli také hlučné, páry sa rozhodli, že namiesto toho hodia podväzok pre hostí. Hod podväzkom teda mohol skutočne vzniknúť ako ochranné opatrenie - prikrčenie.

Existujú však aj ďalšie príbehy o pôvode podväzku. Napríklad tam bola anglická hra z 18. storočia s názvom „hodenie pančuchou“, ktorá zahŕňala odhadzovanie podväzkov o pár v ich svadobný deň. Priatelia a rodina by sa pokúsili pristáť novomanželovi na hlave, pretože - hádate správne - v láske.

Nevesta v kvetinovom podväzku Fotografia Kyle Hale

Kto si dáva podväzok?

Plánujte si obliecť svadobný podväzok a ak potrebujete pomoc (pofidérne sukne, ktoré vám povestne prekážajú), zařaďte niekoho do svojej pripravovanej suity. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o etikete zapínania a vypínania.

Na ktorej nohe pokračuje podväzok?

Dávno predtým, ako bola vynájdená guma, slúžili podväzky dôležitému účelu: udržiavať pančuchy hore. Nevesta mala teda na každej nohe jednu. Teraz však uvidíte podväzky nosené samostatne ako zábavné doplnky, nie ako nevyhnutné. Neexistuje žiadne pravidlo, na ktorú nohu si obliecť tú svoju, urobte preto to, čo vám príde najpohodlnejšie. Môžete sa tiež rozhodnúť pre dvojdielnu podväzkovú súpravu a nosiť ich naukladané alebo na oddelených nohách. Jeden sa obetuje hodu, zatiaľ čo druhého si ponecháte.

Bez ohľadu na to sa väčšina neviest rozhodne dať svoje nad koleno. Vďaka tomu je dostatočne vysoký na to, aby zostal v bezpečí, ale dostatočne nízky, aby bola malá pravdepodobnosť, že sa bude odierať o opačné stehno. Navyše, dokonca aj pod obtiahnutými šatami je väčšia pravdepodobnosť, že zostanú skryté.

Všetko, čo bolo povedané, v skutočnosti to vôbec nemusí ísť na nohu. Ak si práve kupujete jeden na podväzok, nie je nič zlé na tom, ak ho schováte do vrecka alebo spojka hodiť, keď príde čas. Áno, dávame vám úplné povolenie vzdať sa väčšej show!

Kto odstráni podväzok?

Jeden partner spravidla vyzlieka podväzok druhému partnerovi. Nezabudnite, že nie každému je taký intímny akt pred rodinou a priateľmi príjemný. Uistite sa, že ste obaja v poriadku s tradíciou, než ju naplánujete na recepcii. A vedzte, že máte možnosti.

Ak by ste radšej odstránili podväzok sami, urobte to! Alebo to skúste položiť okolo ruky, ak je to jednoduchšie. (Nemusíte ho tam nechať celý deň - môžete ho nosiť len tak, aby ste ho hodili.) Ide o to, čo pre vás, vášho budúceho manžela a vašu udalosť bude najlepšie fungovať.

Nevesta predvádzajúca svadobný podväzok Štúdio Simon Yao

Musíte na svadbu nosiť podväzok?

Nie! Ty nie mať urobiť pre svoju svadbu čokoľvek (dobre, snáď okrem zákonných vecí). Ak je vašej posádke len na smiech, je to ideálna šanca, ako hravo urobiť zo svojho S.O. a tvoje púčiky sa začervenajú. Ak ste boli na nespočetných svadobných večierkoch a je vám zle z losovania, vynechajte ich zo svojho itinerára. Či už hodenie podväzku milujete alebo ho nenávidíte, voľba je na vás.

Všimnite si toho, že podväzok môžete nosiť aj bez hádzania. Ak sa vďaka doplnku cítite sexy, neberte si ho na zvýšenie dôvery - bez ohľadu na to, či niekto iný vie, že tam je alebo nie. Veľa mladomanželov včleňuje podväzky do svojich vyzerá svadobná noc .

Aké sú alternatívy prehodenia podväzkom?

Existuje množstvo náhrad za klasický hod na svadobný podväzok - máme k dispozícii celý rad nápadov! Na konci dňa môžete zapojiť kohokoľvek (a čokoľvek na pamiatku), po ktorom túžite. Vezmite kreatívnu alternatívu jednej nevesty milujúcej mačky: plyšové hody v mene adopcie mačiatka.

Svadobný podväzok s témou Batmana Fotografovanie s otvorenou clonou

Kde kupujete svadobný podväzok?

Ak hľadáte svadobný podväzok, pozrite sa na náš zoznam niektorých z nich najroztomilejšie, najslávnejšie a najprispôsobenejšie možnosti môžete nakupovať online. Niektoré z našich zdrojov, ktoré nájdete, zahŕňajú Etsy , Davidova svadba a naše vlastné.

Alebo sa presvedčte, či má miestny svadobný salón nejaké možnosti. Ak chcete niečo super sentimentálne, zvážte podväzok vyrobený na mieru. Videli sme šičky, ako vyrábajú dedičské doplnky zo starých rodinných svadobných šiat, čo je skvelý nápad, ak sa plánujete držať svojich. Alternatívne môže byť kvetinárstvo schopné navrhnúť boho kúsok z čerstvých kvetov.

Kto kupuje podväzok?

Všeobecne povedané, nositeľ si kupuje vlastný podväzok. Unikátnym ale môže byť aj svadobný podväzok svadobné sprcha alebo darček k rozlúčke so slobodou . Ak nakupujete, pokračujte v premýšľaní. Zatiaľ čo mnoho obľúbených štýlov obsahuje zložitú čipku, svieži tyl a trblietavé kamienky, doplnok s tematikou športovej alebo popkultúry je úžasný, stále pripravené na fotografiu prekvapenie.

Koľko stoja podväzky?

Podväzky môžu stáť kdekoľvek od menej ako 10 dolárov do viac ako 100 dolárov. Kúpite si ho na rýchle hodenie a nič viac? Najlepšia stávka je jednoduchá a lacná možnosť. Chcete si uložiť tie svoje ako spomienkové predmety alebo ich nosiť ako bielizeň hodnú wow? Možno budete chcieť minúť trochu viac.