Hlavná Slávnostná Recepcia Nerobte tieto chyby, ktoré by ste mohli uložiť

Nerobte tieto chyby, ktoré by ste mohli uložiť

Ak sa chystáte upozorniť svojich hostí, mohli by ste to urobiť aj správne. klasické uloženie dátumu s fotografiou páru Fotografovanie Cadence & Eli Aktualizované 29. januára 2021 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Prsteň máte na prste a plánovanie práve prebieha - a teraz je načase, aby ste dostali do pozoru svojich hostí. Prvým krokom je odoslanie súboru karta s uložením dátumu (alias predbežné pozvanie, ktoré oficiálne oznámi váš dátum svadby a oznámi vašim hosťom, že by si mali vyčistiť kalendár). Musíte to však urobiť správne. V nasledujúcom texte zistíte, ktorých chýb by ste sa nemali dopúšťať, pokiaľ dávate svojim hosťom hlavu hore.

Ich neposielam

Áno, to sa považuje za chybu. Aj keď nie mať na odosielanie dátumov uloženia (ak máte obzvlášť krátku zákazku, môže mať zmysel rozoslať pozvánky), zvyčajne ste nerobíte dobre, keď ich neposielate . Zvlášť, ak máte cieľovú svadbu alebo trojdňový víkendový románik-poskytne to hosťom dostatok času na vyčistenie harmonogramu, zorganizovanie cesty a celkovo zvýši šancu, že sa stihnú dostať na svadbu. To je cieľ, nie?

Ich odoslanie príliš neskoro

Spravidla je najlepšie začať šíriť správy približne šesť až osem mesiacov pred obradom (pošlite ich skôr na vzdialenú destináciu alebo na prázdninový víkend). To dáva svadobným hosťom dostatok času na rezerváciu cesty, ušetrenie peňazí a požiadanie o dni pracovného pokoja. Neskôr alebo neskôr nebudú mať dostatok času na to, aby tieto veci urobili. Napokon, jediné, čo na nich potrebujete, sú vaše mená, dátum svadby (alebo dátumov, ak je víkend) a poloha - jednoducho je mesto v poriadku, takže ešte ani nemusíte mať rezervované miesto konania. Zahrnutie vašej svadobnej webovej stránky je ideálne, ale nie nevyhnutné.

Svadobné papiernictvo ploché rozloženie Šťastný Bloom

Odosielame ich príliš skoro

Naopak, ak im to pošlete skôr - povedzme na celý rok dopredu - môžu oznámenie odhodiť a zabudnúť na to. Tiež by ste nikdy nemali rozosielať formálne informácie o svadbe pred tým, ako veci zamilujete, pre prípad, že by sa plány zmenili alebo niečo prepadlo. V prípade neočakávaného prestupového obdobia je najlepšou možnosťou aktualizovať svadobný web, zdvihnúť telefón a začať šíriť informácie. Máte možnosť odoslať ďalšiu poštu, ktorá vysvetľuje dilemu - ale osobné, ústne oznámenie je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť zmätku. (Ak je váš zoznam svadobných hostí trochu zdrvujúci, požiadajte o pomoc svadobnú hostinu.)

SLEDUJTE VIDEO

Ich odoslanie ľuďom, o ktorých si nie ste istí

Akonáhle sú vaše dátumy uloženia doručené poštou, nie je cesty späť. Posielajte ich teda len tým hosťom, ktorých sa chcete rozhodne zúčastniť. (Dokonca aj tie, od ktorých ste dostali slovné potvrdenia, ako napríklad vaše družičky a rodinní príslušníci.)

Prehodnotenie dizajnu

Dátumy uloženia sú oveľa menej formálne ako vaše svadobné oznámenia a rozhodne sa nemusia zhodovať s nimi ani s vašou témou. Je to vaša príležitosť nechať svoj štýl vo dvojici skutočne zažiariť, alebo vyskúšať tému, ktorú máte radi, ale váhate, či sa ešte odhodlať. Hrajte s farbami, motívmi alebo písmami a vytvorte niečo, čo hostí pri tejto príležitosti nadchne.

Svadobné papiernictvo ploché rozloženie Fotografia mramoru a žita

Odosielanie iba elektronických

E -mailové pozvánky na neformálne akcie, ako sú rozlúčky so slobodou a po svadbe, sa stávajú čoraz obľúbenejšími, a preto prepisuje pravidlá etikety slimákov. Stojíme si za papiermi zo starej školy, pokiaľ ide o veľké veci, ako sú formálne pozvánky, ale používanie digitálu je na vašom uvážení. Ak sa rozhodnete pre digitál, zvážte zdvojnásobenie: Pošlite každému elektronický dátum uloženia, a odosielajte papierovú korešpondenciu len pre prípad, že e -mail prejde do spamu. Je tiež pravdepodobné, že máte starších príbuzných alebo priateľov, ktorí by si možno chceli nechať toho fyzického na pamiatku.

Nejasné informácie o tom, kto je skutočne pozvaný

Najlepšie je aj v takom veľkom predstihu mať čo najjasnejšie informácie o tom, kto je na svadbu pozvaný. Zahrnutím skutočných mien všetkých plánovaných hostí na obálku je menej pravdepodobné, že by ste mali predpokladaných pozvaných (napríklad nového priateľa vášho druhého bratranca) alebo všeobecný zmätok (je pozvaná vaša 7-ročná neter?). Byť vpredu o tom, kto je pozvaný, tiež poskytuje rodinám s nepozvanými deťmi dostatok času na plánovanie starostlivosti o deti a ľuďom mimo mesta čas na zdieľanie hotelových izieb.

Vrátane informácií z registra

Aj keď vaši hostia budú pravdepodobne chcieť vedieť, kde ste zaregistrovaní, je zlé mať chuť tieto informácie uvádzať na dátumoch uloženia. Darčeky, samozrejme, nie sú potrebné. Môžete počkať na vloženie odkazu na vašu svadobnú webovú stránku (kde by mali byť uložené informácie o vašom registri) do pozvánky a hostia budú vedieť požiadať svadobnú hostinu alebo vašich rodičov o naberačku, ak to potrebujú.