Hlavná Garáže Dvojité garážové brány (typy a materiály)

Dvojité garážové brány (typy a materiály)

Zistite všetko o dvojitých garážových bránach vrátane toho, čo sú, o rôznych typoch, materiáloch, cenách, kovaní, dverných dráhach a otváračoch, ktoré je potrebné zvážiť.
 Exteriér domu s obkladom stien, príjazdovou cestou a dvojitými garážovými bránami Garáž musí mať silné a zabezpečené dvere, aby sa zabezpečilo, že všetky veci vo vnútri sú dobre chránené. To znamená, že je potrebné viac ako len nainštalovať akýkoľvek náhradný materiál, ktorý sa vám povaľuje, len aby ste mali čím priestor uzavrieť. Štruktúra a štýl sú rozhodujúce faktory pri vašom výbere.

Najlepšia garážová brána, ktorú si môžete vybrať, je pevná a ľahko použiteľná, pretože na čo vám bude pevná a pevná garážová brána, ak ju nemôžete ovládať? Horšie je, že ho jednoducho necháte otvorené, pretože je ťažkopádne otváranie a zatváranie. A to môže byť pre vás a vašu rodinu veľmi nebezpečná situácia.

darčeky pre nevestu v deň svadby

Jednou z najlepších možností, ktorú si môžete pre svoju garážovú bránu vybrať, je dvojzložková, ktorá je obľúbenou voľbou mnohých majiteľov domov. Uistite sa však, že viete, čo táto voľba znamená, predtým, než si ho skutočne nainštalujete doma.

Obsah

Čo sú dvojité garážové brány?

 Exteriér domu s drevenými dvojitými garážovými bránami, príjazdovou cestou a kamenným obkladom stien V porovnaní s tradičnými garážovými bránami, ktoré sa otvárajú smerom k oblohe, sa dvojité garážové brány otvárajú zložením do štyroch rôznych sekcií. Oba typy garážové brány sú však pevné a môžu vám pomôcť ochrániť všetko vo vašej garáži.

Dvojité garážové dvere sú vysoko funkčným a štýlovým doplnkom vášho domova, ktorý je veľmi obľúbený pre svoju konštrukciu v štýle harmoniky. Vaša garáž tak získa luxusnejší vzhľad, ktorý sa veľmi líši od tradičného vzhľadu garážovej brány.

Dizajn a konštrukcia dvojitej garážovej brány ponúka mnoho výhod, vrátane nasledujúcich:

Ergonomicky navrhnuté: Garážové brány Bifold sú integrované s moderným ergonomickým dizajnom a technológiou, ktorá umožňuje ich bezproblémový chod a len s minimálnou námahou. Je to tiež energeticky efektívna možnosť, z ktorej môžete profitovať.

Jednoduché použitie: Dvojité garážové brány sa vďaka svojmu dizajnu ľahšie ovládajú v porovnaní s tradičnými garážovými bránami. Keďže sa posúvajú nabok, nebudete musieť vynakladať toľko úsilia na zatlačenie alebo zatiahnutie dverí. To je užitočné najmä v zlých poveternostných podmienkach, keď môžu dvere zápasiť s dažďom a vetrom.

Praktická možnosť: Garážové brány Bifold sú navrhnuté s ohľadom na praktickosť. V prípade potreby sa dajú ľahko zložiť a stohovať na seba. V porovnaní so štandardnými garážovými bránami môžu dvojité brány pomôcť udržať prístup otvorený.

Dá sa vyrobiť na mieru: Tradičné garážové brány majú štandardný pevný vzhľad, zatiaľ čo dvojité garážové brány ponúkajú dostatok priestoru na prispôsobenie a personalizáciu. Bude to skvelé pre kompaktné a malé domy, pretože mnohé štandardné garážové brány nie sú vhodné pre malé garáže a majú rovnaký štýl a dizajn.

Priestorovo efektívne: Výberom dvojitej garážovej brány ušetríte veľa miesta, najmä s tým, ako sú dvere nakonfigurované na otváranie. Dvojité garážové brány sú inovované tak, aby sa úplne otvorili s otvorom 90% otvoru, čo poskytuje viac príležitostí na skladovanie a pracovný priestor.

Odolný voči poveternostným vplyvom: Garážové brány Bifold sú navrhnuté tak, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom a odolávali nepriaznivým poveternostným podmienkam a zatiaľ čo štandardné garážové brány časom hrdzavejú a nakoniec sa poškodia a prasknú.

Všestranné a flexibilné: Vďaka bezproblémovej integrácii medzi vnútornou a vonkajšou stranou sa dvojdielna garážová brána voľne pohybuje v otvore. Dá sa nastaviť a otvoriť do polovice, keď je to potrebné, alebo úplne, aby slnko preniklo dovnútra garáže. Je to univerzálne riešenie v tom zmysle, že ich môžete použiť v malých až veľkých garážach.

Súčasná a ohromujúca estetika: Garážové brány Bifold majú tento inovatívny a moderný vzhľad, ktorý pôsobí esteticky. Ak chcete pre svoju garáž tento moderný vzhľad, tieto dvere môžu byť skvelou voľbou.

Nízka údržba: Praktická voľba, ktorú môžete nainštalovať, dvojitá garážová brána jednoducho pridáva hodnotu priestoru tým, že vyžaduje minimálnu údržbu. Aj keď si to môže vyžadovať viac pozornosti v porovnaní s materiálmi ako PVC a hliník, starostlivosť a údržba tejto garážovej brány je stále minimálna. Čistenie vyžaduje iba teplú, vlhkú handričku a utrieť ňou rámy.

Jednoduché zabezpečenie: Garážové brány Bifold sa ľahšie ovládajú, vrátane ich otvárania a zaisťovania. Keďže na garáže sa zvyčajne zameriavajú zlodeji, je ideálne, ak sa vaša garážová brána dá ľahko dobre zabezpečiť, aby bolo všetko vo vnútri vždy dobre chránené.

Typy bytových dvojkrídlových garážových brán

 Samostatne stojaca garáž s vlečkou a dvojdielnymi garážovými bránami Ak uvažujete o obstaraní garážovej brány pre obytné domy, musíte pred výberom vziať do úvahy niekoľko faktorov. Pred samotným skúmaním rôznych typov rezidenčných dvojitých garážových brán najprv zvážte nasledujúce faktory:

Kapacita Vášho domova: Predtým, ako sa rozhodnete pre typ dvojkrídlových garážových brán, ktoré si vyberiete, nezabudnite vziať do úvahy podporu a základy budovy. Nie všetko typy garáží unesie hmotnosť dvojitej garážovej brány.

Je lepšie zabezpečiť, aby dvojkrídlové dvere nenamáhali konštrukciu vašej garáže natoľko, že by spadla. Zvážte hmotnosť dvojkrídlovej garážovej brány a to, či konštrukcia vašej budovy zvládne zaťaženie.

Typ dverí: Pri výbere ideálnej bytovej dvojkrídlovej garážovej brány pre váš domov sa rozhodnite, či chcete siahnuť po horizontálnej alebo vertikálnej. Obe sú dostatočne flexibilné a dajú sa zložiť nahor alebo nabok, v závislosti od vášho výberu.

Samozrejme, väčšia podpora je potrebná pre dvojitú garážovú bránu, ktorá sa vyklápa nahor, ako tá, ktorá sa zatvára nabok. Ak máte nastavené dvojité garážové brány, pozrite si nasledujúce typy a preskúmajte, čo vám môžu ponúknuť.

Vertikálne dvojité garážové brány

 Obytná garáž s vertikálnymi dvojitými garážovými bránami a spevnenou príjazdovou cestou Vertikálne dvojité garážové dvere fungujú tak, že sa dvere otvoria vyklopením nahor a potom sa zatvoria. Je obľúbenou voľbou pre priemyselné aj komerčné aplikácie a možno ju považovať za bezpečnostné dvere do mnohých obchodov a reštaurácií.

Keď sú však vertikálne garážové brány inštalované v domácnostiach, ponúkajú moderný vzhľad vašej garáži s ich súčasným štýlom. Vertikálne dvojité garážové brány používajú hydraulické valce, ktoré im umožňujú bezproblémovú prevádzku, ale ak nie, môžu tiež použiť káble, kladky a pružiny, aby systém fungoval.

T Dvere môžu byť ovládané buď pomocou bezproblémového manuálneho systému alebo prostredníctvom elektrického ovládania, pričom obe majú voliteľné motory, takže je možné zatváranie a otváranie dverí plynulo.

Horizontálne dvojité garážové brány

 Exteriér domu s horizontálnymi dvojitými garážovými bránami a závesnými rastlinami Horizontálne dvojité garážové dvere sú ďalšou možnosťou rezidenčnej garážovej brány, ktorá sa otvára horizontálne alebo zo strany na stranu. Výhodou použitia tohto typu dvojkrídlovej garážovej brány je viac ako len vizuálna príťažlivosť, ale aj praktickosť jej použitia.

Otváranie a zatváranie si vyžaduje menej úsilia v porovnaní s vertikálnymi dvojitými garážovými bránami, a ak máte menšiu veľkosť, nebudete mať problém s tým, že poskytnete úplnú vôľu nad hlavou.

Tieto horizontálne garážové brány majú zvyčajne dve lamely, ktoré sú ohnuté smerom von a môžu sa ľahko posúvať po určenej dráhe. Dvere sú zasunuté a zaparkované na jednej strane miestnosti alebo na oboch stranách, keď sú úplne odomknuté, aby poskytovali ničím nerušený výhľad na garáž. Pohľad však nie je taký širokouhlý ako pri vertikálnych dvojitých garážových bránach.

Horizontálne garážové brány môžu byť vyrobené z dreva alebo hliníka, ktoré sú odolné a esteticky príťažlivé. Táto moderná a moderná dvojdielna garážová brána má niekoľko farby a návrhy na preskúmanie, ale ich získanie môže byť drahé.

DIY dvojdielna garážová brána

 Dvojdielne garážové brány vyrobené z dreva pre domácich majstrov Ak sa rozhodnete mať dvojitú garážovú bránu, môžete si ju postaviť svojpomocne a celú úlohu si sami vyrobte. Je to úplne jednoduchá úloha, najmä ak viete niečo o inžinierstve a o tom, ako fungujú systémy a konfigurácie. Ak o tom nič neviete, zariadenie môže byť zložité a mätúce.

Ak však túto výzvu zvládnete, musíte pochopiť jednoduchý princíp, ktorý zahŕňa prepojenie dvoch pántov nainštalovaných na každom z koncov garážových brán. To môže zatvoriť garážovú bránu dvojitým spôsobom. Môžete si kúpiť diely a postaviť garážové brány sami, ak máte dobré ruky.

Súprava dvojdielnych garážových brán

 Súprava drevených dvojdielnych garážových brán pre rezidenčné nehnuteľnosti Ak to myslíte vážne s tým, že urobíte túto úlohu sami, ale neviete, kde začať, jednou z vecí, ktorá vám to môže veľmi uľahčiť, je použiť súpravu garážových brán s dvojitým zložením.

Môžete sa rozhodnúť, či si vyberiete horizontálnu alebo vertikálnu súpravu garážových brán a hľadať zodpovedajúcu súpravu, ktorá vám pomôže s výberom.

Mnohé z týchto súprav sa môžu dodávať s malými dielmi a niektoré z nich sa nedodávajú s garážovými bránami a predávajú sa samostatne. Len sa uistite, že máte diely, s ktorými môžete pracovať od začiatku.

Dvojité garážové dvere v štýle hangáru

 Dvojité garážové brány v štýle hangáru pre obytné nehnuteľnosti Dvojité garážové dvere v štýle hangáru ponúkajú ničím nerušený výhľad na vašu garáž, kedykoľvek ich potrebujete, aby zostali hore. Je to preto, že ide o typ zvislých dvojitých garážových brán, ktoré sa ľahko ovládajú, majú moderný nádych do domácnosti a poskytujú zvýšenú bezpečnosť v tomto procese. Nevýhodou však je, že býva ťažký a drahý.

Podobne môže fungovať aj s dverami hangáru lietadiel v tom zmysle, že v otvorenej polohe slúži ako markíza. Vďaka tejto vlastnosti je ideálny pre garáže, ktoré slúžia aj ako predvádzacia miestnosť, či už zbierate luxusné vozidlá alebo vzácne mince. Je to preto, že dvojitá garážová brána v štýle hangáru umožňuje vidieť plnú vizuálnu príťažlivosť vďaka širokému výhľadu a maximálnemu vetraniu.

Automatická dvojdielna garážová brána

 Exteriér domu s automatickými dvojitými garážovými bránami, dreveným obkladom a príjazdovou cestou Automatická dvojitá garážová brána je možnosť elektricky ovládanej garážovej brány, ktorá je možná s použitím ťažkých motorov a diaľkového ovládania. A existujú dva spôsoby, ako môžete získať túto garážovú bránu, pretože ju môžete nainštalovať novú alebo inovovať tú, ktorú máte, ak v súčasnosti používate tradičnú dvojitú garážovú bránu. A áno, môžete si to nainštalovať alebo upgradovať sami zakúpením súpravy, ktorá vám pomôže.

Automatické dvojité garážové brány sú odolné a robustné, ako aj bezproblémové. Tento typ dvojkrídlovej garážovej brány pomáha zlepšiť celkový vzhľad vašej garáže.

Nevýhodou však je, že keď sa poškodí systém alebo motor, budete mať problémy s bezpečnosťou a vaša garáž zostane zraniteľná, takže v dôsledku toho necháte zraniteľné všetky veci vo vnútri.

Manuálna dvojitá garážová brána

 Exteriér domu s tehlovou stenou a ručnými dvojitými garážovými bránami Môžete si tiež vybrať manuálne dvojité garážové brány pre váš dom, ale to znamená, že budete musieť otvárať a zatvárať garážové brány vlastnými rukami a bez pomoci akéhokoľvek elektrického systému.

Pozoruhodnou výhodou je, že táto možnosť je zvyčajne cenovo dostupnejšia a nebudete sa musieť obávať, že sa motory rozbehnú a nechajú vašu garáž otvorenú, aby ju každý videl.

Manuálne dvojité garážové brány je možné prispôsobiť a navrhnúť tak, ako chcete. A áno, môžete buď požiadať o pomoc profesionálov pri stavbe a inštalácii, alebo si môžete kúpiť súpravu, ktorá to urobí sami.

Hlavnou nevýhodou však je, že pri použití tejto garážovej brány budete musieť vynaložiť úsilie. A ak si ceníte pohodlie, nemusí to byť pre vás najlepšia voľba.

Dvojdielna garážová brána

 Exteriér domu s garážovými bránami, príjazdovou cestou a vlečkou Ďalším typom dvojitých garážových brán, o ktorých môžete uvažovať, sú garážové brány s dvojitým vozíkom. Jedná sa o typ horizontálnej dvojitej garážovej brány. Jeho konfigurácia je pôsobivá a celkom odvážna, ale môže fungovať iba vtedy, ak je vaša garáž veľká. V prípade kompaktných a malých garáží môžu tieto brány vyzerať nútene a nevzhľadne.

Garážové brány Bifold sú flexibilné a môžu bez problémov fungovať so širokým výberom návrhy garáží . Ich použitie je jednoduché, pretože dvierka stačí posunúť nabok, čo si vyžaduje menej úsilia.

Nevýhodou však je, že možno budete potrebovať extra silu v prípade zlého počasia, kde musíte zápasiť kvôli vetru.

Materiály dvojitých garážových brán

 Exteriér domu s modrými dvojitými garážovými bránami a príjazdovou cestou Pri stavbe a inštalácii novej dvojitej garážovej brány pre váš dom je jedným z kľúčových prvkov, ktorý musíte zvážiť, materiál, z ktorého sú dvere vyrobené.

Výber pevného a odolného materiálu na ochranu všetkých vašich dôležitých cenností v garáži sa dá očakávať, ale nemal by to byť jediný faktor, ktorý pri výbere uprednostňujete.

Ďalšími faktormi, ktoré stojí za to zvážiť pred výberom materiálu, na ktorom budete pracovať, sú náklady a pohodlie. Môžete si skutočne dovoliť dvojitú garážovú bránu, ktorú ste si vybrali, a uľahčí vám to život pri vstupe do vašej garáže?

Toto sú dôležité otázky, ktoré je potrebné zodpovedať skôr, ako sa rozhodnete. A pokiaľ ide o možnosti, dva najbežnejšie typy dvojitých garážových brán na báze materiálov sú sklo a hliník.

Dvojité sklenené garážové dvere: Sklo je úžasný a štýlový materiál, ktorý si môžete vybrať pre svoju dvojitú garážovú bránu a nie, nie je také krehké, ako by ste si mysleli, že je.

Dvojité presklené garážové brány fungujú horizontálne, takže ich môžete bez problémov otvárať a zatvárať. Fungujú hladko a vyžadujú menej údržby v porovnaní s inými typmi dvojitých garážových brán.

Sklenené garážové brány Bifold sú esteticky príjemné na pohľad a dodajú vašej garáži moderný a štýlový vzhľad. Dvere umožňujú prenikanie prirodzeného svetla a šetria miesto v porovnaní so štandardnými garážovými bránami.

Nevýhodou tejto možnosti je, že aj keď môže byť elegantný na pohľad, môže byť lákavá pre votrelcov, najmä ak máte jasný výhľad na všetky vaše cennosti, ktoré sa nachádzajú v garáži.

Záves by sa mohol zvážiť len preto, aby ste sa uistili, že váš garáž má súkromie a zostáva mimo dohľadu. Môžete tiež zvážiť a garážová brána s oknami z matného skla zakryť viditeľnosť. V porovnaní s inými súčasnými garážovými bránami je dvojsklo tiež drahšie.

Dvojité hliníkové garážové brány: Hliník je štandardným materiálom, ktorý sa používa pri mnohých veciach v domácnosti a zahŕňa dvojitú garážovú bránu. Keď si vyberiete hliníkovú dvojitú garážovú bránu, získate možnosť, ktorá je odolná a zároveň ľahká. A keďže je materiál odolný voči hrdzi, môžete očakávať, že vám vydrží dlho.

Dvojité hliníkové garážové brány sa stali obľúbenými pre ich štíhly pohľad. Umožňujú tiež viac prirodzeného svetla vo vnútri garáže a vyžadujú menej údržby v porovnaní s inými typmi dvojitých garážových brán.

Ich moderný a štýlový vzhľad tiež neublíži a materiál je dokonca považovaný za šetrný k životnému prostrediu, pretože je možné ho recyklovať.

Cena dvojitej garážovej brány

 Zelené dvojdielne garážové brány s kľučkami a bielym dreveným obkladom Jedným z hlavných faktorov, ktoré môžu ovplyvniť váš výber typu dvojitej garážovej brány, ktorú si doma namontujete, sú náklady, ktoré to prinesie. A pri dvojitých garážových bránach sú tri druhy nákladov, ktoré budete musieť zvážiť:

čierny diamantový prsteň zo žltého zlata

Dvojdielna garážová brána: Pri práci na vašej dvojitej garážovej bráne sú skutočné brány najdrahšie zo všetkých častí, ktoré musíte vziať do úvahy. Aj keď náklady vo veľkej miere závisia od materiálu, ktorý sa rozhodnete použiť, očakávajte, že miniete približne 600 až 1 500 USD na lineárnu stopu.

Štrukturálna podpora: Týka sa to všetkých ostatných komponentov, ktoré vám pomôžu s funkciou dvojitej garážovej brány. To môže zahŕňať robustný nosný nosník na vrchu garáže a káble a kladky, ktoré sa dodávajú s celým systémom. Cena závisí od typu dvojitej garážovej brány, ktorú si vyberiete.

Údržba: Náklady na údržbu dvojitých garážových brán sú pomerne vysoké, pretože by ste sa museli starať o každý panel, ktorý používate. Vyberte si typ, ktorý vyžaduje najmenšiu údržbu, ak chcete cenovo najefektívnejšiu možnosť.

Kovanie dvojdielnych garážových brán

 Exteriér domu s príjazdovou cestou a béžovými dvojitými garážovými bránami Dvojdielna garážová brána pozostáva z častí kovania, ktoré umožňujú jej funkčnosť a bezproblémovú prevádzku. V závislosti od typu dvojkrídlových garážových brán, ktoré si vyberiete, sú potrebné rôzne počty kusov kovania.

Napríklad automatické dvojité garážové brány môžu vyžadovať menej kvôli pridaniu motora, ktorý im pomáha hladko fungovať. Medzitým budú manuálne dvojité garážové brány vyžadovať káble, kladky a pružiny, aby mohli fungovať.

Bežným kovaním, ktoré majú všetky typy dvojitých garážových brán, sú skutočné plné dvere, ktoré sa často dodávajú v niekoľkých paneloch, aby sa dali zložiť a fungovať ako harmonika. Veľkosti týchto panelov sa môžu pohybovať od 7 × 7 stôp do 24 × 24 stôp, v závislosti od vás rozmery garáže .

Potrebujú tiež dverovú koľajnicu so skrutkami na správne namontovanie koľajnice, otočné vedenie a pružinový doraz.

Dvojdielna koľajnica pre garážové brány

 Garáž so stropnými svietidlami, epoxidovou podlahou, skriňami, pracovnou doskou, dvojitými garážovými bránami a stropnými svietidlami Dvojdielna garážová brána je nevyhnutnosťou pre horizontálne dvojkrídlové garážové brány, či už pracujete pre dvojsklo alebo dvojkrídlovú drevenú garážovú bránu.

Dvojité garážové brány môžu byť vyrobené z 2 až 6- výplne dverí , v závislosti od vašich preferencií a typu, ktorý si vyberiete. A tieto sklopné panely sú nastavené a nesené koľajnicovým systémom (zvyčajne horným). Tento systém umožňuje panelom hladko kĺzať z jedného konca na druhý a skladať a stohovať k stene.

Chybná dvojitá koľajnica garážových brán môže ohroziť vašu garáž a cennosti, preto sa uistite, že ste dráhu očistili a naolejovali, aby mohla bez problémov fungovať každý deň.

Dvojitý otvárač garážových brán

 Otvárač garážových brán pre dvojité garážové brány Otvárač garážových brán je systém, ktorý vám umožňuje bezproblémovo ovládať vašu dvojitú garážovú bránu hladším a tichším spôsobom. Mnohé môžu vydržať až 10 rokov, ale bude záležať na type, ktorý si vyberiete a ktorý bude zodpovedať vašej garážovej bráne. Najbežnejší bifold typy otváračov garážových brán sú nasledovné:

Typ pohonu: Týka sa to kombinácie dlhej koľajnice, skrutky, reťaze a remeňa, ktorým vozík vedie vašu dvojitú garážovú bránu pri otváraní a zatváraní.

Typ motora: Dva typy motorov pre dvojzložkové otvárače garážových brán sú striedavé a jednosmerné napájanie, pričom prvý z nich je tradičnou voľbou, ktorá ponúka možnosti jemného štartu a zastavenia, zatiaľ čo druhý je väčší, ťažší a hlasnejší, čo tiež vyžaduje použitie viacerých komponentov. Ten je produktom rokov inovácií a chce sa odvrátiť od hluku otvárania a zatvárania garáže.

Pri výbere otvárača, ktorý môžete použiť pre svoju dvojkrídlovú garážovú bránu, budete musieť zvážiť celý systém, vďaka ktorému je táto brána funkčná, a pohodlnosť nastavenia hlasitých motorov alebo mäkkých a tichých funkcií.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o skrytá garážová brána I správny na tejto stránke.