Hlavná Večierky Všetko, čo potrebujete vedieť o organizovaní svadobnej sprchy

Všetko, čo potrebujete vedieť o organizovaní svadobnej sprchy

Kto platí za akciu? A kedy by sa to malo uskutočniť? Zistite to tu. Nevesty sa bozkávajú pod neónovým nápisom na stene zelene s ružovými kvetmi Fotografia červeného jablka, Štúdio Katelyn Pinner
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 18. augusta 2021

Svadba je míľnik, ktorý si zaslúži oslavu, a preto nie je prekvapením, že sa tu obvykle koná viac večierkov než len samotný veľký deň. V mesiacoch pred svadobným dňom sa tradične koná niekoľko udalostí zásnubnú párty , rozlúčka so slobodou , svadobné sprchy a skúšobná večera . V minulosti, svadobná sprcha hostili často blízki rodinní príslušníci nevesty alebo čestná slúžka a družičky. Dnes však neexistujú žiadne pravidlá, pokiaľ ide o túto predsvadobnú párty. Viac párov sa rozhodne pre spoločné alebo spoločné oslavy, ktoré by sa vymykali zastaraným tradíciám. Ako hostiteľ by vás teda mohlo zaujímať, aké dôležité pravidlá etikety svadobnej sprchy je potrebné dodržiavať.

Ak máte za úlohu vrhnúť svadobnú sprchu pre svojho najlepšieho priateľa alebo člena rodiny a zistíte, že vás zaujíma „Čo je to vlastne svadobná sprcha?“ alebo „Kedy by som mal usporiadať svadobnú sprchu?“ toto je príručka plánovania, ktorú si musíte prečítať. Okrem toho, že presne definujeme, čo je svadobná sprcha, vysvetľujeme, kto by mal hostiť, kedy by sa mala udalosť konať a mnoho ďalších. Prečítajte si najbežnejšie otázky týkajúce sa etikety svadobnej sprchy a začnite plánovať akciu, ktorú budú vaši hostia milovať.

Čo je to svadobná sprcha?

Predtým, ako budete môcť usporiadať skvelú svadobnú sprchu, je dôležité vedieť, o čom je táto udalosť. Svadobná sprcha je v jadre ďalšou udalosťou pre priateľov a rodinu na oslavu nastávajúcich pred veľkým dňom. Hostia prinášajú darčeky, hostitelia často organizujú hry a aktivity a každý má šancu zmiešať sa v zábavnom, uvoľnenom prostredí. Často sa to koná cez deň, popoludní alebo podvečer, aj keď neskoro ráno svadobné sprchy sú tiež obľúbené.

Namiesto formálneho posedenia si hostitelia môžu poskytnúť predjedlá a ľahké sústa (ako prstové sendviče, predjedlá, ovocné a zeleninové taniere a dezerty ), ako aj šampanské alebo mimózy, koktaily a víno.

Dnes je poradie udalostí na svadobnej sprche na hostiteľovi a páre. Pretože táto párty nemusí byť prekvapením, hostitelia sú vyzývaní, aby spolupracovali s budúcimi manželmi na vytvorení itinerára, ktorý bude zahŕňať všetko, čo chce dvojica urobiť. Keďže svadobné sprchy sú stále inovatívnejšie a prispôsobenejšie, môžu manželia namiesto tradičnej sprchy uprednostniť jedinečnú skupinovú aktivitu, ako je napríklad príprava koktailov alebo podujatie na ochutnávku vína so svojimi blízkymi. Na druhej strane si to môžu predstavovať špecifická téma svadobnej sprchy , Páči sa mi to do Bridgerton čajová párty alebo Raňajky u Tiffanyho brunch, preto sa s nimi najskôr poraďte, aby ste začali plánovať na dobrej ceste.

Kto hodí svadobnú sprchu?

Vzhľadom na svoju rodovú históriu svadobnú sprchu bežne hostil matka nevesty , blízki rodinní príslušníci nevesty, príp slúžka a svadobná hostina. Dnes však neexistujú žiadne pravidlá, ktoré by určovali, kto plánuje svadobnú sprchu. Družičky a ženísi môžu spolupracovať s rodičmi páru na usporiadaní spoločnej akcie alebo to môžu naplánovať blízki priatelia, ktorí nie sú na svadobnej hostine. Najdôležitejším faktorom, ktorý si treba všimnúť, je, že sprcha je pármi plánovaná (ak vôbec).

Ak ste členom svadobnej hostiny alebo ste blízkym príbuzným budúcich manželiek, pár vás môže konkrétne požiadať, aby ste prevzali hostiteľské povinnosti. Alebo môžete kedykoľvek začať spolupracovať s priateľmi a členmi rodiny a začať plánovať podrobnosti čo najskôr. Pri organizovaní svadobnej sprchy je kľúčová komunikácia, preto buďte v kontakte s rodinou a svadobnou hostinou tohto páru, aby ste sa uistili, že v týždňoch pred akciou budú všetci na tej istej stránke.

Čo sa stane vo svadobnej sprche?

Čo sa stane vo svadobnej sprche, je na hostiteľoch a páre. Odporúčame naplánovať si činnosti, ktoré by si hostia mohli užiť počas celej akcie. Môžete zvážiť niekoľko vytlačiteľné hry pre svadobnú sprchu ako Bingo alebo drobnosti, aby boli hostia zaneprázdnení. Je tiež bežné nechať prázdne karty roztrúsené po mieste konania, aby hostia zanechali manželským radám čestných hostí. V závislosti od dennej doby môžete ponúknuť ľahké jedlo, napríklad brunch alebo obed, aj keď to nie je vždy podmienkou. (Pozrite si túto príručku k etiketa jedla pre svadobnú sprchu aby ste sa dozvedeli, za čo sú hostitelia zodpovední.)

V minulosti správna etiketa svadobnej sprchy naznačovala, že novomanželia majú otvárať darčeky pred hosťami, ale dnes to tak nie je-najmä ak sa dvojica pri tom cíti nepríjemne. Namiesto toho môžete darčeky pre svadobnú sprchu jednoducho zozbierať na mieste a dať ich páru po skončení večierka.

Ak hľadáte ešte viac nápady na svadobnú sprchu aby boli hostia zaneprázdnení, neexistuje žiadny limit na to, čo môžete naplánovať. Zorganizujte si fotografický stánok so zábavnými rekvizitami pre chvíle vhodné pre Instagram, vytvorte si zoznam skladieb pre spoločnú hudbu alebo naplánujte interaktívnu aktivitu, ako je napríklad trieda aranžovania kvetov alebo súťaž v zdobení dezertov. Tieto jedinečné spôsoby, ako udržať hostí v zábere, sú nielen vstavané darčeky pre svadobnú sprchu tiež. Čím kreatívnejší budete, tým bude vaša udalosť nezabudnuteľnejšia, takže sa nebojte mieriť so svojimi plánmi vysoko.

Kde by ste mali usporiadať svadobnú sprchu?

Nastavenie svadobnej sprchy závisí od štýlu udalosti a rozpočtu hostiteľa. Je úplne prijateľné usporiadať udalosť v niečom dome alebo na dvore, najmä ak žijú v blízkosti páru a väčšiny hostí. Nielenže je to priateľské miesto pre rozpočet, ale niečí dom je obzvlášť vhodný, ak to máte v pláne DIY dekor a menu. Hostitelia, ktorí pracujú s väčším rozpočtom, by si tiež mohli prenajať reštauráciu alebo priestor na akcie pre sprchu páru. (Pro tip: Môžete nájsť veľa miestnych miest pre vašu svadobnú sprchu pomocou Lizapourunemerenbleus Marketplace.)

najlepšia destinácia pre medové týždne v septembri

Majte na pamäti, že cieľové polohy sú častejšie spájané s rozlúčka so slobodou . A pretože zoznam hostí pre svadobnú sprchu je tradične o niečo väčší ako bach bash, je dôležité vybrať si miesto, ktoré je pre väčšinu hostí centrálne umiestnené. V spolupráci s párom určte oblasť, ktorá je pre účastníkov logisticky uskutočniteľná.

Kedy je najlepší čas na svadobnú sprchu?

Svadobné sprchy sa konajú takmer vždy pred veľkým dňom. Tradične sa odporúča usporiadať svadobnú sprchu kdekoľvek od päť mesiacov do dvoch týždňov pred svadbou. Samozrejme, je dôležité konzultovať harmonogram predsvadobného páru a vybrať si dátum, ktorý sa hodí do ich plánu a nie je v rozpore s vybavením oblečenia, plánovaním termínov alebo iných svadobných udalostí. Niekoľko týždňov potom, čo sa pár zasnúbil - keď si užijú svoj stav snúbencov a začnú aktívne plánovať svoj veľký deň - spolupracujte na výbere dátumu svadobnej sprchy, aby ste si na plánovanie našli dostatok času.

Kto je zvyčajne pozvaný na svadobnú sprchu?

Ak si nie ste istí, kto bude pozvaný na svadobnú sprchu, je vždy najlepšie poradiť sa s párom, aby ste sa uistili, že sú súčasťou VIP. Zoznam hostí pre svadobnú sprchu obvykle obsahuje pár, ich rodičov a rodinných príslušníkov, svadobnú hostinu a blízkych priateľov. Predstavte si svadobnú sprchu ako šťastné médium medzi zásnubným večierkom a oslavou bacha - stačí potvrdiť, že všetci pozvaní do sprchy sú pozvaní aj na svadobný obrad a recepciu.

Keď budete pripravení na odoslanie pozvánky na svadobnú sprchu , máme vás pokrytých. Zamierte do Pozvánky na uzol prezerať stovky prispôsobiteľné vzory na túto špeciálnu predvianočnú udalosť. Pri navrhovaní kancelárskych potrieb je dôležité si to uvedomiť etiketa na svadobnú sprchu sa líši od formálneho uloženia dátumov a svadobných oznámení. Vzhľadom k tomu, že svadobná sprcha je tradične darčekovou udalosťou, odporúčame hosťom priniesť darček pre dvojicu. (Jedinou výnimkou je, ak pár výslovne nepožaduje na svojej akcii žiadne dary.) Aby sa hostitelia neobjavili s prázdnymi rukami, hostiteľom sa odporúča, aby na pozvánky uviedli informácie o svadobnom registri páru. A aby sme vám ešte viac uľahčili život, zostavili sme ich nápady na znenie pozvánky na svadobnú sprchu tu . Podľa týchto odborných tipov budete mať každý, kto odpovie „áno“, čoskoro