Hlavná Móda Všetko o etikete oblečenia Matky nevesty

Všetko o etikete oblečenia Matky nevesty

Navyše, odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa štýlu. Nevesta a matka nevesty počas svadobného obradu Fotografia Jennifer Larsen
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 28. augusta 2020

Matka nevesty má na svadobnej hostine dôležitú úlohu. Nielenže môže pomôcť vykonať určité detaily a pôsobiť ako bodová osoba pre rodinných príslušníkov a hostí, ale bude skalou v celom procese plánovania. (A za to si to zaslúži premyslený darček alebo dvaja). Ale zo všetkých povinnosti matky nevesty , jednou z najdôležitejších je vybrať si svoj svadobný deň. Etiketa oblečenia matky nevesty môže byť spočiatku mätúce, najmä preto, že je to pre každú svadbu iné. Rovnako ako pre svadobnú módu, oblečenie pre matku nevesty nemá veľa ustálených pravidiel. Existuje niekoľko úvah, ktoré je potrebné vziať do úvahy, ako napríklad šaty pre družičku, šaty matky ženícha a preferencie nevesty. Matka nevesty sa však odporúča nosiť niečo, čo milujú ona aj jej dcéra. Tu odpovedáme na najbežnejšie otázky týkajúce sa oblečenia matky nevesty, od toho, kto vyberá oblečenie, až po farbu, ktorú by mala nosiť.

Čo nosí Matka nevesty?

Etiketa oblečenia matky nevesty sa neustále vyvíja. V minulosti mali šaty matky nevesty povesť matronicky alebo prehnane konzervatívnych - ale to už sotva platí. (Psst: To isté platí pre babička nevesty aj šaty.) Mamičky sa vyzývajú, aby si obliekli oblečenie, ktoré milujú (samozrejme so súhlasom nevesty). Elegantné večerné šaty, trendové midis, maxi šaty a štruktúrované kombinézy sú skvelé možnosti pre matku nevesty.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť oblečenie matky nevesty. V prvom rade sezónnosť pomôže diktovať štýl oblečenia, ktorý si mama vyberie. Matka nevesty napríklad nemusí chcieť mať v strede dlhé ťažké sukne alebo čipkované rukávy a môže sa radšej prikryť zábal alebo šál na zimnú svadbu. Rovnako ako pre svadobné šaty a šaty pre družičku, oblečenie pre matku nevesty by malo byť vhodné pre sezónu.

Miesto svadby môže tiež pomôcť určiť, čo nosí matka nevesty. Formálne prostredie si vyžaduje luxusnejší outfit, zatiaľ čo ležérny vzhľad je vhodný na uvoľnené oslavy. Inšpirujte sa svadobnými šatami a šatami pre družičku, pretože tieto môžu pomôcť ovplyvniť to, čo by mala nosiť matka nevesty.

Vyberá si nevesta šaty pre matku nevesty?

Výber šiat pre matku nevesty by mal byť spoločným úsilím. Nevesta pravdepodobne bude mať nápady a názory na to, čo by mala nosiť jej mama, ale mala by sa vyjadriť aj mama. Oblečenie pre matku nevesty by malo byť pohodlné a lichotivé - koniec koncov, je to aj pre ňu špeciálny deň a ona bude chcieť vyzerať a cítiť sa čo najlepšie. Ako všeobecné pravidlo platí, že pred nákupom je najlepšie požiadať nevestu o názor na farbu a štýl. To je obzvlášť dôležité, ak mama zvažuje vzhľad, ktorý je podobný šatám nevesty.

Akú farbu má matka nevesty?

Neexistuje žiadna konkrétna farba, ktorú by mala matka nevesty nosiť. Spravidla je najlepšie vyhýbať sa bielym, slonovinovým alebo šampanským odtieňom, aby ste nevestu neodpútali. Avšak s popularitou über-chic celobiele svadobné hostiny , Je úplne prijateľné nosiť akýkoľvek odtieň, ktorý získa súhlas nevesty.

Družička sa oblieka a farebná schéma svadby obaja môžu ovplyvniť oblečenie matky nevesty. Ak má svadobná hostina nezodpovedajúce šaty , matka nevesty môže ľahko nájsť vzhľad, ktorý doplní zvyšok svadobnej hostiny.

biblia o láske a manželstve

Potrebujú šaty Matky nevesty, aby sa zhodovali s družičkami?

Nie, matka nevesty nepotrebuje zladiť družičky ani svadobnú hostinu vôbec. Nevesta môže uprednostniť zodpovedajúce farby pre súdržný vzhľad, ale v konečnom dôsledku to závisí od osobných preferencií. Namiesto zodpovedajúcich farieb zvážte hľadanie šiat pre matku nevesty v podobnom odtieni, ktorý dopĺňa družičky. Poradca vo vašom miestnom svadobnom salóne vám môže pomôcť so zladením farieb, ak to nevesta chce.

Je tiež v poriadku, ak matka nevesty nosí oblečenie, ktoré nezodpovedá družičkám ani svadobnej farebnej schéme. Niektoré nevesty nemusia uprednostňovať to, čo nosí mama. Ak je to tak, bude stačiť akýkoľvek vhodný vzhľad.

Mali by sa matky nevesty a ženícha zhodovať?

Nie je potrebné, aby sa matky nevesty a ženícha zhodovali. Pár môže uprednostniť, aby ich matky nosili doplnkové farby, v takom prípade sa však obom odporúča, aby spoločne prediskutovali nápady na oblečenie. Pár môže ponúknuť návrhy na farby, štýly a formality, aby pomohla svojim mamám pri výbere oblečenia na svadobný deň. Aj keď to nie je nevyhnutne potrebné, spolupráca matiek nevesty a ženícha na ich oblečení prispeje k plynulejšiemu procesu a odstráni všetky štýlové nešťastia.

Pred nákupom šiat pre matku nevesty je najlepšie požiadať nevestu o jej vedenie alebo názor. Tak zaistíte, že oblečenie nevesty pre matku bude vhodné pre svadobný deň. Akonáhle má mama pár nápadov, čo si obliecť, môže začať nakupovať vzhľad, ktorý sa jej (a jej dcére) bude páčiť.