Hlavná Móda Čo presne nosiť na svadbu ako hosť

Čo presne nosiť na svadbu ako hosť

Pokiaľ ide o výber oblečenia, štylistickí profesionáli sa podelia o to, čo robiť a čo nerobiť. Svadobní hostia v spoločenskom oblečení pózujú na skupinovej fotografii Fotografia Jamesa Andersona
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 23. júla 2021 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Rozhodnutie, čo si obliecť na svadbu, nie je vždy ľahká úloha. Akonáhle odošlete svoju RSVP poštou, je veľká šanca, že začnete myslieť na oblečenie, ktoré si oblečiete vo veľký deň. Aj keď pozvánka bude často obsahovať navrhované kód svadobného oblečenia , môže to byť mätúce, keď na to skutočne príde čas vyber si outfit . A ako každý ostrieľaný hosť vie, posledná vec, ktorú musíte urobiť, je odložiť dokončenie svojho vzhľadu, kým nebude noc pred svadbou, a nebudete mať pocit, že si nemáte čo obliecť.

Ak sa ocitnete v otázke „Čo si oblečiem na svadbu ako hosť?“ nie si sám. V skutočnosti je to jedna z najčastejších otázok, ktoré si hostia kladú. A našťastie pre vás sme tu, aby sme vám pomohli. V tomto komplexnom svadobnom hosťovi módny sprievodca , nájdete rady schválené odborníkmi, ako si presne vybrať, čo si oblečiete na svadbu (a čo si neoblečiete) bez ohľadu na dress code alebo ročné obdobie. Nižšie si prečítajte ich osvedčené a osvedčené tipy na svadobnú módu, ktoré vám pomôžu vybrať si taký outfit, v ktorom sa budete cítiť najlepšie. A aby ste mali zážitok z nakupovania čo najľahší, načrtli sme aj našich päť najobľúbenejších miest, nakupujte oblečenie pre svadobných hostí, ktoré budete chcieť znova a znova nosiť.

V tomto článku:

Čo si obliecť na svadbu ako hosť

Ak si nie ste istá, čo by ste si na svadbu mali obliecť, poradíme vám. Pokiaľ ide o etiketu svadobnej módy, existuje niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu nájsť vhodný outfit a štýlové. Predtým, ako sa pustíte do nakupovania, oprášte tieto hlúpe rady nižšie, aby ste presne vedeli, aké šaty si môžete na svadbu obliecť.

Dodržujte dress code

Svadobní hostia oblečení v plážovom spoločenskom oblečení na vonkajšej plážovej svadbe Fotografia Brandi Brooks

Pri obliekaní svadby je najdôležitejším faktorom, ktorý treba vziať do úvahy, dress code. Väčšina párov stanoví a kód svadobného oblečenia v závislosti od štýlu podujatia a ročného obdobia, v ktorom sa koná. To, čo si oblečiete napríklad na svadbu s čiernymi kravatami, bude výrazne odlišné od toho, čo si oblečiete na príležitostnú svadbu uprostred leta.

„Ak je dress code čiernou kravatou, potom existuje iba jeden správny odev: čierny smoking,“ vysvetľuje Brian Sacawa, odborník na štýl a autor Sprievodca ženícha . 'Hostia by tiež mali mať vhodné smokingové tričko, sadu cvokov a manžetové gombíky zo zodpovedajúceho kovu, buď v páse cummerbund alebo vestu, čierneho motýlika, bieleho vreckového štvorca a čiernej lakovanej obuvi.' Podobne sú ženy vyzývané, aby sa obliekli do večerných rób po zem alebo do elegantných šiat.

Módne pravidlá pre neformálnu dennú svadbu sú naopak veľmi odlišné. 'Nikdy sa nemôžete pokaziť s námorníckym sakom, modrou košeľou na gombíky alebo khaki nohavicami na príležitostnú svadbu,' hovorí odborník na svadobný štýl so sídlom vo Virgínii. Monte Durham . 'A pre dámy sa môžete kedykoľvek rozhodnúť pre šaty s pekným výstrihom a jednoduchými doplnkami.'

Pochopenie kódu svadobných šiat je kľúčom k výberu vhodného oblečenia. Aby sme vám pomohli rozlíšiť, čo znamenajú rôzne výrazy, použite náš súhrn cheat sheet svadobných šiat naučiť sa rozlišovať medzi bielou kravatou, voliteľnou čiernou kravatou, formálnym oblečením, semiformálnym oblečením, kokteilovým oblečením, elegantným ležérnym oblečením a všetkým medzi tým. Keď budete vedieť, čo znamenajú rôzne kódy obliekania, budete sa môcť informovane rozhodnúť, čo si oblečiete na svadbu.

Nakupujte podľa sezónnosti

Svadobní hostia oblečení v jesennom svadobnom oblečení na semiformálnej svadbe Fotografia Alora Rachelle

Okrem navrhovaného oblečenia môže denný čas a sezóna svadby poskytnúť ďalší prehľad o móde. 'Sezóna a miesto svadby sú skvelým ukazovateľom toho, čo si obliecť,' hovorí Ranu Coleman, CMO značky svadobnej módy. Azazie . „Ak je to napríklad svadba na pláži, je to indikátor, že by ste sa nemali ukazovať vo spoločenských šatách. Letné svadby sa zvyčajne prikláňajú k kratším štýlom, napríklad k svetlejším farbám, zatiaľ čo jesenná svadba sa zameriava na tmavšie farby ladené do šperkov a bohatšie tkaniny ako zamat a hodváb. “

Ak sa ocitnete v otázke: „Čo si mám obliecť na svadbu?“ začnite zbieraním inšpirácie v obchodoch. Durham, ktorý sa objavuje aj v TLC Povedzte Áno šatám: Atlanta , odporúča prehliadať štýly, ktoré sú aktuálne na stojanoch, a nájsť tak oblečenie, ktoré je sezónne vhodné. 'Osobné nákupy v tradičnom obchode vám môžu pomôcť nájsť to, čo si obliecť,' vysvetľuje. „Ak sa chystáš napríklad na zimnú svadbu, nájdeš oblečenie s vlnou, kašmírom a zamatom, ako aj blejzre, bundy a ťažšie topánky. Ak ste pozvaní na svadbu na vrchole leta, budete reagovať na to, čo je na poličke: látky, ktoré sú čisté, ľahké, splývavé a pohodlné. Pri nakupovaní si dajte pozor na to, čo je v obchodoch. '

Ak chcete získať väčšiu inšpiráciu oblečenia, nakúpte si našich komplexných sprievodcov oblečením podľa svadobnej sezóny:

  • Čo si obliecť na letnú svadbu : Vzhľadom na teplejšie teploty, ktoré často sprevádzajú letné svadby, hľadajte priedušné tkaniny ako šifón, bavlna, ľan a hodváb, aby zostali v pohode. Zvážte, či sa rozhodnete pre ľahké letné šaty alebo midi šaty s opätkom na podpätku alebo so sandálmi, alebo košeľu s gombíkom alebo pólom s krátkym rukávom zastrčenú do chinos nohavíc alebo spoločenské nohavice s mokasínami.
  • Čo si obliecť na jesennú svadbu : Jeseň je ideálnym ročným obdobím na nosenie jasných šperkových tónov, ktoré odrážajú meniace sa ročné obdobia. Postačila by elegantná kombinéza, maxi šaty alebo koktejlové šaty po kolená, rovnako ako tmavý oblek s ostrou spodnou košeľou.
  • Čo si obliecť na zimnú svadbu : Zimné svadby bývajú svojou povahou formálnejšie, obzvlášť pri svadbách okolo sezónnych sviatkov, ako sú Vianoce alebo Silvester. Ak sa v chladnejších mesiacoch chystáte na formálnu svadbu, neurobíte chybu klasickým smokingom s motýlikom a manžetovými gombíkmi alebo večernou róbou s dlhým rukávom po zem. Ak budete mať šaty bez rukávov, zvážte zabalenie do šálu alebo zábalu z umelej kožušiny, aby ste zostali v teple. A v závislosti od štýlu svadby nikdy nemôžete urobiť chybu s flitrami a lesklou tkaninou, obzvlášť pre glam soirée.
  • Čo si obliecť na jarnú svadbu : Keďže sezóna prechádza do jari, pastelové farby a kvetinové potlače sú skvelou voľbou pre oblečenie na svadbu. Vyberte si kvetinové šaty po kolená, aby ladili s kvetmi okolo vás, alebo zvýraznite svoj oblek jasným vreckovým štvorcom alebo kravatou s kvetinovou potlačou.

Použite miesto konania ako sprievodcu

Svadobní hostia v slnečných šatách na vonkajšej letnej svadbe Olivia Christina Photography LLC

Miesto svadby môže tiež poskytnúť určité vodítka k tomu, čo by ste si na svadbu mali obliecť. Napríklad váš outfit na svadbu vonku na farme sa bude líšiť od toho, čo si oblečiete na večernú oslavu v luxusnej tanečnej sále. Je tiež dôležité naplánovať si pohľad na akékoľvek náboženské obrady zahrnuté v svadbe. „Dávajte si pozor, ak sa zúčastňujete svadby v náboženskom zariadení,“ varuje Durham. 'Uistite sa, že máte zakryté ramená, a odstráňte všetky klobúky.'

Miesto konania môže tiež naznačiť, aké topánky by ste mali nosiť. 'Ak ste vonku, rozhodnite sa pre hrubú pätu na účely chôdze a v prípade horúčavy páskový top,' dodáva Durham. „Ak budete mať podpätok pre mačiatko alebo ihličkové podpätky, riskujete, že sa ponoríte do zeme. Ak ste vo vnútri, nikdy nemôžete pokaziť pätu s pumpičkou. “

ako urobiť chuppah

Pred dátumom svadby urobte malý prieskum miesta konania, aby ste vedeli, čo môžete očakávať. Hľadanie fotografií na webovom sídle alebo na stránkach sociálnych médií vám pomôže pochopiť, aké oblečenie je vhodné obliecť si na svadbu v ich majetku.

Vyhnite sa noseniu bielej

Skupina hostí na semiformálnej svadbe Portréty BeatBox

Považujte to za zlaté pravidlo oblečenia svadobných hostí. Pokiaľ to nie je výslovne uvedené na svadobnom oznámení alebo svadobný web páru , vyhnite sa noseniu celobiely outfit . 'Aj keď je to väčšine hostí zrejme zrejmé, je dôležité nenosiť na svadbu žiadny odtieň bielej, pokiaľ to nie je konkrétne uvedené v pozvánke,' dodáva Coleman. V niektorých prípadoch môže pár požiadať, aby si hostia obliekli biele, aby zodpovedali konkrétnej téme. Pred výberom oblečenia však potvrďte, že sa jedná o požadovaný odev hosťa, a to pomocou dvojitého preštudovania pokynov na pozvánke.

Mohlo by vás zaujímať, či muži môžu nosiť biele na svadbu, alebo môžete nosiť šaty s bielou potlačou. Je úplne vhodné obliecť si bielu košeľu pod smoking alebo sako. Podobne je tiež prijateľné nosiť šaty alebo kombinézu s bielym nádychom, pokiaľ to nie je hlavná farba. Pri výbere toho, čo by ste si mali na svadbu obliecť, používajte podľa svojho najlepšieho úsudku outfity, ktoré nie sú primárne biele. A ako všeobecné pravidlo sa odporúča vynechať príliš ležérne kúsky, ako sú tričká, žabky, rifle alebo tenisky. Dodržiavanie týchto pravidiel vám pomôže vyhnúť sa akýmkoľvek módnym faux pas vo veľký deň.

Doplňte svoj outfit

Svadobní hostia sledujú svadobný obrad Fotografia Nirava Patela

Oblečenie je len jedným z prvkov skvelého oblečenia pre svadobných hostí. Okrem toho, že si vyberiete pekné šaty alebo oblek, doplnky majú silu úplne vylepšiť váš vzhľad. „Šperky dopĺňajú oblečenie,“ hovorí Meaghan Rose, zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti zaoberajúcej sa predplatením šperkov Rocksbox . 'Môžete mať krásne šaty, ale nájsť perfektné náušnice alebo náhrdelník, ktorý by doplnil výstrih vášho outfitu, skutočne spojí všetko.'

To isté platí aj pre pánske oblečenie pre svadobných hostí. Akcenty ako farebný vreckový štvorček, kravata s potlačou alebo elegantný opasok zlepší váš smoking alebo oblek. „Moje obľúbené príslušenstvo je podväzok,“ vysvetľuje Andrew Roberts, generálny riaditeľ značky luxusných doplnkov Del toro . „Alternatívne budú klasické náramkové hodinky alebo vintage kúsok vždy dobrým štartérom konverzácie. Alebo je pečiatkový prsteň nosený na malíčku jemný, ale zvýrazní kvocient štýlu každého, kto ho nosí. “

Ak si vyberáte, čo budete mať na svadbe lacný rozpočet, úmyselné doplnky môžu vylepšiť outfit, ktorý už máte v šatníku. 'Príslušenstvo môže mať starý outfit a pôsobiť úplne novým dojmom,' vysvetľuje Durham. Dodáva Roberts: 'Kľúčom je pridať do outfitu svoj vlastný vkusný nádych a nosiť ho s odvážnou dôverou.'

Upravte kusy, ktoré už vlastníte

Svadobný hosť, ktorý robí selfie s nevestou a ženíchom počas svadobnej hostiny Gricelova fotografia

Úpravy môžu hrať veľkú úlohu v tom, čo si obliecť na svadbu ako hosť. Ak máte rušnú svadobnú sezónu, investovanie do nových outfitov pre každú udalosť nemusí byť finančne možné. Odborníci teda okrem premysleného príslušenstva odporúčajú zmeniť aj kúsky, ktoré už vlastníte, a zmeniť tak ich vzhľad.

'Kľúčom číslo jedna k tomu, aby ste vyzerali a cítili sa najlepšie, je uistiť sa, že priliehate k svojmu oblečeniu,' hovorí Sacawa. 'Ak fit nie je v poriadku, môže to mať vplyv na tvoje sebavedomie.' Dodáva Durham: „Nikdy nechcete mať oblečenie, ktoré musíte potiahnuť hore alebo dole. Odevu, ktorý už máte, môžete vdýchnuť nový život zdvihnutím alebo znížením lemu sukne alebo vytvorením novej siluety. “

Kde kúpiť oblečenie pre svadobných hostí

Teraz viete, čo si obliecť na svadbu ako hosť - ale kde by ste mali nakupovať oblečenie? Nebojte sa: ako samozvaní odborníci na svadobnú módu sme zaokrúhlili päť našich obľúbených predajcov, ktorí majú skvelé oblečenie pre svadobných hostí pre všetky cenové kategórie.

Nordstrom

Ak si niekedy nie ste istá, čo si obliecť na svadbu, na výlet Nordstrom je to istý spôsob, ako získať presne to, čo hľadáte. S viac ako 400 miestami v USA môžete ľahko nájsť obchod vo svojom okolí a osobne si vyskúšať oblečenie. Alebo ak dávate prednosť pohodliu pri nákupe z domu, rozsiahly obchod tejto značky môžete kedykoľvek prezerať aj online. Od formálnych smokingov po koktejlové šaty a trendové kombinézy ponúka maloobchodník oblečenie pre svadobných hostí, ktoré sa hodí takmer ku každému oblečeniu. Nakupujte štýly od obľúbených značiek ako Topshop, Free People, Madewell a ďalších-alebo si pre ešte väčšiu inšpiráciu štýlom prezrite najpredávanejšie vzhľady z ich upravených zoznamov šaty svadobných hostí a pánske spoločenské svadobné oblečenie .

ASOS

Ak sa zúčastňujete neformálnej alebo poloformálnej svadby, nájdete tu množstvo nápadov na oblečenie ASOS . Táto trendová značka Instagram je ideálna pre svadobných hostí, ktorí sú na vrchole najnovších trendov štýlu. Vďaka ich nízkym cenám a častému predaju nájdete v rámci svojho rozpočtu práve to, čo potrebujete. Okrem toho, okrem svadobných šiat a kombinéz, ktoré zahŕňajú veľkosť, zahŕňa sekcia pánskeho oblečenia tejto značky aj obleky, nohavice a košele vhodné pre hostí. A ak hľadáte originálne oblečenie na špeciálnu svadbu, nájdete množstvo farebných a tlačených štýlov, vďaka ktorým bude váš outfit pre hostí nezabudnuteľný.

vianočné darčeky pre moju manželku

Absolvoval

Keď potrebujete rýchlo šaty pre svadobných hostí, nič nepokazíte Absolvoval . Vďaka rozsiahlej zbierke sezónnych šiat budete mať veľa možností, ako nájsť perfektné oblečenie na svadbu. Navyše, s bezplatnou dopravou nad 50 dolárov a bezplatným vrátením tovaru majú kupujúci flexibilitu pri nakupovaní online. A pre pomoc so stylingom si hostia môžu prezrieť vybranú kolekciu značky šaty na svadbu akéhokoľvek štýlu.

Indochino

Pokiaľ ide o rozhodovanie o tom, čo si obliecť na svadbu, možno budete chcieť investovať do klasického obleku, ktorý bude základom vašej skrine na dlhé roky. Koniec koncov, nákup nového oblečenia na každú svadbu vo vašom sociálnom kalendári je drahý a nie vždy je to ekologická možnosť. Aby ste zo svojho rozpočtu vyťažili maximum, zvážte investíciu do nadčasového obleku, ktorý si môžete znova obliecť. Odporúčame nákup prostredníctvom značky ako Indochino , ktorý umožňuje kupujúcim nakupovať obleky na mieru. Prostredníctvom algoritmu, ktorý používa vaše presné merania, značka vytvára jedinečné obleky, ktoré sú navrhnuté tak, aby zodpovedali vášmu typu postavy z materiálov, ktoré si vyberiete. Aj keď môžete celý proces dokončiť online, môžete tiež nakupovať osobne na adrese predvádzacia miestnosť v Indochine , alebo vo vyskakovacích obchodoch značky vo vybraných obchodoch Nordstrom v celej krajine.

CoEdition

Sme posadnutí všetkým oblečením svadobných hostí vrátane veľkostí CoEdition . Tento online predajca sa špecializuje na trendové štýly na každú príležitosť. Nájdete tu ľahké maxi šaty, potlačené rifle a kombinézy, jednoduché slnečné šaty a množstvo doplnkov, ktoré váš outfit posunú na vyššiu úroveň. Odporúčame tiež použiť značku Najlepšie oblečený hosť 'Upravte a vyhľadajte oblečenie pre každú svadbu na svojom radare.