Hlavná Interiérový dizajn Farby, ktoré ladia s vodou (najlepšie palety farieb)

Farby, ktoré ladia s vodou (najlepšie palety farieb)

Zistite, ktoré farby sa hodia k akvamarínovej farbe, vrátane odtieňov, ktoré sa najlepšie hodia, navrhovanej farebnej palety, farieb akvarelu na použitie a ideálnych kombinácií.
 Obývacia izba so stenou natretou vodou, pohovkou, vankúšmi, kobercom a konferenčným stolíkom Aqua je modro-zelená kombinácia s rôznou intenzitou, ktorá siaha od jemnej morskej peny po tmavomodrú so zeleným nádychom. Dodáva sa v širokej škále tónov, od jasných a radostných až po pokojné a tiché.

Existuje veľká flexibilita farebných kombinácií a vzorov, pretože aqua je tak všestranný pre dizajn domáceho interiéru. Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako začleniť akvarel do vášho domova. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o farbách, ktoré ladia s vodou.

Obsah

Aká farba sa najlepšie hodí k vode?

 Kúpeľňa s aqua stenami, umývadlom, zrkadlom, pracovnou doskou, dláždenou stenou, WC a oknom Nižšie sú farby, ktoré sa pekne spájajú s aqua v rôznych štýloch domáceho dizajnu.

tanečné piesne na svadobnú hostinu

Aqua a žltá

 Aqua obývacia izba so žltými závesmi Žltá je svetlá, príjemná a šťastná farba. Pri použití so svetlou modrou aqua môže táto farebná kombinácia napomôcť k vytvoreniu typického dojmu vidieckej chalupy.

Vyberte si jemné kvetinové textílie, ktoré obsahujú oba odtiene, a spárujte ich s vodnými stenami a žltými akcentmi, ako je žltý koberec alebo žlté vankúše. Kombinácia Aqua a žltej funguje výnimočne dobre v spálni, pretože vytvára útulnú atmosféru.

Pre škandinávsky vzhľad skombinujte citrónovo žltú s bohatším odtieňom aqua. Namaľte staré drevené stoličky žiarivou citrónovou žltou a pridajte kvapkanie vody do mäkkého nábytku, ako sú niektoré typy záclon alebo nástenné dekorácie.

Aqua a Orange

 Moderná obývačka so sklenenými aqua posuvnými dvojkrídlovými dverami oranžové vankúše šedý gauč Oranžová má hnedé podtóny, čo z nej robí celkom upokojujúcu farbu, ktorá by vyzerala skvele oproti modrej farbe. Vymaľujte steny tekvicovou oranžovou farbou a zvýraznite dreveným nábytkom v jemných modrých tónoch.

Ak chcete využiť oranžovú a vodnú farbu v širšom meradle, použite jeden z odtieňov v jemnejšom odtieni, napríklad svetlý akvamarín s tekvicovou oranžovou alebo intenzívny akvamarín s broskyňou. Pumpkin spiced orange je horký odtieň, ktorý pripomína kombináciu oranžových tekvíc a škoricového korenia.

Môžete tiež použiť aqua a oranžovú ako akcenty alebo ozdobné kúsky s neutrálnou základnou farbou, aby ste pridali šmrnc. Použitím akcentové farby týmto spôsobom môžete ľahko zmeniť vzhľad miestnosti a vyhnúť sa príliš intenzívnemu. Pozrieť viac farby, ktoré sa hodia k oranžovej tu.

Aqua a červená

 Spálňa s vodnými stenami, posteľou, nočným stolíkom, lampami, stropnými svetlami, oknom a závesmi Vintage estetiku môžete dosiahnuť kombináciou jasnej aqua s čerešňovou červenou. Vymaľujte steny modrou farbou a použite červené kuchynské vybavenie, ako je červený mixér a červený hriankovač.

Môžete tiež vytvoriť eklektickejšiu atmosféru kombináciou aqua a červenej farby s rustikálnym dreveným nábytkom. Použite napríklad jemný aqua odtieň na steny, čerešňovo červený nábytok, ako je červená pohovka a gaštan typy drevených podláh .

Aqua a Pink

 Dieťa's bedroom with aqua stencil wall art pink bedspread Akýkoľvek odtieň aqua pekne ladí s ružovou, ale vyzerá rozkošne vedľa mätovej farby aqua alebo jemnejších farieb aqua. Použite túto farebnú schému v detskej izbe pre hravú, ale krásnu príťažlivosť alebo v kuchyni pre atmosféru Francúzskej riviéry.

Koralová ružová a aqua často symbolizujú farby Stredomoria, takže môžu vyzerať skvele v jedálni alebo obývačke, aby vytvorili jasnú a šťastnú letnú atmosféru.

Červenoružová je tiež módnym odtieňom v interiérovom dizajne, a to ako základná farba, tak aj farba akcentu. Skombinujte ružové farby s jemnou vodou na vytvorenie upokojujúcej farebnej palety, ktorá bude v miestnosti vyzerať nádherne.

Aqua a sivá

 Spálňa s aqua nábytkom a sivou posteľou Aqua dobre funguje so svetlými aj tmavými odtieňmi šedej. Tí, ktorí chcú jemné, môžu spárovať aqua so svetlo šedými odtieňmi. Pre odvážnejší vzhľad môžete vyskúšať spárovanie aqua s tmavou alebo uhoľnou sivou farbou.

Na zmiernenie tmavých prvkov zvážte použitie sivej ako akcentu pre modernú atmosféru. Mäkký sivý nábytok je možné spárovať s neutrálnym náterom a prvkami aqua dekoru a tkaninami so skvelými výsledkami. Pozrite si ďalšie obrázky z aké farby sa hodia k sivej tu.

Aqua a biela

 Moderná kuchyňa s bielymi skrinkami aqua glass backsplash drevené podlahy Ak ste si vybrali svetlý odtieň aqua, biela je jednoduchou farebnou možnosťou, ktorá vytvorí relaxačnú atmosféru. Aqua sa môže dobre hodiť so slonovinou, sivobielym odtieňom, pre jemný interiérový dizajn s nádychom tepla. Ak chcete modernejšiu a ostrejšiu estetiku, vyberte si akvamarínovú a bielu kombináciu s ostrými uhlami.

Farebná paleta Aqua

 Paleta farieb, ktorá sa hodí k vode Existuje niekoľko variácií aqua odtieňa, od modrej po zelenú a všetko medzi tým.

Aqua Green

 Behr Green Aqua (M420-2) Behr Green Aqua (M420-2)

Ako už názov napovedá, aquazelený odtieň (Hex Color: #00C0A3) obsahuje oveľa viac zelenej ako modrej, so sotva stopou červenej. Aqua zelená môže byť energizujúca a osviežujúca a dopĺňa širokú škálu iných odtieňov vrátane oranžovej, ružovej a fialovej.

Vynikne aqua zelená farba (Behr Green Aqua M420-2) a môžete ju spárovať s teplejšími odtieňmi, ako je oranžová, červená, hnedá, šedá alebo čierna. Aqua zelená sa tiež pekne kombinuje s inými neutrálnymi farbami, ako je biela alebo krémová.

Modrá Aqua

 Benjamin Moore Cool Aqua (2056-40) Benjamin Moore Cool Aqua (2056-40)

Aqua modrý odtieň (Hex Color: #05C3DD) je žiarivejšia azúrová farba, pretože obsahuje viac modrej ako zelenej. Keďže má výraznejší modrý podtón, bude pekne kontrastovať s oranžovými, ružovými a žltými odtieňmi. Aqua modrá má vysoký jas a sýtosť.

Pôsobivý interiérový dizajn naznačuje párovanie aqua blue (Benjamin Moore, Cool Aqua, 2056-40) so svetlom. zlaté farby , biela, krémová, rôzne odtiene aqua alebo s akcentmi námorníckej alebo červenej. Tiež prírodné odtiene hnedej rodiny dobre dopĺňajú akva modrú.

Vodné jazero

 Dulux Aqua Lake (S30F6) Dulux Aqua Lake (S30F6)

Táto aqua farba je bližšia k modrozelenej a má výrazný modrý podtón. Keď si človek predstaví jazero, predstaví si tmavšie vody, čo je presne tento odtieň, tmavšia variácia modrej. Farba aqua lake (Hex Color: #30949d) je ideálna do priestoru. Vyberte si grafické potlače na steny a rôzne ružové prvky na plochu.

Aqua lake je ideálnou farbou pre tínedžerskú izbu so svojou krásnou tropickou tyrkysovou akvamarínovou farbou so stredným podtónom akvamarínu. Rovnako ako u modrozelených, teplých zemitých tónov, ako je terakota, by mala dobre dopĺňať farbu aqua jazera.

Medzi krásnymi a pokojnými farby škôlky je aqua jazero, pretože dodáva miestnosti moderný nádych s nádychom rozmaru. So žltými akcentmi vyzerá tento odtieň aqua farby fantasticky.

Deep Aqua

 Glidden Deepest Aqua (GLB24) Glidden Deepest Aqua (GLB24)

ako si pomôcť pri nárazoch žiletky

Hlboký aqua odtieň (Hex Color: #00BCBC) je výnimočne tmavý azúrový s jemným zeleným podtónom a nie modrým. Farbu môžete použiť na dodanie farebnej schémy na vážnosti, elegancii alebo rafinovanosti.

Hlboká voda je nasýtený, tlmený podtón, ktorý je vynikajúci pre kuchyňu alebo jedálenský kút. Je tiež ideálny pre ihrisko s oceánskou tematikou: zachytávajte koralové, červené a žlté záblesky v doplnkoch pre hlboké morské videnie. Do detskej izby môžete zakomponovať hlboký dizajn inšpirovaný morskou pannou. Vyzerá dobre s inými jasnými odtieňmi, ako je koralová a ružová.

Aqua pena

 Behr Aqua Foam (2A54-4) Behr Aqua Foam (2A54-4)

Kvôli vyššiemu množstvu prítomnej zelenej a modrej má vodná pena (Hex Color: #adc3b4) skôr svetlú sivasto-azúrovú farbu. Táto farba je tiež zo zelenej rodiny a dobre sa kombinuje so sivastými ružovými, aby dodala teplo.

Aqua pena (Behr, Aqua Foam, 2A54-4) je sofistikovaná farba. Táto farba poskytuje niečo charakteristické pre každý aspekt vášho domu tým, že je otvorená a príjemná, s pokojným pocitom šťastia a vnútornej elegancie.

Aqua farebné kombinácie

 Obývacia izba s aqua stenami, krbom, pohovkou, kreslom, kobercom, drevenou podlahou a oknom Pochopenie teórie farieb môže pomôcť vytvoriť nápadné kombinácie farieb aqua, ktoré vyzerajú fantasticky. Nižšie nájdete rôzne farebné kombinácie aqua, ktoré sú k dispozícii.

Doplnkové farby Aqua: Doplnkové farby sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú krásny kontrast. Ak sa teda pozriete na vodnú farbu na farebnom koliesku, pozrite sa priamo oproti nej, aby ste získali jej doplnkový odtieň. Kombinácia aqua a červenej je dobrým príkladom.

Doplnkové aqua farby tiež zahŕňajú sivú, oranžovú, červenú a žltú. Brilantná modrá aqua farba a červený tón poskytujú ideálne spojenie medzi nostalgickým gýčom a prekvapivou majestátnosťou. Podtóny oboch farieb sa dobre dopĺňajú, zatiaľ čo kúsky mramoru, zlata a krištáľu poskytujú moderný a vintage nádych.

 Kúpeľňa s aqua modrými stenami, pracovnou doskou, zrkadlom, zásuvkami, sklenenou priehradkou a sprchovacím kútom Monochromatické aqua farby: Monochromatický prístup je vhodný, ak chcete farby, ktoré toľko nevyniknú a sú nenáročné na oči. Všetky tieto farby sú odvodené od jedného odtieňa, ktorý existuje v rôznych odtieňoch.

Monochromatické aqua farby sú niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako oživiť priestor, a sú tiež skvelou voľbou, ak chcete zdržanlivejší vzhľad. Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, je, že monochromatické aqua farby sú vo všeobecnosti tmavšie ako ich svetlejšie náprotivky.

Existujú tri monochromatické aqua farby: modrozelená, modrozelená a zelenomodrá. Prvé dva sú svetlé a živé, pričom si zachovávajú uvoľnený pocit, vďaka ktorému sa tak ľahko pracuje v akomkoľvek priestore.

Ak chcete dosiahnuť vzdušnosť, skúste použiť jeden z týchto dvoch odtieňov zmiešaných s bielou alebo inou neutrálnou farbou pre maximálny kontrast a vizuálnu príťažlivosť.

 Obývacia izba s aqua maľovanými stenami modrá šedá pohovka Analogické vodné farby: Je to tiež menej kontrastných odtieňov, ktoré vytvárajú harmonickejšiu kombináciu. Pri pohľade na farebné koliesko sú analogické odtiene blízko seba. Pokiaľ ide o aqua, ekvivalentné odtiene sú modré a zelené.

Analogickú aqua farebnú schému môžete použiť na vytvorenie upokojujúcej a príjemnej atmosféry domova alebo kancelárie. Aqua sa tiež dobre kombinuje s bielymi a prírodnými materiálmi, ako je drevo, kameň a kov. Je bežné, že ho majitelia domov používajú vo svojich kuchyniach pri stavbe novej, pretože vyzerá skvele s nerezovými spotrebičmi a iným nerezovo vyzerajúcim nábytkom.

Triadic Aqua farby: Triadické odtiene sú tie, ktoré vynikajú a vytvárajú kontrast. Najzákladnejšou farebnou kombináciou sú tri farby, ktoré vytvárajú jednotný alebo rovnostranný trojuholníkový tvar na farebnom koliesku.

Štyri a viac farebných kombinácií, napríklad štvorcové alebo tetradické, sú náročnejšie. Napríklad aqua, azúrová a purpurová sú triadické aqua farby, ktoré spolu vyzerajú najlepšie a vytvárajú harmóniu v priestore.

Ak chcete do svojho domova alebo kancelárie pridať trochu farby, možno budete chcieť vybrať aqua, pretože je to skvelá akcentová farba, ktorá sa dá dobre kombinovať s takmer akýmkoľvek dizajnom. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, dávajte pozor na kombináciu farieb pred konečným rozhodnutím.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o farby, ktoré sa hodia k svetlomodrej na tejto stránke.