Hlavná Móda Sprievodca hosťom ku každému druhu kódu svadobných šiat

Sprievodca hosťom ku každému druhu kódu svadobných šiat

Od čiernych kravát po ležérne rozoberieme, čo jednotlivé kódy svadobných šiat znamenajú. Svadobní hostia na formálnom svadobnom obrade Fotografia Heather Jowett
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 20. júla 2021 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Krátko po tom, ako sa zúčastníte svadby, pravdepodobne začnete premýšľať čo nosiť . Aj keď väčšina svadobných pozvánok obsahuje preferovaný kód svadobného oblečenia, môže byť ťažké rozlúštiť presne to, čo si budúci manželia v súvislosti s oblečením predstavujú. Navyše, s nárastom návrhov oblečenia pre kreatívnych svadobných hostí (ako „elegantný ležérny“ alebo „plážový formálny“), môžete byť pri interpretácii toho, čo znamenajú, ohromení. A hoci často sa dajú nájsť aj ďalšie indície na svadobnom webe páru „Vybrať si oblečenie nie je vždy jednoduché - ale v tom sme.

Aby sme vám pomohli nájsť najlepší outfit pre svadobných hostí, rozoberieme presne to, čo znenie svadobného oblečenia znamená. Poklepali sme na odborníkov z priemyslu, aby definovali najbežnejšie kódy svadobných šiat od čierna kravata do kokteil a ležérne svadobné oblečenie . V tomto módnom podvodníku nájdete aj osvedčené stylingové triky, ktoré vám pomôžu rozlúštiť pozvánku, ak si nie ste istí, ako niektoré výrazy na stojane vyzerajú. Oprášte nižšie uvedené kódy svadobných šiat a pomocou tohto sprievodcu nájdite outfit, ktorý je ideálny na oslavu páru v ich veľký deň.

V tomto článku:

meranie veľkosti prsteňa doma

Biele kravaty

Ženísi oblečení na svadbe v New Yorku vo formálnom oblečení s bielou kravatou Fotografia Borisa Zaretského

Svadobné oblečenie s bielou kravatou je najformálnejším zo všetkých kódov obliekania. Oblečenie s bielou kravatou, nazývané aj plné šaty, je často vyhradené pre elegantné udalosti, ako sú štátne večere, kráľovské bankety a veľmi formálne svadby. Aj keď dnes svadby s bielymi kravatami nie sú také bežné, je dôležité, aby ste sa primerane obliekli, ak vás na ne pozvú. Pánsky svadobný odev s bielou kravatou obsahuje dlhý a tmavý smokingový frak s textilnými predĺženiami, ktoré siahajú po kolená. Pod bielu vestu s motýlikom a cummerbundom by ste mali obliecť bielu piqué košeľu s gombíkom. Nohavice by mali zodpovedať farbe a tkanine saka a nohavice s bielou kravatou často obsahujú pozdĺž vonkajších švov saténový alebo grogrénový prúžok.

Pokiaľ ide o ženy, formálne šaty sú pre tento návrh oblečenia nevyhnutné. Vhodná je večerná róba s celoplošnou siluetou v tvare písmena A alebo puzdrami, hoci v závislosti od formálnosti miesta konania môžete zvážiť aj spoločenské šaty na zem. Ak sa zúčastňujete svadby s bielymi kravatami, máte šancu doplniť ju trblietavými šperkami, elegantnými topánkami a bielymi hodvábnymi rukavicami po lakte.

Čierne kravaty

Hostia sa miešajú na vonkajšej svadbe s čiernymi kravatami v záhrade Fotografovanie tylu a tvíd

Po white-tie, black-tie je ďalším najformálnejším svadobným oblečením. Svadby s čiernymi kravatami často sa konajú neskôr počas dňa a vyžadujú si formálne oblečenie. 'Tradične sa svadby s čiernymi kravatami konajú po 17:30 alebo 18:00,' vysvetľuje odborník na svadobný štýl so sídlom vo Virgínii. Monte Durham . „Čierna kravata znamená len to: Očakávajte, že uvidíte smokingy s čiernymi motýlikmi, jednoduchú dlhú čiernu kravatu alebo dokonca dlhú kravatu. Očakávajú sa aj formálne šaty, ktoré by sa mali dotýkať zeme alebo hornej časti obuvi. “

Je dôležité si uvedomiť, že svadobné oblečenie s čiernou kravatou je jedným z prísnejších pravidiel obliekania s malým priestorom na interpretáciu. „Čierna kravata vyžaduje smoking-nie čierny oblek a rozhodne nie oblek,“ vysvetľuje Jian DeLeon, pánska módna a redakčná riaditeľka Nordstrom . 'Nemusíte nosiť plné chvosty a cummerbund, ale dnes existuje veľa skvelých formálnych možností v každom rozpočte.'

Účasť na svadbe s oblečením v čiernej farbe je skvelou príležitosťou pozdvihnúť váš outfit aj doplnkami. „Manžetové gombíky na francúzskych manžetách sú skvelým spôsobom, ako vylepšiť akýkoľvek smoking,“ vysvetľuje Andrew Roberts, generálny riaditeľ luxusnej značky oblečenia Del toro . A pokiaľ ide o ženy, nemôžete pokaziť kúsky, ktoré dodajú vášmu outfitu šmrnc: „Rafinované šperky ako perly alebo diamanty sú najlepšou možnosťou, ako si obliecť večerné šaty,“ vysvetľuje Ranu Coleman, CMO svadobnej módnej značky. Azazie .

Voliteľné oblečenie s čiernou kravatou

Nevesta a ženích opúšťajú svadobnú hostinu obklopení hosťami v voliteľnom oblečení s čiernou kravatou Popografia

Ak je na vašom svadobnom oznámení uvedené „voliteľné viazanie na čiernom remienku“, mohli by ste byť zmätení z toho, či skutočne potrebujete alebo nie musíte nosiť svadobné oblečenie s čiernymi kravatami. Rozmýšľať o black-tie voliteľné oblečenie pre hostí ako fúzia medzi čiernou kravatou a formálnou módou. Ak chcete, môžete si obliecť smoking alebo večernú róbu po zem, ale prijateľný by bol aj tmavý oblek so spoločenskými nohavicami a peknými mokasínami. Podobne midi alebo po kolená koktejlové šaty bolo by vhodné aj namiesto róby po zem.

Čas, kedy sa udalosť koná, môže byť tiež užitočným indikátorom toho, čo znamená kód svadobného obliekania. Večerné svadby často znamenajú formálnejší svadobný štýl. V takom prípade môžete zvážiť outfit, ktorý pôsobí trochu luxusnejšie. Alebo pre čiernobielu voliteľnú svadbu v skorých popoludňajších hodinách je úplne vhodné vymeniť smoking alebo večernú róbu za niečo na menej formálnom konci spektra čiernych kravát.

Formálne oblečenie

Hostia sa miešajú na vonkajšej formálnej svadbe Spoločnosť september

Jeden z najpopulárnejších kódov svadobných šiat je formálne oblečenie . A aj keď môžete vidieť znenie tohto svadobného oblečenia na mnohých pozvánkach, ktoré vám pristanú vo vašej poštovej schránke, výber oblečenia si vyžaduje starostlivé zváženie. 'Formálny svadobný dress code je o niečo menej formálny ako black-tie event a vo všeobecnosti má tendenciu mať menej špecifikácií,' hovorí Coleman. 'Ženy môžu vyviaznuť s krajšími koktejlovými šatami a pre mužov nie sú potrebné smokingy.'

Čo by ste si teda, s menším vedením, mali obliecť na formálny dress code? Durham, ktorý sa objavuje aj v TLC Povedzte áno šatám: Atlanta , povzbudzuje hostí, aby začali od základov. 'Formálna svadba môže zahŕňať sako a kravatu alebo tradičný oblek,' navrhuje. 'Vhodné by boli aj elegantné šaty alebo pekný oblek.'

jedinečné nápady na knihy hostí pre svadby

Ak ste stále naštvaná na to, ako vyzerá formálne svadobné oblečenie, nikdy nemôžete byť príliš prezlečená. Ak máte pochybnosti, bezpečnou voľbou je tmavý oblek na mieru alebo jednoduché dlhé šaty. Ak sa však cítite dobrodružne, môžete s ním experimentovať trendové kombinézy alebo oblek s farebnou bundou alebo odvážnymi doplnkami. Keď si vyberáte, čo si oblečiete na formálnu svadbu, pamätajte na to, že pochybenie na strane opatrnosti s elegantnejším vzhľadom je vždy spoľahlivou voľbou.

Koktejlové oblečenie

Hostia mávajú vlajkami v kokteilovom svadobnom oblečení počas obradu Ashley Leftová

Pokiaľ ide o koktejlové svadobné oblečenie , hostia majú väčšiu flexibilitu pri lemoch, farbách a vzoroch. 'Fráza' koktail 'pochádza z päťdesiatych rokov minulého storočia,' vysvetľuje Durham. „Tento štýl vyžaduje spoločenské šaty s kratším spodným lemom. Môžu byť tiež akcentované šperkami alebo krajšími topánkami - ozdoba je pri kódexe oblečenia kľúčová. “

Vzhľadom k tomu, že koktejlové svadobné oblečenie je o niečo menej formálne ako voliteľné čierne a kravatové kravaty, nie sú potrebné smokingy a šaty na zem. (Vždy sa však môžete rozhodnúť pre dlhšie sukne alebo formálne bundy, ktoré sú obľúbenou voľbou zimné svadobné oblečenie ). Keď sa rozhodujete, čo si oblečiete na kokteilovú svadbu, oblek a kravata s ostrou čiernou alebo bielou košeľou so spoločenskými nohavicami sú najlepšou voľbou. K šperkom môžete nosiť aj krátke spoločenské šaty alebo elegantnú kombinézu.

Pláž formálna

Hostia, ktorí sledujú nevestu, ako kráča uličkou na oficiálnej svadbe na vonkajšej pláži Fotografia Hannah Cochran

Módne pravidlá bývajú o niečo zhovievavejšie svadby na pláži . Či už pôjdete do trópov na oslavu destinácie, alebo sa zúčastníte klasická letná svadba „Je dôležité obliecť sa na živly. 'Ak sa chystáte na svadbu na pláži, rozhodnite sa pre ľanové košele a nohavice s blejzrom alebo pre letné šaty so slameným klobúkom alebo taškou, pretože to pristane estetike,' vysvetľuje Durham.

Rovnako ako pri väčšine svadieb vonku, zvážte výber obuvi múdro. Jehličkové podpätky môžete vymeniť za kliny alebo hrubé sandále, najmä ak budete chodiť po piesku. A pokiaľ ide o svadbu, ktorá sa bude konať v teplejších podnebiach, kratšie sukne a ľahké, vzdušné tkaniny, ako je ľan a bavlna, vám pomôžu zostať v pohode a zároveň sa držať preferovaného svadobného dress codu.

gotické svadobné šaty čiernej a fialovej farby

Poloformálne alebo Dressy Casual

Nevesta pózujúca s hosťami v poloformálnom svadobnom oblečení na vonkajšej recepcii Fotografia Suzanne Rothmeyer

Poloformálne svadobné oblečenie sa môže zdať ako jeden z trikov obliekania trikov, ktoré treba pribiť. A keďže semiformálne a koktejlové oblečenie je niekedy možné zameniť, môžete sa cítiť zmätene, keď je načase vybrať si outfit. 'Semi-formálne spadá do šedej oblasti medzi neformálnym a formálnym,' hovorí Coleman. „Koktejlové oblečenie však býva o niečo krajšie ako poloformálne. Medzi niektoré príklady toho, čo si obliecť na semiformálnu udalosť, patria midi šaty, elegantná kombinéza alebo zavinovacie šaty. V prípade koktejlových šiat sa držte štruktúrovaných šiat. S LBD sa nikdy nemôžete pokaziť. “

Ozdoby a ďalšie funkcie na oblečení môžu tiež pomôcť odlíšiť koktejlové oblečenie od poloformálneho. 'Šaty na semi-formálnu svadbu nemusia obsahovať žiadny druh korálkových alebo vyhlásených doplnkov,' hovorí Durham. 'Oblek a kravata sú tiež vhodné.'

V posledných rokoch sa používa výraz „ oblečený príležitostne 'tiež zvýšil popularitu. Považujte toto znenie svadobného oblečenia za rotáciu obchodnej neformálnej príležitosti. Neformálne svadobné oblečenie úzko súvisí s poloformálnym oblečením a malo by byť primerane interpretované. V závislosti od času udalosti si vyberte outfit, ktorý sa nachádza medzi formálnym a ležérnym. Na večerné oslavy sa odporúča nosiť tmavšie a formálnejšie odtiene, zatiaľ čo svetlé farby a látky by boli vhodné na dennú svadbu.

Denné alebo bežné oblečenie

Hostia na vonkajšej dennej neformálnej svadbe v stodole Fotografia Lauren R Swann

Môžete byť v pokušení myslieť si to ležérny dress code znamená, že sa stane čokoľvek, ale nie je to tak. Neformálne svadobné oblečenie je zo všetkých príkladov znenia oblečenia v tomto zozname najpohodlnejšie, ale je dôležité mať na pamäti, že svadba je predsa len formálna udalosť, a preto je potrebné mať na pamäti niekoľko pravidiel. 'S nárastom svadieb na záhrade je bežný spôsob obliekania bežný,' hovorí Durham. „Je však dôležité mať na pamäti, že sa napokon zúčastňuješ svadby a táto udalosť si vyžaduje určitý druh oblečenia; Šortky, bežecké potreby a tenisky by mali byť pre neformálnu svadbu zakázané. '

Keď sa rozhodujete, čo si oblečiete na príležitostnú svadbu ako hosť, použite ako sprievodcu nápady na bežné pracovné oblečenie. 'S námorníckym sakom, modrou košeľou na gombíky a khaki nohavicami nikdy nič nepokazíte,' dodáva Durham. „Podobne sa môžete vždy rozhodnúť pre šaty s pekným výstrihom a jednoduchými doplnkami. Zvážte výmenu sandálov za lodičku na opätku, aby ste to viac obliekli. ' Dodáva Coleman: „Ženám odporúčam nosiť letné šaty, vysoké/nízke šaty alebo kombinézu.“

Príležitostný svadobný dress code tiež prináša väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o experimentovanie s trendovými farbami, vzormi a tkaninami. Ak vás to teda baví, môžete sa rozhodnúť pre oblečenie pre svadobných hostí, ktoré by ste bežne nemali na sebe. 'Poloformálne a príležitostné príležitosti prinášajú trochu väčšiu voľnosť v tom, čo nosíte,' vysvetľuje DeLeon. „Vyhnite sa pásikom v prospech jednofarebných alebo menej podnikateľsky zameraných vzorov, ako je káro, houndstooth alebo okenná tabuľa. A hoci vám bude stačiť klasický námornícky alebo tmavošedý oblek, zvážte výmenu košele a kravaty za kvetinovú táborovú košeľu alebo pletené pólo. “

tvar strechy

Nakoniec, najdôležitejšie je, aby ste sa cítili sebavedomo v každom oblečení, ktoré sa rozhodnete nosiť. Pokiaľ vaše oblečenie dodržiava preferovaný svadobný dress code, budete počas oslavy šťastného páru vyzerať (a cítiť sa) najlepšie.