Hlavná Zásnuby Tu je návod, ako dlho by ste mali randiť, ​​než sa zapojíte

Tu je návod, ako dlho by ste mali randiť, ​​než sa zapojíte

Ako skoro je príliš skoro? Pár sa zasnúbil v Atlante Fotografia dub+borovica
  • Rachel Torgerson je novinárka zo New Yorku a odborníčka na sociálne médiá.
  • Rachel je senior módnou redaktorkou časopisu Cosmopolitan.
  • Rachel pracovala pre Lizapourunemerenbleus ako pomocná redaktorka a asistentka redakcie.
Aktualizované 17. decembra 2020

Ste úplne zamilovaní, búšiaci do srdca, ale je tu len malý problém. Poznáte toho človeka iba niekoľko mesiacov alebo možno len niekoľko týždňov. Obaja počujete svadobné zvony, ale to je šialené, však? Váš mozog vám hovorí, že musíte počkať, ale srdce ... srdce sa chce pohybovať rýchlejšie, aby ste mohli začať navždy. Ste teda opití, alebo vám srdce hovorí hlbšiu pravdu? Ako skoro je príliš skoro na návrh?

Ako dlho by ste mali randiť, ​​než sa zapojíte?

Možno to nie je šok, ale neexistuje definícia toho, čo je „normálne“, pokiaľ ide o otázku „ako dlho by ste mali randiť pred svadbou?“ Odpovede sa môžu líšiť od desaťročí randenia po štyri dni (wow!).

svadobné účesy pre dlhé vlasy

Napriek tomu, že každý - vaši rodičia a členovia širšej rodiny a priatelia - bude mať na túto vec svoj názor z článku „Skáčete príliš rýchlo!“ „Trvalo mu dlho, kým mi to navrhol - si si istý?“ neexistuje žiadny magický vzorec. Iba vy môžete vedieť, kedy ste pripravení urobiť ďalší krok.

Doprajte si čas na poznanie svojho partnera v dobrých aj zlých časoch

Ako základ, Ian Kerner , PhD, LMFT, licencovaný psychoterapeut, párový terapeut a autor knihy Prichádza ako prvá, naznačuje, že jeden až dva roky je často dobrý čas na to, kým sa zasnúbite.

'Pracoval som s mnohými pármi, ktoré majú silné vzťahy, a rýchlo sa stretli a zamilovali sa a skutočne sa navzájom spoznali s priateľmi a rodinou,' hovorí Kerner. „Musia zažiť, aké to je žiť medzi sebou alebo tráviť spolu veľa času, prejsť si niektorými problémami životného cyklu, napríklad stratou člena rodiny alebo stratou priateľstva alebo ísť na svadbu alebo pohreb a skutočne sa vidieť v mnohých rôznych kontextoch a cítiť, že je to dobrý zápas. A vo všeobecnosti sa to môže stať za rok ... Chcete, aby sa objavili nejaké problémy a uvidíte, ako sa s problémami spoločne vysporiadate. Pre mňa je to skôr o rozsahu skúseností, ktoré sú vhodné pre kompatibilitu, než o množstve času.
Ak sa zamyslíte nad tým, či nie je príliš skoro začať hovoriť o manželstve s partnerom, zamyslite sa nad všetkými zážitkami, ktoré ste zdieľali. Stretli ste sa spoločne s veľkými životnými výzvami? Videli ste ich na najvyšších a najnižších miestach? Mali ste čas dozvedieť sa o ich rodine a zázemí? Viete o ich silných a slabých stránkach?
Na získanie tejto skúsenosti nie je stanovený žiadny časový limit. Rýchlo sa môžete o človeku naučiť veľa, najmä ak spolu trávite veľa času. Alternatívne môžete s niekým randiť mesiace a roky a ledva sa prekopať pod jeho povrch.

Ako dobre komunikujete?

Tammy Nelson , PhD, licencovaný vzťahový terapeut, sexuológ certifikovaný na palube a autor knihy The New Monogamy and Getting the Sex You Want, tiež verí, že aj keď je situácia každého páru odlišná, je najdôležitejšie naučiť sa komunikovať, keď máte konflikt, a nie zamerajte sa na časový rámec.

nápady na sivé podlahy

'Mnoho párov čaká na manželstvo, kým nie sú pripravené mať deti alebo sú pripravené kúpiť si domov,' hovorí Nelson. 'Neexistuje žiadne' normálne. ' Partneri môžu implicitne očakávať dĺžku angažovanosti, ktorá je založená na ich rodine, kultúre a komunite. Niekedy je to u každého partnera iné, a ak sa o tom výrazne výslovne nehovorí veľmi explicitným spôsobom, môže to viesť k nedorozumeniam. “
Ak vás zaujíma, ako skoro je príliš skoro na to, aby ste niečo navrhovali, urobte krok späť a uistite sa, že ste s partnerom viedli tieto dôležité rozhovory. Budete chcieť poznať očakávania svojho partnera od vášho vzťahu. Teraz by tiež mohol byť vhodný čas na diskusiu, či chcete mať deti, ako obaja narábate s peniazmi a čo obaja chcete pre svoju budúcnosť.

Máte za sebou fázu „romantickej lásky“?

Jedna vec, ktorú by ste mali zvážiť, ak sa obávate, že sa váš vzťah uberá príliš rýchlo, je, že môžete byť stále v tej počiatočnej fáze zamilovanosti. Viete, o čom hovoríme. Je to vtedy, keď nemôžete vymazať ten šialený úsmev z tváre, keď každá jedna vec, ktorú váš partner urobí, je dokonalá a magická zároveň.

Doktor Nelson vysvetľuje: „Neexistuje žiadny magický časový rámec, kedy by mal pár randiť pred zásnubami, ale pravidlom každého šťastného a úspešného manželstva je uvedomiť si to - všetky páry prechádzajú fázou„ romantickej lásky “. To trvá od 2 dní do 26 mesiacov a potom pár vstúpi do boja o moc alebo do fázy konfliktu svojho vzťahu. Je to prirodzené a pravdepodobne to vydrží zvyšok vášho manželstva alebo navždy (zlá správa). Dobrá správa - s vedomou komunikáciou a plánovaním znamená úspešné manželstvo, že konfliktu sa nevyhnete (absolútne sa neodráža v tom, či budete alebo nebudete v manželstve, ktoré vydrží), ale oveľa dôležitejšie je, ako svoj konflikt napravíte. Bez ohľadu na to, či ste zadaní, žijete spolu alebo v manželstve, pracujte na vyliečení svojich konfliktov, vytvorte zdravú komunikáciu a váš vzťah vydrží celý život. “

Takže je vlastne jedno, či ste na zasnúbenie čakali päť rokov alebo päť mesiacov. Pokiaľ ide o otázku, ako dlho by ste mali randiť pred zasnúbením, najdôležitejšie je, že ste si navzájom istí. Súhlasíte alebo nesúhlasíte?

Nie ste si istí, kde začať s plánovaním svadby? Vyplňte náš štýlový kvíz a vytvoríme pre vás svadobnú víziu a predajcov, ktorí sa vám budú hodiť. Potom vytvorte bezplatnú, personalizovanú svadobnú webovú stránku, aby boli vaši hostia informovaní (a nadšení!) O vašich plánoch, a časovo úsporného správcu zoznamu hostí, ktorý by organizoval vašich hostí. Ešte lepšie? Môžete synchronizovať svojho správcu zoznamov hostí a svadobnú webovú stránku a aktualizovať všetko naraz.