Hlavná Návrhy spální Hnedé farby pre spálne

Hnedé farby pre spálne

V tejto príručke zdieľame hnedé farby pre spálne s nápadmi na svetlo až tmavohnedé farby, najlepšiu hnedú farbu na použitie a najlepšie farby, ktoré sa hodia k hnedým spálňam.
Hnedá je farba, ktorá sa často prehliada, pokiaľ ide o dôležitosť, ale napriek tomu je to vysoko uznávaná možnosť. Považuje sa za bezpečnú voľbu, aj keď nie je ľahké vyniknúť a ukradnúť reflektor. Nemusíte sa obávať, že farba bude pôsobiť nudne, pretože jej zemitý odtieň je bohatý a zároveň relaxačný.

Populárna neutrálna farba, hnedá, je uznávaná ako teplá farba, ktorá má zvyčajne zelený podtón, ktorý vyvažuje farbu a dodáva jej chladnejší prvok. Zatiaľ čo zelená môže byť najobľúbenejším podtónom, môže byť tiež zmiešaná s inými farbami ako podtón.

Kvôli pocitu relaxácie a upokojujúcich vibrácií, ktoré farba ponúka, je to vynikajúca farebná možnosť pre spálne a obývacie izby. Hĺbku farby je možné aplikovať na steny, závesy, posteľné obliečky, dekorácie a akcenty. A môžete mať prístup k rôznym odtieňom hnedej na základe vašich preferencií, v závislosti od začleneného podtónu, ktorý sa môže prikloniť k teplým alebo studeným odtieňom.

Ak ste sa rozhodli použiť hnedú ako súčasť farebnej palety pre vašu spálňu, existuje toľko spôsobov, ako môžete farbu kreatívne integrovať, aby ste vytvorili atmosféru, ktorú chcete, aby vaša spálňa mala, použitím rôznych odtieňov hnedej a ich zladením s rôznymi farby.

Obsah

Nápady na hnedú farbu spálne

 Krásny interiér spálne s hnedými stenami a bielym stropom ponúka posteľ s prešívaným čelom, drevenú podlahu a šedý pruhovaný koberec Existuje veľa nápadov, ktoré môžete začleniť do hnedej farby, v závislosti od pocitu, ktorý chcete dominovať zakaždým, keď vstúpite do svojej izby. Farba má jednoducho bezpečnú a prívetivú atmosféru, ale ponúka aj nádych jednoduchosti, elegancie a sofistikovanosti.

Tu je niekoľko nápadov na hnedú farbu, ktoré môžete zvážiť pre svoju spálňu.

• Zemité a prírodné Vyberte si čokoládovo hnedý odtieň pre vašu spálňu, ak chcete dodať vašej izbe priateľskú a zemitú energiu. Aj keď je to ideálne pre vašu obývaciu izbu, pretože ponúka príjemnú atmosféru, ktorá je skvelá pre priestor, kde sa stretávate a bavíte hostí, môže to byť tiež dobrá voľba pre spálňu.

• Rustikálny vkus – Pre rustikálny dojem si môžete zvoliť svetlohnedú farbu na steny spálne, závesy a postele pre nostalgickejší pocit. Ak máte svetlejšie prvky, ako sú podlahy, stropné panely a posteľné prikrývky, môžete skúsiť tmavšiu hnedú rustikálne farby spálne .

• Jemná hnedá atmosféra – Ak si vyberiete bohatú stredne hnedú s jemným žltým podtónom, môžete vytvoriť jemnú atmosféru, ktorá bude ideálnou voľbou, ak si nie ste v prvom rade istí farbou. Dobre ladí s farbami s teplými odtieňmi a je ideálny pre spálne s veľkými oknami, ktoré poskytujú prirodzené svetlo.

 Moderná minimalistická spálňa s hnedou farbou stien, paletovou posteľou a drevenými debnami používanými ako nočné stolíky • Hnedý moderný štýl – Hnedá hnedá je ideálny odtieň pre a moderná farba spálne , najmä ak má jemný ružový podtón. Kombinácia hnedej a ružovo-ružovej môže vniesť do vašej spálne útulnú jesennú atmosféru, vďaka ktorej budete chcieť zostať dlhšie.

• Elegantný a očarujúci hnedý vzhľad – Ak túžite po elegancii a pôvabe, orechová hnedá a hnedá espresso sú skvelými farbami.

Orech hnedá má vynikajúcu rovnováhu medzi svetlou a tmavo hnedou a bola by ideálnou voľbou, ak chcete napodobniť drevenú estetiku. Espresso hnedá je tmavohnedý odtieň a bude tiež odvážnym doplnkom vašej spálne, ideálnym pre akcentovú stenu.

Viac ako tieto nápady spálne môžete použiť iné dizajnové prvky a farby, ktoré sa hodia k hnedej . Tu je niekoľko tipov a nápadov, ktoré môžete vyskúšať pri zdobení spálne pomocou tohto odtieňa.

• Pridajte vzorovanú a textúrovanú tapetu zemitých farieb ako zvýraznenú stenu

• Ak máte dostatok miesta, zaraďte do spálne pohovky z čokoládovej kože

• Pre priestrannejší dojem preskúmajte možnosti textúrneho hnedého laku

• Zvážte miešanie a zladenie dvoch rôznych farieb laku hnedej do stien, stropov a podláh

• Použite drevený panelový strop pre bohatý a viac vintage drevený pocit

Svetlohnedé farby do spálne

 Ohromujúci svetlohnedý moderný interiér spálne s pohodlnou posteľou, kobercom na podlahe a nočným stolíkom s lampami Svetlohnedá je neuveriteľná farba, ktorú treba zvážiť, najmä ak sa chystáte do spálne v rustikálnom štýle. Je to bezpečná voľba, ktorú môžete použiť pre seba závesy a steny a zmiešať a zladiť s tmavšími odtieňmi hnedej alebo inými kompatibilnými farbami.

Okrem rustikálnej atmosféry môže priniesť aj útulnú a industriálnu atmosféru, ak chcete tento štýl vo svojej spálni. Svetlo hnedá farby s tmavým nábytkom môže pomôcť dosiahnuť vzhľad bez toho, aby bol priestor príliš tmavý.

Svetlá ako stredne hnedá, ale tmavšia ako biela a krémová, svetlohnedá je dobrou voľbou, ak chcete do svojej spálne dodať teplo a jas. Niektoré z populárnych svetlohnedých možností sú nasledujúce.

Béžová

balíčky na rozlúčku so slobodou v New Orleans

 Luxusná nová béžová spálňa s bielym a hnedým nábytkom a veľkými nadrozmernými oknami The béžovej farby je jednoducho oveľa jasnejšia a vzdušnejšia svetlohnedá, ktorá dodá vašej spálni tradičný neutrálny nádych. Má žltý podtón, ktorý jemným spôsobom mení tento svetlohnedý odtieň na teplú farbu.

Môže to byť tiež skvelá voľba pre neutrálnu spálňu, ktorá ponúka relaxačnú atmosféru a je vynikajúca v kombinácii so svetlejšími odtieňmi farieb. A Benjamin Moore Grant Beige je vynikajúci svetlohnedý odtieň, ktorý môžete použiť.

Svetlo hnedá

Môžete sa tiež rozhodnúť pre bezpečnú svetlohnedú farbu, ktorá ponúka perfektný neutrálny odtieň, ktorý je sýtejší a má väčšiu hĺbku v porovnaní s béžovou a hnedou.

Táto farebná možnosť je bezpečná a povznášajúca v porovnaní s výraznou tmavohnedou a vyhľadávajúcou pozornosť a tiež veľmi flexibilná a všestranná, pretože ju možno použiť na rôzne štýly zdobenia. Farrow & Ball Buff je dobrá svetlohnedá farba, ktorú treba zvážiť, ak chcete do svojej miestnosti pridať jemnejší nádych.

Takže

 Klasická hlavná spálňa v svetlohnedom a krémovom interiéri s dreveným nábytkom a peknou posteľnou bielizňou Ďalšou svetlohnedou farbou, ktorú môžete použiť vo svojej spálni, je opálená a môže podporiť útulný jesenný nádych miestnosti. Vyberte si teplejšie a jemnejšie opálenie ako Sherwin-Williams Ligonier Tan, ktoré ponúka príjemnú neutrálnu paletu a je ideálne pre štýl farmy, ak je to to, čo vo svojej spálni hľadáte. Viac obrázkov nájdete v našej galérii s predstavením nápady na opálenú spálňu tu.

Svetlošedá hnedá

 Tradične vyzerajúca spálňa so sivohnedými stenami a bielym stropom s drevenými nočnými stolíkmi a krbom Tento zmiešaný odtieň je svetlohnedá farba a jeho tmavšia verzia tejto farby bude tmavošedá s hlbokým sivým podtónom. S nádychom sivého podtónu možno pridať sivohnedú k a moderná a moderná spálňa alebo priemyselný.

Je to neuveriteľná farba, ktorá sa hodí k svetlu Greige alebo biela pre čistejší a minimalistický dojem. A Kelly-Moore’s Zebra Finch je neutrálna a bezpečná sivá hnedá, ktorú môžete vyskúšať.

Tmavohnedé farby do spálne

 Tmavohnedý interiér spálne so závesnými stropnými svietidlami, drevenými podlahami a veľkou posteľou Ak ideme na druhú stranu spektra, tmavohnedá je odvážna a pútavá farebná možnosť, ktorú si môžete vybrať pre svoju spálňu. Tmavšia hnedá farba môže byť ideálna pre spálňu, v ktorej dominujú svetlé prvky, od nábytku až po koberce a závesy. Jeho bohatá a hlboká farba môže pridať textúru a charakter vašej spálni a môže byť použitá ako výrazná akcentová stena.

Niektoré z tmavohnedých farieb, ktoré môžete zvážiť, sú nasledujúce.

• Stredne hnedá – Ak chcete príjemnú rovnováhu medzi svetlohnedou a tmavohnedou, stredná hnedá s jemným žltým podtónom je skvelou možnosťou na preskúmanie. Stredne hnedá, výborne spárovaná s inými teplými farbami, je ideálna do spální s množstvom prirodzeného svetla.

Táto farba je kompatibilná s takmer všetkými štýlmi spálne, ktoré si môžete vybrať, v kombinácii s autentickými a bohatými drevenými akcentmi bude vyzerať úžasne. A Magnolia’s Elemental je elegantná stredne hnedá farba, ktorú môžete použiť.

• Tmavohnedá – Pre väčšiu sofistikovanosť a eleganciu je rovná tmavohnedá neuveriteľným doplnkom miestnosti.

Sýta a hlboká tmavohnedá farba ako Tanner's Brown od Farrow & Ball bude vyzerať odvážne a elegantne a zároveň jej dodá pohodlie a prívetivý pocit. Najlepšie farebné páry pre tento tmavý odtieň sú svetlé neutrálne a sýte farby.

 Interiér spálne s hnedými stenami espresso, drevenými podlahami a bielou posteľou Espresso hnedé – Táto hlboká a tmavohnedá farba pomáha zväčšiť miestnosť a zároveň zachovať jej bohatú a útulnú atmosféru, vďaka čomu je ideálna do malých priestorov. Preto je dobrou voľbou do spálne, pretože vďaka jej farbe budete chcieť zostať v ňom.

svadobné sľuby v biblii

• Zelená hnedá - Táto zmiešaná farba s množstvom zelených podtónov môže byť pripomienkou vojakovej uniformy alebo šálky čerstvo uvareného čaju. Táto prírodou inšpirovaná farba má zemitý odtieň, ktorý sa dobre hodí k bledofialovej, modrej a horčicovožltej.

 Moderný luxusný červenohnedý interiér spálne s čiernou okrúhlou posteľou • Červenohnedá – Táto zmiešaná farba, ktorá sa považuje za výraznú farebnú možnosť, má v porovnaní s inými odtieňmi hnedej viac osobnosti.

Táto farba vám môže ľahko pripomínať červenohnedé tehly alebo červenohnedú farbu mahagónového stromu, v závislosti od odtieňa, ktorý ste sa rozhodli použiť. Ideálne pre klasický a tradičný štýl červená farba spálne kombinácia ponúka sofistikovaný nádych do vašej spálne.

Najlepšie hnedé farby

Ak hľadáte najlepšiu hnedú farbu pre vašu spálňu, je potrebné zvážiť veľa faktorov, ale v konečnom dôsledku budete musieť uprednostniť štýl a atmosféru, ktorú chcete, aby spálňa predviedla.

Aj keď je pravda, že to môže byť trochu ohromujúce, pretože máte veľa možností na preskúmanie hnedej farby, bude to oveľa jednoduchšie, ak viete, čo chcete, a máte víziu atmosféry, ktorú chcete, aby vaša spálňa inšpirovala.

Vzhľadom na to, že nemáte jasnú predstavu o tom, čo chcete, ale stále uprednostňujete hnedú pre vašu spálňu, tu sú niektoré z najlepších hnedých farieb, ktoré môžete zvážiť, s rôznymi odtieňmi hnedej:

 Béžová – Benjamin Moore Grant Béžová (HC-83) Béžová – Benjamin Moore Grant Béžová (HC-83)

 Svetlohnedá – Farrow & Ball Buff (č. 20) Svetlohnedá – Farrow & Ball Buff (č. 20)

 Tan – Sherwin-Williams Ligonier Tan (SW 7717) Tan – Sherwin-Williams Ligonier Tan (SW 7717)

 Svetlosivá hnedá – Kelly-Moore Zebra Finch (KM4934) Svetlošedá hnedá – Kelly-Moore Zebra Finch (KM4934)

 Tmavosivá hnedá - Benjamin Moore Middlebury Brown (HC-68) Tmavosivá hnedá – Benjamin Moore Middlebury Brown (HC-68)

 Mink Brown - Benjamin Moore Mink (2112-10) Mink Brown – Benjamin Moore Mink (2112-10)

 Stredne hnedá - Magnolia Elemental Stredne hnedá – Magnolia Elemental

 Čokoládovo hnedá - Benjamin Moore Appalachian Brown (2115-10) Čokoládová hnedá – Benjamin Moore Appalachian Brown (2115-10)

 Tmavo hnedá - Farrow & Ball Tanner's Brown (č. 255) Tmavo hnedá – hnedá Farrow & Ball Tanner's Brown (č. 255)

 Espresso Brown – Sherwin-Williams Espresso (SW 2736) Espresso Brown – Sherwin-Williams Espresso (SW 2736)

 Zelená hnedá – Glidden khaki zelená (60YY 33/130) Zelená hnedá – Glidden kaki zelená (60YY 33/130)

 Červená hnedá - Benjamin Moore Charlton Brown (CW 265) Červená hnedá – Benjamin Moore Charlton Brown (CW 265)

 Farrow & Ball etruská červená (č. 56) Farrow & Ball etruská červená (č. 56)

Aké farby sa hodia k hnedej

 Elegantne vyzerajúci hnedobiely interiér spálne s dreveným nábytkom Pri zdobení spálne pomocou hnedej farby musíte byť schopní kombinovať s inými farbami, ktoré s ňou budú vyzerať dobre.

Zatiaľ čo monochromatická farebná schéma je možnosťou, ktorú môžete zvážiť, môžete tiež preskúmať ďalšie farebné možnosti a nátery aby ladili s vaším obľúbeným hnedým odtieňom. Niektoré z týchto kompatibilných farieb sú nasledujúce:

Neutrálne farby

 Interiér dospievajúcej spálne v hnedých a neutrálnych farbách so štýlovým nábytkom a krásnymi dekoratívnymi prvkami Vzhľadom k tomu, že hnedá je neutrálna farba, nie je nič nové, ak sa spája s jej podobnými neutrálnymi farbami. Môžete si vybrať priamu bielu pre minimalistickejší nádych, ktorý je ideálny pre moderné a súčasné štýly.

Môžete sa tiež pozrieť na krémovú alebo béžovú, ak sa prikláňate viac k tradičnému, klasickému a vintage vzhľadu vašej spálne.

Ružová až červená

Tieto farby majú teplý podtón, ktorý sa bude perfektne hodiť k odtieňu hnedej, či už zvolíte studený alebo teplý podtón. Tento teplý odtieň predstavuje lásku a teplo, ružové farby možno použiť na zvýraznenie hnedého pozadia, ktoré ste si vybrali.

darček matke nevesty

Fuschia ružová môže byť žiarivou farbou vo vašej spálni. Je to podobné tomu, čo červená môže ponúknuť vašej spálni, ale je len výraznejšia a tmavšia. Čerešňová červená je odvážna farebná možnosť, ale keď sa pridá s hnedou, môže vytvoriť vintage a rustikálnu atmosféru.

Žltá a zlatá

 Rustikálna žltá a zlatá s hnedými stenami interiéru, kresla, komody a dekorácie Zmiešanie žltej alebo zlatej s hnedou vytvára úžasnú kombináciu a v závislosti od odtieňov môže vytvoriť špecifický štýl pre vašu spálňu.

Svetlý žltá môže vytvoriť trendy a svojrázny vzhľad, zatiaľ čo horčicovo žltá môže zmeniť vašu spálňu na vintage a rustikálnu. Medzitým pridanie zlatej farby do mixu ponúka luxusný a kráľovský nádych.

Oranžová

Táto žiarivá farba predstavuje vitalitu a ambície. Hoci je ideálna pre chladnokrvných a pokojných ľudí, môže to byť spúšťacia farba pre temperamentných ľudí. Keď sa oranžová skombinuje s hnedou farbou, môžete mať vo svojej spálni trendovú a strhujúcu atmosféru.

Modrá

Ak si vyberiete hnedý odtieň, ktorý ponúka príliš veľa tepla, modrá to môže vyvážiť pridaním chladiaceho faktora do zmesi. Táto studená farba môže ľahko pozdvihnúť hnedú a pridať hĺbku a textúru do vašej spálne.

zelená

 Hnedá a zelená hlavná spálňa s elegantnou manželskou posteľou A zelená farba je jedným z najpopulárnejších párov pre hnedú, najmä preto, že táto zhoda je farbou prírody. Použitie tejto farby s hnedou pre vašu spálňu vytvorí pokojnú a relaxačnú atmosféru ideálnu na spánok a odpočinok. Bude tiež dobrou voľbou pre detské izby, pretože farba podnecuje poznanie a učenie.

Chcete viac nápadov na dizajn spálne? Navštívte našu galériu s predstaveniami nápady do spálne v krémovej farbe v sortimente dizajnových štýlov.