Hlavná Slávnostná Recepcia Ako riešiť svadobné oznámenia

Ako riešiť svadobné oznámenia

Pozrite sa na nášho sprievodcu správnym riešením obálok s pozvánkami. Kaligrafické obálky so svadobnými oznámeniami Foto svietidla
  • Maddy píše pre Lizapourunemerenbleus so špecializáciou na krásu, udržateľnosť, duševné zdravie a inkluzívnosť.
  • Predtým, ako sa Maddy pripojila k Lizapourunemerenbleus Worldwide, napísala pre niekoľko rôznych publikácií, vrátane Insider, Bustle, Real Simple a Apartment Therapy.
  • Maddy má bakalársky titul v časopiseckej žurnalistike a magisterský titul v oblasti zdravotníctva, vedy a environmentálneho spravodajstva (oba pochádzajú z Medill School Northwestern ...
Aktualizované 22. júla 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

V tomto bode ste si pravdepodobne vybrali papiernictvo a zhromaždili ste informácie od hostí - a teraz hľadáte spôsob, ako riešiť svadobné oznámenia. Odosielanie vašich pozvánok je veľa ( ako znenie (napríklad), a preto sme vytvorili tohto sprievodcu. Bez ohľadu na to, komu posielate pozvánku, tu je presne to, ako riešiť svoje svadobné oznámenia.

Tradičná etiketa naznačuje, že vonkajšia obálka vašej svadobnej pozvánky by mala byť formálnejšia s titulmi a/alebo úplnými menami, zatiaľ čo vnútorná obálka je neformálnejšia (vynechajte mená, tituly alebo priezviská). Pretože názvy môžu byť obmedzujúce a exkluzívne (najmä ak sa vybraní hostia neidentifikujú ako „pani“, „pani“, „slečna“ alebo „pán“), vedzte, že nie sú potrebné - ste môžete jednoducho použiť mená svojich hostí a názvy vypnúť.

Doprajte si dostatok času na poriadok v adresách (dvakrát si skontrolujte kohokoľvek, s kým si nie ste istí), aby ste mohli pozvánky včas odoslať. Keď budete mať všetky potrebné informácie, prejdite na Pozvánky na uzol skontrolovať službu adresovania hostí. Ste pripravení začať proces pozvania? Presne tu je návod, ako riešiť obálky na svadobné oznámenia pre rôzne scenáre.

Ako adresovať svadobné oznámenia manželskému páru

Ak pozývate manželský pár, zadajte ich mená do rovnakého riadku. Tituly sa môžete vzdať a názvy vypísať oddelene (ako je uvedené v príklade 1). Ak majú iné priezvisko, napíšte najskôr osobu, s ktorou ste najbližšie. Ak ste si s nimi rovnako blízki, choďte podľa abecedy. Alebo, ak jedna osoba prijala meno druhej osoby, môžete pozvánku odoslať a vyjadriť to (ako je uvedené v príklade dvoch).

Príklad jeden:

Na vonkajšej obálke:

Pani Celine Elgin a pani Jacqueline Purcell

Alebo

Celine Elgin a Jacqueline Purcell

Na vnútornej obálke:

veľkosti kobercov do spálne

Pani Elginová a pani Purcellová

Alebo

Celine a Jacqueline

Príklad 2:

Na vonkajšej obálke:

Pán John a pani Samantha Rivera

Alebo

Manželia John Rivera

Na vnútornej obálke:

Pán a pani Rivera

Alebo

John a Samantha

Ako adresovať pozvánky spolužitému manželskému páru

Ak vás zaujíma, ako adresovať pozvánky nemanželskému páru, ktorý žije spolu, je to podobné ako v manželských pároch. Oba názvy by mali byť uvedené na obálkach, ale v tomto prípade každé meno dostane svoj vlastný riadok.

Na vonkajšej obálke:

Pán Aaron Triguiero

Pán Gabriel Reyes

Na vnútornej obálke:

Pán Triguiero

Pán Reyes

Ako adresovať svadobné oznámenia ženatému lekárovi alebo dvom ženatým lekárom

Je to správna etiketa, ak oslovíte lekára s oficiálnym názvom. Ak manželia nezdieľajú priezvisko, uistite sa, že to odrážajú vaše pozvánky na svadbu.

Na vonkajšej obálke:

Doktorka Anne Barkerová a pán Peter Underwood

Ak lekár používa meno svojho partnera sociálne:

Doktorka Anne a pán Peter Underwood

Ak sú obe strany lekármi, oslovte vonkajšiu obálku:

Lekári Anne a Peter Underwoodovi

Na vnútornej obálke:

Doktor Barker a pán Underwood

Alebo

Lekári Underwood

Ako adresovať svadobné oznámenia tým, ktorí majú iné významné názvy

Aplikujte rovnaké pravidlá, aké používate pre lekárov pre vojenský personál, sudcov, reverendov a podobne. Ak sa oba názvy nezmestia do jedného riadka, oddeľte druhý riadok.

nápady na sprchu

Na vonkajšej obálke:

Ctihodná Jane Kellyová a poručík Jonathan Kelly, americké námorníctvo

Ak sú obaja kapitánmi v armáde:

Kapitáni Jane a Jonathan Kellyovci, americké námorníctvo

Na vnútornej obálke:

Sudca Kelly a poručík Kelly, americké námorníctvo

Alebo

Kapitáni Kelly

Ako adresovať svadobné oznámenia deťom a rodinám

Zahrňte mladších hostí do vnútornej obálky pozvánky ich rodičov s ich menami. Pokiaľ ide o dievčatá mladšie ako 18 rokov, môžete použiť „slečna“. Chlapci nepotrebujú titul, kým nebudú mať 18 rokov - potom ich možno osloviť „Pán“ Rovnako ako ostatní pozvaní hostia, aj naďalej sa môžete vzdať názvov alebo použiť rodovo neutrálny názov „Mx“.

Poznámka: Ak neuvediete meno každého dieťaťa, znamená to, že deti nie sú pozvané. To však znamená, že sa nečudujte, ak niektorí hostia stále mylne predpokladajú, že ich deti sú vítané. Ak máte obavy, že sa to stane vašim hosťom, požiadajte svoju najbližšiu rodinu a svadobnú hostinu o pomoc pri šírení tejto správy svadba bude len pre dospelých a pridajte správu na svoj svadobný web. Možno budete musieť aj naďalej kontaktovať hostí, ktorí nedostanú správu prostredníctvom telefónu, aby situáciu jemne vysvetlili.

Na vonkajšej obálke:

mali by ste si na svadbu obliecť biele

Manželia Michael Abrahámovci

Na vnútornej obálke:

Manželia Michael Abrahámovci

Daniel, Jeffrey, slečna Brittany a Mx. Kelly

Ako adresovať svadobné oznámenia deťom starším ako 18 rokov

Deti vo veku 18 a viac rokov by mali dostať svoje vlastné pozvánky (pokiaľ nežijú doma s rodičmi). Názvy nemusíte používať, ale ak chcete, môžete. Uistite sa, že pre hostí používate správne identifikátory. Ak si nie ste istí ich preferovaným názvom, môže byť najlepšie vzdať sa titulov vo všeobecnosti alebo použiť „Mx“.

Na vonkajšej obálke:

Pani Audrey Abraham

Alebo

Pán Jack Abraham

Alebo

Mx. Jack Abrahám

Na vnútornej obálke:

Pani. Abrahám

Alebo

Pán Abrahám

Alebo

Max. Abrahám