Hlavná Darčeky Ako požiadať o peniaze namiesto darčekov na svadbu

Ako požiadať o peniaze namiesto darčekov na svadbu

Toto je vaše znamenie, pomocou ktorého sa môžete zaregistrovať na to, čo skutočne chcete: hotovosť. Zasnúbený pár plánujúci svadbu doma na prenosnom počítači Fotografovanie Iris Mannings
  • Sarah je digitálnou redaktorkou časopisu Lizapourunemerenbleus so špeciálnym zameraním na módu, popkultúru a svadobné trendy.
  • Pred nástupom do Lizapourunemerenbleus Worldwide bola Sarah prispievateľkou Bravo v NBC Universal.
  • Sarah vyštudovala žurnalistiku a žije v New Yorku.
Aktualizované 14. júla 2021

Prezradíme vám tajomstvo: Keď na to príde svadobné dary Môžete sa zaregistrovať na čokoľvek, čo chcete. Dnes sa svadobné registre vyvinuli tak, aby boli inkluzívnejšie a personalizovanejšie než kedykoľvek predtým, čo znamená, že vy a váš S.O. môžete požiadať o čokoľvek, od záhradného nábytku po margaritový stroj až po darčekové karty Airbnb alebo dokonca peniaze za ďalší večer. V minulosti bolo pýtanie peňazí namiesto darčekov na vašu svadbu považované za tabu, ale nemôže to byť ďalej. V skutočnosti sú peňažné prostriedky a dary na svadobnú cestu jedným z najobľúbenejších doplnkov registra. Vaši hostia chcú kúpiť veci, ktoré za tie roky budú mať veľa využitie, a nemožno poprieť, že hotovosť by bola perfektným darčekom na naštartovanie novomanželského života.

Ak teda premýšľate, či môžete svoj svadobný register použiť na peniaze, krátka odpoveď je áno. Ako však slušne požiadať o peniaze? Nestresujte sa. Nasleduje rozpis všetkého, čo potrebujete vedieť o tom, ako požiadať o hotovosť ako svadobný dar. Nájdete tu praktické tipy od odborníkov na financie a šesť jednoduchých spôsobov, ako slušne požiadať o peniaze na svoj veľký deň.

V tomto článku:

Je žiadať peniaze ako svadobný dar neslušné?

Nikto nechce pôsobiť ako drzý, keď žiada o svadobné dary. Aj keď sa tvorba registra pre darčeky môže na prvý pohľad cítiť nepríjemne, je to v skutočnosti obrovská pomoc pre blízkych priateľov a rodinných príslušníkov, ktorí začínajú nakupovať na váš veľký deň. A našťastie sa žiadosť o peňažné dary v posledných rokoch stala normou, čo znamená, že nie je vôbec neslušné zahrnúť hotovosť alebo medové týždne vo vašom registri. 'S každou ďalšou generáciou sa peniaze vo všeobecnosti stávajú menej tabu a sú viac normou než výnimkou,' hovorí Carmen Perez , odborník na osobné financie a prispievateľ pre Varo banka .

ako zmeniť svoje priezvisko na Floride

Navyše, používanie webovej stránky registračnej pokladnice (ako napríklad Lizapourunemerenbleus Cash Funds) je skvelý spôsob, ako sa pripraviť na život po veľkom dni. „Peňažné prostriedky sú skvelým nástrojom na šetrenie veľkých žiadostí, ako je nákup alebo rekonštrukcia domu, prázdniny a založenie rodiny alebo financovanie vašej obľúbenej charity,“ hovorí odborník na osobné financie. Farnoosh Torabi . 'Neexistuje lepší spôsob, ako začať svoje manželstvo, ako s čistým finančným plánom.'

V skutočnosti sa peňažné dary dlho považovali za správne a prijateľné v rôznych oblastiach krajiny, ako aj medzi pármi rôznych kultúr. Hostia pozvaní na kórejská svadba často predkladajú obálky obsahujúce hotovosť alebo šeky rodičom páru, ktorí naopak peniaze predložia mladomanželom. Hostia v čínska svadba často odovzdávajú neveste peňažné darčeky v červených obálkach, ktoré symbolizujú šťastie. Existuje taliansky zvyk s názvom The Grand March, kde sa svadobná hostina končí príjemkou, v ktorej manželia dajú každému hosťovi sladkosť výmenou za obálku s peniazmi. A počas tradičného poľského dolárového tanca hostia tancujú s nevestou a pripínajú peniaze na závoj alebo šaty.

Pri pridávaní darčekov do registra si možno uvedomíte, že by ste radšej mali jednorazovú čiastku, ktorú by ste dali do prvého domova. Alebo ak už žijete spolu a máte plne zásobený dom, môžete namiesto tradičných darčekov viac ťažiť z fondu na upršaný deň. Bez ohľadu na to je hotovosť skvelým svadobným darom a môže byť použitá v mnohých aspektoch vášho novomanželského života.

Ako požiadať o peniaze namiesto svadobných darov

Ako teda požiadate o peniaze namiesto tradičných svadobných darov? Máme vás pokrytých. Nasleduje prehľad šiestich jednoduchých spôsobov, ako použiť svadobný register na peniaze. Tieto nápady sú láskavé a zdvorilé a zaistia, aby hostia vedeli, že peniaze sú na vrchole vášho zoznamu svadobných prianí.

ako bussel šaty

Zaregistrujte sa pre peňažné prostriedky

Najlepší a najslušnejší spôsob, ako požiadať o peniaze na svadbu, je založiť určený peňažný fond v registri darov. 'Hotovostné registre poskytujú párom kúpnu silu a peniaze, ktoré môžu spojiť a uplatniť pri dosahovaní väčších cieľov a skúseností, ktoré skutočne chcú, napríklad pri kúpe domu alebo financovaní svadobnej cesty,' hovorí Torabi.

Začnite vytvorením svadobného registra na Lizapourunemerenbleus. Zjednodušujeme prácu s registrom tým, že vám umožníme registráciu pre ľubovoľnú položku (vrátane hotovosti!) V jednom zozname. Nielenže je to najpohodlnejší spôsob nakupovania pre hostí, mať jeden zoznam je tiež jednoduchšie pre vás a vašu spoločnosť S.O. zvládnuť v týždňoch pred veľkým dňom.

Aj keď sú svadobné peniaze najvyššou prioritou, odporúčame vám zaregistrovať sa aj na fyzické dary. To poskytne hosťom veľa darčekových možností, najmä tým, ktorí vám môžu chcieť kúpiť tradičný darček. „Viacnásobné nápady na darčeky vyvíjajú na hostí menší tlak,“ vysvetľuje Perez. „Poskytnúť im ďalšie možnosti je úžasný spôsob, ako byť maximálne ohľaduplný a ústretový.“

Ale aj keď máte vo svojom zozname prianí fyzické položky, hostia budú stále ochotní dávať svadobné dary v hotovosti, ak máte zriadených viacero fondov s popismi, ktoré vysvetľujeme nižšie.

Použite svoj svadobný web a podeľte sa o to, ako použijete peniaze

Tvoj svadobný web je účinný nástroj pre hostí. Vytvorenie vlastného webu je základnou súčasťou procesu plánovania svadby, pretože bude zahŕňať všetky položky dôležitý deň-detaily hostia musia vedieť a poskytnúť im ľahký referenčný bod na zodpovedanie ich bežných otázok. Okrem zdieľania vecí, ako je logistika prepravy počas svadobného dňa a podrobnosti o obliekaní, môžete na rozšírení svojich žiadostí o finančný dar použiť aj svoj web.

Na svojom webe vysvetlite, prečo ste sa zaregistrovali za peniaze a ako tieto prostriedky použijete. 'Pripojenie žiadosti o finančný dar k skutočnému cieľu pomáha darcom mať pocit, že ich peniaze budú mať väčší význam,' vysvetľuje Torabi. 'Na konci dňa chcú mať hostia pocit, že vás podporujú, a vedieť, že ich príspevok vo výške 100 dolárov povedie napríklad k podpore vášho nového domova, je príjemné.'

ako fungujú krúžky na sľuby

Vyhnite sa odosielaniu žiadostí o dar na formálne pozvánky

Toto je jedno z tradičných pravidiel svadobnej etikety, ktoré je dnes nevyhnutné dodržiavať. Aj keď informácie o vašom registri môžu ísť na vašu svadobnú webovú stránku a pozvánky na svadobnú sprchu, nikdy by nemali ísť na formálne svadobné oznámenia . Pretože svadobné dary technicky nie sú od hostí vyžadované, môže uvedenie informácií o vašom darčeku priamo na svadobné pozvánky pôsobiť neslušne. Namiesto toho vložte do karty vloženú adresu vašej svadobnej webovej stránky. To ich nepriamo zavedie do registra, čo im pomôže zistiť, že ste sa zaregistrovali pre peňažné dary.

Zaregistrujte sa pre darčekové poukážky

Hľadáte roztomilé spôsoby, ako požiadať o peniaze ako svadobný dar? Zvážte pridanie darčekových kariet do svojho registra. Tento diskrétny spôsob žiadania peňazí pomôže vám a vášmu S.O. zásobte sa prostriedkami pre svoje obľúbené reštaurácie, obchody a online značky. Spojili sme sa s mnohými skvelými spoločnosťami, ktoré vám pomôžu získať darčeky, ktoré skutočne využijete, a tak neprehliadnite pohodlie pridania niekoľkých darčekových poukážok do svojho zoznamu prianí.

Požiadajte svojich rodičov a svadobnú hostinu o šírenie slova

Ak si hostia nie sú istí, čo majú kúpiť ako svadobný dar, je veľká pravdepodobnosť, že požiadajú o pomoc vašich blízkych rodinných príslušníkov alebo svadobnú hostinu. Keď si založíte register, povedzte to svojim rodičom, súrodencom a blízkym priateľom, či sú pre vás dôležité peňažné prostriedky alebo príspevky na svadobnú cestu. Potom, v prípade, že ich svadobní hostia oslovia s inšpiráciou na darček, budú schopní šíriť slovo a pomôcť vám získať to, čo na svadbe skutočne chcete.

Na recepcii umiestnite škatuľu s kartami

Zatiaľ čo niektorí hostia budú používať vašu svadobnú matriku na nákup darčekov, iní by mohli radšej priniesť šek na veľký deň. Ak chcete prijať peňažné dary osobne, na recepcii si nastavte schránku na karty. Tento nápad na peňažný darček, často nazývaný aj ako prianie, je skvelým spôsobom, ako sledovať všetky peňažné dary prijaté vo váš svadobný deň. Navyše, vďaka jednému miestu na zostavenie kariet a peňažných darov získate písanie poďakovaní oveľa lahšie.