Hlavná Manželský Život Ako zmeniť svoje priezvisko po svadbe

Ako zmeniť svoje priezvisko po svadbe

Môžete to urobiť dvoma spôsobmi a jedným z nich je Super jednoduché. Nevesty na kolobežke po svadbe Fotografia Redfield Aktualizované 12. októbra 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Len preto, že máte a sobášny list s tvojímnové priezvisko, neznamená, že máš oficiálne zmenil si meno. (Ak ste si mysleli, že to bola ťažká časť, počkajte, kým neuvidíte riadky v kancelárii sociálneho zabezpečenia a v DMV.) Existuje však skratka: Uľahčite si prácu a urýchlite svoje papierovanie pomocou brilantnej a jednoduchej zmeny názvu Hitchswitch. súprava.

Chcete to urobiť skôr podľa starej školy? Pozri nižšie:

1. Získajte sobášny list.
Predtým, ako si budete môcť zmeniť meno, budete potrebovať pôvodný (alebo osvedčený) sobášny list so zdvihnutou pečaťou. Ak vám kópia nebola automaticky odoslaná, zavolajte do kancelárie, kde bola uložená vaša licencia.

2. Zmeňte si kartu sociálneho zabezpečenia.
Navštívte webovú stránku Správy sociálneho zabezpečenia a vyplňte žiadosť o nový preukaz sociálneho zabezpečenia. Ponecháte si rovnaké číslo - iba vaše meno bude iné. Pošlite svoju žiadosť poštou na adresu miestny úrad správy sociálneho zabezpečenia alebo jednoducho prejdite celým procesom, keď ste tam. Novú kartu by ste mali dostať do 10 pracovných dní.

3. Zmeňte svoju licenciu v DMV.
Vydajte sa na výlet do miestnej kancelárie odboru motorových vozidiel a získajte novú licenciu s novým priezviskom. Prineste so sebou všetky formy identifikácie, ku ktorým vám dá pokyn miestny DMV - vrátane aktuálnej licencie, certifikovaného sobášneho listu a čo je najdôležitejšie, novej karty sociálneho zabezpečenia.

4. Zmeňte svoje bankové účty.
Toto je veľký problém, najmä ak si zakladáte spoločný bankový účet alebo ho už máte zriadený. Najrýchlejší spôsob, ako si zmeniť meno vo svojej banke, je navštíviť pobočku a priniesť si nový vodičský preukaz a sobášny list. O zmenu mena pripojeného k vašim účtom by ste mali požiadať aj o nové šeky a debetné a kreditné karty. Niečo na vedomie: Za žiadosť o novú debetnú kartu vám môžu byť účtované poplatky.

5. Vyplňte prázdne miesta
Akonáhle budete mať v manželskom mene kartu sociálneho zabezpečenia a vodičský preukaz, ďalšie zmeny by mali byť pomerne jednoduché. Niektoré miesta vyžadujú iba telefonát; ostatní môžu požiadať o kópiu vášho sobášneho listu alebo preukazu sociálneho poistenia. Nezabudnite upozorniť:

-Zamestnávatelia/mzdy

-Post office (ak sa zmenila aj vaša adresa)

-Elektrické a iné spoločnosti poskytujúce služby

-Spoločnosti vydávajúce kreditné karty

-Školy a asociácie absolventov

-Prenajímateľ alebo hypotekárna spoločnosť

-poisťovacie spoločnosti (auto, domácnosť, život)

-Kancelárie lekára

-Registračný úrad voličov

-Poskytovatelia investičných účtov

-Váš zástupca (na aktualizáciu právnych dokumentov vrátane vašej vôle)

čo vyryť na svadobnú obrúčku

-Kancelária pasu

-Letecké linky (na prenos cez vaše míle)

6. Cítite sa preťažení? Ignorujte dvoch až piatich a dovoľte nám pomôcť.

Verte nám, existuje a veľa jednoduchší spôsob, ako si oficiálne zmeniť meno. Prejdite na položku Zmeniť názov Hitchswitch, vyberte požadovaný balík a pomocou niekoľkých jednoduchých krokov vám budú odoslané všetky potrebné papiere s vašimi údajmi (stačí vyplniť jeden formulár). Táto služba stojí za to, pretože obmedzuje všetok čas potrebný na sledovanie každého jednotlivého formulára, ktorý potrebujete, a vypĺňa ho za vás. Jednoduchšie to už nejde!