Hlavná Plánovacie Rady Ako sa legálne oženiť na Floride a naplánovať si svadbu s FL

Ako sa legálne oženiť na Floride a naplánovať si svadbu s FL

Vykonajte tieto jednoduché kroky a urobte veci legálnymi. Novomanželia pod botanickým oblúkom na Floride Fotografia Evana Richa Aktualizované 26. júla 2021

Krásny, slnečný stav Florida je ideálnou destináciou na plážové svadby, špičkové večierky ako Miami a jedinečné destinácie ako Disney World ; ale ženiť sa nie je len o tom, že poviete „ja áno“. Budete sa chcieť uistiť, že vaša svadba je rovnako legálna ako deň, na ktorý by ste mali pamätať, a preto je potrebné pri žiadosti o svadbu dbať na niekoľko vecí. sobášny list na Floride. Spolu s poplatkom za prihlášku existuje aj čakacia lehota na získanie licencie a dátum vypršania platnosti po udelení, takže nastavenie konkrétnej časovej osi bude veľmi užitočné pri hľadaníoženiť sa na Floride. Ak chceš zmeň si meno , uistite sa, že poznáte aj kroky pred získaním manželského preukazu, aby ste sa vyhli problémom s jeho neskoršou zmenou. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste si mali uvedomiť pred podaním žiadosti o sobášny list v ktoromkoľvek floridskom kraji, aby ste sa uistili, že ste pripravení.

Ako sa oženiť na Floride

Existuje čakacia doba na svadbu na Floride?

Na získanie manželského preukazu na Floride je 3-dňová čakacia lehota, ale táto lehota sa upúšťa, ak sa rozhodnete absolvovať predmanželský prípravný kurz v kancelárii úradníka v ktoromkoľvek regióne, v ktorom ste sa rozhodli získať sobášny list. Musíte mať svadobný obrad do 60 dní od presného dátumu prijatia vášho sobášneho listu, inak licencia zanikne a budete musieť znova podať žiadosť, takže na to pamätajte.

Aké sú zákonné požiadavky na uzavretie manželstva na Floride?

Na Floride existujú rôzne zákonné požiadavky v závislosti od toho, do ktorého okresného riaditeľstva obvodného súdu chodíte. Obaja sa musíte dostaviť do kancelárie, kde zaplatíte poplatok a podpíšete, ako aj poskytnete preukaz totožnosti s fotografiou a budete môcť poskytnúť svoje číslo sociálneho poistenia. Ak ste vy alebo váš snúbenec boli predtým manželia, budete tiež musieť predložiť záznam o sobáši, anulovanie, rozvodový záznam alebo úmrtný list - nevyhnutné právne dokumenty, ktoré preukazujú presný dátum skončenia vášho posledného manželstva. Môžete si tiež prečítať príručku o rodinnom práve, kde nájdete ďalšie podrobnosti týkajúce sa konkrétnych situácií, alebo zavolať na úrad úradníka vo vašom kraji.

Okrem toho musíte mať sobáš aj 18 rokov. V štáte Florida sa môžete oženiť aj vo veku 16 rokov so súhlasom rodičov alebo písomným súhlasom zákonného zástupcu, pričom v oboch prípadoch je potrebné vyplniť formuláre súhlasu.

kto kupuje snubné prstene

Čo sa považuje za manželstvo na Floride?

Floridské právo striktne neuznáva manželstvá podľa obyčajového zákona bez ohľadu na to, ako dlho sú manželia spolu, alebo ak boli uznaní v inom štáte. Manželstvá common law sú na Floride neplatné, takže nebudú mať rovnaké práva ako legálne manželský pár.

Floridský sobášny preukaz 101

Čo potrebujete na získanie manželského preukazu na Floride?

Na Floride získanie manželského preukazu vyžaduje podpísanie žiadosti o sobášny list, ako aj poskytnutie identifikačného preukazu s fotografiou a čísla sociálneho poistenia. Nepotrebujete kartu samotnú, stačí poznať číslo. Fotografickým preukazom môže byť čokoľvek, od štátneho identifikačného preukazu cez vojenský preukaz po vodičský preukaz; táto forma identifikácie musí mať vašu fotografiu, takže rodné listy nebudú v štáte Florida fungovať. Krvné testy nie sú potrebné.

Koľko stojí sobášny lístok na Floride?

V celom kraji stoja manželské licencie 93,50 dolára. Ak sa však so svojim budúcim manželom rozhodnete vyhľadať poskytovateľa predmanželského kurzu, aby ste absolvovali základný kurz o manželských základoch, môžete poplatok za sobášny poplatok znížiť o asi do 30 dolárov .

družička dar neveste

Ako dlho trvá získanie manželského preukazu na Floride?

Získanie manželského preukazu po podaní žiadosti trvá 72 hodín (tri dni). Táto čakacia doba sa týka iba obyvateľov Floridy - pre obyvateľov, ktorí nie sú obyvateľmi Floridy, sa čakacia doba neplánuje. Ak sa však rozhodnete zúčastniť sa predmanželského prípravného kurzu organizovaného certifikovaným poradcom, čakacia doba sa odpustí osvedčením o absolvovaní kurzu.

Môžete požiadať o sobášny list online na Floride?

V niektorých krajoch môžete začať vydávať sobášny list online na webových stránkach kraja. Tu môžete proces urýchliť vyplnením všetkých základných, životne dôležitých informácií, ako je vaše úplné meno, informácie o kreditnej karte, dátum narodenia atď. V každom prípade budete musieť vy a váš manžel aj naďalej osobne ísť a dokončiť proces podávania žiadostí, ale vyplnenie niektorých formulárov online vám rozhodne môže ušetriť čas, ak sa ponáhľate.

Ako získate kópiu manželského preukazu na Floride?

Všetky sobášne licencie a osvedčenia udelené riaditeľom obvodného súdu od roku 1927 sú verejnými záznamami, ktoré je možné objednať u Floridského úradu pre životnú štatistiku. Môžeš objednať online , proces obvykle trvá asi 60 dní, ale ak potrebujete overenú kópiu skôr, môžete sa obrátiť priamo na okresného úradníka, kde bola licencia vydaná. VitalChek je predajca, ktorého floridský štát používa na objednávanie certifikátov, za ktorý sa účtuje poplatok 15 dolárov za službu, poplatok 7 dolárov za overenie vašej identity, 4 doláre za dodatočnú počítačom generovanú certifikáciu; certifikát sa potom odošle na vašu poštovú adresu.

Ako naplánovať svadbu na Floride

Rôzne mestá a oblasti, ktoré je potrebné zvážiť pri svadbe na Floride

Ak hľadáte svadbu na pláži a vo svoj svadobný deň sa chcete opaľovať v slnečnom štáte Florida, je tu dostatok pobrežia - presnejšie, viac ako 6 000 kilometrov pláže. Mestá ako Miami, Tampa, Orlando a Palm Beach patria medzi niektoré z najobľúbenejších miest na Floride a sú ideálne na usporiadanie optimistickej svadby v slnečnom počasí.

Čo hľadať na svadobnom mieste na Floride

Od veľkolepých sídiel v južnom štýle až po miesta na párty v Miami je tu niečo pre každého na Floride, najmä pre tých, ktorí milujú slnečné lúče a teplé počasie, ktoré štát ponúka takmer po celý rok. Všetky miesta v ktoromkoľvek meste na Floride nájdete na Lizapourunemerenbleus Marketplace-uistite sa, že si overíte veľkosť recepcie, či je miesto pokryté vonku, alebo ponúka krytú možnosť, a či na mieste existujú možnosti stravovania.

trámy v kuchyni

Ako nájsť svadobného dodávateľa na Floride

V závislosti od toho, aký druh svadby plánujete mať na Floride, budete chcieť nájsť predajcu a kuchára, ktoré zodpovedajú téme vášho svadobného obradu. Keď hľadáte fotografov a kameramanov, vezmite do úvahy, kde sa vaša svadba koná-mať vonkajšie miesto si môže vyžadovať niekoho, kto dokáže pracovať buď na dážď alebo na lesk. Či už hľadáte DJ, svadobnú sprchu, svadobnú tortu alebo čokoľvek medzi tým, pozrite sa na Lizapourunemerenbleus Marketplace, kde nájdete všetko, čo potrebujete vo svojom meste.

Najlepšie časy roka na svadbu na Floride za dobrého počasia

Florida je v určitých ročných obdobiach trochu náročná na počasie; V tejto oblasti sa môžu teploty nielen poriadne otepliť, ale hrozí aj tropické búrky a hurikány v strednom až neskorom lete, takže pokiaľ je to možné, vyhnite sa sobášu tu koncom júna až polovice septembra. Môže to byť veľmi nepredvídateľné, ale celkovo sa to z nejakého dôvodu nazýva Sunshine State! Teplé počasie a modrá obloha sú bežné, ale mať vnútorný priestor v prípade dažďa by pre váš svadobný deň rozhodne nezaškodilo.