Hlavná Beauty Wellness Ako sa zbaviť akné na chrbte

Ako sa zbaviť akné na chrbte

Nechali sme expertov vyliať všetky svoje geniálne tipy a triky, aby ste sa mohli vo svadobný deň pochváliť svojimi nádhernými šatami bez rukávov. Aktualizované 10. septembra 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu. nevesta v čipkovaných okrajových svadobných šatách Fotografovanie B&G

Hovorí sa, že jedinými istými vecami v živote sú smrť a dane, ale sme si tiež istí, že tam nie je ani jedna nevesta, ktorá by sa chcela vysporiadať s akné na chrbte, ktoré vedie (a najmä) k ich svadobnému dňu. Ak sú pre vás inšpiráciou dráhy pre túto sezónu, je pravdepodobné, že vaše svadobné šaty budú zo zadu rovnako nádherné ako vpredu a budú mať aktuálne štýly, ako napríklad koketný výstrih, čistý panel alebo úplne hlboké výstrihy bez chrbta. A rovnako ako sa tešíte na oslavu tejto špeciálnej príležitosti, svadobné šaty bez rukávov môžu byť zdrojom úzkosti, ak bojujete s akné na chrbte. Aj keď neexistuje zázračný prútik na krásu, ktorý by spôsobil, že bacne zmizne cez noc, nižšie si prečítajte rady odborníkov od profesionálov, ako sa postupom času zbaviť akné na chrbte.

Čo však akné na chrbte spôsobuje?

Na liečenie kožného ochorenia je užitočné zistiť jeho zdroj. Bacne je podobný akné na tvári tým, že nadmerne pôsobiace olejové žľazy, hormóny, genetika, stres a diéta môžu spôsobiť vyrážky. 'Vaša pokožka na chrbte je však zjavne ťažšie dostupná, a preto sa jej pravdepodobne nevenuje toľko pozornosti a starostlivosti ako zvyšku tela,' hovorí dermatológ z New Yorku Dr. Hadley King. 'Niektorí ľudia sú zo svojej podstaty náchylní na výpadky chrbta, ale môže sa to zhoršiť aj tým, že zlepšíte tréning, keď sa chystáte na veľký deň,' hovorí. Napriek tomu, že je telocvičňa skvelá na udržanie zdravia tela a mysle, nárast potu a oleja na chrbte vytvára prostredie New Yorku upchaté pórmi, ktoré akné miluje. 'Stres tiež hrá veľkú úlohu,' dodáva dermatologička doktorka Debra Jalimanová. Neskoré noci pri zisťovaní vášho svadobného rozpočtu môžu uvoľňovať kortizol, čo je stresový hormón vo vašom tele, ktorý spôsobuje, že žľazy pod vašou pokožkou produkujú viac oleja. Existuje aj mnoho ďalších záludných spúšťačov akné: „Budúce nevesty chcú často vyzerať čo najlepšie a experimentujte s novými maskami na vlasy, samoopaľovacími prípravkami a inými výrobkami obsahujúcimi oleje, ktoré môžu upchávať póry na vašom chrbte, “hovorí doktor Jaliman. Bacne je trochu dvojsečný meč: „Aj keď je koža na chrbte fyzicky ťažšie zvládnuteľná ako tvár, zvládne agresívnejšie zaobchádzanie, pretože je menej citlivá a odolnejšia,“ hovorí doktor Jaliman.

Ak chcete skutočne porozumieť tomu, čo spôsobuje akné na chrbte, pomôže vám to naučiť sa štyri hlavné prispievajúce faktory : prebytočná tvorba oleja, upchaté vlasové folikuly, baktérie a hormóny. Akné môžete dostať kdekoľvek, kde máte vlasový folikul, ale častejšie uvidíte biele bodky a čierne bodky v oblastiach, kde je najviac mazových žliaz. Váš chrbát a ramená patria k najviac náchylným oblastiam na tele, takže nie je prekvapením, že sa tam akné vyskytuje.

Liečba akné na chrbte môže pomôcť kontrolovať mnohé z najčastejších prispievajúcich faktorov, ale genetika tiež hrá významnú úlohu. Ak vaši rodičia trpia akné, je väčšia pravdepodobnosť, že na svojej vlastnej koži uvidíte nečistoty. Samozrejme, niektoré faktory môžu závažnosť akné zvýšiť - okrem stresu môžu niektoré lieky spôsobiť zhoršenie akné.

Ako diéta a hygiena prispievajú k vzniku akné na chrbte

Určite ste už počuli, že mastné jedlá môžu spôsobovať akné. Napriek tomu, že nadmerné množstvo oleja môže spôsobovať akné na chrbte, musíte pracovať ako kuchár na vyprážanie, aby ste dosiahli tieto výsledky. Klinika Mayo hovorí, že jesť tučné jedlo má na akné malý až žiadny vplyv. Predtým, ako siahnete po svojom obľúbenom občerstvení, však pamätajte na túto drobnosť: uhľohydráty môžu zhoršiť akné.

Hygiena môže tiež hrať úlohu v rozvoji akné na chrbte, ale nie tak, ako by ste mohli očakávať. Aby sme pochopili, čo spôsobuje akné na chrbte, je dobré vedieť, že špinavá a čistá pokožka je rovnako náchylná na pupienky. Olej, nie špina, spôsobuje akné. Drhnite príliš často a na koži sa môže vyvinúť viac oleja na kompenzáciu. Ignorujte svoju hygienu na vlastné riziko - oleje sa však budú hromadiť a spôsobovať výskyt akné na chrbte. Je to všetko o nájdení šťastného média pre vašu pokožku.

Liečba akné na chrbte

Váš herný plán zameraný na akné skutočne závisí od typu bacne, s ktorým sa stretávate: ak máte cysty, ktoré sú bolestivými zitmi, ktoré bublinky pod povrchom pokožky, chcete navštíviť dermatológa, aby vám urobil rýchlo pôsobiaci kortizónový výstrel, orálny antibiotikum alebo silnejšia topická liečba. Na druhej strane, „pustuly, ktoré sú typom čiernych bodiek a bielych bodiek, kde sa infekcia dostane až na povrch pokožky, sa dajú rozhodne liečiť doma,“ hovorí doktor Jaliman. 'Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť miernejšieho akné na chrbte, je začať s inteligentnou kombináciou voľne predajných produktov kyseliny salicylovej a benzoylperoxidu čo najskôr,' hovorí. Bez ohľadu na to, či sa chystáte zvládnuť svoju bolesť chrbta sami, alebo chcete vedieť, ako sa vydať do ordinácie, tu by ste mali zvážiť:

Za voľnopredajný režim

Kyselina salicylová a benzoylperoxid sú bežnými zložkami bojujúcimi proti akné, ktoré sa nachádzajú v mnohých voľne predajných procedúrach. 'Rád miešam niekoľko produktov s každou zložkou, pretože fungujú rôznymi spôsobmi,' hovorí doktor Jaliman. 'Rovnako ako by ste skombinovali kardio a silový tréning, aby ste boli štíhlejší, na boj proti akné by ste použili kyselinu salicylovú aj benzoylperoxid,' hovorí. Kyselina salicylová je považovaná za beta hydroxykyselinu, ktorá je skvelá na exfoliáciu a odstránenie odumretých kožných buniek na povrchu a na zníženie začervenania. Benzoylperoxid je silná antibakteriálna zložka, ktorá sa dostáva hlboko do pórov a zabíja baktérie spôsobujúce akné. Aj keď je to pre vašu pokožku bezpečné, je známe, že bielí oblečenie a iné tkaniny.

Telo na umývanie chrbta

Telové umývanie chrbta s akné

1. 'Tento čistiaci prostriedok je určený na vašu tvár, ale je skvelý aj na chrbát, najmä ak začínate s novou rutinou a chcete experimentovať s tým, čo funguje,' hovorí doktor King. Je dostatočne šetrný na používanie denne, ale má najvyššiu koncentráciu benzoylperoxidu (10%), ktorú môžete dostať cez pult, takže je skutočne účinný.

Clean & Clear Continuous Control Acne Cleanser, 5,39 dolárov, drogerie.com

2. Toto krémové pranie obsahujúce 3,5% benzoylperoxidu je možné použiť ako každodenný čistiaci prostriedok alebo ako príležitostnú masku. Rozotrite na tenkú vrstvu cez chrbát (ak je ťažko dostupné, použite jemnú handričku) a nechajte pôsobiť päť minút, aby hlboko vnikli do každého kazu.

Čistiaci prostriedok a maska ​​na čistenie pórov Neutrogena, 6,79 dolárov, soap.com

3. Hustá konzistencia tohto prania pomáha priľnúť k prebytočnej špine a oleju, aby jemne upchal póry. 4% benzoylperoxidový vzorec je dostatočne mierny na použitie dvakrát alebo trikrát denne, ale ak máte sklon k suchej pokožke, začnite jednou aplikáciou a postupne sa prepracujte.

PanOxyl Benzoyl Peroxide Acne Creamy Wash, 11,99 dolárov, walgreens.com

Telové hydratačné krémy na chrbát

hydratačné krémy na telo na akné

Pretože lieky proti akné môžu schnúť, je dôležité správne zvlhčiť postihnuté miesto. 'Tí, ktorí majú aknóznu pokožku, môžu mať problémy s určitými pleťovými vodami a krémami, ktoré ešte viac upchávajú póry, takže hľadajte tie, ktoré sú označené ako' bezolejové 'a' nekomedogénne ', hovorí Dr. King. Pretože je obzvlášť ťažké počas celého dňa aplikovať na akné na chrbte ošetrenia miestami, naneste ráno pleťové mlieko s kyselinou salicylovou, aby ste nielen okamžite bojovali proti suchu, ale pomohli aj liečiť vady chrbta počas celého dňa.

1. Toto mlieko je ako darček, ktorý stále dáva: antimikrobiálna formula zabíja baktérie vo vašich póroch, zatiaľ čo intenzívne hydratuje vašu pokožku. Navyše milujeme, ako ľahká konzistencia rýchlo schne a cíti sa pohodlne pod vašim oblečením. 'Ak je vaša pokožka veľmi citlivá, vyhnite sa vrstveniu nového produktu s kyselinou salicylovou súčasne s inou starostlivosťou o pleť,' hovorí doktor King.

Filozofia Jasné dni dopredu Ošetrenie a hydratačný krém na salicylové akné bez oleja, 39 dolárov, sephora.com

2. Toto nemastné mlieko používa 0,5% kyseliny salicylovej na účinnú liečbu akné na tele. Pomáha dostať existujúce akné späť pod kontrolu, ale funguje aj ako prevencia pred objavením sa nového v budúcnosti.

Clean & Clear Advantage Hydratačný krém na kontrolu akné, 6,79 dolárov, drogerie.com

3. Toto hodvábne mlieko kontroluje nadbytočnú produkciu kožného tuku a dodáva pokožke vlhkosť a dobré ingrediencie. Nižšia hladina pH (ideálny rozsah je 3–4) funguje tak, že vaša pokožka funguje správne ako exfoliant bez toho, aby ju vysušovala.

Paula's Choice Weightless Body Treatment s 2% BHA, 25 dolárov, paulaschoice.com

Exfoliátorové výrobky

peelingové výrobky na akné na chrbte

Dva alebo trikrát týždenne vymeňte svoje telové akné za exfoliátor. „Exfoliácia je kľúčom k odlupovaniu odumretých kožných buniek vo vašich póroch. Navyše zvyšuje krvný obeh a podporuje obnovu buniek, “hovorí doktor Jaliman. „Vyhnite sa príliš silnému drhnutiu, inak si vysušíte pokožku. Je dôležité, aby ste pokožku neodstraňovali z jej prírodných olejov, pretože vaše telo sa to snaží kompenzovať produkciou väčšieho množstva oleja, ktorý spôsobuje vyrážky. ' Môže to byť začarovaný kruh, ale môžete sa tomu vyhnúť pomocou týchto jemných exfoliátorov, ktoré robia svoju prácu.

1. Toto pranie obsahuje okrúhle, hladké korálky, ktoré sú ideálne pre osoby s extrémne citlivou alebo slnkom poškodenou pokožkou. Bublinková receptúra ​​je naplnená antioxidantmi, ako je vitamín C, a 2% salicylovou kúrou, takže pokračuje v práci dlho potom, čo ju zmyjete. Sme tiež posadnutí osviežujúcou ružovou grapefruitovou vôňou, ktorá nám pomáha začať deň veselým tónom.

Neutrogena Body Clear Body Wash v ružovom grapefruite, 7,99 dolára, neutrogena.com

2. Tento peeling obsahuje trifecta na čistenie pokožky: práškové olivové, figové a datľové semená (ktoré zbavujú odumreté kožné bunky), enzýmy papáje (ktoré stimulujú obnovu buniek) a ryžové otruby (je známe, že hydratujú a vyhladzujú pokožku). 'Môžete použiť exfoliačný peeling sám alebo na ešte hlbšie čistenie skúste spárovať s a Clarisonic miernou rýchlosťou, “hovorí doktor Jaliman.

Exfoliačný telový peeling Dermalogica, 36 dolárov, dermalogica.com

3. Mierne nepravidelný tvar drobných častíc vlašských orechov je veľkou výhodou tohto kroviny. 'Pretože pokožka chrbta je tvrdšia ako tvár, môžete sa rozhodnúť pre o niečo ťažší exfoliátor, ako je tento, ktorý je vyrobený špeciálne pre telo,' hovorí doktor Jaliman.

Marhuľový peeling St. Ives Blemish Control, 5,29 dolára, drogerie.com

Liečba akné

výrobky na liečbu akné

Väčšina skutočnej mágie uzdravujúcej akné sa stane cez noc. 'Dobrý spánok a udržanie nízkych hladín stresu skutočne pomáha predchádzať vzniku akné na chrbte,' hovorí doktor Graf. Udržujte teplotu vzduchu v spálni relatívne chladnú, aby ste sa v spánku nespotili. 'Ak máte dlhé vlasy, pokúste sa spať s vlasmi hore, aby sa vám prípadné výrobky upchávajúce póry, ktoré používate na prameňoch, nedotýkali chrbta,' hovorí. Na noc chcete nosiť voľné bavlnené oblečenie, ktoré nielen lepšie absorbuje vlhkosť, ale tiež dáva vášmu akné na chrbte priestor na dýchanie a necháva tieto ľahko použiteľné ošetrenia bacnom pôsobiť, keď spíte.

veci na vyrytie na prsteň

1. Je zrejmé, že hlavným problémom zbavenia sa akné na chrbte je to, že je oblasť ťažko dostupná. Ak váš snúbenec nemôže pomôcť votrieť sa do pleťovej vody, tento objasňujúci sprej s kyselinou salicylovou vyrieši problém s 360 -stupňovou tryskou, ktorú môžete dokonca striekať hore nohami. Je tiež vyrobený z mentolu, ktorý pomáha chladiť a upokojovať podráždenú pokožku - obzvlášť omladzuje po náročnom tréningu.

Sprej na objasnenie tela Murad, 40 dolárov, sephora.com

2. Tento šikovný salicylový sprej sa tiež rozprašuje v ľubovoľnom smere a oceníte jeho rýchloschnúcu silu, aby ste nemuseli dlho čakať, kým si oblečiete oblečenie. Veľkosť vhodná na cestovanie je skvelá na udržanie režimu aj počas medových týždňov.

Sprej na akné Glytone Back, 19 dolárov, dermstore.com

3. Tento sprej beta -hydroxykyseliny má menšiu koncentráciu kyseliny salicylovej (asi 0,5%), ale je vyrobený z unikátnej zmesi ďalších zložiek, ako je chloritan sodný, ktoré sú obzvlášť dobré pri rozbití baktérií na dlhší čas.

Glo Therapeutics Liečba akné na chrbte, 33,50 dolárov, gloprofessional.com

S programom doma ho chcete dať aspoň mesiac predtým, ako začnete vidieť výsledky. 'Akné môžete úplne liečiť výrobkami z drogérie alebo obchodného domu, ale fenomén odstraňovania akné sa nestane cez noc,' hovorí dermatológka Dr. Jeannette Grafová, odborná asistentka klinického profesora na Lekárskej fakulte Mount Sinai v New Yorku. Mesto. 'Musíte byť proaktívni, aby ste to prežili najmenej štyri až päť týždňov, a ak nenájdete žiadne zlepšenie, je čas dohodnúť si stretnutie s dermatológom.'

Liečba akné na predpis

Ak máte opakujúce sa akné, cystické akné alebo máte tmavé škvrny a jazvy, dohodnite si stretnutie s dermatológom. Lekár môže posúdiť závažnosť vašej situácie a určiť problém, aby ste nemrhali časom ani peniazmi na voľne predajné produkty, ktoré nie sú dostatočne silné. 'Váš dermatológ bude schopný zistiť najlepšiu metódu liečby, či už ide o nízke dávky antibiotika, zmenu antikoncepčných piluliek, silnejší topický krém alebo kortizónový výstrel,' hovorí doktor Jaliman.

Mnoho z týchto ošetrení bude tiež trvať asi mesiac, kým skutočne začnete vidieť výsledky, ale kortizónový výstrel ukáže okamžité zlepšenie - je to užitočné, ak niekoľko dní pred svadbou pocítite stresový pupienok, ako si škaredo vztyčuje svoju škaredú hlavu. 'Najlepšie na tom je, že váš lekár môže zvyčajne podať steroidný výstrel v ten istý deň, ako zavoláte, pretože postup je veľmi rýchly,' hovorí doktor Graf.

Ak problém stále neustupuje, porozprávajte sa so svojim dermatológom o ďalších možnostiach dlhodobého predpisovania liekov, ako je Aczone, Accutane alebo spironolaktón na hormonálne akné, hovorí doktor Graf.

Pre domácich majstrov

Klamali by sme, keby sme tvrdili, že sme neskúsili domácu liečbu bacne ako zubnú pastu ako liečbu akné a citrón na zosvetlenie tmavých škvŕn. Ale najmä v mesiacoch, ktoré predchádzajú vašej svadbe, teraz nie je čas na experimentovanie so začlenením domácich alebo kuchynských prísad do vašej rutiny. 'Neexistuje veľa vedeckej podpory s úspechom topických výrobkov používaných v potravinách,' hovorí Dr. Graf. 'Odporúčam držať sa zdravej a vyváženej stravy a vyhýbať sa mliečnym výrobkom, ktoré obsahujú hormóny, o ktorých je známe, že dráždia citlivú pokožku.' Keď strávite jedlo, kyseliny vo vašom žalúdku sa zbavia akýchkoľvek toxínov, ale ak ho aplikujete lokálne, vystavujete kaz na neviditeľné chemikálie a baktérie, “hovorí. Jemný peeling na cukor alebo soľ vyrobený z olivového oleja môže byť skvelým domácim exfoliátorom, ale okrem toho sa oplatí investovať do nákupu prípravkov na ochranu pokožky s prísadami, ktoré sa osvedčili ako účinné na bacne.

Ako sa zbaviť jaziev po akné na chrbte

výrobky z jaziev po akné na chrbte

Akoby zbavenie sa akné na chrbte nebolo dostatočne stresujúce, nastáva celkom nový problém: jazvy po akné. Vznikajú, keď zápal hlbokých cýst a kazov poškodí kolagén vo vašej koži. 'Zdravé tkanivo je nahradené tkanivom jazvy, a preto môžu existovať priehlbiny, začervenanie a nerovnomerná štruktúra,' hovorí doktor King. Aj keď krátkodobé riešenie pochádza z pomoci skutočne skvelého korektora (vyskúšajte: Amazing Cosmetics Full Cover Concealer, 42 dolárov, sephora.com ), najlepší spôsob, ako sa zbaviť akné v dlhodobom horizonte, bude vyžadovať trpezlivosť a usilovné začlenenie zosvetľujúceho krému do každodenného režimu krásy. V prípade hyperpigmentovaných jaziev, ktoré nie sú príliš hlboké, slather na tieto pleťové vody a elixíry:

1. Myšlienka nanášania oleja kdekoľvek v blízkosti vašej bacne nás síce poslala behať do kopcov, ale je to vlastne vaša tajná zbraň, pokiaľ ide o obnovu jaziev po akné. Udržiava pokožku hydratovanú a pružnú, aby proces hojenia prebiehal rýchlejšie, a vitamín E zlepšuje textúru jazvy.

Ošetrenie jaziev bioolejom, 9,19 dolára, drogerie.com

2. Táto súprava na chemický peeling je dodávaná s ampulkou masti, ktorú nanesiete na podložku, aby ste jemne odlupovali chrbát a odhalili mladšie vyzerajúce tkanivo. Kombinácia kyseliny glykolovej a kyseliny salicylovej rozpúšťa matné tkanivo, takže pomáha ďalším produktom starostlivosti o pleť lepšie sa vpiť a pracovať efektívnejšie.

Peter Thomas Roth 40% šupka z troch kyselín, 88 dolárov, sephora.com

3. Zatiaľ čo sa vaša pokožka cez noc prirodzene obnovuje, inteligentná kombinácia peptidov, kolagénu a antioxidantov v tomto kréme pomáha urýchliť proces vzniku akné. Používajte ho raz za noc po dobu dvoch mesiacov na čerstvé stopy po bacne alebo tri až šesť mesiacov na staré jazvy.

Intenzívny nočný krém na jazvy Mederma PM, 34,99 dolárov, walgreens.com

Výrobky na ochranu proti slnečnému žiareniu

prodcuts

Ako redaktorky krásy sme si vypočuli viac prednášok o opaľovacích krémoch od dermatov, ako sme kedy v škole robili, ale je to obzvlášť dôležité, ak máte pokožku náchylnú na akné. 'Vystavenie slnku zhoršuje zjazvenie,' radí doktor Graf. 'A slnečné svetlo môže dokonca preniknúť cez vaše oblečenie, takže je nevyhnutné ho nosiť stále.' Nájsť opaľovací krém, ktorý nespôsobuje akné na tele, sa však zdalo takmer nemožné - doteraz. Najnovšie možnosti na trhu sú inovatívnejšie a priaznivejšie pre akné ako kedykoľvek predtým:

1. Na rozdiel od ťažkých, hustých krémov alebo mastných mliek je tento obľúbený dermatologicky testovaný bez oleja a extrémne ľahký, takže neupcháva póry. Tento širokospektrálny vzorec preniká do pokožky namiesto toho, aby sedel na povrchu, čo znamená, že akonáhle ho nanesiete, ani si nevšimnete, že tam bol.

Elta MD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46, 32 dolárov, dermstore.com

2. Tento bezolejový sprej na opaľovací krém uľahčuje získanie zložitejších miest, ako je stred chrbta a ramien. Rýchlo sa vstrebávajúce zloženie tiež dodáva koži zdravú dávku vitamínu C a zostáva odolné voči potu a vode až 80 minút-ideálne na dlhodobý beh vonku.

Opaľovací krém Supergoop SPF 30 s vitamínom C, 19 dolárov, dermstore.com

3. Tento hands-free samodávkovací práškový opaľovací krém uľahčuje oprášenie ochrany UVA/UVB bez pocitu lepivosti. Minerálna receptúra ​​je skvelá pre aknóznu pokožku a ľahký odtieň maskuje jazvy a kazy súčasne.

Colorescience Sunforgettable minerálna krém na opaľovanie SPF 30, 57 dolárov, https://www.colorescience.com/category/sunforgettable

Aj keď sú retinoidy, podobne ako Retin-A, často spojené s bojom proti starnutiu, sú účinné aj na jazvy po akné, ale budete potrebovať recept od svojho dermatológa. Je to super silný vzorec, takže si môžete všimnúť okamžitý peeling a podráždenie. Skúste ho používať každý druhý deň, kým si pokožka nezvykne na každodennú aplikáciu. 'Terapia modrým svetlom môže tiež pomôcť pri hojení jaziev po akné, pretože stimuluje zdravú produkciu kolagénu,' hovorí doktor Jaliman. Stojí to za to, ak vám voľnopredajné možnosti nefungujú.

Ako zabrániť akné v budúcnosti v budúcnosti

Genetika a hormóny sú zvyčajne zdrojom akné, ale stres zohráva veľkú úlohu. „Plánovanie svadby je určite stresujúce a je dôležité pamätať na to, aby ste si od plánovania každý deň dávali prestávky, aby ste sa zamerali na seba a relaxovali. Aby ste zabránili tomu, aby sa v budúcnosti vyskytli problémy s akné, vyskúšajte techniky na zníženie stresu, ako je joga alebo pilates-niečo, čo vás robí šťastnými, “hovorí doktor King. 'Ak zostanete hydratovaná, doprajete si veľa odpočinku a budete mať účinný režim starostlivosti o pleť v dostatočnom predstihu pred svadobným dňom, pomôže vám to cítiť sa nádherne a sebavedomo, keď sa prejdete uličkou v týchto šatách bez chrbta,' hovorí doktor Graf.