Hlavná Beauty Wellness Ako sa zbaviť nárazov holiaceho strojčeka

Ako sa zbaviť nárazov holiaceho strojčeka

Každý chce po holení hladkú pokožku, ale posledná vec, s ktorou sa chce niekto zaoberať, sú žiletky. Naučte sa predchádzať nárazom holiaceho strojčeka pri holení. Pár rovnakého pohlavia na pláži Nová Afrika/Shutterstock.com
 • Rose Walano je nezávislá digitálna redaktorka relácie Rachael Ray CBS Interactive.
 • Rose je spisovateľka zábavy, módy a životného štýlu.
 • Rose bola prispievajúcim SEO editorom pre Lizapourunemerenbleus and The Bump.
Aktualizované 10. septembra 2020 Zahrnuli sme produkty tretích strán, ktoré vám pomôžu navigovať a užiť si najväčšie chvíle života. Nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov na tejto stránke nám môžu zarobiť províziu.

Ach, áno, žiletky. Nevyhnutný vedľajší účinok holenia - alebo áno? Môže sa zdať, že zakaždým, keď sa holíte-obzvlášť vaša línia bikín-tie oh-tak-nepríjemné malé červené žiletky vyskočia a odmietnu ísť. A vysporiadať sa s nimi vo svoj svadobný deň alebo tesne pred svadobnou cestou na pláži? Nie ďakujem.

Čo teda spôsobuje nerovnosti holiaceho strojčeka a ako sa ich zbavíte? Pokračujte v čítaní, aby vám profesionáli, vrátane dermatológa a vizážistky celebrít, odpovedali na všetky otázky týkajúce sa spálenia holiaceho strojčeka (druhá z nich spolupracuje aj s mnohými mužskými hviezdami, takže vie, aké nebezpečenstvo hrozí alebo že spálenie holiaceho strojčeka bude až príliš dobré! ). Tu je náš komplexný návod, ako predchádzať nárazom holenia a spáleniu holiacim strojčekom, od techník holenia až po odporúčania produktov.

V tomto článku:

Čo spôsobuje hrbole holiaceho strojčeka?

Zaujíma vás, ako sa vyhnúť nárazom holiaceho strojčeka? Začnite tým, že budete vedieť, čo ich spôsobuje. Keď si oholíte akúkoľvek časť tela, odstránite vrchnú vrstvu pokožky, čo môže spôsobiť to, čo dermatológka Melissa Kanchanapoomi Levin so sídlom v New Yorku nazýva „mikroúrazy“. Vlasy sa môžu po holení tiež stočiť a natočiť dovnútra, a pretože sa nová koža začne vytvárať po mikroúrazi, môže vlasy zachytiť a spôsobiť tak vznik podráždenej hrbole. Potom vám zostane podráždenie, pálenie, začervenanie a suchosť - aka hrbole holiaceho strojčeka (oficiálne pseudofolliculitis barbae v lekárskom svete). Nie vzhľad, po ktorom si išiel.

Niekoľko vecí, ktoré môžu spôsobiť ešte horšie spálenie holiaceho strojčeka? Holenie suchej pokožky pomocou matnej alebo špinavej čepele a bez zvlhčovania hneď, ako budete s holením hotoví. A táto smutná pravda: „Bohužiaľ, mnohí z nás boli naučení holiť sa proti srsti, ale práve to spôsobuje popáleniny od britvy!“ Vizážistka Jessi Butterfield, ktorá pracuje s Kurtom Russellom a Francescou Eastwoodovou, hovorí pre Lizapourunemerenbleus. Ale nebojte sa - má pre vás viac ako jedno riešenie.

Ako sa rýchlo zbaviť nárazov holiaceho strojčeka

Takže teraz, keď viete, čo spôsobuje popáleniny od holiaceho strojčeka, pravdepodobne vás už zaujíma niečo iné: Ako zmenším hrbole žiletky? A rýchlo? Nechcete predsa, aby vás popálenie od žiletky skrývalo za sarongom [sem vložte snové tropické prostredie]. Bohužiaľ, neexistuje žiadne kúzelné riešenie, ako sa zbaviť nárazov holiaceho strojčeka cez noc, ale je veľa, čo môžete urobiť (a rýchlo).
Tu sú rady našich profesionálov, pokiaľ ide o to, ako sa za chodu zbaviť nárazov holiaceho strojčeka:

 • Vychladnúť Ihneď po tom, ako ich uvidíte, postriekajte studenú vodu, aby zmenšili póry a upokojili pokožku.
 • Zvlhčite, zvlhčite, zvlhčite. Vždy by ste sa mali zvlhčiť hneď, ako sa holíte, ale najmä hneď, ako uvidíte hrbole holiaceho strojčeka. Tieto mikro poranenia vyžadujú na uzdravenie hydratačný balzam.
 • Aplikujte voľne predajný kortizónový krém. 'Zníži to podráždenie a nepotrebujete predpis,' hovorí Kanchanapoomi Levin. Začnite hydratačným krémom a potom pridajte kortizón priamo na vrch.
 • Naneste prípravok po holení. Sú doslova vyrobené tak, aby minimalizovali popáleniny britvy. Nemáš? Butterfield súhlasí s krádežou od vášho S.O. (Ona používa balzam po holení Baxter z Kalifornie a je posadnutá.) Odporúča to aj vizážistka Leonor Greyl Huile de Magnolia („super luxusné a úžasne vonia“) a Nechtíkový gél Boiron („okamžité chladenie a veľmi rýchla absorpcia“).
 • Aloe hore. Hľadáte niečo prírodné? Ak ste už v drogérii, zamierte do uličky na ochranu pred slnkom a vezmite si fľašu aloe vera, ktoré dokáže vyliečiť celý rad problémov vrátane spálenia holiaceho strojčeka. 'Je to dobré nielen pre zotavenie sa zo zaspania pri bazéne!' Poznámky z Butterfieldu

Ako sa zbaviť nárazov holiaceho strojčeka na linke bikín

Každý chce vedieť, ako sa zbaviť nárazov britvy na koži v oblasti bikín. Je všeobecne uznávanou pravdou, že pokiaľ ide o nárazy na žiletke, sú nárazy na žiletkách najnepríjemnejšie - a najbežnejšie. A ako sa ukazuje, má to svoj konkrétny dôvod.
'Vlasy v oblasti bikín sú hrubé a hrubé,' poznamenáva Kanchanapoomi Levin. 'Ľudia sa preto častejšie holia pri viacerých prechodoch, čo zhoršuje popáleniny holiaceho strojčeka.'
Pretože pokožka v tejto oblasti je obzvlášť citlivá, vyžaduje si tiež najväčšiu starostlivosť. 'Pokiaľ ide o oblasť bikín, stále odporúčam holenie sa studenou vodou a vodu po holení,' hovorí Butterfield pre Lizapourunemerenbleus. 'To znamená, že chcete zostať čo najprirodzenejší, pretože buďme skutoční: Toto je oblasť, v ktorej nechcete riskovať!'
Ak teda chcete vedieť, ako sa tam dole zbaviť hrbolčekov holenia, urobte to jednoducho. Namiesto celej zostavy uvedenej v sekcii vyššie sa držte iba nechtíkového gélu Boiron's Calendula Gel a aloe vera - dvoch prírodných produktov, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa popáleniu holiacim strojčekom bez toho, aby vám zostala infekcia močových ciest.


Ako zabrániť nárazom britvy v budúcnosti

Teraz viete, čo spôsobuje žiletky a ako sa ich zbaviť - dúfajme, že tak rýchlo, ako prišli. Napriek tomu, podľa Kanchanapoomi Levina aj Butterfielda, je skutočným trikom naučiť sa predchádzať nárazom žiletky skôr, ako začnú. Ošetrenie pokožky predtým, ako sa začnete holiť, vám naši odborníci radia, v prvom rade vám pomôže minimalizovať šancu na popálenie britvy.
Keď sa teda nabudúce budete pripravovať na penu, pamätajte na to, aby ste predišli nárazom holiaceho strojčeka:

 • Navlhčite pokožku a vlasy teplou vodou. Potom pridajte jemné mydlo. To zjemní a vyčistí pokožku, než sa pustíte do podnikania.
 • Použite ostrú čepeľ. A uistite sa, že je čistý, aby ste predišli nárazom holiaceho strojčeka! Akonáhle bude ťažké sa oholiť alebo sa vám zachytia chĺpky, znamená to, že je čas zmeniť čepel.
 • Nezabudnite na gél na holenie. Keď použijete ostrú čepeľ v kombinácii s gélom na holenie, môžete zachytiť všetky vlasy jediným prechodom, čím sa zníži pravdepodobnosť nárazov holiaceho strojčeka a zarastených chĺpkov.
 • Holte sa v smere rastu chĺpkov. Ako Butterfield poznamenáva: „Holenie s obilím môže trvať jeden alebo dva kroky navyše, ale vaše vlasové folikuly sa tak nezapália.“
 • Po holení navlhčite pokožku. To zaisťuje, že kožná bariéra je po mikrotraume, ktorú môže holenie spôsobiť, vlhká a zdravá.
 • Zahrajte si to mimoriadne bezpečne so svojou líniou bikín. Je to koniec koncov mimoriadne citlivé miesto! Namiesto typického gélu na holenie sa držte voľne predajného benzoylperoxidu alebo kyseliny salicylovej, ktoré obom pomáhajú vašej koži zbaviť sa odumretých kožných buniek. To môže pomôcť predchádzať upchatým a podráždeným pórom. Uistite sa, že používate výrobky určené pre vašu líniu bikín, pretože budú vhodné na prípravu citlivej pokožky pred spálením holiacim strojčekom.

Väčšina z nás sa musí pred akoukoľvek špeciálnou udalosťou oholiť, ale naučiť sa, ako si nerobiť hrbole, je kľúčové - nikto nechce, aby mu v jeho špeciálny deň zarastali chĺpky a žiletka. Postupujte podľa týchto tipov a pripravte si pokožku správnym spôsobom a zabráňte nárazom holiaceho strojčeka, aby bola vaša pokožka hodvábne hladká. A ak sa k vám napriek všetkému úsiliu prikradnú tieto otravné malé hrbolčeky, rady našich odborníkov vám môžu pomôcť upokojiť a ošetriť vašu pokožku. Vaše schopnosti budú o chvíľu opäť vyzerať najlepšie.