Hlavná Slávnostná Recepcia Ako si vyrobiť mašľu pre všetky vaše svadobné potreby

Ako si vyrobiť mašľu pre všetky vaše svadobné potreby

Pozrite si video Lizapourunemerenbleus o tom, ako si vyrobiť luk a postupujte podľa našich jednoduchých krok za krokom.
  • Lauren spravuje, píše a prispieva k stratégii printového redakčného obsahu Lizapourunemerenbleus.
  • Lauren dohliada na redakčnú stratégiu a realizáciu časopisu The Bump.
  • Lauren má titul z časopisovej žurnalistiky a žije v New Yorku so svojim manželom a dvoma deťmi.
Aktualizované 4. júna 2020

Ako dieťa ste si zaväzovali šnúrky a nikdy ste sa neobzreli. Výroba luku, najmä pomocou stužky, je však iný príbeh. Nenechajte sa zastrašiť - je to oveľa jednoduchšie, ako to vyzerá. Pamätáte si ten trik s ucho zajačika, ktorý vás učili pred rokmi? Pri výrobe lukov stále platí!
Mašle sú perfektnou ozdobou darčekov a sú krásnym doplnkom dekorácie vášho svadobného dňa. Mašle môžete uviazať na akúkoľvek stuhu alebo dokonca vyrobiť mašličky z papiera. Od jednoduchých mašličiek (ideálnych pre krídla pre kvetiny a svadobné programy) až po prepracovanejšie mašle s drôtenou stuhou (pekná ozdoba vencov a mašlí na lavice), sme vám k dispozícii. Pozrite sa na naše video s návodom na výrobu luku a prečítajte si podrobné pokyny k viazaniu mašličkou.


· · Ako si vyrobiť mašľu stužkou
· · Ako vyrobiť luk z papiera
· · Ako vyrobiť mašľu z drôtenej stuhy
· · Ako vyrobiť kvetinovú mašľu zo stuhy


Ako vyrobiť jednoduchú mašľu zo stužky

Ako urobiť mašľu zo stuhy

Jednoduchý luk si môžete vyrobiť z akéhokoľvek druhu stužky: hodvábu, grogrénu, zamatu alebo drôtového. Vyberte si stužku v požadovanej hrúbke. Funguje akákoľvek šírka, ale čím je stuha širšia, tým je mašľa väčšia.

Zásoby: stužka, pravítko, nožnice

Pokyny na výrobu luku zo stuhy:

1. Odrežte kúsok stuhy. Pätnásť až 20 palcov stuhy urobí jednoduchý mašličku peknej veľkosti.
2. Stužkou urobte dve slučky (alebo zajačie uši). Upravte slučky tak, aby mali veľkosť slučiek vášho luku. Zaistite, aby boli vaše chvosty tiež rovnomerné.
3. Zložte ľavú slučku na pravú slučku a prevlečte ju späť a späť stredovým otvorom.
4. Pevným zatiahnutím vytvoríte uzol. Vlečte slučky a chvosty, aby ste zdokonalili svoj luk, a pamätajte: Nikto nedostane perfektný úklon na prvý pokus.

Ako vyrobiť papierovú mašľu

Ako vyrobiť luk z papiera

Papierové mašle sú roztomilou alternatívou k mašličkám na stužkovú, najmä pri malých darčekoch (zamyslite sa nad šperkom pre družičku). Vytvorili sme pre vás spoľahlivú šablónu, vďaka ktorej bude tento luk „zväzujúci“ hračku.

Zásoby: predloha, tlačiareň, kartón, ceruzka, nožnice, lepidlo

Pokyny na výrobu luku z papiera:

1. Stiahnite si našu predlohu luku a vytlačte. (Pozri spodok článku.)
2. Šablónu nakreslite na kartón a potom odstrihnite.
3. Do stredu oblúka položte bodku lepidla. Zložte jednu zaoblenú hranu do stredu a stlačením prilepte. Pridajte ďalší bod lepidla a opakujte s druhou stranou.
4. Do stredu chvostovej časti pridajte bodku lepidla a pripevnite mašľu.
5. Omotajte malý pásik okolo stredu luku a vzadu prilepte boky.

Ako urobiť veľký luk z drôtenej stuhy

Ako vyrobiť mašľu z drôtenej stuhy

Káblová stuha je snom milovníka remeselníkov. Dokonca aj nováčikovia si to zamilujú, pretože je to také zhovievavé. Tenký a flexibilný drôtený okraj vám umožňuje nalepiť stuhu v ľubovoľnej konfigurácii mašle, ktorú by ste chceli.

Zásoby: drôtená stuha, pravítko, nožnice, čistič potrubí

Pokyny na výrobu luku z drôtenej stuhy:

1. Vezmite dlhý kus stuhy (najmenej 36 palcov) a na jednom konci vytvorte slučku tak, že jednu stranu preložíte cez seba. Palcom podržte vnútornú stranu slučky. Toto je stred vášho luku.
2. Rovnakým kúskom stuhy vytvorte ďalšie, väčšie očko a preložte ho pod stredové očko. Opakujte na opačnej strane luku.
3. Pokračujte vo vytváraní slučiek, striedajte strany a urobte každú sadu o niečo dlhšiu alebo väčšiu ako predchádzajúca.
4. Keď máte toľko slučiek, koľko by ste chceli, urobte jednu poslednú slučku. Tento by mal byť veľký a v skutočnosti to budú chvosty vášho luku. Strihajte stuhu blízko stredu luku.
5. Zastrčte tento okraj pod luk. Pod stredovú slučku vložte čistič rúrok, aby sa zhromaždili všetky slučky luku. Otočením zaistíte a orezáte hrany.
6. Odstrihnite záverečnú dlhú slučku, pričom svojmu luku dáte dva chvosty.
7. Načechrajte očká, aby váš luk získal tvar a plnosť.
8. Orezajte chvosty diagonálne, aby ste vytvorili dva body pre každý chvost (voliteľné).

Ako urobiť kvetinový luk

Ako vyrobiť kvetinovú mašľu zo stuhy

Tento štýl luku používajú kvetinári najčastejšie na dokončenie vázy s púčikom alebo korzetu. Kvetinárstvo spravidla používa kvetinovú stuhu, ktorá má plochý, vodotesný povrch. Vďaka nášmu zákroku je tento luk vhodný aj na iné veci, ako je ozdobenie košíka na svadobný program alebo pridanie vkusu do škatule na karty. Vyberte si stuhu, ktorá na projekt najlepšie funguje (na náš luk sme použili drôtený satén).

Zásoby: stužka, pravítko, nožnice


Pokyny na výrobu kvetinovej mašle zo stuhy:

1. Odstrihnite dva kusy stužky, jeden krátky (asi 12 palcov) a jeden dlhý (v závislosti od veľkosti luku 1 až 2 yardy).
2. Na konci dlhého kusu stuhy vytvorte slučku a potom otočte.
3. Jednou rukou držte zákrut naučený a na opačnej strane luku urobte ďalšie očko. Potom zatočte.
4. Opakujte tieto kroky a vytvárajte striedavé slučky, kým nedosiahnete požadovanú veľkosť (vyrobili sme štyri slučky na každej strane). Stále by ste mali mať zavesenú stuhu, ktorá sa stane jedným z vašich chvostov.
5. Kratšími kúskami stužky zviažte slučky k sebe. Uviažte uzol na jednom konci a druhý, dlhší koniec nechajte voľný - toto bude druhá polovica vášho chvosta. Dvojitý uzol, aby bol luk zaistený.
6. Orežte chvosty a jednotlivé očká z vláskov pre plný úklon.
*papierová predloha luku

Ako si vyrobiť luk s dokonalými chvostmi

Veľký luk je viac ako len jeho slučky. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako vytvoriť úžasné chvosty:
· Použite viac materiálu, ako si myslíte, že potrebujete. Vždy môžete ostrihať dlhé chvosty, ale ak sú príliš krátke, budete s tým musieť buď žiť, alebo začať odznova.
· Vyrovnajte chvosty. Nebuďte prekvapení, ak po dokončení luku bude jeden chvost dlhší ako druhý. Oprava je jednoduchá. Zmerajte chvosty a odstrihnite dlhší chvost, aby zodpovedal kratšiemu.
· Iste, môžete byť hotoví, ale prečo nepridať svojmu luku posledný zvláštny nádych? Konce chvostov ostrihajte šikmo, aby chvosty získali elegantné body. Ďalšou možnosťou je vykonať krokvový rez. Zo stužiek odstrihnite rovnomerný trojuholník tak, aby bol bod trojuholníka v strede chvosta. Vykonávajte čisté strihy, aby ste ľahko odstránili prebytočnú tkaninu.


Ako si vybrať správnu mašľu pre svoju príležitosť

Ak chcete nejakým spôsobom pridať na svoju svadbu mašle, budete musieť urobiť niekoľko rozhodnutí, aby zodpovedali správnemu typu luku a správnym okolnostiam.


Mašle na outfity

Ak chcete k outfitu pridať mašličku, ako sú šaty kvetiniek, zvážte, aký typ materiálu by sa na mašľu hodil najlepšie. Satén je skvelá voľba pre látkové mašle, ale ak chcete pracovať s niečím jednoduchším, zvážte grogrén. Samet, úplet a dokonca aj bavlna môžu byť ďalšími možnosťami tkaniny.


Mašle na darček

Drôtené mašle sú vynikajúcou voľbou pre svadobné darčeky. Poskytujú vám stabilitu a kontrolu nad dizajnom, čo vám umožňuje stavať veľké a krásne mašle, ktorými sa váš darček (darčeky) odlišuje od ostatných.

svadobné šaty na 2. svadbu


Mašle do kytice

Zatiaľ čo stuhy môžu fungovať pre kytice. Ak naozaj chcete, aby vaše kvety vynikli, choďte s veľkou drôtenou mašľou. Drôtená mašľa opäť dodá luku väčšiu stabilitu, takže slučky a chvosty budú vyzerať skvele aj počas hádzania kytice.Ako vytvoriť šablónu luku z papiera