Hlavná interiérový Dizajn Návrh vnútorného zábradlia

Návrh vnútorného zábradlia

Tu zdieľame inšpiráciu s návrhovými nápadmi na vnútorné zábradlie.
Súčasný vchod s kovovým schodiskovým zábradlím s drevenými schodmi a betónovou podlahouU domov, ktoré majú viac ako jednu úroveň, sú schody dôležité pre sprístupnenie domu. Číra skutočnosť, že slúžia konkrétnej funkcii, však neznamená, že v domácnosti nie sú dôležitým dizajnovým prvkom.

Najmä schodiskové zábradlie je dodávané s mnohými možnosťami materiálov a vzorov, pomocou ktorých môžete nastaviť tón svojho domu. Pretože schodisko je jednou z prvých vecí, ktoré hosť alebo rodina vidí pri vstupe do domu cez foyer, je úplne logické, že zábradlie schodiska robí skvelý dojem. Ďalej sa budeme deliť o naše nápady na zábradlie schodiska a sprievodca interiérovým dizajnom, ktorý vám pomôže pochopiť a vybrať si z najlepších možností.

Obsah

Výška zábradlia

Pokiaľ ide o meranie schodišťového zábradlia, mali by ste sa pozrieť na stavebné predpisy pre schodiskové koľajnice. Aj keď sa veľa vašich domácich projektov, ako sú jednoduché lakovanie alebo výmena podlahy, netýka stavebných predpisov, úlohy ako inštalácia zábradlia na schodisku alebo vodovodné potrubie sa netýkajú. Tu je teda stručný sprievodca, ktorý vám pomôže začať.

Prvá vec, ktorú tu je potrebné definovať, je zábradlie schodiska oproti zábranám. Jednoduché schodiskové zábradlie súvisí so zábradlím, ktoré pracuje na stúpaní a ktoré môžete držať, aby ste pomohli bezpečne ísť hore a dole po schodoch. Schodiskové zábradlie alebo zábradlie sa na druhej strane zvyčajne inštalujú na rovnú podlahu, napríklad na podestu.

Pokiaľ ide o výšku, zábradlie by malo byť vysoké 34 až 38 palcov. Toto meranie je od hrany schodiska po zábradlie. Schodiskové hrany sú obvykle definované ako predná časť schodišťového stupňa alebo nášľapná plocha na okraji schodiska.

Zábradlie by nemalo vyčnievať zo steny viac ako 4 ½ palca. To je dôležité, pretože nechcete, aby vám zábradlie zaberalo miesto v chodníku vášho schodiskového zábradlia. Môže sa to ukázať ako bezpečnostné riziko, najmä v prípadoch, keď niekto so sebou nosí veci hore a dole po schodoch.

Schodiskové zábradlie by však nemalo byť menej ako 1 ½ palca od steny. Toto číslo pochádza zo skutočnosti, že sa musíte uistiť, že niekto, kto používa schody, môže celú ruku vybehnúť po zábradlí. Toto je opäť zaistenie bezpečnosti na schodisku. Aj keď to nie je súčasťou stavebného zákona, väčšina majiteľov domov sa rozhodne umiestniť konzoly zábradlia do takej polohy, aby bránili pohybu ruky po zábradlí.

Ak máte po oboch stranách schodov zábradlie, mali by ste sa uistiť, že nie sú bližšie ako 27 palcov od seba. To, podobne ako podmienky pre vzdialenosť zábradlia od stien, spočíva v zabezpečení toho, aby sa schodisko kvôli bezpečnosti príliš nezúžilo. Minimálna vzdialenosť zábradlia, ak máte jedno zábradlie a opačnú stenu, je 31 ½ palca.

Nakoniec má výška zábradlia minimálne 36 palcov. Toto meranie má zabezpečiť, aby ľudia na schodoch nespadli a nezranili sa. Ak je schodisko na vašich schodoch viac ako 30 palcov nad zemou, musí byť nainštalované zábradlie.
Typy vnútorných schodiskových zábradlí

družička vs predstavená

Foyer s bielym zábradlím v tradičnom štýleKeď sa hovorí o druhoch schodiskových zábradlí, veľa ľudí hovorí o štýle zábradlia. Výber štýlu často ovplyvňujú typy schodov, ktoré máte - napríklad tradičné alebo točité - a tiež materiál použitý na zábradlie.

Drevo je klasickou voľbou pre zábradlie, ale trh sa v priebehu rokov rozšíril o materiály ako sklo a rôzne kovy. Ďalej sa podrobnejšie pozrieme na každý z týchto materiálov.

ako legálne zmeniť svoje priezvisko v Kalifornii

Kovové schodiskové zábradlie

Moderný domov s kovovým schodiskovým zábradlím a podlahou zo svetlého drevaKovové schodiskové zábradlie sa stalo populárnou voľbou, ale kov sám o sebe nie je veľmi špecifický, pretože existuje niekoľko druhov kovov, ktoré by sa mohli použiť.

Prvou možnosťou, ktorú máte, je zábradlie z tepaného železa. Jedná sa o populárnu možnosť, pretože kované železo sa často používa v zdobených dizajnoch. Cena, ktorá sa za to platí, je doslova - kované železo je drahšie ako nerezové alebo káblové zábradlie. Môžete sa spoľahnúť, že tepané železo zostane po celé roky dobre udržiavané, pretože tepané železo je často potiahnuté, aby udržalo našu špinu a vlhkosť.

Ďalšou možnosťou je nerezové zábradlie. To je populárne, pretože je to jeden z najlacnejších druhov kovového schodiskového zábradlia. Napriek relatívne nízkej cene je nehrdzavejúca oceľ stále silná a štýlová.

Čierne hliníkové schodiskové zábradlie s práškovým nástrekom je ďalšou nákladovo efektívnou voľbou, ktorá v domácnosti vyzerá štýlovo. Hliníkové zábradlia tiež prichádzajú v bronzovej farbe alebo v šampanskom striebre, aby ladili s takmer akýmkoľvek štýlom interiéru.

Káblové schodiskové zábradlie je ďalšou komerčne zameranou voľbou vďaka svojej odolnosti. Tento typ zábradlia sa vyznačuje vodorovnými káblami namiesto vertikálnych stĺpov, ako sú tradičné schodiskové zábradlia.

Drevené zábradlie

Vchod domov s bielo natretým zábradlím a drevenými podlahamiDrevené schodiskové zábradlie je jedným z najobľúbenejších druhov zábradlí. Spravidla sú spojené s kráľovským tradičným vzhľadom ako v mnohých knižniciach a historických domoch. Z tohto dôvodu sa drevené schodiskové zábradlia často používajú vo vládnych budovách a domoch, ktoré požadujú špičkový dizajn.

Je však dôležité poznamenať, že drevené zábradlie nemusí byť vo svojom štýle zdobené. Ak by ste uprednostnili jednoduché drevené zábradlie, môžu byť vyrobené bez nadmerných detailov alebo nadbytočného dizajnu. Materiál, z ktorého sú vyrobené, je zvyčajne ten, ktorý udáva kráľovský tón, nie komplikovaný dizajn.

Pokiaľ ide o materiály použité na drevené zábradlie, je najobľúbenejší dub a céder. Za tým sú obľúbenými náhradami teak a mahagón. Drevené zábradlie je možné natrieť, aby sa dosiahol iný vzhľad. napríklad maľba na drevo, tmavšia farba môže zodpovedať modernejšiemu dizajnu, zatiaľ čo biela bude tradičnejšia.

Sklenené schodiskové zábradlie

Schodisko s kovovým zábradlím a sklenenými priečkamiNovšou myšlienkou pre dizajn zábradlia v interiéri je sklenené zábradlie. Tento typ zábradlia sa trochu líši od ostatných typov. Namiesto toho, aby boli vyrobené so zvislými stĺpikmi zo skla, ako by ste to mohli vidieť s drevenými alebo kovovými zábradliami, sú sklenené zábradlia zvyčajne vyrobené zo sklenených tabúľ, ktoré slúžia ako priečka. Spravidla majú bežné zábradlia vyrobené z kovu alebo dreva. Môžu byť užitočné pre deti s malými deťmi, aby sa zabránilo nehodám.

Jedná sa o zaujímavú voľbu, pretože sa často používajú na navodenie neexistencie zábradlia a na zabezpečenie rovnakých bezpečnostných prvkov ako iné materiály. Hlavnou nevýhodou tohto typu zábradlia sú však náklady.

Špirálové zábradlie

Kovové točité schodiskoJedinečná možnosť návrhu vnútorného zábradlia schodiska môže niekedy závisieť od samotných schodov. Zvlášť zreteľné sú napríklad točité schodiská. Na točitom schodisku je možné použiť takmer akýkoľvek dizajn, ktorý je možné použiť na štandardné schodisko, aj keď náklady na inštaláciu môžu byť bežné za vyššiu cenu.

Točité schodiská sa často používajú v tesných priestoroch, do ktorých by sa nezmestilo bežné schodisko. Môžu byť zakúpené ako súprava.

Dizajn zábradlia

Moderné schodiskové zábradlie sleduje rovnaké vyhliadky aj pre ďalšie kúsky moderného dizajnu. Je zameraná na elegantný minimalistický dizajn. Tieto typy zábradlí zvyčajne nie sú veľmi zdobené a nezaberajú viac miesta, ako nevyhnutne potrebujú.

Súčasná

Súčasné schodiskové zábradlie z tepaného železaZatiaľ čo súčasný dizajn znie veľmi podobne ako moderný dizajn definíciou ich mien, je tu zásadný rozdiel. Moderný dizajn sa viac zameriava na ostré, definované rohy, zatiaľ čo moderný dizajn využíva mäkšie a zaoblenejšie hrany. Inými slovami, schodiskové zábradlie, ktoré sa skôr kriví do steny, než končí v 90-stupňovom uhle, by bolo modernejším dizajnom.

Tento domov je foyer so schodiskom má zábradlie z tepaného železa schodisko s drevenými zábradliami.

Moderný

Moderné kovové zábradlie a svietidloVďaka modernému dizajnu je tu veľa čistých priamych línií, ktoré urobia veľké vyhlásenie.

populárne priezviská v USA

Rustikálne

Zábradlie z rustikálneho drevaRustikálny dizajn je zameraný viac na využívanie prírodných krás sveta okolo vás namiesto na smerovanie k industrializovanému dizajnu. Ak by ste teda chceli domov v rustikálnom štýle, pravdepodobne by ste sa namiesto kovového alebo skleneného zábradlia priklonili k drevu.

Remeselník

Zábradlie z dreveného schodiskaJednou z foriem tradičného dizajnu je remeselnícky štýl, ktorý podporuje použitie ručne remeselného dreva a detailov.

Suterén s dreveným a kovovým zábradlímKeď inštalujete zábradlie v suteréne, mali by ste zvážiť funkciu vášho suterénu. Ak je váš suterén zariadený pre pravidelné zamestnanie, mali by ste sa pozrieť na zábradlie, ako by ste ich používali kdekoľvek inde vo vašej domácnosti. Ak je to len na skladovanie, môžete jednoducho použiť jednoduché a lacné zábradlie.

Mnoho ľudí si vyberie zábradlie, ktoré je vopred vyrobené výrobcom, nie je to vaša jediná voľba. Môžete tiež spolupracovať s dodávateľom na vytvorení vlastného zábradlia, ktoré konkrétne doplní váš domov. Je dôležité si uvedomiť, že budete prijímať ďalšie náklady.

Koľko stojí výmena schodiskového zábradlia?

Foyer s dreveným a kovovým zábradlímKeď sa rozhodnete, že chcete vymeniť schodiskové zábradlie, budete musieť vedieť, aká je to investícia. Náklady na inštaláciu sa zvyčajne platia za hodinu a inštalácia trvá asi deň práce. Priemerné náklady na prácu sa pohybujú od 60 do 100 dolárov za hodinu. Cena práce sa môže líšiť v závislosti od rýchlosti spoločnosti, s ktorou pracujete, a od toho, ako náročná je inštalácia. Podľa očakávania bude manuálne náročnejšia inštalácia stáť viac.

Zvyšné náklady na výmenu zábradlia schodiska závisia od toho, aký materiál použijete a koľko z toho na zábradlie potrebujete. Drevené schodiskové zábradlie je na nižšej stupnici nákladov a náklady na 50 stôp materiálu sú len 750 dolárov. Sklenené zábradlie je najdrahšou voľbou pre schodiskové zábradlie, pričom rovnaké množstvo materiálu dosahuje pri jeho najvyšších nákladoch až 42 500 dolárov.

koľko stojí kameraman

Sady zábradlia na schody

Súprava zábradlia na schodyPozrite si túto súpravu zábradlia schodiska na adrese Amazon

Ak máte záujem o schodiskové zábradlie z vlastnej remeselnej výroby, môžete zvážiť sadu schodiskových zábradlí. Sú to obzvlášť dobré pre majiteľov domov, ktorí majú záujem o inštaláciu vlastných schodových zábradlí, ale nemajú záujem alebo nevedia, ako si postaviť vlastné od nuly. Každá súprava obsahuje všetko, čo potrebujete k inštalácii a pokynom. Nižšie sa pozrieme na niekoľko jednoduchých pokynov na inštaláciu zábradlia.

Inštalácia zábradlia

Ak chcete nainštalovať zábradlie na schody, prvá vec, ktorú budete potrebovať, je krajčírsky meter. Je to samozrejme preto, že chcete, aby zábradlie po schodoch prešlo po celej dĺžke schodov. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je zaháknuť zvinovací meter na spodnú časť schodiska a zmerať vzdialenosť nasledujúcu po schodoch. Pretože zábradlie sa zvyčajne nezastaví a nezačne presne na konci schodiska. Najlepšie je pridať do merania 6 palcov, aby ste na každom konci schodiska mali 3-palcovú medzipamäť.

Budete tiež potrebovať nálezcu cvočkov. Je to preto, že na udržanie zábradlia budete musieť namontovať držiaky zábradlia. Tieto konzoly zábradlia by mali byť od seba vzdialené najviac 48 palcov, ale konkrétne odporúčanie týkajúce sa použitého hardvéru nájdete. Nezabudnite označiť, kde nájdete tieto cvočky.

Ďalej budete chcieť zistiť výšku konzoly. Ak to chcete urobiť, budete chcieť zábradlie nakloniť hore schodmi. Týmto spôsobom môžete zábradlie zarovnať pomocou značiek na čapoch. Potom môžete použiť tesársky štvorec, aby ste zaistili správne zarovnanie otvorov pre skrutky na spodnej časti zábradlia. Nezabudnite zmerať dĺžku konzoly a označiť veľa palcov pod výškou zábradlia, takže keď ju zaskrutkujete, budete mať požadovanú výšku. Ak použijete konzoly s jedným otvorom, ich inštalácia sa vám uľahčí.

Keď ste pripravení dať zábradlie na stenu, je dôležité skontrolovať, či je všetko v poriadku. Dobrým spôsobom, ako to urobiť, je zobrať každú oblasť, ktorú ste predtým označili, a zvýrazniť ju pomocou veľkého množstva pásky. Získate tak jasný indikátor, ktorý zabezpečí, že sa vaše merania budú zhodovať s vašimi potrebami.

Odtiaľto môžete jednoducho začať vŕtať zábradlie do steny. Je to samozrejme iba základné usmernenie. Ak napríklad hľadáte inštaláciu prispôsobeného zábradlia, postup sa môže líšiť. Najlepšie urobíte, ak si predtým, ako začnete, dvakrát skontrolujte poznámky výrobcu, ktoré by mohli prísť so zábradlím.

nápady na rustikálny kuchynský ostrovček

Koľko schodov je potrebné pred zábradlím?

Zábradlie z nehrdzavejúcej oceleAk pracujete so schodiskom so štyrmi alebo viac stúpačkami, je potrebné zábradlie. Je dôležité poznamenať, že toto hovorí štyri stúpačky, nie štyri kroky. To je zásadné, pretože to znamená, že musíte počítať úroveň ďalšieho poschodia ako krok.

Všeobecné zábradlie pre palec by malo byť medzi 34 a 38 palcami. Na získanie tohto merania môžete merať od okraja schodiska priamo po koľajnicu. Meranie ďalej smerom k tomuto kroku môže poskytnúť nesprávny výsledok.

Schodisková lišta by tiež nemala vyčnievať viac ako 4 ½ palca od steny, na ktorú je namontovaná. Minimálna vzdialenosť, ktorú by mala mať zábradlie na voľný priestor medzi zábradlím a stenou, je 1 ½ palca, aby sa vytvoril dostatočný priestor na uchytenie zábradlia.

Ďalej by minimálna vzdialenosť medzi dvoma zábradliami nemala byť menšia ako 27 palcov. To poskytuje osobe dostatočný priestor na to, aby pri prekážkach pri prenášaní vecí vyliezla po schodoch. Ak má vaše schodisko iba jednu vonkajšiu koľajnicu a stenu na druhej strane, minimálna vzdialenosť by nemala byť menšia ako 31 ½ palca.

Pre vonkajšie pristátia, balkóny, verandy alebo paluby je nevyhnutné, aby minimálna výška zábradlia bola 36 palcov, ak je pokles výšky viac ako 30 palcov. Pre vonkajšie paluby alebo odpočívadlá s výškou menšou ako 30 je na zvážení staviteľa, či postaví alebo nevytvorí zábradlie. Odporúča sa však pridať ochranné zábradlie, aby sa zabránilo možnému zraneniu.

Maľovanie schodových líšt

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť pri maľovaní vnútorného schodiskového zábradlia, je nanesenie základného náteru a jeho vyschnutie. Potom by ste mali zábradlie prebrúsiť, aby ste zaistili hladký povrch farby. Pred lakovaním nezabudnite vyčistiť prach z brúsenia.

Akonáhle začnete maľovať, mali by ste byť rovnako dôkladní ako maľovať čokoľvek iné a rovnako opatrní - používať kvapky a lepiace pásky na všetky exponované povrchy, aby ste predišli neporiadku a aby sa farba nedostala tam, kam nechcete.

Pre viac informácií si prečítajte o ako zafarbiť zábradlie schodiska bez brúsenia tu.