Hlavná Vírusové Japonská princezná Mako, ktorá sa vzdáva svojho kráľovského statusu, oznámi dátum svadby

Japonská princezná Mako, ktorá sa vzdáva svojho kráľovského statusu, oznámi dátum svadby

 Zasnúbenie princeznej mako Japonska Princezná Mako z Akishino kráča do kancelárie kráľa Jigme Khesar Namgyel Wangchuck z Bhutánu pred ich stretnutím v Tashichho Dzong 2. júna 2017 v Thimphu v Bhutáne. (Foto od The Asahi Shimbun cez Getty Images)

Skutočná pravá láska nad kráľovskou hodnosťou. Japonská princezná Mako, ktorá sa v máji dostali na titulky za to, že sa vzdala svojho kráľovského postavenia, aby sa vydala za prostého občana, čoskoro oficiálne oznámi svoje zasnúbenie s Kei Komuro.

Imperial Household tento týždeň oznámila, že pár, obaja vo veku 25 rokov, formálne oznámia svoje svadobné plány 3. septembra. Obaja sa spoločne objavia a potom japonský cisár Akihito schváli spojenie.

Obaja ešte musia hovoriť o svojej budúcej svadbe, ale Komoru v máji povedal: 'Keď príde správny čas, rád by som o tom hovoril.'

Princezná, najstaršia vnučka cisára, sa s Komurom prvýkrát stretla počas štúdia na Medzinárodnej kresťanskej univerzite v Tokiu. Pár spolu chodil päť rokov, kým sa toto leto potichu zasnúbili.

Sobáš však znamená, že princezná sa bude musieť vzdať svojho kráľovského titulu – princezná Mako z Akishina – aby sa vydala za Komura, advokáta, ktorý je považovaný za „obyčajného“. Aj keď Komuro nie je kráľovským rodom, má určité spojenie; Raz hral v turistickej kampani pre pobrežné mesto Fujisawa ako „Princ mora“.