Hlavná Celebrita Kate Middleton a princ William navštívia detský hospic, ktorý otvorila zosnulá princezná Diana

Kate Middleton a princ William navštívia detský hospic, ktorý otvorila zosnulá princezná Diana

  Vojvoda Vojvodkyňa MANCHESTER, ANGLICKO - 14. OKTÓBRA: Princ William, vojvoda z Cambridge a Catherine, vojvodkyňa z Cambridge, opúšťajú manchesterskú radnicu po tom, čo sa zúčastnili na ceremónii dlažobných kociek pre príjemcov Victoria Cross počas ich návštevy Manchestru 14. októbra 2016 v anglickom Manchestri. (Foto: Darren Staples – WPA Pool/Getty Images)

Po stopách svojej matky. princ William a Princezná Kate odcestoval v piatok 14. októbra do anglického Manchestru na sériu dôležitých angažmánov.

Kráľovský pár, obaja 34-roční, vzdali hold Williamovej zosnulej matke, Princezná Diana , návštevou Francis House, detského hospicového centra, ktoré Diana otvorila už v roku 1991.

Počas návštevy centra, ktoré tento rok oslavuje 25. výročie, mala Kate oblečený elegantný kabát Erdem, podobný tomu, ktorý si Diana obliekla, keď navštívila Francis House.

letné plážové svadobné šaty pre hostí

V súčasnosti sa hospic stará o 370 chorých detí, no s peniazmi má problémy. Rovnako ako princezná Diana, aj William a Kate urobili z hospicovej starostlivosti prioritu vo svojej charitatívnej práci.

Vojvoda a vojvodkyňa pred návštevou hospicu navštívili Národné futbalové múzeum, kde ich privítali školáci držiaci masky kráľovskej rodiny. William hral futbal s niektorými deťmi, zatiaľ čo jeho manželka ich povzbudzovala.

Kensingtonský palác informoval svojich sledovateľov na Twitteri zdieľaním fotografií z ich preplneného výletu do Manchestru. “Veľké davy @FootballMuseum čakajú na privítanie vojvodu a vojvodkyne z Cambridge dnes v Manchestri!” the Palace zdieľal príspevok pred návštevou.

Medzi zastávkami páru bola návšteva The Manchester Cenotaph – pamätníka na počesť veteránov prvej svetovej vojny. Obaja sa zastavili aj na univerzite v Manchestri, kde podpísali svoju fotografiu pre oficiálnu časovú kapsulu UOM pred odhalením plakety.

Zdá sa, že princ Williams si počas návštevy univerzity užíval sedenie v sedadle vodiča auta vyrobeného z grafénu.

Vojvoda a vojvodkyňa oslávia 29. apríla 2017 šesť rokov manželstva.