Hlavná Vírusové Kvadruplegik stojí za prvým tancom s manželkou

Kvadruplegik stojí za prvým tancom s manželkou

  Kvadruplegik Joel Jackson zdieľa prvý tanec s manželkou Lauren. Lauren Jackson zdieľa svoj prvý tanec s kvadruplegickým manželom Joelom Jacksonom pomocou zariadenia ZeroG.

Joel Jackson ochrnul od krku dole pri autonehode v roku 2009 a o štyri roky neskôr sa oženil so svojou manželkou Lauren. Donútila ho sľúbiť, že hneď ako sa dostane z invalidného vozíka, dá jej prvý tanec, o ktorom vždy snívala. A 1. októbra, dva roky po ich svadbe, svoj sľub dodržal.

Bolo to v decembri 2009, keď Joel a niektorí priatelia nastúpili do auta s opitým vodičom. Auto narazilo do telefónneho stĺpa a zabilo ďalšieho cestujúceho, pričom Joel zostal paralyzovaný od krku nadol. Počas nehody sa Joelova chrbtica rozbila a vnútorne sa oddelila od hlavy, mal zlomenú čeľusť, utrpel poškodenie mozgového kmeňa a stratil schopnosť hovoriť.

Jeho poranenie chrbtice C1 je také, z ktorého sa väčšina už nepreberie, a dostal sa do medicínsky navodenej kómy, zatiaľ čo lekári úspešne spojili jeho chrbticu s oceľovou tyčou. Jeho rodina bola pripravená na najhoršie, plánovala pohreb a organizovala návštevu spoločnosti prijímajúcej orgány, no Joel sa prebral z kómy so silným telom a začal prejavovať známky uvedomenia.

ako založiť novomanželský fond

Dvojica, obaja 26-ročná, sa podľa páru zoznámila v Južnej Karolíne ako prvák na strednej škole Menej cestovaná cesta blog. Hoci sa v neskorej puberte rozišli, Lauren vstúpila do skalnatého manželstva a Joel sa zaplietol s drogami, Lauren vysvetlila, že Joela vždy milovala. Keď bola u neho na návšteve po autonehode, plameň medzi nimi sa opäť rozhorel.

V roku 2009 sa Lauren stretla s Joelom a trávila čas komunikáciou s ním pomocou špecializovaného zariadenia, ktoré využívalo Joelove pohyby očí na ovládanie počítača. 'Začali sme randiť 1. decembra 2012.' Lauren napísala na svojom blogu. „Naozaj rande. S Joelom sme sa krátko nato zasnúbili a vzali sme sa 14. septembra 2013.“

Pri ich prvom tanci sedela Lauren Joelovi na kolenách: „Ale povedala som mu: ‚Keď budeš môcť hovoriť, chcem obnoviť naše sľuby. A keď budeš môcť chodiť, chcem, aby si so mnou tancoval,“ povedala Lauren Joelovi Správy NBC.

1. októbra, s pomocou systému na podporu telesnej hmotnosti ZeroG v Brooks Rehabilitation Center v Jacksonville na Floride, pár mohol zdieľať svoj prvý tanec tak, ako Lauren dúfala.

Keď Joel stál, Laureninu ruku omotanú okolo jeho pása a ruku v jej, obaja sa jemne hojdali a otáčali, keď z reproduktorov zariadenia zaznela ich pôvodná prvá tanečná pieseň „I’ll Be“ od Edwina McCaina.

Joel povedal NBC News pomocou svojho počítača, že tanec bol „euforický“.

Bob McIver, manažér Brooks Rehabilitation Center, povedal: „Na konci všetci tlieskali. Bolo tam veľa slzami naplnených očí.'

Po tom, čo sa z niekoľkých rehabilitačných centier dozvedeli, že pre Joela sa nedá nič urobiť kvôli jeho jedinečnému poraneniu chrbtice C1, Joel a Lauren naďalej vytrvali. McIver tiež pre NBC News vysvetlil, že aj keď nie je isté, aký pokrok Joel dosiahne – kvôli jeho predchádzajúcemu nedostatku správnej fyzikálnej terapie – pokračoval v naberaní sily a obnove pohybu tela.

'Ten malý krôčik, ktorý mu priniesol niečo, čo chcel, a on sa pozerá na to, čo bude ďalšia vec, ktorú môže urobiť,' povedal McIvwe.

Lauren zhrnula svoju cestu do NBC News: „Malé veci pre nás znamenajú tak veľa.

darčeky pre matku ženícha

Podľa ich blogu manželia, ktorí žijú s Joelovou rodinou, dúfajú, že si kúpia vlastný dom na vybudovanie all-inclusive svadobného miesta. Lauren píše: „Vždy bolo mojím snom vlastniť miesto na udalosti – aby som sa mohla podieľať na VŠETKÝCH svadbách – od plánovania a manažmentu udalosti až po výzdobu, od fotografovania až po kvetinovú výzdobu. Ale... potrebujeme vašu pomoc.' Pár založil Jackson Home Fund, aby pomohol kompenzovať náklady nielen na výstavbu ich domu, ale aj malej farmy a miesta svadby, aby sa vytvoril udržateľný príjem.

„Ak sa to stane, znamená to, že sa môžeme podporiť. Vieme sa uživiť a založiť si rodinu. To znamená život mimo parametrov škaredého slova ‚zdravotne postihnutý‘,“ píše Lauren.

Viac informácií o ceste Joela a Lauren Jacksonových, Joelových originálnych umeleckých dielach a fonde Jackson Home Fund nájdete na stránke manželského páru. Menej cestovaná cesta blog.