Hlavná „Kuchynské Vzory Zrubové kuchyne (skrinky a dizajnové nápady)

Zrubové kuchyne (skrinky a dizajnové nápady)

Vitajte v našej galérii kuchýňových kuchýň predstavujúcich rôzne vzory, povrchové úpravy a štýly skriniek.
Luxusná kuchyňa v zrube s pultom z ostrovnej žuly a travertínovou dlažbouVideli sme, ako sa architektúra, interiérový dizajn a dizajn nábytku vyvíjajú, vychádzajú z módy a v priebehu rokov sa vracajú k štýlu. Tieto zmeny ovplyvnili a spustili rôzne environmentálne, sociálne a ekonomické faktory, a preto sa štýly dizajnu vyvinuli tak, aby sa týmto zmenám prispôsobili. Napríklad zruby pochádzajú z veľmi dávnych čias v škandinávskych krajinách a priniesli sa do Ameriky, keď sa prišli usadiť Európania.

Zrubové domy sa pôvodne používali ako obydlie, keď pionieri prišli do novej krajiny. Tieto budovy boli vyrobené iba pomocou rezaných stromov a nie sú potrebné nechty ani lepidlo. Zatiaľ čo pôvodné zruby boli väčšinou úžitkové, dnešné zruby sú väčšinou prispôsobené ako štýl používaný vo vidieckych domoch alebo dovolenkových domoch a dnes sa dajú považovať za jednoduché vzory až po tie najluxusnejšie štýly.

Na obrázku vyššie je tento luxusný zrub vybavený vynikajúcou prírodnou povrchovou úpravou použitého dreva, ktorá umožňuje prirodzené zauzlenie a ďalšie nedokonalosti dreva. Pokiaľ ide o kuchyňu, cieľom je vizuálne ju oddeliť od ostatných častí domu bez použitia priečok a pri zachovaní prirodzeného dojmu interiérov. K tomu boli na podlahu použité čierne bridlicové dlaždice, ktoré mali povrch s textúrou, čo malo veľmi prírodný dojem.

Nápady na kuchyňu v zruboch

Zrubová kuchyňa so žulovými doskami z drevených trámov a skrinkami z masívneho drevaJednou z najzaujímavejších častí zrubov by určite bola kuchyňa, pretože nájdete rôzne prístupy a techniky na dosiahnutie odlišného vzhľadu. Pretože zruby kladú dôraz na prírodné povrchové úpravy, kuchynské skrinky sú zvyčajne vyrobené z masívneho dreva. Môže byť dokončený tak, aby ladil s farbou povrchov zrubov, alebo môže byť tiež úplne odlišný. Nájdete tiež jednofarebné skrinky, ktoré sú však zvyčajne vyrobené z masívneho dreva a sú jednoducho prelakované a zvetrané.

Na doske sú kuchyne zrubov často viditeľné s rôznymi prírodnými kameňmi, hladkými aj drsnými, ako je bridlica, žula, travertín, niekedy dokonca tepaný kov, nehrdzavejúca oceľ alebo masívne drevo. Dosky môžu byť skvelým spôsobom, ako pridať kontrast k tmavému alebo svetlému drevu. Ľahšie farebné dosky môžu byť použité, aby pomohli priestoru cítiť sa príliš tmavo a zdôraznili teplé prostredie.

Rustikálny vzhľad kuchýňových kuchýň sa ešte zvyšuje použitím jedinečných prvkov a svietidiel. Často uvidíte umývadlá na zásterách, tepaný kov, bronz, tepané železo a ďalšie dekoratívne prvky, ktoré posilňujú jeho prirodzený vzhľad. Viacfarebná backsplash vyrobená z kameňa alebo dlaždíc je tiež skvelým spôsobom, ako pridať detail a dodať mu svoj vlastný zmysel pre štýl.

Ďalej nájdete rôzne štýly a vzory kuchárskych kuchýň, od jednoduchých kompaktných kuchýň až po väčšie a okázalejšie kuchyne. (Ďalšie nápady nájdete na tejto populárnej stránke štýly kuchynskej skrinky pre váš domov)

Rámová zrubová kuchyňaTento kompaktný zrub má elegantný moderný dizajn a na jeho konštrukciu je použité nádherné masívne čerešňové drevo, ako aj dvere, okná a iné povrchové úpravy. Kuchyňa prirodzene nadväzuje na celkovú koncepciu zrubovej haly, ktorá pre svoje kuchynské skrinky používa čerešňové drevo, ale v ľahšej povrchovej úprave s výraznejšími červenými podtónmi. Kombinuje ho tiež s tmavozelenou hornou skrinkou, jedinečným spätným odrazom z vápenca s nehrdzavejúcou oceľou za sporákom pre ľahké čistenie tukom.

Kuchyňa v zrube v štýle kuchyneKombináciou rôznych farebných odtieňov je tento zrub schopný dodať dizajnu väčšiu hĺbku a hravosť. Na podlahy sa použili terakotové dlaždice, na kuchynské skrinky biela starožitná biela, aby sa vytvoril dobrý prechod medzi stenovými panelmi z borovicového dreva a terakotovými podlahami. Na drevených stropných lištách uvidíte tiež inú farbu dreva, ktorá pomáha vytvárať väčšiu hĺbku a rozmanitosť.

Zrubová kuchyňa s raňajkovým baromPokiaľ ide o modernú estetickú cestu, táto zrubová kuchyňa využíva svetlejšie drevené materiály na vytvorenie svetlého a sviežo vyzerajúceho kuchynského dizajnu. V tomto konkrétnom príklade bolo pre kuchynské skrinky použité svetlé borovicové drevo, ktoré ladí s umelou drevenou podlahou a vytvára jemný kontrast s čerešňovým drevom použitým na drevené trámy a dvere.

Zrubová kuchyňa s ostrovom mäsiarskeho bloku a osvetlením koľajíKombináciou rôznych textúr a hĺbok dokáže táto zrubová kuchyňa dosiahnuť čistý a ľahký vzhľad svojej kuchyne napriek použitiu jednotného dreva a povrchovej úpravy celého dizajnu. Drevená konštrukcia používa povrchovú úpravu z teakového dreva, ktorá sa používa aj na stropných drevených latách a kuchynských skrinkách z masívneho dreva. Steny kuchyne sú tiež plochými panelmi zo sadrokartónu, aby sa dosiahlo čistejšie plátno, aby sa znížila náročnosť celodreveného dizajnu.

Zrubová kuchyňa so žulovými doskamiVďaka vysokému stropu a veľkým obrazovým oknám vyzerá táto moderná kuchyňa so zrubom príjemnejšie a menej ťažké kvôli množstvu prirodzeného svetla a priestrannej stropnej ploche. Masívne drevené guľatiny na stenách majú nádhernú orechovú úpravu, zatiaľ čo podlahy používajú na ľahšiu povrchovú úpravu javor. Kuchynské skrinky sú vyrobené z nádherného masívneho zlatého duba, ktorý dodáva veľmi prírodný vzhľad a leštený povrch.

Zrubová kuchyňa s ostrovom a veľkými drevenými trámamiTento zrub používa drevené guľatiny s výraznými burlami, ktoré mu dodávajú jedinečný vzor a vzhľad. Z tohto dôvodu používa kuchyňa svetlejšie a hladšie povrchové úpravy dreva, ktoré ju vyvážia a vytvárajú kuchyňu, ktorá aj pri rozsiahlom použití dreva stále vyzerá čisto a čisto. Masívna borovica Ipswich sa použila na všetky obložené kuchynské skrinky a bola povrchovo upravená prírodným ľanovým olejom pre jemný hladký lesk.

Krásna rustikálna kuchyňa s na mieru vyrobenými stolmi z červeného ónyxu a tehlovými podlahami so vzorom rybej kostiTáto kuchyňa pre zrubové chaty má výraznejší, rustikálny / staromódny vzhľad. Používa regenerované drevo a starožitné skrinky, aby dosiahol veľmi starý vzhľad. Táto priestranná kuchyňa využíva na strop regenerované trámy z masívneho dreva a zachovala si svoj prírodný starý povrch a štruktúru. Podlahy sú tiež dosť frekventované, pretože sú v nich použité terakotové tehly vo vzore košikového vzoru. Steny sú naopak jednoducho natreté starožitným bielym povrchom, aby sa vyvážil vzhľad a vytvorili ľahké a čisté pozadie pre ťažké drevené kuchynské skrinky.

Jednostenná zrubová kuchyňa s drevenými doskamiTento malý zrub zachováva prirodzenú textúru a povrchovú úpravu drevených kmeňov a dáva mu na ochranu niekoľko vrstiev číreho náteru. Vďaka tomu má veľmi rustikálny vzhľad. Tento typ povrchovej úpravy sa môže javiť pre niektorých príliš zaneprázdnený, takže na vyváženie je použitá podlaha svetlý orech a spárovaná s orechovými kuchynskými skrinkami.

Rustikálna zrubová kuchyňa s rebríkom do podkroviaVysoký strop a svetlíky robia z tejto úžasnej kuchyne v zrube ešte lepšie miesto na prácu, pretože má lepšie vetranie a prirodzenejšie svetlo. Vďaka dôslednému použitiu orecha na konštrukcii kabíny a kuchynských skriniach vyzerajú ako zďaleka so štruktúrou, zatiaľ čo vinylová podlaha s betónovým vzhľadom a kremenná doska pomáhajú zmierniť tón a vytvoriť prestávku medzi povrchovými úpravami dreva. Pribudol tiež veľký zrkadlový panel, aby sa priestor cítil väčší.

Kuchyňa z dreveného lúča s ostrovom v tvare písmena U a doskami z drevaTáto krásna kuchyňa z rustikálneho dreva má ostrovček v tvare písmena U so sedením v raňajkovom bare, veľkými drevenými trámami a úžasnou medenou kuklou.

Rustikálna kuchyňa so skrinkami z masívneho dreva, pultovým pultom a kameňom v zadnej častiKombinácia prírodného kameňa, nehrdzavejúcej ocele a 2 povrchových úprav dreva a 2 materiálov na dosku v jednom kuchynskom priestore znie teoreticky príliš zaneprázdnene, ale tento dizajn ho dokáže dotiahnuť. Steny kuchyne používajú na jednu stenu prírodný kameň a na kolmej strane kúsky mramorového naplaveného dreva a ladia s povrchom podláh z masívneho dreva. Vybavenie kuchyne, backsplash a otvorené police sú z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo kuchynské skrinky používajú zvetraný dub zdobený kombináciou béžového travertínu a čiernej žuly.

Zrubová domáca kuchyňa so sivými skrinkami, dreveným ostrovom na mieru, dreveným jedálenským kútom a drevenými trámamiOdklon od mnohých predchádzajúcich kuchýňových kuchýň, tento dizajn sa vyznačuje moderne vyzerajúcimi sivými skrinkami v kombinácii s rôznymi vlastnosťami z masívneho dreva. Niektoré z výnimiek zahŕňajú ostrovček z núdze z dreva so vstavanou varnou doskou, jedálenský kút na mieru z dreva, veľký drez z medenej zástery a strop z drevených trámov.

Svetlá kuchyňa z rustikálneho dreva v horskej chatkeTento nádherný kuchynský priestor je skvelým prístupom pri vytváraní modernejšej kuchyne so zrubom. Na celú podlahu boli použité dosky z dubového počasia, ktoré vytvorili ľahký a neutrálny základ. Steny boli hladké a natreté ovsenými vločkami, aby vytvorili čisté plátno a viac zdôrazňovali nádherné čerešňové drevo použité v celom dizajne. Kuchynské skrinky tiež používajú rovnakú povrchovú úpravu z dreva. Vrchná doska je z čierneho travertínu, aby poskytla trochu kontrastu.

družička a čestná matróna

Súvisiace galérie kuchynského dizajnu, ktoré by sa vám mohli páčiť:

Vidiecke kuchynské vzory - Kuchyne remeselníkov - Rustikálne kuchynské vzory