Hlavná Nábytok Nábytok v štýle misie (dizajny a vlastnosti)

Nábytok v štýle misie (dizajny a vlastnosti)

V tejto galérii návrhov nábytku v štýle misie uvidíte, čo to je, jeho vlastnosti a obrázky nápadov na nábytok do spálne, obývačky, jedálne a kancelárie.
 Obývacia izba so stoličkami v štýle misie, gaučom, konferenčným stolíkom, krbom, televíznym stolíkom, plávajúcou policou a oknom Obdĺžnikové tvary, uhly 90 stupňov a priame línie vo vertikálnych a horizontálnych rovinách sú typickými prvkami nábytku navrhnutého v štýle misie. Poslanie a remeselník štýly nábytku zostali populárne v tradičných a umeleckých a umeleckých dizajnérskych kruhoch odkedy sa prvýkrát objavili na prelome 20. storočia.

Nábytok známy ako „štýl misie“ ctí nenáročný dizajn s integritou remeselného spracovania a použitých materiálov. V dôsledku tohto hlavného princípu sa stala obľúbenou voľbou medzi nábytkom Amish.

Priame línie a horizontálne alebo vertikálne lamely alebo vretená sú definujúce charakteristiky štýlu Mission. Použitie plochého obloženia a odkrytých čapov, ktoré sa zhodujú s kovovými slučkami.

Inými slovami, nábytok navrhnutý v štýle Mission je funkčný, má dobré proporcie a je pevný. Vyznačuje sa výraznou absenciou ozdôb, čím upozorňuje na vlastnú estetickú hodnotu kresby dreva. Tento štýl nábytku sa stal populárnym v Spojených štátoch začiatkom 20. storočia.

Obsah

Čo je to nábytok v štýle misie?

 Jedáleň so stoličkami v štýle misie, presklenou skriňou, stropom z perličkovej dosky, gaučom, krbom a kamennou dlažbou Čo je to vlastne nábytok, ktorý má štýl poslania? Nábytok navrhnutý v misijnom štýle je ľahko rozpoznateľný podľa jeho nekomplikovaných, odolných a funkčných vlastností. Jeho dokumentácia pôvodne vznikla v druhej polovici 19. storočia. V rokoch 1900 až 1915 zaznamenala raketový nárast popularity.

Po prvýkrát sa opäť stala populárnou v 80. rokoch minulého storočia a vďaka nadčasovosti svojho dizajnu je dodnes považovaná za šik.

Mnohí historici a milovníci nábytku sa zhodujú, že Gustav Stickley, americký architekt, vydavateľ a výrobca nábytku, je zodpovedný za vývoj štýlu nábytku Mission. Na prelome storočí mu ako zdroj inšpirácie poslúžili kusy nábytku, ktoré pozoroval pri františkánskych kostoloch v Kalifornii.

Približne v rovnakom čase sa vnímalo, že priemyselná revolúcia, ktorá nastala na začiatku 19. storočia, nás viedla k tomu, že sme si menej vážili ručne vyrábané veci ako sériovo vyrábané s nižšími nákladmi.

Tento sentiment tiež prevládal v rovnakom období ako pocit uvedený vyššie. V rokoch 1900 až 1915 Misia typy štýlov nábytku skutočne vzlietol. Bola to priama reakcia na oba tieto udalosti, ktoré sa odohrávali súčasne.

Charakteristika nábytku v štýle misie

 Spálňa s matracom, nočným stolíkom, skrinkou, oknom, závesom a posteľou v štýle misie Po dekadencii viktoriánskej éry a náporu masovo vyrábaného nábytku, ktorý priniesla priemyselná revolúcia, spotrebitelia túžili po niečom inom.

Tento nábytok je známy ako v štýle misie, aj keď Stickley týmto označením opovrhoval. Jednoduché vertikálne a horizontálne línie a ploché panely, ktoré upozorňujú na prirodzenú kresbu dreva, definujú vlastnosti dizajnu Mission.

Darčeky k 9. výročiu svadby pre neho

Jednoduché a rovné čiary: Exponované stolárstvo demonštruje odbornosť a pozornosť k detailu potrebnú na zostavenie kusu. Nábytok v štýle Mission je charakteristický svojimi čistými líniami a absenciou dekorácií. V dôsledku toho funguje obzvlášť dobre v domoch so súčasným citom a vkusom. Napriek tomu vyzerá ako doma v prostredí remeselníkov alebo zrubov.

Silné a odolné: Každá položka pochádza z použitia dreva najvyššej možnej kvality. Krása nábytku vyrobeného v štýle Mission spočíva v tom, že aj keď štýly zostávajú rovnaké, ako keď vznikli, každý kus môžete odlíšiť od ostatných vďaka druhu použitého dreva.

najlepší muž prejavy pre bratov

Tvrdé drevo, ako je severný červený dub, štvrtinový biely dub, mahagón, orech, hikor alebo céder, sú niektoré z najbežnejšie používaných variantov dreva. Remeselníci často robia všetko, čo je v ich silách, aby vo svojich kúskoch zvýraznili nezvyčajný šúľok alebo zrno.

Pri práci s kusom jadrového dreva by ste mali venovať pozornosť odchýlkam v zrnách. Kvôli dôrazu na používanie vysokokvalitného dreva je kus nábytku Mission vyrobený tak, aby odolal skúške času a môže byť dostatočne pevný, aby vydržal z jednej generácie na druhú.

Kusy siahajú od stredne sfarbených až po tmavo zafarbené: Váš nábytok by mal byť pred nákupom preosiaty na škvrny. Výber z drevená Hrdza by mal chrániť drevo pred poškodením vodou a zvýrazňovať prirodzené vzory a vlastnosti – každý druh dreva starne svojim jedinečným spôsobom.

Napríklad, čerešňové drevo bude tmavšie, keď bude viac vystavené väčšiemu svetlu. Farba zrelého mahagónu sa môže pohybovať od žltkastého po ružovkastý odtieň alebo od tmavočerveného po hnedý tón. Všetko závisí od druhu.

Zameriava sa viac na funkciu a neobsahuje žiadne ozdoby: Ornamenty na nábytku Mission sú zamerané na dizajn a znižujú veci na minimum. Je to v súlade s vysokým stupňom remeselnej zručnosti, ktorá sa vyžaduje.

Železné alebo medené kovanie s jednoduchým dizajnom sa zvyčajne používa, keď je súčasťou kusu nábytku z funkčného dôvodu iný materiál ako drevo. Tieto ťahadlá alebo gombíky sú masívne, starostlivo vyrobené a inštalované s opatrnosťou as ohľadom na predĺženú životnosť.

Vyniká v koženom čalúnení: Koža je často používaným materiálom pre návrhy Mission vždy, keď existuje požiadavka na konkrétny materiál. Vydrží dlho, nevyjde z módy a dá sa farbiť do rôznych škvŕn a odtieňov, aby vyhovovali výzdobe každého domu.

Je možné vykonať opravy. A ak je potrebné prečalúnenie, klasický vzhľad kože znamená, že si nebudete musieť robiť starosti so zoznamovaním svojho nábytku alebo hľadaním zhody. Samozrejme, môžete zadať špeciálnu požiadavku na konkrétnu látku, ale originálny dizajn funguje najlepšie kožené .

Aj dnes Amishovia pokračujú vo výrobe nábytku v štýle Mission. Nábytok Mission si môžete vybrať priamo z rodinnej firmy Amish nakupovaním na internetových stránkach.

Potom môžete kus prispôsobiť tak, aby odrážal váš jedinečný vkus a vkus vašej rodiny prispôsobením rôznych aspektov nábytku. Ak potrebujete ľahký prístup do obchodu s nábytkom Amish, sú k dispozícii rôzne ďalšie možnosti nákupu.

Prečo je nábytok v štýle misie taký skvelý?

 Spálňa s posteľou v štýle misie, matracom, nočným stolíkom, komodami a oknom Na začiatok je to robustné: Tento nábytok má konštrukčné prvky, ktoré vydržia, stručnejšie povedané, celý život alebo dva! Má pozoruhodnú úroveň trvanlivosti.

V dôsledku toho nie je ovplyvnený obrovským opotrebovaním, ktoré prichádza s bývaním na univerzite. Nábytok pravdepodobne utrpí značné poškodenie v akomkoľvek inštitucionálnom prostredí.

Keďže sú skonštruované tak, aby vydržali dlhú dobu a majú jednoduchý dizajn, sú tieto kusy nábytku vynikajúcimi kandidátmi na použitie v obytných priestoroch, ktoré zdieľa viacero ľudí.

Je autentické: Tým to však vôbec nekončí. Stickley ho vytvoril, aby zlepšil atmosféru, ktorá ho obklopuje, a dodal atmosféru uhladenej rafinovanosti do akéhokoľvek prostredia, ktoré umiestnite. Nábytok navyše vyžaruje nádych autentického staroveku a vintage šarmu.

Je to udržateľné: A nakoniec, v súlade s horlivou snahou spoločnosti Stickley o tento cieľ, nábytok vyrobený z masívneho tvrdého dreva vyrobený lokálne a získavaný pre svoje materiály je udržateľný až do svojich základných základov. Je obľúbený medzi majiteľmi domov po celom svete.

Nábytok vyrobený z tvrdého dreva má prežiť značné množstvo času a funguje ako uhlíková výlevka. Drevo je nielen najekologickejší a uhlíkovo neutrálny materiál na nábytok, ktorý si môžete kúpiť, ale aj obnoviteľný zdroj. Drevo je najekologickejší materiál.

Renovácia, recyklácia, opätovné použitie na iný účel alebo dokonca upcyklácia pôvodného kusu nábytku z masívneho dreva. Toto sú všetky možné možnosti, ako predmetu prinavrátiť jeho nádheru. A zázrak dreva je, že počas svojej existencie môže mať mnoho rôznych životov, rovnako ako mačka.

Nábytok do spálne v štýle misie

 Spálňa s posteľou v štýle misie, matracom, vankúšmi, nočným stolíkom, lampou a oknom Príjemný a tradičný vzhľad svojej spálne získate, ak ju vybavíte posteľou v štýle misie a roštom. typy čela postele vyrobené z dreva. Jednoduché, ale štýlové horizontálne a vertikálne línie v kombinácii s konštrukciou plochých skríň môžu pozdvihnúť spálňu najmä v kombinácii s bohatými moridlami na drevo.

Môžete si zvoliť konvenčnejší prístup alebo bohémsky vzhľad kombináciou tohto dizajnu so súčasnými komponentmi, ako sú štýlové svietidlá a dekoračné prvky. Tak či onak, so štýlom misie sa nemôžete pokaziť spálňový nábytok .

Nábytok do obývačky v štýle Mission

 Obývacia izba s nábytkom v štýle misie, pohovkou, otomanom, drevenou podlahou, jedálenským kútom a stojacou lampou Stoly navrhnuté v misijnom štýle sa dodávajú s lamelovými bočnicami, policami a zásuvky . Umožňuje vám spojiť estetiku, ktorú obdivujete, so značným množstvom úložného priestoru, ktorý môžete využiť.

Nábytok do jedálne v štýle misie

 Jedáleň s červenými stenami, stoličkami v štýle misie, dreveným stolom, podlahovým kobercom, lustrom, oknom a závesmi Jedáleň je vynikajúcim miestom na predvádzanie nábytku v štýle misie, pretože má formálne prostredie. Predpokladajme, že hľadáte nábytok, ktorý je pevný a spoľahlivý.

V tom prípade je odborné odporúčanie, aby ste si vybrali lamelovú misiu jedálenské stoličky a drevený bufetový stôl . Ide o dva kusy, ktoré splnia vaše potreby. Môžete si vybrať farbu moridla, ktorú chcete použiť, čo prispeje ku kráse celku.

Kancelársky nábytok v štýle misie

 Domáca kancelária s otočnou stoličkou a stolom v štýle misie Pozrite si túto otočnú stoličku v štýle misie na Home Depot [sponzorovaný odkaz]

Pre kancelársky nábytok je životne dôležité, aby bol nielen esteticky ohromujúci, ale mal aj dostatočný úložný priestor. Podstatné je aj to, aby bol nábytok praktický. Všetky tieto tri vlastnosti by mali byť prítomné v nábytku.

Inštalácia a knižnica ktorý má dizajn v štýle misie do vašej domácej kancelárie a lamelový stôl s doplnkami, ako je spodná polica alebo zásuvka, by výrazne zlepšil tento kvalitný priestor.

priemerné náklady na stravovanie za 200

Nábytok do škôlky v štýle misie

 Detská izba s postieľkou v štýle misie, čalúnenou stoličkou, taštičkou, oknom a stropným svietidlom Izbe vo vašej domácnosti, ktorá funguje ako detská izba, by výrazne prospela inštalácia detskej postieľky vybavenej roštom alebo postele vhodnej veľkosti pre dieťa v tomto veku.

zásnubný prsteň priemernej veľkosti diamantu

Môžete tiež zahrnúť do mixu hojdacieho rockera navrhnutého v štýle misie a vyzdobiť miestnosť farebne typy tapiet a koberce, aby to bolo zábavné aj funkčné.

Nábytok v štýle Mission vs Shaker

 Obývacia izba s konferenčným stolíkom v štýle misie, stoličkami, koženým gaučom, televíziou, krbom, sklenenými dverami a stropnými svietidlami Pretože tradiční nábytkári si osvojili ako misijný, tak aj štýlový štýl nábytku, tieto dva štýly sú často spojené. Hoci Amish sú často tými, ktorí si pripisujú zásluhy za to, že sú pôvodcami oboch dizajnových nápadov, nie je to tak.

Na rozdiel od nábytok v štýle shaker , ktorého priekopníkom boli Shaking Quakers koncom 18. storočia a začiatkom 19. storočia, misijný štýl nábytku vymyslel Joseph McHugh a ďalej ho rozvinul Stickley.

Nábytok v štýle Shaker pochádza z tohto obdobia. V nasledujúcich desaťročiach sa nábytok v misijnom štýle stal populárnym. Obe tieto módy môžu vystopovať svoje korene späť do Nového Anglicka.

Misia vs. Nábytok v štýle umenia a remesiel

 Obývacia izba s umeleckým a remeselným nábytkom, pohovkou, stoličkami, konferenčným stolíkom, drevenou podlahou a kazetovým stropom Hnutie Arts and Crafts sa objavilo ako prvý z troch štýlov. Toto módne hnutie sa vyvinulo v rokoch 1880 až 1910 v Anglicku, Austrálii, Spojených štátoch amerických a Kanade ako reakcia na prebiehajúcu priemyselnú revolúciu.

Odpor vznikol kvôli remeselníkom, ktorí namietali proti „bezduchému“ masovo vyrábanému tovaru od gigantických výrobcov. William Morris, umelec a spisovateľ, začal hnutie v 60. rokoch 19. storočia. Je zodpovedný za vytvorenie „Morrisovej stoličky“, ktorá sa dodnes používa.

Uprednostňovali majstra remeselníka, ktorý bol zodpovedný za vytvorenie všetkých komponentov predmetu a ich zostavenie a dokončenie s pomocou učňov. Kontrastuje priemyselné závody, ktorých cieľom bolo vyrobiť maximálny možný počet jednotlivých jednotiek. Navyše to bola reakcia proti extravagantným ozdobám, ktoré boli populárne počas viktoriánskej éry.

Krása materiálu, predovšetkým dreva, bola zdôraznená pri zachovaní dôrazu na pohybovú charakteristiku jednoduchých tvarov, dokonca až do bodu odhalenia stolárstva. Často používali rezbárske práce, intarzie, krivky a rôzne iné formy zdobenia. Priniesli tiež prvky, ktoré našli v britských textíliách, ktoré obsahovali flóru a faunu.

Remeselníci kategoricky neodmietli používanie strojov. Vo väčšine prípadov použili technológiu na zníženie počtu bezduchých opakujúcich sa prác, ktoré museli absolvovať, ako napríklad brúsenie. Snažili sme sa však čo najviac obmedziť naše spoliehanie sa na stroje.

Je Nábytok v štýle Mission stále vo veľkom štýle

 Spálňa so stropným ventilátorom, komodou, lampou, misijnou posteľou, prikrývkou, sklenenými dverami a oknom Skutočne môžeme potvrdiť, že je to stále tak. Ísť tak ďaleko, že tvrdiť, že to bude v móde aj v nasledujúcich rokoch, nie je ani naťahovanie pravdy.

Na začiatku 20. storočia došlo k prudkému nárastu popularity nábytku navrhnutého v misijnom štýle. Prenieslo sa to do súčasnosti. K jej popularite prispieva nadčasová elegancia, všestrannosť konštrukcie a vysoká kvalita.

Pretože je nábytok Mission starostlivo ručne vyrobený z materiálov najvyššej kvality s ohľadom na dlhú životnosť, má dizajn, ktorý má vydržať mnoho rokov. Je to preto, že súčasťou jeho konštrukcie sú najkvalitnejšie materiály.

Nárast hnutia umeleckých remesiel bol kľúčovým faktorom, ktorý prispel k vývoju misijného štýlu nábytku. Zabezpečil, aby sa zamestnanci v priemyselnom prostredí necítili dusení.

Môžu mať väčšiu radosť z niečoho, čo vytvorili vlastnými rukami. Koncept remeselníka sa dostal do popredia súčasne s tým, ako nábytok na misie dosiahol široké uznanie. Výsledkom bolo, že aj keď predmety misijného nábytku zostali nezdobené a funkčné, ich umelecká úroveň bola mimoriadne vysoká.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o remeselnícke návrhy obývacej izby na tejto stránke.