Hlavná Nábytok Nábytok v štýle šejkra (dizajny a vlastnosti)

Nábytok v štýle šejkra (dizajny a vlastnosti)

Tu je náš sprievodca tradičnými a modernými návrhmi nábytku v štýle šejkra pre vašu spálňu, obývaciu izbu a jedáleň, ako aj ich charakteristiky a porovnanie s nábytkom v štýle misie.
 Drevený rodinný stôl s kovovými nohami a stoličkami v štýle shaker v modernej jedálni Skrášlenie vášho domova nezahŕňa len zmenu farieb vašich stien, ale aj pridanie kusu nábytku do miestnosti a domova. Aj keď sa to môže zdať ako veľmi malá zmena, tento doplnok môže mať v skutočnosti vplyv na priestor, v ktorom je umiestnený. A to je obzvlášť zrejmé, pokiaľ ide o nábytok v štýle šejkra.

Nábytok v štýle Shaker je obľúbeným štýlom nábytku, pokiaľ ide o remeselné spracovanie a kvalitu kusu nábytku. Ak uvažujete o získaní vlastného nábytku v štýle šejkra, znamená to, že sa zaväzujete k tomuto obľúbenému štýlu, a preto musíte o ňom preskúmať všetko, čo sa dá.

Obsah

Čo je to nábytok v štýle Shaker?

 Domáca kancelária s nábytkom v štýle shaker a policou s knihami a dekoráciami Nábytok v štýle Shaker má svoj pôvod v histórii, najmä na konci 18. storočia, a je spojený s náboženskou skupinou známou ako Shaking Quakers alebo Shakers, čo je zrejme miesto, kde dostal svoje meno.

Pôvodný názov náboženskej skupiny je United Society of Believers in Christ’s Second Appearing a hnutie tejto skupiny začalo v roku 1747 v Anglicku predtým, ako sa v 80. rokoch 18. storočia rozšírilo do Spojených štátov.

Shakers sú trochu tradiční v hodnotách a cnostiach, ale trochu viac vpred, pokiaľ ide o ich spôsob myslenia. Tieto celibátne a feministické protestantky sú známe tým, že sú šikovné a stavajú si vlastné domy, domáce potreby a dokonca aj nábytok, vďaka čomu je akt vytvorenia niečoho posvätného požehnaním a zručnosťou pre všetkých ľudí.

Nasledovanie jednoduchých a každodenných rituálov Shakers pripravilo cestu pre inovácie ako také. Oveľa viac ako len vytvorenie kotúčovej píly, štipca a metly, Shakers dokázali predstaviť nábytok, ktorý je praktický a zároveň kvalitný.

Vďaka dobrej povesti inovácií a kvalitnej práce ich mohli predstaviť outsiderom, ktorí sú ochotní za ich výtvory zaplatiť. Sú známi ako prví minimalisti, ktorí predstavili praktické, no nadčasové inovácie, z ktorých môže každý vyťažiť maximum.

Najmä šejkrový nábytok sa vďaka týmto príspevkom stal dôležitou súčasťou americkej histórie dizajnu. A hoci náboženstvo v histórii nemalo dostatočnú silu, ich nábytok je naďalej súčasťou životného štýlu ľudí v minulosti a dokonca aj v súčasnosti.

Obľúbený pre svoj elegantný a nadčasový vzhľad, šejker štýly nábytku Vyznačujú sa minimalistickým dizajnom od jednoduchých a čistých línií až po praktické skosené nohy. Nábytok v štýle šejkra, ktorý je kompatibilný s tradičnými aj modernými domácnosťami, sa dá ľahko identifikovať vďaka svojim rozlíšiteľným vlastnostiam.

Tento štýl vyrobený z dreva má úžitkový dizajn, ktorý uprednostňuje funkčnosť aj praktickosť. Jeho minimalistický štýl je dôvodom, prečo mnohí majitelia domov uprednostňujú dizajn, najmä pri dnešnej rušnej prírode a preplnených každodenných rutinách.

Remeselné spracovanie Shaker sleduje trvalú estetiku, ktorá má vyzerať dobre s ohromujúcou príťažlivosťou, ktorá môže trvať dlhú dobu. V skutočnosti je stolička v štýle Shaker stále rozpoznateľným a ikonickým kusom nábytku, ktorý existuje aj teraz.

Jeho strohý, čistý lemovaný a jednoduchý drevený vzhľad pomáha zostať dnes najpredávanejším štýlom. Niektoré z populárnych materiálov používaných na tento štýlový nábytok sú čerešňa, javor, dub a orech.

Charakteristiky nábytku v štýle Shaker

 Biela stena s nábytkom v štýle shaker a prírodnou výzdobou interiéru vrátane zelených rastlín Nábytok v štýle Shaker má byť jednoduchý, ale funkčný, ako aj praktický, no zároveň esteticky sofistikovaný a nadčasový. Napriek tomu, že štýl šejkra je minimalistický, má mimoriadnu pozornosť k detailom. Je viac než len pozoruhodný, ale tiež ho odlišuje od iných predstavených štýlov.

Štýl tiež sľubuje vysoký štandard kvality a tie autentické, aby vyzerali viac ručne v porovnaní s inými kusmi nábytku.

Ak uvažujete o tom, že by ste si zaobstarali vlastný nábytok v štýle šejkra, niektoré zo základných charakteristík, ktoré má, sú nasledovné:

• Lacné

• Lokálne

• Ľahký

• Vyrobené z prírodných materiálov (obľúbené možnosti zahŕňajú: čerešňa, javor, borovica a dokonca aj prútie)

• Praktický dizajn

Tieto charakteristiky sú vo svojej podstate všeobecnejšie a ak hľadáte konkrétne detaily, môžete sa pozrieť, aby ste považovali kus nábytku za autentický štýl šejkra, tu sú niektoré, ktoré sa oplatí preskúmať

Obyčajné drevo - Shakers oceňujú jednoduchosť a to je evidentné v type materiálov, ktoré používajú. Nábytok v štýle šejkra bez intarzie a zložitých drevených prvkov predstavuje základné vzory, ktoré sa zameriavajú na obyčajné drevo s hranami, ktoré sú buď zaoblené, alebo jemne skosené. Štýl sa tiež vyhýba použitiu dyhy pre jej klamlivú povahu a vysoko tvarovaného dreva pre jej pútavý vzhľad.

Zúžené nohy - Nábytok v štýle Shaker má zreteľné skosené nohy, najmä na stoloch, aby sa znížil vplyv hmotnosti nábytku a aby bol ľahší a v prípade potreby ho možno ľahšie premiestňovať. Pozrieť viac typy stolových nôh tu.

Sústružené nohy, nosidlá a vretená – Podobne ako pri zužovaní sa nohy otáčajú (vrátane vretien a naťahov), aby sa znížila hmotnosť nábytku a zároveň sa zachovala štrukturálna integrita dreva. Väčšina sústružených častí je tiež zúžená a výber sústružených častí je praktický vzhľadom na to, že je ľahké ich replikovať.

Skryté stolárstvo - Nábytok Shaker sa zvyčajne dodáva so značne spojenými rybinami, dlabami a čapmi. Šejkrové zásuvky majú často poloslepé rybiny a sú viditeľné po vytiahnutí zásuviek.

Na druhej strane šejkrové stoly majú kolíky na upevnenie čapov na nohách stola. Uistite sa, že čokoľvek, čo použijete na zakrytie stolárstva, je rovnakého druhu dreva, aby mohli ľahko splynúť.

Drevené ťahadlá – Shaker si cení jednoduchosť, a to je dôvod, prečo nábytok v štýle shaker volí skôr drevené ťahadlá než nápadné kovové ťahadlá, ktoré ľahko vyniknú. V snahe vyhnúť sa upútaniu pozornosti sú tieto ťahadlá vyrobené z rovnakých druhov dreva, aby mohli ladiť s nábytkom.

 Štýlový a vintage dizajn interiéru obývacej izby s nábytkom v štýle shaker, rastlinami, loďami, mapami a elegantnými osobnými doplnkami Odstupňované zásuvky – Shakery sa pri navrhovaní zásuvkových komôd riadili zlatým rezom, čo znamená, že zásuvka v spodnej časti je výrazne väčšia ako druhá typy zásuviek . Veľkosti zásuviek sa potom budú postupne zmenšovať, keď ste postupovali až k hornej zásuvke.

Tento zmysluplný pomer umožňuje nábytku zostať pri zemi a vyhnúť sa prevrhnutiu (keďže ťažšie a väčšie predmety sa nezmestia do hornej zásuvky), ako aj esteticky povzbudí vaše oči, aby sa pohybovali zdola nahor.

Nábytok do spálne v štýle Shaker

 Útulná spálňa v béžových tónoch s podlahami z tvrdého dreva a jednoduchým nábytkom v štýle šejkra Medzi hlavné kusy nábytku, ktoré v spálni nájdete, patrí posteľ, skriňa, zásuvky a príručné stolíky. Pre spálňový nábytok v štýle šejkra musia mať kusy čisté línie a jednoduchú konštrukciu.

Niektoré z kusov nábytku, ktoré môžete zvážiť pre svoju spálňu v štýle Shaker, sú nasledujúce:

• Postieľka s ceruzkami

• Elegantný kufríkový tovar

• Šperky z pravého dreva skriňa

Pri výbere týchto kúskov dbajte na to, aby boli konštrukčne jednoduché a bez ozdobných detailov. Môžete si vybrať najobľúbenejšie druhy dreva spojené so štýlom šejkra, vrátane dubu, čerešne, orecha a javora.

A keďže štýl je zameraný na minimalizmus, posteľ, komoda a nočný stolík musia mať vysokú kvalitu a musia vykazovať neuveriteľné remeselné spracovanie. Pozrite si viac o typy spálňového nábytku tu.

Nábytok do obývačky v štýle Shaker

 Útulná obývacia izba s jedálňou a kuchyňou, zariadená moderným nábytkom v štýle šejkra Obývacia izba má byť epicentrom všetkých aktivít v domácnosti, a preto musí byť v podstate otvorená a príjemná. Ak plánujete obývaciu izbu v štýle šejkra, prichádza s niekoľkými zjavnými funkciami. Dobrým príkladom je, ak máte v obývačke konferenčný stolík.

Pre konferenčný stolík aby sa to považovalo za štýl šejkra, všetky nohy musia byť zúžené. To isté platí pre celú zostavu obývacej izby a koncovú súpravu stola. Zúžené nohy sú jasným znakom toho, že kusy nábytku majú štýl šejkra.

Pre všeobecnejší vzhľad, štýl shaker nábytok do obývačky mal by byť jednoduchý a zároveň funkčný. Prednostne musia byť vyrobené z masívneho dreva. Jedným z najznámejších a najtradičnejších kusov nábytku v štýle šejkra je stolička s rebríkom.

A môžete ho použiť či už v obývačke alebo v jedálni. Tento úžitkový dizajn, ktorému dominujú hladké rovné línie, je to, čo odštartovalo minimalistický trend.

Štýl šejkra je o vysoko kvalitnej konštrukcii a špičkovom remeselnom spracovaní a tieto faktory môžete určite využiť aj napriek tomu, aké jednoduché môžu byť stoličky a stoly vo vašej obývačke v štýle šejkra. Je to vlastne ideálny štýl, ktorý treba zvážiť v spoločných priestoroch, kde hostíte, najmä ak chcete pre svojich hostí zachovať nenáročnú atmosféru.

Nábytok do jedálne v štýle Shaker

 Interiér americkej klasickej jedálne v červených tónoch s nábytkom v štýle shaker Štýl šejkra sa oveľa viac používa v kuchyni, ale v tomto štýle si môžete vybrať aj nábytok do jedálne. Jeden z najvýznamnejších štýlov shakera jedálenské stoličky je to, čo je dostatočne ľahké na to, aby sa dalo zavesiť na kolíky inštalované na stenách.

Aj keď sa niektorým môže zdať rozmarný a jedinečný štýl, závesné stoličky na stenách slúžia praktickému účelu, ktorý sa dobre hodí k štýlu šejkra. Viac než len uvoľnenie podlahového priestoru pre viac použití, môžete tiež poskytnúť ďalší úložný priestor na sedenie a dokonca uľahčiť čistenie podlahy jedálne .

Ďalším akceptovaným doplnkom k vášmu jedálenskému nábytku v štýle shaker je stôl bez ozdôb so štvorcovými nohami. Samozrejme, nohy musia byť stále zúžené a rozhodnutie mať žiadne ozdôbky pochádza z pochopenia, že nábytok musí byť jednoduchý a minimálny, ako je to len možné.

Doplniť je možné aj masívne drevené skrine, ktoré budú zahŕňať použitie pevnej stolárskej techniky, drevených kolíkov a komplikovaných rybinových spojov s cieľom nastaviť vysoký štandard a kvalitu konštrukcie tejto konštrukcie.

Môžete tiež pridať detaily zapusteného panelu na dvierkach skriniek a hoci sú o niečo dekoratívnejšie ako tradičné skrinky s plochým predným dielom, dizajn možno stále považovať za jednoduchý a nadčasový ako estetický doplnok.

The dvierka skriniek môže tiež predviesť štvordielny drevený rám na vrchole detailných spojov. Voľba pre tento skromný vzhľad je kvôli náboženským názorom skupiny, z ktorej pochádza.

Moderný nábytok v štýle Shaker

 Interiér v štýle farmy s moderným nábytkom v štýle šejkra a bielymi stenami Štýl šejkra je určite súčasťou minulosti, ktorá sa zapísala do histórie, ale to neznamená, že nemôžete mať moderný nábytok v štýle šejkra. Dobrá vec na štýle šejkra je jeho spojenie s minimalistickým štýlom.

Mnohí dokonca považovali štýl šejkra za základ, ktorý vydláždil cestu k rozkvetu minimalistického štýlu. A so vzostupom minimalistického štýlu v modernej dobe nie je prekvapujúce, že nábytok v štýle šejkra možno spájať ako moderný.

Moderný nábytok sa zameriava na línie, teplo a minimalizmus, čo sú niektoré z charakteristík, ktoré si môžete ľahko priradiť aj k štýlu šejkra. Jednoduché línie štýlu šejkra môžu byť použité pre elegantnú estetiku, ktorú ponúka moderný štýl.

Moderné skrinky v štýle šejkra bez dekorácií zvyčajne obsahujú päť kusov vrátane štyroch pevných dosiek na rám a jedného kusa, ktorý slúži ako plochý dverný panel . A táto základná konštrukcia umožňuje, aby mal nábytok vynikajúcu pevnosť a nedeformoval sa.

Okrem odolnosti a pevnosti si môžete ponechať niektoré prvky nábytku v tradičnom štýle šejkra alebo môžete zmeniť pár vecí, aby ste mu dodali moderný nádych. Jednou zo zmien, ktoré môžete urobiť, je pridanie moderný hardvér do zmesi.

nápady na akcentačné farby stien

Namiesto výberu štandardných drevených gombíkov si môžete vybrať niečo so zlatou alebo mosadznou povrchovou úpravou. Ďalšou zmenou, do ktorej môžete ísť, je vybrať si tmavé matné odtiene skrine v štýle shaker namiesto obvyklých neutrálnych farieb. Niektoré z tmavších odtieňov, ktoré môžete preskúmať, sú sýto modrá, jemná čierna alebo bridlicovo šedá, v závislosti od trendu a estetiky, ktorým sa chcete venovať.

Pri zmenách je však dôležité vyhnúť sa zložitým dizajnom a zamerať sa na remeselné spracovanie. Zmeny tiež musia prinajmenšom pridať na vzhľade odolnosti a pevnosti, ako aj jednoduchosti, elegancii a nadčasovosti.

Nábytok v štýle Mission vs Shaker

 Otvorená jedáleň s rustikálnym nábytkom v štýle šejkra a dláždenou podlahou z prírodného kameňa Spolu s nábytkom v štýle šejkra si získal meno aj nábytok v štýle misie s príslušnými pozoruhodnými detailmi. Tieto dva rôzne štýly sa často navzájom zamieňajú a niektorí ľudia ich dokonca používajú zameniteľne, hoci sa netýkajú toho istého.

Je to preto, že oba štýly majú veľa podobností, vrátane nasledujúcich:

• Oba štýly vznikli v Novom Anglicku.

• Obidva sú spojené s určitou skupinou ľudí (štýl shaker pochádza z náboženskej skupiny Shaking Quakers, zatiaľ čo štýl misie pochádza od Amishov).

• Obe sú označované ako tradičné nábytkárske remeslo.

Ak sa chcete rýchlo pozrieť na ich rozdiely z hľadiska detailov, tu je užitočná tabuľka na preskúmanie.

Nábytok v štýle misie Nábytok v štýle Shaker
Paralelné lamely Použitie obyčajného dreva
Odkryté a odľahčené stolárstvo Zužovanie
Tmavšie škvrny Drevené ťaháky
90-stupňové uhly s horizontálnou a vertikálnou čiarou Drevené gombíky v tvare hríbika
Obdĺžnikové vretená Odstupňované zásuvky
Vznikol v 80. rokoch 18. storočia Vznikol v 19. storočí

Funkcie dizajnu nábytku v štýle misie

 Tradičný interiér jedálne s krbom a nábytkom v štýle misie Nábytok v štýle misie, ktorý bol predstavený a rozmáhal sa v 19. storočí, sa stal populárnym v období Arts & Crafts alebo v ére amerických remeselníkov. Je to kvôli rastúcemu dopytu v tomto storočí po umení a remeslách a tento štýl v popularite nahradil nábytok v štýle shake.

Štýl spájal ohromujúce remeselné spracovanie s krásnou estetikou a aplikoval ho na stoly, komody , obývačkové zostavy a dokonca aj osvetlenie.

Tento štýl sa vyznačuje nasledujúcimi pozoruhodnými prvkami:

• Obdĺžnikové tvary a vretená

• 90-stupňové uhly

• Rovné zvislé a vodorovné čiary

• Paralelné lamely pre vizuálnu pevnosť a vzhľad (stĺpiky na posteľ a nábytok do obývacej izby v štýle Mission)

• Odľahčené hrany

• Odkryté stolárske výrobky pre odolnejšiu a nadčasovú estetiku

• Tradične vyrobené z dubového dreva a niekedy z javora alebo čerešne

• Obsahuje tmavšie škvrny alebo farby pre dekoratívnejší a ozdobnejší vzhľad

Vlastnosti dizajnu nábytku v štýle Shaker

 Krásny otvorený plán bielej kuchyne a drevenej jedálne s moderným nábytkom v štýle šejkra Keď zvažujeme, čo je na prvom mieste, štýl šejkra zapustil svoje korene o desaťročia skôr ako štýl misie. V skutočnosti to bol misijný štýl, ktorý sa považoval za náhradu štýlu šejkra.

Neznamená to však, že by zmizol z odvetvia, hoci v skutočnosti tento štýl urobil priehlbinu v histórii.

Tento elegantný a nadčasový štýl predstavuje nasledujúce rozlíšiteľné vlastnosti, ktoré ho odlišujú v porovnaní so štýlom misií:

• Čisté a jednoduché línie a vzory

• Minimalistická estetika

• Praktické detaily

• Zúžené nohy, aby bol nábytok ľahký pri premiestňovaní

• Drevené ťahadlá s podobnými druhmi dreva s celým nábytkom

• Drevené gombíky v tvare hríbika

• Obyčajné drevo pre celkovú odolnosť a funkčnosť

Navštívte nášho sprievodcu obývacie izby v remeselnom štýle pre ďalšie súvisiace nápady.