Zistite, či je pre vás nábytok z borovicového dreva dobrou voľbou vrátane jeho odolnosti, tvrdosti, najlepších typov na nábytok, výhod a nevýhod, rôznych dizajnov nábytku z borovice a maľovania a povrchovej úpravy.
Prvým krokom procesu je pochopenie toho, čo je nábytok z borovicového dreva a vlastnosti, ktoré s ním prichádzajú. Zváženie výhod a nevýhod tohto typu dreveného nábytku vám pomôže vedieť, čo môžete očakávať. Obsah
Čo je borovicové drevo?
Svetlá farba, konkrétne v odtieňoch bielej, krémovej a žltej, sa borovicové drevo ľahko dobre mieša s inými farbami, ako aj s inými druhmi dreva. To znamená, že získanie nábytku z borovicového dreva bude ľahké zladiť so štýlom a estetikou vašej izby a domova.
nápady na sprchu v kúpeľni
Borovicové drevo je ideálne pre vidiecke a rustikálne štýly kvôli svojim nostalgickým uzlom a dokonca môže vyzerať úžasne s prírodným lakom alebo s nedokončeným povrchom. Pokiaľ ide o trvanlivosť, borovica môže byť mäkká v porovnaní s väčšinou možnosti tvrdého dreva ale stále je dostatočne pevný, aby odolal každodennému opotrebovaniu v interiéri aj exteriéri.
Hlavnou nevýhodou je však to, že majú tendenciu sa ľahko prerezávať a škrabať, a preto môžu potrebovať väčšiu starostlivosť a údržbu. Borovicové drevo nie je len cenovo dostupnejšou možnosťou, ale má tiež vysokú spracovateľnosť, pretože materiál sa dá ľahko opracovať, rezať, tvarovať a farbiť alebo farbiť.
Je borovica tvrdé drevo alebo mäkké drevo?
V porovnaní s mnohými tvrdými drevinami je borovica tiež ľahšia, čo uľahčuje zdvíhanie z jedného miesta na druhé. To znamená, že doprava nebude príliš drahá. A ak je dobre skonštruovaný, nábytok z borovicového dreva môže trvať desaťročia podobne ako životnosť väčšiny tvrdého dreva typy štýlov nábytku .
Tvrdosť borovicového dreva (Janka stupnica)
Borovica pochádza zo vždyzeleného ihličnanu, vďaka čomu patrí do rovnakej ligy ako douglaska a céder. Borovicové drevo nemá viditeľné štruktúry pórov, vďaka čomu sú podobné tvrdým drevám. Ale podobne ako mäkké drevo nesú svetlo sfarbené zrno.
Mnohé druhy borovíc sú výrazne menej husté a mäkké, ale sú dostatočne stabilné a odolné na to, aby sa dali použiť na výrobu nábytku a sú vysoko opracovateľné, čo umožňuje ľahké vyrezávanie bez štiepania dreva.
Pokiaľ ide o tvrdosť, borovicové drevo sa líši v závislosti od typu. Tu je pohľad na rôzne druhy borovicového dreva a ich príslušné hodnotenie tvrdosti Janka.
Druhy borovicových lesov | Janka Hodnotenie tvrdosti |
Červená borovica | 1630 |
Pravá borovica | 1570 |
Karibská srdcová borovica | 1280 |
Dlholistá južná žltá borovica | 870 |
Krátkolistá južná žltá borovica | 690 |
Loblolly južná žltá borovica | 690 |
Cukrová borovica | 380 |
Biela borovica | 420 |
Východná biela borovica | 380 |
Borovicové drevo sa líši v tvrdosti v závislosti od druhu, a preto je možné na podlahu použiť špecifické drevo, zatiaľ čo niektoré druhy nie sú preň ideálne. Červená borovica je najtvrdšia, zatiaľ čo východná biela borovica je najmäkšia na základe hodnotenia tvrdosti Janka, ktorá je 1630 a 380.
Pri porovnaní žltej borovice, bielej borovice a cukrovej borovice je prvá výrazne tvrdšia a silnejšia ako ostatné dve. To je dôvod, prečo sa žltá borovica používa častejšie pre tvrdších aplikácie na spracovanie dreva ako borovica biela alebo borovica cukrová.
Borovica južná žltá je odolná a môže sa použiť na podlahy v oblastiach s nízkym až miernym využívaním. Prečítajte si viac o podlaha z borovicového dreva na tejto stránke.
Aký druh borovice je najlepší pre nábytok?
Väčšina masívneho dreva bude ovplyvnená vlhkosťou a buď sa roztiahne alebo zmršťuje na základe vlhkých podmienok. A hoci je mäkšie v porovnaní s inými možnosťami dreva, je odolnejšie voči napučaniu a zmršťovaniu.
U borovicového dreva je však napučiavanie a zmršťovanie oveľa minimálne, a tak si môže ľahko zachovať svoj pôvodný tvar aj po celé desaťročia. Pretože existujú rôzne druhy borovicového dreva, najmä na základe ich druhu, ich výkon a vlastnosti sa môžu tiež líšiť.
D trvanlivosť a tvrdosť sú dve vlastnosti, ktoré môžu prispieť ku kvalite dreveného nábytku. A tieto vlastnosti sa môžu tiež líšiť od jedného druhu borovicového dreva k druhému. Najbežnejšie druhy borovice používané na drevený nábytok sú biela borovica a žltá borovica s tvrdosťou 420 a 690 až 870 Janka.
Biele borovice rastú v Severnej Amerike a sú pomerne veľké, a preto sú skvelým zdrojom vysoko kvalitného dreva, ktoré môžete použiť. Na druhej strane žlté borovice rastú v stredoatlantickom a južnom regióne. Drevo žltej borovice sa s obľubou používa na stavbu domov najmä v Spojených štátoch amerických.
Nábytok Grade Pine
Viac než len vynikajúca pevnosť a odolnosť je toto špecifické borovicové drevo vysoko opracovateľné, takže ho môžete ľahko rezať a tvarovať podľa veľkosti a tvaru, ktorý uprednostňujete, pomocou ručných aj obrábacích strojov. Okrem toho sa drevo tiež dobre finišuje a dobre lepí, takže sa dá ľahko stavať a prispôsobovať.
Niektoré z hlavných použití nábytkárskej borovice zahŕňajú:
• Stavba lodí
• Stavebné rezivo
• Krabice
• Prepravky
• Vnútorné frézovanie
• Vyrezávanie
dekor nad skrinkami
• Skrine
Borovicový nábytok Výhody a nevýhody
Výhody borovicového nábytku
• Cenová dostupnosť: Vzhľadom na to, aké ľahko dostupné je borovicové drevo na trhu, môžete ho ľahko získať za prijateľné ceny. To znamená, že sa v prvom rade nebudete musieť obávať, že by ste sa prepracovali okolo rozpočtu a áno, získate kvalitné borovicové drevo aj za nižšiu cenu.
• ľahký: Borovicové drevo, ktoré je ľahšie ako väčšina druhov dreva, môže byť veľmi praktické a praktické, najmä pri presúvaní nábytku z jedného miesta na druhé. Ak radi občas veci presúvate, nábytok z borovicového dreva môže byť pre vás skvelou voľbou.
• Priateľský k životnému prostrediu: Borovice rastú rýchlo a hojne, čo znamená, že ťažba dreva z týchto stromov nebude mať taký vplyv na životné prostredie v porovnaní s inými možnosťami dreva.
• Vysoká odolnosť proti opuchu a zmršťovaniu: Zatiaľ čo väčšina dreva reaguje na zmeny vlhkosti, borovicové drevo je v porovnaní s mnohými o niečo odolnejšie. Príliš veľa vlhkosti absorbovanej zo vzduchu v dôsledku vlhkosti môže viesť k napučiavaniu dreva, zatiaľ čo strata vlhkosti môže zmršťovať materiál. Borovicové drevo v porovnaní s inými dobre drží svoj tvar.
• Vysoká spracovateľnosť: Borovicové drevo sa ľahko farbí a vďaka svojej rovnej štruktúre a rovnomernej jemnej štruktúre dobre zachytáva škvrny. Materiál sa dá ľahko vyrezať a dá sa dobre opracovať ručnými a obrábacími strojmi. To je jeden z dôvodov, prečo mnohí drevári tento materiál milujú.
Nevýhody borovicového nábytku
• Má tendenciu ľahko Dent a Nick: Borovica je mäkké drevo, a preto je pochopiteľné, že materiál prichádza s trochou mäkkosti. To je dôvod, prečo napriek svojej pevnosti a odolnosti môže materiál ľahko utrpieť poškodenie a je náchylný na ryhy a preliačiny na povrchu.
A hoci niektorí môžu považovať tieto nedostatky za negatívnu vec, môžu ľahko pridať k zvetranému a rustikálnemu vzhľadu, ktorý mnoho borovicového dreva obsahuje.
darčeky pre hostí na svadbe
• Vyžaduje ďalšiu údržbu: Opravovanie borovicového dreva je potrebné z času na čas, najmä preto, že má tendenciu sa poškriabať a prehĺbiť.
Je to dôležité pre ľudí, ktorí nemajú radi značky na svojom nábytku, ale ak chcete mať tento rustikálny kus nábytku doma, vždy sa môžete rozhodnúť, že si tieto značky ponecháte. Ak máte radi zvetraný vzhľad, svoj borovicový nábytok môžete nechať nedokončený.
• Nie také všestranné v porovnaní s inými možnosťami dreva: Jednou z hlavných nevýhod borovicového nábytku je, že pokiaľ ide o štýl, nie je taký flexibilný v porovnaní s inými možnosťami dreva. Borovica je spojená skôr s rustikálnou príťažlivosťou a nie modernou alebo súčasnou.
• Viac viditeľných uzlov: Borovicové drevo je tiež známe svojimi uzlami, vďaka čomu sa ľahko líši od iných druhov dreva. Uzly prispievajú k rustikálnemu vzhľadu, čo mnohí môžu považovať za výhodu, zatiaľ čo niektorí za nevýhodu.
• Pretekať na povrchu dreva: Na vašom borovicovom dreve sa môže objaviť náhla škvrna a toto je niečo, čo sa nazýva pretekanie, čo je znázornené hnedožltým sfarbením.
To je jeden z dôvodov, prečo je výber farby alebo moridla, ktoré aplikujete na borovicový nábytok, životne dôležitý, pretože presakovanie môžete správne skryť alebo nie.
Odporúčajú sa tmavšie odtiene farieb a lazúr, aby sa zabránilo presakovaniu. Ale podobne ako preliačiny a hrče, aj odfarbenie možno považovať za rustikálny nádych vášho nábytku.
Návrhy nábytku z borovice
Preskúmajte tieto návrhy nábytku z borovice jeden po druhom a sami sa rozhodnite, ktorý z nich je najvhodnejší pre váš domov a vašu osobnosť.
Nedokončený nábytok z borovice
Ale najlepšie na tejto možnosti je, že máte kreatívnu slobodu zmeniť ju na čokoľvek, čo chcete. A na rozdiel od sériovo vyrábaných kusov nábytku ponúka táto možnosť možnosť byť pri jeho navrhovaní osobnejší.
Nedokončený nábytok z borovice môže byť ponechaný ako taký, ak uprednostňujete prirodzene zvetraný vzhľad dreva. To sa dá ďalej dosiahnuť, ak nábytok umiestnite vonku a budete voľne vystavený poveternostným vplyvom. To povedie k tomu, že váš nábytok bude vyzerať rustikálnejšie a nostalgicky.
Tento nedokončený nábytok z borovice môže byť ideálny pre ľudí, ktorí majú obmedzený rozpočet, pretože tieto takmer nekompletné kusy nábytku sú ponúkané za prijateľnejšiu cenu. Je tiež ideálny pre ľudí, ktorí majú neustále čas sa špiniť a niečo vytvárať rukami.
Hotový nábytok z borovice
Aj keď možno nebudete môcť tento nábytok prispôsobiť, nebudete na ňom musieť ďalej pracovať, pretože je v podstate kompletný. Mnoho hotových kusov nábytku z borovice sa vyrába sériovo a môžu prísť za vyššie ceny, ale sú ideálne pre tých, ktorí nemajú čas dostať sa k nábytku a urobiť si konečnú úpravu sami.
Rustikálny nábytok z borovice
Pre rustikálnejší vzhľad môžete svoj borovicový nábytok natrieť svetlejšou farbou, aby bolo možné ľahko vidieť všetky stopy, preliačiny a preliačiny, vďaka ktorým je borovicové drevo autenticky rustikálne. Ak naň však chcete maľovať, jednoducho zvoľte základné neutrálne farby a vyhýbajte sa tým, ktoré vyniknú.
Nábytok z borovice
Váš nábytok z borovice s uzlíkom môže byť inštalovaný v modernom dome, ale pravdou je, že tieto uzly sú viac naklonené podpore rustikálnej atmosféry ako súčasné. Pozrite si obrázky z uzlové borovicové kuchynské skrinky na tejto stránke.
Ak uprednostňujete moderný štýl, môže byť lepšou možnosťou vyhnúť sa tomuto nahrubo dokončenému borovicovému nábytku a zvoliť hladší vzhľad, ktorý predstavuje čisté línie a minimalistickú príťažlivosť.
Nábytok z borovicového dreva
Tento typ nábytku ponúka rustikálny vzhľad za prijateľnú cenu, najmä v kombinácii s rybinovými zásuvkami a klzákmi zásuviek s guľôčkovými ložiskami. Rustikálny pocit samotného borovicového dreva prispieva k nostalgickému štýlu zrubového nábytku.
Nábytok z masívnej borovice
To je veľmi výhodné, najmä preto, že práca na masívnom dreve môže byť veľmi náročná, ak je materiál hustý a ťažký. To nie je prípad nábytku z masívnej borovice.
Nábytok z drhnutej borovice
Problém s ním však je, že mu chýba ochrana, a preto môžete premýšľať o nanesení vrstvy laku drevená Hrdza pre dodatočnú ochranu.
Vonkajší nábytok z borovice
Zatiaľ čo väčšina majiteľov domov sa zaoberá drevenými typy vonkajšieho nábytku a ich reakciu na poveternostné vplyvy, nie je to niečo, o čo by ste sa pri exteriérovom nábytku z borovice museli starať.
Nábytok z mexickej borovice
Nábytok z anglickej borovice
Renovácia borovicového nábytku
1. Noste správne bezpečnostné vybavenie: Skôr ako sa pustíte do tejto úlohy, uistite sa, že ste prijali náležité opatrenia tým, že si oblečiete košeľu s dlhým rukávom, dlhé nohavice, ochranné rukavice a okuliare.
2. Pripravte si pracovnú plochu: Naneste ochrannú pásku na miesta, ktoré chcete zostať čisté, a uistite sa, že máte otvorené dvere a okná, aby ste pri práci umožnili maximálne vetranie. Ventilátor môže výrazne pomôcť pri odvode výparov.
3. Demontujte nábytok z borovice: Odstráňte všetky odnímateľné časti vrátane ťahadiel, zásuviek a nožičiek. Uistite sa, že ste vybrali veci, ktoré nechcete, aby boli zafarbené.
4. Odstráňte z nábytku starú škvrnu: Získajte nie. 2 oceľovú vlnu, ponorte ju do odstraňovača a vydrhnite povrch nábytku, aby ste sa zbavili škvŕn zapustených hlboko do štruktúry dreva. Na úplné odstránenie odstraňovača z povrchu naneste minerálny lieh alebo vodu a potom ho nechajte 24 hodín úplne vyschnúť.
ako vyleštiť prsteň
5. Brúste nábytok: Získajte brúsny papier so zrnitosťou 120 a zľahka prebrúste nábytok, aby ste odstránili zvyšky škvŕn a vyrovnali drsné miesta na povrchu. Použite brúsny papier so zrnitosťou 220, ak máte čo do činenia s masívnym borovicovým drevom bez dyhy a brúsny papier so zrnitosťou 180 na povrchy pokryté dyhou.
6. Naneste kondicionér na drevo alebo brúsny náter: Získajte štetec s tvrdými štetinami a naneste tmel. Po zaschnutí povrchu zoškrabte prebytočný tmel, ale uistite sa, že drevo nepoškriabete.
7. Druhýkrát obrúste povrch nábytku: Vyberte brúsny papier so zrnitosťou 220 a povrch jemne pretrite, aby sa otvorili póry dreva na utesnenie a farbenie. Získajte čistú handru na utretie povrchu nábytku a odstránenie piesku.
8. Naneste škvrnu na povrch: Získajte štetec a naneste na povrch rovnomerne prvú vrstvu farby alebo moridla. Nechajte škvrnu sedieť na povrchu asi 15 minút a potom ju zotrite čistou handrou. Pred nanesením druhej vrstvy na povrch nechajte pôsobiť aspoň 4 hodiny a potom nechajte 24 hodín úplne zaschnúť.
9. Utesnite povrch: Získajte číry polyuretánový tmel a naneste ho na povrch, aby ste utesnili materiál. Pred nanesením druhej vrstvy nechajte 4 hodiny zaschnúť a potom počkajte aspoň 24 hodín, kým tmel úplne vytvrdne.
Maľovanie borovicového nábytku
• Základný náter odolný voči škvrnám
• Štetec
• Valček
• Brúsny papier
• Čistá handra
• Ochranné pomôcky (ochranné okuliare, maska proti prachu a rukavice)
Aby sme vám pomohli s touto maliarskou úlohou, tu sú podrobné pokyny, ktoré môžete dodržiavať:
1. Vyčistite nábytok z borovice: Vyberte vlhkú handričku a prejdite ňou po povrchu nábytku, aby ste sa zbavili nečistôt, trávy a prachu, potom ju nechajte schnúť aspoň 30 minút pre hotový povrch a aspoň 2 hodiny pre nedokončený.
2. Obrúste nábytok z borovice: Získajte brúsny papier so zrnitosťou 120 až 150 a prejdite ním pevne po každom povrchu, aby ste sa zbavili úlomkov, triesok a hrbolčekov na poréznom dreve. Pri brúsení nábytku sa uistite, že máte ochranné vybavenie.
3. Druhýkrát obrúste nábytok z borovice: Zaobstarajte si brúsny papier so zrnitosťou 200 až 220 na opätovné prebrúsenie povrchu nábytku a uistite sa, že všetky chyby boli odstránené a škrabance vyhladené. Zvyšné drevené úlomky a prach odstráňte kefou alebo suchou handričkou.
4. Základný náter borovicového nábytku: Pomocou maliarskej pásky odlepte všetky časti, ktoré chcete zbaviť farby, a odstráňte všetky časti, ktoré sa dajú odstrániť, od kovových rúčok až po kryty nôh.
Naplňte zásobník na farbu vami vybraným základným náterom a pomocou valčeka naneste roztok na povrch vášho nábytku. Uistite sa, že sú všetky povrchy pokryté, a použite kefu na ťažko dostupné časti a potom počkajte 12 až 24 hodín, kým základný náter úplne zaschne.
5. Natierajte borovicový nábytok pomocou valčeka a štetca: Po výbere uprednostňovanej farby naneste farbu na povrch a potom prehĺbenia a rohy štetcom. Pred brúsením povrchu a nanesením druhej alebo tretej vrstvy farby nechajte 6 až 12 hodín zaschnúť.
6. Naneste ochranný náter: Po zaschnutí posledného náteru pridajte vrstvu ochranného náteru a počkajte aspoň 72 hodín, kým náter úplne zaschne.
Je borovicové drevo dobré pre nábytok
Ďalšou skvelou vecou na borovicovom dreve, ktorá z neho robí dobrú voľbu pre nábytok, je to, že je tu priestor na kreativitu, takže môžete ťažiť z akéhokoľvek dizajnu, ktorý chcete, aby mal.
Je borovica vhodná na nábytok do spálne
Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o vyrobené drevo na tejto stránke.
ako povedať skutočné diamanty