Hlavná Nábytok Nábytok z jablkového dreva (použitie, tvrdosť a dizajn)

Nábytok z jablkového dreva (použitie, tvrdosť a dizajn)

Zistite všetko o nábytku z jabloňového dreva vrátane toho, čo to je, jeho použitia, či je materiálom tvrdé drevo, jeho tvrdosti a rôznych prevedení jabloňového dreva.
  Jedáleň so stolom z jablčného dreva, stoličkami, závesným svetlom, deliacim panelom, oknom a závesom Jedným z najkrajších tvrdých drevín na trhu je pravdepodobne jabloňové drevo. Táto drevina by bola fantastickou voľbou pre výrobu nábytku pre svoju podstatnú, silnú pevnosť, ako aj pre jej neustále fascinujúcu priamočiaru štruktúru.

V skutočnosti je jabloňové drevo robustné, trvácne a všestranné. Je preto ideálnou voľbou pre tesárske a drevospracujúce projekty. Jabloňové drevo sa často používa v sochách, hudobných nástrojoch a dekoratívnych dielach. Jablkové drevo je však stále skôr exotickou možnosťou na výrobu nábytku, pričom ide o vysokokvalitný druh dreva pre širokú škálu materiálov.

Obsah

Čo je jablkové drevo?

  Stôl z jabloňového dreva pre domáce interiéry Jabloňové drevo je ťažké, silné tvrdé drevo, ktoré je hustejšie ako čerešňa alebo iné druhy tvrdého dreva dreva. Preto sa používa pri výrobe ušľachtilých výrobkov z dreva vrátane nábytku, hudobných nástrojov a rukovätí zariadení.

Jadrové drevo jabloňového dreva môže mať rôzne farby od bledo sivastej alebo červenohnedej až po tmavšiu červenú alebo hnedú. Zrná jabĺk môžu mať pruhy farby, ktoré sú svetlejšie a tmavšie, pripomínajúce olivy. Jeho beľové drevo má svetlý krémový odtieň.

Keď je jabloňové drevo dostupné vo forme reziva, vo všeobecnosti je vo veľmi malých množstvách. Zvyčajne je určený len pre malé projekty a špecifické účely a očakáva sa, že bude dosť drahý.

kedy použiť pani ms alebo miss

Vynikajúci nábytok, násady nástrojov, rezbárske práce, perlíky, sústružené predmety a iné malé špeciálne drevené výrobky sa často vyrábajú z jabloňového dreva. Okrem toho má jabloňové drevo značnú hustotu a pri opracovaní môže ľahko horieť, takže manipulácia s ním je trochu náročná.

Apple funguje skvele na lepidlo, škvrny, povrchovú úpravu a sústruženie. Pri manipulácii by bola viditeľná ľahká sladká vôňa. Okrem toho jablko nebolo spojené so žiadnymi konkrétnymi zdravotnými problémami okrem typických obáv z vystavenia drevnému prachu.

Okrem toho sa jabloňové drevo počas používania výrazne pravidelne pohybuje a má značnú mieru zmršťovania. Jeho textúra a vzhľad sú nápadne podobné čerešniam, ktoré sú tiež druhom ovocného stromu. Okrem toho je jabloňové drevo oveľa ťažšie, tvrdšie a lepšie na sústruženie v porovnaní s druhy čerešňového dreva .

Použitie jablkového dreva

  Minimalistická obývačka s konferenčným stolíkom z jablčného dreva, pohovkou, príručným stolíkom a izbovou rastlinou Nábytok: Hoci sa jabloňové drevo používa na výrobu mnohých iných druhov drevených predmetov, najčastejšie sa používa ako preferovaný materiál na sústruženie dreva. typy štýlov nábytku . Vďaka hlbokému zrnu môžu klince a skrutky pevne uchopiť materiál.

Navyše, vďaka svojej vysokej odolnosti je vynikajúci na výrobu odolného nábytku, ako aj na sústruženie dreva. Napriek tomu je dosť nepravdepodobné, že by vám váš miestny mlynár predal jabloňové drevo vo veľkom množstve.

Vo všeobecnosti to stojí viac, najmä v porovnaní s cenou borovice. Jablkové drevo sa zvyčajne dodáva v obmedzenom rozsahu veľkostí, vďaka čomu ide skôr o prémiové rezivo. Namiesto masívnych kusov nábytku sa hodí skôr pre malé, jedinečné drevoobrábacie projekty.

Brúsenie a konečná úprava sú pri použití jabloňového dreva ako nábytku dosť dôležité. Postup brúsenia odstráni všetky chyby dreva a vyzdvihne prirodzenú eleganciu kresby.

Po brúsení musí byť jabloňové drevo hotové, pretože vtedy drevo odhalí svoje zložitosti a leskne sa. Postup zahŕňa použitie lazúr a polyuretánových náterov.

Pred aplikáciou je potrebné povrch prebrúsiť. Na dosiahnutie najlepšej hladkosti a lesku použite brúsny papier. Potom môžete drevo povrchovo upraviť a nechať nábytok z jabloňového dreva odhaliť svoj lesk.

Vyrezávanie: Drevo jablone je vhodné na vyrezávanie. Vďaka svojej húževnatosti veľmi dobre obstojí pri náročných rezbárskych postupoch, ako je intarzia a trieskové vyrezávanie.

Vďaka striedajúcim sa tmavým a svetlým pruhom, ktoré prechádzajú cez jeho zrno, má obzvlášť krásny vzhľad. Jablkové drevo po vytvarovaní chvíľu zaschne, výsledkom je krásny leštený povrch, ktorý pripomína povrch podobný sklu.

Drevo z jabĺk sa úžasne otáča. Jablkové drevo sa dá ľahko vyrezať do zložitých predmetov, ako sú drevené figúrky, misy a výroba lyžíc. To, že predmety z jabloňového dreva majú dlhú životnosť, je jeho najlepšou vlastnosťou. V závislosti od toho, kde ho uchovávate, môže byť jabloňové drevo niekedy príliš suché alebo príliš vlhké. Môžete natrieť konce, aby ste zabezpečili rovnomernú stratu vlhkosti.

orezávanie: Pri použití jabloňového dreva je možné dosiahnuť orezanie. Silná hustota jabloňového dreva však sťažuje brúsenie. Táto húževnatosť ho robí ideálnym pre prácu s intarziou, ale tiež sťažuje brúsenie so základným rezbárskym nástrojom.

Fajčiarske jedlá: Fajčenie jedla je skvelé využitie pre jabloňové drevo. Lahodnú sladkú chuť dodáva jablkové drevo. Jedlám dodáva bohatú arómu, no robí sa veľmi jemne. Prirodzená chuť mäsa alebo zeleniny nie je prekonaná sladkosťou.

Jablkové drevo je preferovanou voľbou pre jemné produkty, ako sú ryby a bravčové mäso, pretože má jemnú chuť. Stále ho však môžete použiť na niektoré morské plody a mäso.

nápady na darčeky pre kamarátky rodičov

Hoci ho môžete použiť aj na kura, musíte si dávať dobrý pozor na to, ako sa údi. V tomto prípade je dôležitý celý čas varenia. Ak tam sliepky necháte príliš dlho, prekoná ju ľahká a ovocná chuť jabloňového dreva.

Je drevo jabloní tvrdé drevo?

  Farmárska kuchyňa s doskou z jablčného dreva, drezom, batériou, bielymi skrinkami a plávajúcimi policami Áno, drevo jabloní sa považuje za tvrdé drevo. Najvýznamnejšie rozdiely medzi tvrdým a mäkkým drevom sa nachádzajú na bunkovej úrovni. Takéto stromy sú známe ako krytosemenné rastliny v tvrdých drevinách a sú to zvyčajne kvitnúce stromy alebo stromy nesúce ovocie. Jablone sú teda príkladmi rozšírených tvrdých drevín.

Je jablkové drevo dobré pre nábytok?

  Jednoduchá jedáleň so stolom z jablkového dreva, stoličkami, bielymi stenami, závesnými svietidlami a kuchynským priestorom Áno, jabloňové drevo je dobré na nábytok. Jabloňové drevo je veľmi stabilný, odolný a trvácny druh dreva, ktorý možno použiť na výrobu rôznych druhov nábytku.

Jablkové drevo sa používa na rôzne účely. Bežne sa používa na uistenie typy stolov , dvere, rôzne kľučky zariadení, skrine, tyče a rámy.

Najčastejšou aplikáciou je však drevosústružený nábytok. Hustota zŕn je jedným z dôvodov, prečo je žiaduce jabloňové drevo. To umožňuje, aby komponenty ako skrutky a klince zostali neporušené. V kombinácii s jeho odolnosťou môže byť nábytok z jabloňového dreva neuveriteľnou možnosťou vďaka svojej sile a odolnosti.

Po vysušení jabloňové drevo, rovnako ako väčšina ovocných drevín, rastie pomerne tvrdo. Vďaka svojej húževnatosti si jabloňové drevo efektívne drží tvar. To určite zaisťuje, že drobné čiary vyrezané do dreva zostanú zachované. Okrem toho, keď drevo schne, stáva sa odolnejším voči škrabancom a nárazom.

Napriek tomu môže byť vyrezávanie extrémne suchého jabloňového dreva náročné. Hoci môžete vyrezávať s čerstvým, mladým jabloňovým drevom, keď vyschne, drevo môže prasknúť alebo sa rozštiepiť, čo môže zničiť vaše úsilie pri výrobe nábytku.

Jablkové drevo má krásnu karamelovú farbu. Zvyčajne nie je rovnomerne rozložená, pričom niektoré oblasti majú sporadicky svetlejšie škvrny a iné sa javia oveľa tmavšie.

Jedným z primárnych dôvodov, prečo zákazníci uprednostňujú jabloňové drevo na nábytok, je jeho štýlová a zemitá farba. Hoci vyrezávanie nie je obzvlášť príjemné, farba dreva stojí za to.

Tvrdosť jablkového dreva (hodnotenie Janky)

  Jedáleň so stolom z jablčného dreva, stoličkami a vázou Jablkové drevo má Janka tvrdosť 1 730 lbf alebo libier sily (7 700 N). Toto drevo je tvrdšie a ťažšie ako čerešňové drevo. Preto nepochybne patrí medzi tvrdé drevo.

Pokiaľ ide o hustotu dreva, jablone sa považujú za drevo strednej až vysokej hustoty. Jabloňové drevo môže vážiť kdekoľvek medzi 657 a 833 kilogramami na meter kubický. Všetko závisí od použitých druhov jabloní.

Dosky z jablkového dreva

  Jedáleň s doskovým stolom z jablčného dreva, lavicami, kuchynským priestorom, dláždenou podlahou a odhalenými stropnými trámami Apple drevené dosky sú zvyčajne tvrdé drevo používané na rukoväte nástrojov. Doska z jabloňového dreva je často zauzlené alebo skrútené drevo, a zatiaľ čo väčšina kusov leží relatívne plocho, musíte počítať s miernym skrútením, prehnutím, hrbolčekom a tiež zauzlením.

Čerešňa vs jablkové drevo

  Rustikálna spálňa so stenami z čerešňového dreva, rámom postele, komodou, matracom, nočnými stolíkmi, lampami a stropným ventilátorom Z hľadiska trvanlivosti a vzhľadu: Mnoho ľudí obdivuje jemne pórovité drevo jablka. Je stredne tvrdý a má výraznú vlastnosť pre drevený kus nábytku. Nemá žiadne dlhé vlákna a mechanicky sa s ním celkom ľahko pracuje.

Vzhľadom na vzácnosť požadovaného stupňa nemusí byť jabloňové drevo na trhu vždy bežne dostupné. Niektorí špecialisti dokážu vyrobiť vynikajúci drevený nábytok z dreva, ktoré sa počas procesu sušenia nezlomilo.

Čerešňa, na druhej strane, je ďalšie tvrdé drevo, ktoré patrí medzi najkrajšie a lineárne typy vzorov kresby dreva ktoré majú farbu od červenohnedej po hnedú. Bežne sa používa vo vyrezávaných stoličkách, ale možno ho vidieť aj v čistých lemovaných stoličkách Skrinky v štýle Shaker a nábytok.

Zákazníkov nepochybne priťahuje kombinácia trochu tmavých a jasných farieb čerešňového dreva. Ľahko sa tvaruje a nádherne sa leskne. Má sýtu, atraktívnu farbu, keď nie je zafarbená.

Z hľadiska schopnosti byť vyrezávaný: Jabloňové drevo je jedným z najviac prispôsobivých materiálov na rezbárstvo. Pekne vyrezáva prakticky s akýmkoľvek typom čepele alebo rezbárskeho nástroja, je odolný a môže sa pochváliť prirodzeným zrnom, ktoré mu dodáva zvetraný vzhľad.

svadobné šaty s fialovou vlečkou

Čo sa týka rezbárstva, čerešňa nie je práve najjednoduchšie drevo. Je pomerne ťažké ho vyrezať, ale jeho červenohnedá farba a jemné tvary z neho robia príťažlivé drevo na vyrezávanie. Čerešňové drevo sa počas sušenia výrazne zmršťuje, ale potom zostáva skutočne pevné.

Z hľadiska hodnotenia tvrdosti: Jablkové drevo má hodnotu tvrdosti Janka 1 730, zatiaľ čo čerešňové drevo má hodnotu tvrdosti Janka 950.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o rôznych typy štýlov nábytku na tejto stránke.