Hlavná Vylepšenie domácnosti Nápady na organizáciu prístrešku (tipy na záhradné náradie a skladovanie)

Nápady na organizáciu prístrešku (tipy na záhradné náradie a skladovanie)

Tu zdieľame naše nápady na organizáciu prístreškov vrátane rôznych tipov na organizovanie, možností skladovania, ako usporiadať záhradné náradie a spôsoby, ako triediť záhradný domček.
 Vonkajší prístrešok vyrobený z dreva a usporiadaný s náradím a záhradníckymi potrebami Pri upratovaní a organizovaní domácnosti sa na prístrešky zvyčajne nemyslí. Z technického hľadiska nie sú prístrešky súčasťou štruktúry domu, ale stále je to niečo, na čom by ste mali pracovať, najmä ak v nich uchovávate dôležité veci. A keďže je v prístrešku veľa vecí, môže byť trochu zdĺhavé ich zorganizovať, ak neviete, kde začať.

Pri zisťovaní, ako si môžete usporiadať svoj prístrešok, je jedným z najpraktickejších spôsobov, ako to urobiť, postupovať podľa špecifického systému, ktorý vám s touto úlohou pomôže. Vzhľadom na to, ako rýchlo sa neporiadok môže začať hromadiť v kôlni, je najlepšie začať čo najskôr.

Priznajte si, že čokoľvek, o čom si myslíte, že práve teraz nepotrebujete, ale možno budete potrebovať neskôr, hodíte do kôlne na „úschovu“. Pravdou však je, že to môžete urobiť čistejším a organizovanejším spôsobom.

Obsah

Ako zorganizovať prístrešok

 Záhradný domček s rôznymi nástrojmi a predmetmi vo vnútri Prístrešky sú výborným úložným priestorom pre všetky druhy vecí, ktoré máte doma rozložené. Je to perfektný úkryt pre sezónne veci a staré haraburdy, ktoré už nie sú funkčné, ale majú pre vás a vašu rodinu túto sentimentálnu hodnotu.

A s týmto vedomím sa určite ľahko a rýchlo vytvorí kopa haraburdia. Predtým, ako hromady haraburdia zaplnia váš prístrešok, tu sú jasné a jednoduché kroky, ako usporiadať svoje prístrešky.

Krok 1: Vyčistite svoj prístrešok

Prvým krokom, ktorý musíte urobiť pri organizovaní svojho prístrešku, je vytiahnuť všetko z prístrešku. Akonáhle je všetko vonku, začnite čistiť samotnú kôlňu predtým, ako do nej niečo vložíte.

Odstráňte všetky nečistoty, ktoré nájdete vo vnútri, a pozametajte celú plochu pomocou metly. Ak máte vnútri police, presuňte ich von a utrite ich. Nechajte kôlňu prázdnu a nechajte ju pôsobiť ako východiskové miesto.

Aj keď to nemusí byť jasné a trblietavé, uistite sa, že prístrešok je dostatočne čistý ako priestor na oddych predtým, ako začnete riešiť všetko, čo ste umiestnili vonku.

Krok 2: Rozhodnite sa, čo zostane a čo nie

Usporiadajte všetko do štyroch kôp označených ako Uložiť, Premiestniť a Zahodiť. A s poslednou skupinou rozhodnite, ktoré z nich možno darovať, recyklovať a doslova vymlátiť.

Tento krok je trochu ťažké vykonať, najmä preto, že môžu existovať predmety, ktoré budete musieť vyhodiť, ale môžu mať sentimentálnu hodnotu. Pre niektorých to bude dosť emocionálna horská dráha, pretože sa budete musieť zbaviť niektorých predmetov, aj keď máte pocit, že si ich chcete nechať. Pri rozhodovaní o tom, ktoré položky patria do akých kategórií, buďte k sebe úprimní.

V tomto prípade sa môžete riadiť jedným pravidlom, že ak ste za posledných päť rokov nejakú položku nepoužili, zbavte sa jej. A ak neviete, kam umiestniť predmet, pravdepodobne bude najlepšie sa ho zbaviť. Toto je časť, kde musíte byť k sebe úprimní. Rozhodnite sa, či budete na toto pravidlo prísni, alebo budete k sebe zhovievaví. Vo všeobecnosti sa snažte čo najviac dodržiavať toto pravidlo.

Rôzne typy prístreškov majú oblasti, ktoré majú tendenciu mať meniace sa teploty a možnosť byť vystavené trochu vlhkosti. Uistite sa, že máte v kôlni veci, ktoré odolajú týmto faktorom.

Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali a nemali skladovať vo vnútri prístrešku.

Ponechať Neuchovávajte
Fúrik Drevené uhlie
Pracovný stôl Oblečenie
Weedwhacker Maľovať
Záhradnícke náradie Krmivo pre domáce zvieratá
Kosačky na trávu a iné chemikálie na starostlivosť o trávnik Benzín
hadica Propán
Malé množstvo benzínu (ak je ďaleko od domu) Mäkké materiály (napr. papierové utierky)

Toto sú len príklady toho, aké predmety môžete mať vo vnútri prístrešku a ktoré je nepraktické tam držať. Zbavte sa predmetov, ktoré môžu byť ovplyvnené faktormi, ako sú zmeny teploty a vlhkosti.

Krok 3: Zoraďte všetko, čo zostalo v kategóriách

ako vyrobiť motýlika zo stuhy

 Vonkajší prístrešok s dreveným obkladom, oknami, dverami a črepníkovými kvetmi okolo Po zoskupení predmetov do ich kôp je ďalším krokom zamerať sa na predmety, ktoré ste sa rozhodli ponechať. A rovnako ako to, čo ste urobili na začiatku, zoskupte všetky položky na hromade na základe ich kategórií. Niektoré z kategórií, ktoré môžete použiť, sú nasledovné:

Sviatočné predmety (vianočné a halloweenske dekorácie)

Záhradnícke náradie a potreby

Vonkajšie hračky

Piknikové potreby

Aby ste mali veci usporiadané, použite stohovateľné priehľadné plastové nádoby. Jeden kôš bude venovaný jednej kategórii. Nádoby označte tak, aby ste sa nemýlili s tým, čo ste zoskupili. Jedným zo spôsobov, ako ich môžete zoskupiť, je použiť nasledujúce kategórie:

Záhradnícke doplnky

Potreby starostlivosti o trávnik

Ručné nástroje

Elektrické náradie

Položky s dlhou manipuláciou

Bez ohľadu na to, akým spôsobom usporiadate položky vo vašej kôlni, záleží len na tom, aby vám to dávalo zmysel a aby vám vyhovovalo, ako sú zoskupené.

Krok 4: Vytvorte zóny vo vnútri vašej kôlne

Jedným z najlepších spôsobov usporiadania vo vašej hale je určiť zóny pre konkrétne oblasti haly. Ľavú stranu svojho prístrešku môžete napríklad venovať záhradnému náradiu a zásobám. Ďalším spôsobom, ako to urobiť, sú skrinky a police. Označte skrinku, ktorá sa má použiť len pre konkrétnu kategóriu.

Toto je ideálny čas na vytvorenie vlastného organizačného systému, aby bolo pre vás oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie používať nástroje a vrátiť ich tam, kam patria. Pomôže vám to pri ďalšom upratovaní a usporiadaní vášho prístrešku.

Krok 5: Predstavte riešenia ukladania

Keď určíte zóny, môžete začať predstavovať rôzne úložné riešenia, ktoré môžete použiť vo svojom prístrešku. Dbajte na to, aby ste svoju podlahovú plochu čo najviac zväčšili, a preto by ste mali predmety a materiály držať mimo podlahy prístrešku. Tu je niekoľko riešení ukladania, ktoré môžete zvážiť:

Darčeky k 13. výročiu svadby pre neho

Skrinky/zásuvky

Regály (kúpené alebo ručne vyrobené)

Peg-board systémy

Úžitkové háčiky

Využite čo najviac priestoru v prístrešku pomocou vertikálneho priestoru a dokonca aj stropu, ak je tam miesto. Zavesenie predmetov a materiálov na steny vášho prístrešku maximalizuje jeho vertikálny priestor. Toto je najlepší čas byť kreatívny v tom, ako si zariadite svoju kôlňu, ako aj ako vyzdobíte jej interiér.

Krok 6: Údržba

Údržba je absolútne nevyhnutná, ak nechcete pri organizovaní svojho prístrešku začínať odznova. Aj keď by bolo skvelým nápadom občas vykonať generálne upratovanie, vrátiť veci, ktoré používate, na príslušné miesta je základ, ale je to tiež niečo, čo vám môže pomôcť udržať poriadok vo vašej kôlni.

Usporiadajte nástroje kôlne

 Nádoby na rebríky a náradie v kôlni Jedným z najbežnejších spôsobov využitia vášho prístrešku je urobiť z neho domov pre vaše náradie. Od ručného náradia a elektrického náradia až po náradie s dlhou rúčkou, prístrešok je vynikajúcim úložným priestorom, ktorý ho udrží organizovaný a ľahko dostupný.

Riešenie skladovania náradia môže mať rôzne spôsoby a bude len na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý z nich funguje najlepšie. Cieľom je však maximalizovať priestor vo vašej kôlni čo najviac. Môžete použiť jeden z softvér na navrhovanie prístreškov programy, ktoré vám pomôžu naplánovať rozloženie náradia a úložiska.

Tu sú niektoré z kompatibilných úložných riešení pre vaše nástroje.

Magnetická lišta a prúžky

 Magnetické tyče a pásy pre organizáciu prístreškov Pozrite si túto sadu magnetických tyčí a prúžkov na Home Depot [sponzorovaný odkaz]

Tieto úložné riešenia dokážu kreatívne a prakticky uložiť vaše štandardné náradie, od klieští až po stierky. Náradie môžete ľahko prilepiť na magnetickú lištu alebo prúžky pre úschovu. A tiež k nim bude jednoduchý prístup, kedykoľvek to bude potrebné.

Nevýhodou však je, že nástroje musia byť kovové a kompatibilné s magnetmi. Okrem toho sa musíte uistiť, že magnety sú dostatočne silné, aby udržali nástroje, ktoré na ne umiestnite. To môže byť vhodnejšie pre väčšie veľkosti kôlní pretože to obmedzí nástroje, ktoré môžete umiestniť na tento konkrétny úložný priestor, na ručné nástroje.

Pegboard

 Nástroje visiace na doske na organizáciu prístrešku Ďalším úložným riešením pre vaše náradie je pegboard. Aj keď je toto riešenie celkom bežné, majitelia domov ako organizátor často nevyužívajú. Pegboard umožňuje pohodlnejšie a dostupnejšie uloženie vašich nástrojov.

Taktiež nezaberá žiadnu podlahovú plochu, pretože je namontovaný na stene. Môže dokonca fungovať ako dodatočný dekoratívny prvok vo vašej kôlni. Nevýhodou tohto organizéra je štandard háčiky na pegboard nebude schopný pojať ťažké nástroje a nástroje s dlhou rukoväťou.

svadobný obrad poradie udalostí

Úložný stojan

 Biely vonkajší prístrešok so stoličkou, policami a náradím vo vnútri Úložný regál je flexibilné skladovacie riešenie, do ktorého sa zmestia všetky typy náradia, od ručného a dlhého náradia až po elektrické náradie. Tento kompaktný organizér je väčšinou robustný a pevný, takže dokáže udržať ťažké nástroje, ako sú vŕtačky, od podlahy. A najlepšie na tom je, že si môžete prispôsobiť a zostaviť svoj vlastný.

Vešiak na náradie

 Rôzne nástroje pre domácich majstrov usporiadané v kôlni pomocou vešiaka na náradie Ideálne pre predmety s dlhou rúčkou, ako sú metly a hrable, môžete ich držať mimo podlahového priestoru tak, že ich namiesto použitia tohto úložného riešenia zavesíte na stenu.

Drevené paletové a murárske nádoby

 Murárske nádoby na organizáciu prístreškov Pre rustikálny nápad na skladovanie si postavte drevené organizéry paliet pre svoje motyky a lopaty a použite murárske nádoby na uloženie malých predmetov, ako sú štetce. S drevenou paletou ich ľahko zavesíte na stenu. Pri murárskych nádobách je však lepšie ich umiestniť na police, pretože môžu tiež pridať na estetike prístrešku.

Plastové vane

 Plastové vane na organizáciu prístreškov Ak dávate prednosť niečomu ľahkému, pohodlnému a ľahko dostupnému na trhu, môžete si svoje náradie usporiadať do plastových nádob. Sú to dokonalé úložné nádoby na káble, šnúry a áno, dokonca aj na náradie.

Uistite sa, že vane označíte, najmä ak nie sú priehľadné, aby ste sa vyhli prehrabávaniu všetkých, len aby ste hľadali konkrétny nástroj. Existuje mnoho ďalších možností, ktoré môžete použiť pre konkrétne typy nástrojov. Musíte len preskúmať svoje možnosti a byť otvorení jedinečným nápadom.

Organizácia záhradného prístrešku

 Záhradný domček z dreva do exteriéru Prístrešok používa veľa majiteľov domov ako sklad pre všetky svoje záhradné náradie a potreby. To nie je prekvapujúce vzhľadom na to, že by ste ich chceli sprístupniť zakaždým, keď sa staráte o svoju záhradu. A nič nie je dostupnejšie ako prístrešok vo vašej záhrade. Pozrite si tieto organizačné riešenia, ktoré môžete urobiť pre svoje záhradné náradie a zásoby.

Použite vonkajšiu stenu: Použitie vonkajšej steny na pridanie úložného riešenia do vašej kôlne je dokonalý spôsob, ako usporiadať záhradné potreby a náradie. Je známy ako jedna z najviac podceňovaných možností skladovania, najmä preto, že vonkajšie steny a dokonca aj zadná časť dverí prístrešku sa používajú zriedka.

Jeden návrh, ktorý by ste mohli preskúmať, je vytvoriť organizátor s a lamelový stenový panel . V prípade potreby môžete ľahko integrovať háčiky a košíky.

Držiak záhradnej hadice: Keď hovoríme o záhradnom náradí a zásobách, udržiavanie a organizovanie záhradnej hadice je zložité. Ak sa vám nepáči možnosti, ktoré máte pri skladovaní tohto záhradného náradia, môžete si vyrobiť svojpomocne držiak na záhradnú hadicu.

Pomocou niekoľkých skrutiek a zvyškov dreva si môžete postaviť držiak, ktorý zaručí, že vaša záhradná hadica zostane mimo priestoru podlahy a bez uzlov. Môžete tiež použiť háčiky, PVC rúrky a dokonca aj policové jednotky, ak chcete.

Zaváracia lavica: Vybudovanie pracovného stola alebo črepníkovej lavice môže byť vaším dokonalým malým miestom v kôlni, kde môžete stále pracovať na svojich rastlinách, aj keď vonku prší. Táto lavica môže slúžiť ako polica sama o sebe, ale pri práci na nej dbajte na to, aby bola čistá a organizovaná.

Záhradný organizér zásuviek: Záhradný organizér zásuviek by fantasticky fungoval s vašou kôlňou a môžete si ho navrhnúť akýmkoľvek spôsobom. Každú zásuvku môžete označiť štítkom, aby ste zohľadnili typy záhradného náradia, ktoré v nej máte.

šaty na indickú svadbu

Skvelá vec na organizéroch zásuviek je, že sú cenovo dostupné a každý môže stáť okolo 2 až 5 dolárov, v závislosti od veľkosti a tvaru. V týchto zásuvkách môžete mať svoje záhradnícke rukavice, nožnice a metre.

Tipy na organizáciu prístrešku

 Interiér haly s náradím a rôznymi predmetmi Teraz, keď máte niekoľko nápadov na zváženie rôznych nástrojov a záhradných predmetov a spotrebného materiálu, môžete pre svoj prístrešok urobiť ešte niečo viac. Tu je niekoľko organizačných tipov, ktoré môžete vyskúšať a vyskúšať.

Využite maximálne využitie políc: Existujú rôzne druhy políc, ktoré môžete zvážiť a bez ohľadu na to, čo si vyberiete, určite vám poskytnú dostatok priestoru na uloženie vecí vo vašej kôlni.

A či už sa venujete DIY projektom a stavanie vlastných políc môže byť pre vás lákavé, alebo uprednostňujete jednoduchosť s hotovými policami, môžete si vybrať, čo vám vyhovuje. Ak premýšľate, ktorú policu použiť, tu sú niektoré z ideálnych druhov políc, ktoré môžete nainštalovať do prístrešku.

• Otvorené police: Tento typ políc pri montáži na stenu uvoľňuje priestor na podlahe a zároveň poskytuje ďalší úložný priestor, ktorý môžete použiť. Vďaka svojmu dizajnu tiež prístrešok vyzerá väčší a priestrannejší.

• Voľne stojace police: Najjednoduchšie spôsob, ako pridať úložný priestor, do tohto typu sa zmestia aj objemné predmety a nástroje, ale uistite sa, že je správne priskrutkovaný a pripevnený k stene, aby bola zaručená jeho stabilita.

• Drôtené police: Tento typ regálov umožňuje prenikanie svetla, čo vám uľahčuje hľadanie vecí a prístup k nim. Je to dobrá voľba, ak je váš prístrešok nejakým spôsobom vystavený trochu vlhkosti, pretože s týmto prvkom lepšie odoláva v porovnaní s drevenými policami.

• Nastaviteľné police: Použitie nastaviteľných políc vo vašej kôlni bude veľmi výhodné, najmä ak neznášate neporiadok. Police môžete posúvať nahor a nadol, aby ste do nich mohli lepšie umiestniť ďalšie predmety a vybrať ich, keď ich nepotrebujete.

Uložte drobné predmety do organizérov na dózy: Organizéry na poháre sa môžu zdať príliš malé na úložný priestor, ale sú ideálne pre menšie predmety, ktoré majú tendenciu sa stratiť v neporiadku. Uložte skrutky, klince, svorníky a cvočky do týchto pohárov, aby ste ich nemuseli zháňať, kým ich budete potrebovať.

Môžete použiť existujúce a nepoužívané poháre, ktoré máte doma, takže nebudete musieť míňať peniaze na nákup nových. Väčšina z týchto pohárov je tiež priehľadná a aj keď môžete nádoby vždy len označiť, pre pohodlie budete môcť vidieť položky cez samotný pohár.

Zmeňte účel svojich nepoužívaných políc: Máte starú policu na knihy, ktorá sa len tak povaľuje a zbiera prach? Vezmite ho do svojej kôlne a zmeňte jeho účel. V závislosti od jeho stavu ho môžete jednoducho pretrieť alebo vybrať typy políc na ich inštaláciu na stenu. Ak je však v dobrom stave, môžete ho jednoducho premiestniť do svojho prístrešku a použiť ho na ďalšie skladovanie, kde môžete umiestniť poháre.

Využite strop prístrešku: Jednou z prehliadaných oblastí v kôlni je jej strop. Zatiaľ čo steny sú zvyčajne široko používané, strop sa zvyčajne ignoruje, kde uvidíte iba osvetľovacie teleso.

Ak však máte vysoký strop, môžete ho skutočne použiť na ďalší úložný priestor. Ako? V kôlni môžete pridať loft, ktorý v skutočnosti poskytne ďalšiu plochu vo vašej kôlni.

Môžete ľahko pridať tašky a krabice v podkroví namiesto toho, aby ste ich mali neporiadne na podlahe. Ďalším spôsobom, ako mať v strope ďalší úložný priestor, je inštalácia stropných stojanov na rúry a dosky.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o rôznych typy vonkajších konštrukcií na tejto stránke.