Hlavná Vírusové Nevesta sa stretáva s darcom kostnej drene, ktorý jej zachránil život: „Som vďačný za nádej do budúcnosti“

Nevesta sa stretáva s darcom kostnej drene, ktorý jej zachránil život: „Som vďačný za nádej do budúcnosti“

  Jedz Leeanne Leeanne Mako konečne stretla svojho darcu kostnej drene, Jeka, niekoľko dní pred svadbou. (Lýdia na fotografii Lydie)

Všetky pocity. Leeanne Hester Mako Svadobný deň bol zvlášť významný – pretože konečne stretla muža, ktorý jej zachránil život.

V exkluzívnom rozhovore s Faircityfire , nevesta hovorí o tom, ako sa zoznámila so svojím darcom kostnej drene, menom izraelského vojaka Choď , ktorá bola minulý mesiac hosťom na jej svadbe. Leeanne mala v čase darovania kostnej drene Jeka 24 rokov a život zachraňujúci transplantát dostala po diagnostikovaní akútnej myeloidnej leukémie. Netušila, kto je jej darca, a vedela iba to, že mal tiež niečo po dvadsiatke, žil v Izraeli a našťastie mal presne tú istú krvnú skupinu ako nevesta, čo je vo svete medicíny anomália.

Podľa predpisov pre darcov a príjemcov kostnej drene si Jeka a Leeanne nemohli vymieňať žiadne kontaktné informácie celý rok po zákroku. Leeanne však chcela poznať identitu cudzinca, ktorý jej zachránil život.

„Keď som mal jednoročné sledovanie v komplexnom onkologickom centre Ohio State University (OSUCCC) – James Cancer Hospital a transplantačné centrum Solove Research Institute, požiadal som o formulár súhlasu, ktorý som potreboval podpísať, aby som mohol poskytnúť svoje identifikačné údaje môjmu darcovi. aby som prijala jeho,“ spomína. O tri mesiace neskôr Leeanne dostala list z centra pre rakovinu, o ktorom povedala, že si myslela, že je to len lekársky účet.

„Na moje potešenie to boli dva listy papiera,“ spomína. 'Jeden z OSUCCC - James, ktorý uviedol informácie o mojom darcovi, bol priložený a jeden od Ezer Mizion, organizácie, prostredníctvom ktorej sa [Jeka] zaregistroval a daroval dreň.'

Záhada bola vyriešená a teraz sa mu Leeanne chcela poďakovať osobne. „Stretnutie s niekým, kto je úplne neznámy, no s kým zdieľam také jedinečné a špeciálne spojenie, je veľmi surrealistický zážitok,“ hovorí Faircityfire . „Je to veľa myšlienok a emócií – zvedavosť – Ako vyzerá? Máme spoločné nejaké zvláštnosti? – a nesmiernu vďačnosť.“

ako sa rýchlo zbaviť chĺpkov

Pomaly sa naučila Jekin príbeh. „Jeho rodina emigrovala do Izraela začiatkom 90. rokov, keď mal jeden rok. Jeho otec je Rus a matka z Kazachstanu,“ hovorí Leeanne. 'Posledné štyri roky bol v Izraelských obranných silách (IDF).' Keď bol Jeka narukovaný do IDF, bolo povinné mu odobrať krv, ale výter z líca, aby sa stal možným darcom kostnej drene, bol voliteľný postup, ktorý „vznikol prostredníctvom partnerstva medzi IDF a Ezer Mizion,“ dodáva Leeanne. Preto to bola Jekova voľba.

V tom čase Jeka – mechanik vojenských helikoptér – stále zachraňoval životy. Jeho jednotka pokračovala v „záchranných misiách na záchranu života vojakov alebo civilistov, ktorí boli vážne zranení a potrebujú okamžitú lekársku pomoc na ťažko dostupných miestach,“ hovorí Leeanne. „Bol to pre neho šok, keď mu povedali, že sa perfektne hodí, pretože vedel, že je to veľmi zriedkavé, ale verí, že celý život je posvätný a stojí za to ho zachrániť,“ dodáva. „Povedal, že vždy počuje príbehy o misiách od členov [vrtuľníkovej] letky, ale sám nikdy nezachránil život. Chcel vlastný príbeh, taký, kde by bol záchrancom života.“

  Leeanne a Jeka tancujú

Leeanne Hester Mako sa konečne stretla so svojím darcom kostnej drene, Jekom, niekoľko dní pred svadbou. (Lýdia na fotografii Lydie)

Leeanne, 26, a jej manžel Jimmy, 30, sa stretli v atletickom tréningovom zariadení Wittenbergskej univerzity počas posledného semestra jej bakalárskeho štúdia na Wittenbergskej univerzite a jeho posledného semestra doktorátu z fyzikálnej terapie na University of Dayton. Obaja sa do seba zaľúbili a 7. decembra 2014 Jimmy požiadal Leeanne o ruku pred Buckinghamskou fontánou neďaleko Millennium Parku v Chicagu v štáte Illinois.

  Leeanne a Jimmy

Leeanne so svojím manželom Jimmym v deň svadby. (Lýdia na fotografii Lydie)

Leeanne hovorí Faircityfire ako reagovala na stretnutie so svojím darcom kostnej drene. „Myslím, že som ho šokovala veľkým objatím a moje prvé slová boli ‚ďakujem‘,“ spomína. Dodáva, že jej manžel Jimmy „nemá veľa slov“, ale bol ohromený vďačnosťou, keď stretol vojaka, ktorý zachránil život jeho budúcej manželke. 'Potriasol Jekovi rukou a povedal mu ďakujem, keď ho prvýkrát vyzdvihol na letisku.'

„Povedal by som, že jednou z najpamätnejších častí stretnutia s ním bol práve čas, ktorý sme spolu strávili niekoľko dní pred svadbou. Dostali sme príležitosť spoznať sa navzájom, o svojich rodinách a našich kultúrach,“ hovorí Leeanne Faircityfire . „Zistila som, že jedna zvláštnosť, ktorú zdieľame, je naša vzájomná nechuť k hubám,“ povedala, „a každý používame svoje stredné mená, nie svoje krstné mená.

svadba mily kunis a ashtona kutchera

Jeka sa zúčastnila na svadbe Leeanne Jimmy Mako ako skutočne jedinečný svadobný hosť. „Jedna spomienka zo svadby, ktorú si budem vždy pamätať, je, ako mi na recepcii povedal, aký bol šťastný, že môže byť súčasťou nášho dňa, a ako ho potešilo, keď ma videl kráčať uličkou. Tiež som ho [dostala] na tanečný parket na jeden tanec a trochu sme sa zasmiali,“ hovorí Leanne. „To, že [Jeka] bola na svadbe, urobilo tento výnimočný deň a čas v našich životoch ešte výnimočnejšími,“ pokračuje. 'Deň poznačil nielen naše manželstvo, ale aj budúcnosť s nádejou na zdravie a šťastie, ktorú umožnil Jekin dar.'

Na záver hovorí: „Som vďačná za nádej na budúcnosť. Budúcnosť žiť s Jimmym po mojom boku.' Je to možnosť, ktorú možno nemala, keby to nebolo pre vojaka, ktorý jej dal nový začiatok.