Hlavná Vírusové Ohromujúca svadobná torta má hmotnosť 165 libier a je úplne jedlá!

Ohromujúca svadobná torta má hmotnosť 165 libier a je úplne jedlá!

 Svadobná torta Sylvia Elba vytvorila 170 cm jedlú svadobnú tortu pre Cake International v Alexandra Palace. Poďakovanie: Dan Graves Photography

V báječnom kúsku svadobných cukroviniek vytvorili britské sochárky Sylvia Elba a Yvette Marner a umelkyňa Ilinka Rnic jedlé svadobné šaty vyrobené výlučne z torty! Faircityfire hovoril s Cake International a získali všetky podrobnosti o výtvore inšpirovanom nevestou.

Úžasné „Svadobné šaty“ sú vysoké viac ako 170 cm a vytvorila ich spoločnosť Elba pre Cake International, podujatie v oblasti výroby cukru, pečenia a zdobenia koláčov, ktoré sa koná tento víkend v Londýne.

 Svadobná torta

Poďakovanie: Dan Graves Photography

Na prvý pohľad vyzerá svadobná torta v životnej veľkosti sviežo z regálu s jemnými čipkovými detailmi, nariaseným pásom a jemnými jedlými korálkami. Ale do týchto svadobných šiat sa nedá vkročiť! Je šikovne vyrobený výlučne z chutných materiálov na zdobenie torty. Využitím predmetov, ako je oblátkový papier a inovatívne procesy zdobenia koláčov, boli traja ocenení profesionáli schopní replikovať skutočnú vec do neuveriteľných detailov.

 Svadobná torta

Poďakovanie: Dan Graves Photography

Trio dizajnérov a sochárov na vytvorenie krásneho vypasovaného živôtika použilo viac ako 75 libier vyrezávaného fondánu a viac ako 6 ½ libier tortovej čipky. Obrovská plyšová sukňa bola vyrobená z približne 2 000 listov oblátkového papiera, pričom každý z nich bol „prišitý“ k šatám s Elbovým výtvorom s názvom Fabriliquid.

 Svadobná torta

Poďakovanie: Dan Graves Photography

Celkovo torta svadobných šiat trvala viac ako 400 hodín. Po konečnom odvážení torta vážila viac ako 165 libier! Torta na svadobné šaty je primárne vyrobená z fondánu, oblátkového papiera a Fabriliquidu, takže ak by ste si zahryzli, dostali by ste sladkú chrumkavosť, pričom Fabriliquid má príchuť vanilky, potvrdzuje Cake International pre The Faircityfire.

Výstavu „The Weddible Dress“ vrátane torty svadobných šiat Elby, Marnera a Rnica v životnej veľkosti a stovky ďalších detailných exponátov si môžete pozrieť zblízka v Alexandra Palace v Londýne 16. a 17. apríla.