Hlavná Vylepšenie domácnosti Pine-Sol na drevené podlahy (tipy na čistenie)

Pine-Sol na drevené podlahy (tipy na čistenie)

Tu sú niektoré z výhod použitia Pine-Sol na drevené podlahy s tým, či je to dobré a bezpečné pre drevené podlahy, ako používať Pine Sol a ďalšie tipy na čistenie drevených podláh.   Použitie mopu na čistenie drevených podláh Pine-Sol je praktický čistiaci prostriedok pre domácnosť – možno ho práve teraz máte vo svojej skrini! Vaše drevené podlahy sú však citlivé a použitie nesprávneho čistiaceho prostriedku na tento typ podláh môže mať katastrofálne následky. Takže, môžete bezpečne použiť Pine-Sol na drevené podlahy?

Obsah

koľko družičiek je na svadbe

Môžete použiť Pine-Sol na drevené podlahy?

V skutočnosti si môžete vyčistiť drevené podlahy s Pine-Sol! Kľúčom je však použiť správne množstvo. Rovnako ako pri utieraní, ani pri čistení nechcete svoje drevené podlahy presýtiť. Koniec koncov, nadmerná vlhkosť môže viesť k nešťastným výsledkom pre skutočné drevené podlahy.

Ak sa však použije v správnom množstve a správnou metódou, a trochu Pine-Sol môže pomôcť vašim podlahám začať opäť vyzerať ako nové!

Pine-Sol sa odporúča špeciálne pre hotové podlahy. Ak sú vaše drevené podlahy neutesnené, nedokončené alebo opotrebované, Pine-Sol sa neodporúča.

Je Pine-Sol vhodný na drevené podlahy?

Áno, Pine-Sol je skvelý nástroj, na ktorý sa môžete obrátiť, keď potrebujete upratať drevené podlahy. Pine-Sol môžete použiť s mierou, aby vaše podlahy vyzerali ako nové.

Ešte lepšie je, že keď je správne nanesený, nezanechá po sebe nepríjemné zvyšky, čo vám ušetrí čas na umývanie podláh.

Je Pine-Sol bezpečný pre drevené podlahy?

  Vytieranie drevených podláh borovicovým solom Pine-Sol je bezpečný pre väčšinu drevených podláh. Existuje však niekoľko dôležitých výnimiek, ktoré by sme mali pokryť. Po prvé, nebudete chcieť použiť Pine-Sol na nedokončené alebo neutesnené drevené podlahy, ktoré nemajú bariéru proti vlhkosti.

môžete mať dve stredné mená

Pine-Sol tiež nebudete chcieť používať na drevené podlahy denne. Aj keď je to užitočné na čistenie, jednoducho nechcete, aby bolo drevo tak často vlhké. Je lepšie si ho uložiť maximálne na týždenné čistenie.

Nakoniec sa uistite, že s mopom nepoužívate príliš veľa vlhkosti a nezanechávate kaluže. Vlhkosť na vašej drevenej podlahe povedie k problémom, ako je deformácia a praskanie.

To znamená, že ak budete postupovať podľa pokynov na používanie Pine-Sol na drevených podlahách, je to úplne bezpečný nástroj, na ktorý sa môžete obrátiť pri upratovaní.

Môžete použiť Pine-Sol na laminátové drevené podlahy?

Uviedli sme, že existuje niekoľko typov drevených podláh, na ktorých Pine-Sol nebude fungovať. Ak máte nedokončené drevené podlahy, pravdepodobne to nie je najlepšia voľba. Čo ak máte laminátové podlahy?

Dobrou správou je, že Pine-Sol je úplne bezpečný na použitie laminovaná podlaha . V skutočnosti môže skutočne pomôcť udržať vašu podlahu čistú.

Keď čistíte laminátové podlahy pomocou Pine-Sol, môžete postupovať podľa rovnakého základného procesu, aký by ste použili pri čistení drevených podláh. Nezabudnite materiál zriediť!

Pine-Sol tiež neodtrhne povrch vašej laminátovej podlahy. V skutočnosti vám to môže pomôcť posilniť túto povrchovú úpravu. Pravdepodobne si všimnete, že vaše podlahy majú väčší lesk, keď ich vyčistíte.

Ako používať Pine-Sol na drevené podlahy

 Predtým, ako vôbec vezmete do ruky svoj Pine-Sol a začnete čistiť, budete chcieť povysávať alebo pozametať drevené podlahy. Cieľom je odstrániť všetky uvoľnené nečistoty z podlahy skôr, ako začnete umývať.

Teraz musíte Pine-Sol pred použitím zriediť. Ak chcete vyrobiť veľké vedierko, s ktorým môžete pracovať pri umývaní, budete chcieť pridať ¼ šálky Pine-Sol na každý galón vody, ktorý použijete. Potom môžete utrieť podlahy.

Je dôležité používať čo najmenej vody a zmesi Pine-Sol. Chcete dosť na čistenie podláh, ale nie dosť na to, aby ste na podlahe mali kaluže. Opäť platí, že ochrana pred nadmernou vlhkosťou je skvelý spôsob, ako zachovať drevené podlahy.

neformálne šaty na svadbu

Ak potrebujete dať na ťažkom mieste trochu mazu na lakte navyše, držte sa ďalej od abrazívnych čistiacich nástrojov, pretože sú náchylné na poškriabanie vašich podláh.

Koľko by som mal zriediť Pine-Sol?

Zriedenie Pine-Sol je dôležitým krokom predtým, ako začnete s mopovaním. Musíte ho však správne zriediť, aby ste videli požadované výsledky.

Keď riedite Pine-Sol na utieranie drevených podláh, budete ho chcieť len zriediť vodou. Keďže ho používate na utieranie podlahy, pravdepodobne budete chcieť pokračovať a vytvoriť dostatok čistiaceho roztoku na správne utieranie.

Na každý galón vody pridajte asi ¼ šálky Pine-Sol. Tento pomer môžete podľa potreby znásobiť.

Musíte podlahy Pine-Sol opláchnuť?

Vlastne nie! Obavy s oplachovaním zvyčajne spočívajú v tom, že mnohé čistiace prostriedky zanechajú vašu podlahu lepkavú, ak nie sú riadne opláchnuté. Navyše, kto chce nechať chemikálie po celom dome?

Našťastie Pine-Sol nezanechá žiadne z týchto nežiaducich zvyškov, keď ho používate správne. Napriek tomu sa budete chcieť vyhnúť tomu, aby sa produkt alebo váš zriedený čistiaci roztok hromadil na vašich podlahách.

Vlhkosť nielenže škodí vašim podlahám, ale veľké kaluže prípravku zanechávajú za sebou s väčšou pravdepodobnosťou zvyšky, hoci Pine-Sol je stále menej pravdepodobné, že spôsobí problém ako mnohé čistiace prostriedky pre domácnosť na báze oleja.

ako zistiť, či je prsteň skutočný

Môžete utrieť drevené podlahy pomocou Pine-Sol?

Áno, svoje drevené podlahy môžete utierať pomocou Pine-Sol, pokiaľ budete postupovať podľa všetkých správnych krokov, o ktorých sme hovorili. To znamená začať zbežným čistením a zriedením Pine-Sol skôr, ako začnete.

Je tiež dôležité, aby ste sa uistili, že používate kvalitný, čistý mop, aby ste dosiahli najlepšie výsledky aj s Pine-Sol. Ak váš mop nie je čistý, nebudú čisté ani vaše podlahy.

Akonáhle sa dostanete k vytieraniu, záleží aj na vašej technike. Uistite sa, že na podlahe nie sú žiadne kaluže, pretože to môže otvoriť dvere pre problémy, ako je deformácia alebo dokonca prasknutie. Uistite sa, že na čistenie podláh nepoužívate nič abrazívne, aby ste ich nepoškriabali alebo nepoškodili.

Celkovo vzaté, Pine-Sol je často skvelou voľbou pre vaše drevené podlahy! Funguje tak, že vám pomôže dôkladne vyčistiť bez zanechania mastných zvyškov alebo poškodenia vašich drevených podláh.

Prečítajte si viac o drevená podlaha v obývačke na tejto stránke.