Hlavná Údaje Podľa novej štúdie mileniáli spôsobujú pokles rozvodovosti

Podľa novej štúdie mileniáli spôsobujú pokles rozvodovosti

 Zásnubný prsteň Lauren Conrad William Tell Televízna osobnosť, módna návrhárka a autorka Lauren Conrad a hudobník William Tell sa 23. marca 2016 v New Yorku zúčastňujú na slávnostnom uvedení knihy „Lauren Conrad Celebrate“ v showroome Kohl. (Foto Larry Busacca/Getty Images pre PMK*BNC)

Padá... niekoľko úžasných správ v manželskom oddelení . Mileniáli spôsobujú pokles rozvodovosti v krajine, aspoň to tvrdí nová štúdia vydaný tento týždeň.

Nové údaje zo sčítania ľudu v USA analyzované profesorom sociológie na University of Maryland zistili, že rozvodovosť v USA medzi rokmi 2008 a 2016 klesla o 18 percent.

Hlavná príčina? Jednoducho povedané, mileniáli – najmä miléniové ženy – sú dobrí v manželstve .

Podľa analýzy profesora sociológie Philipa Cohena sa celý proces manželstva v tejto generácii stabilizoval v dôsledku viacerých faktorov. „Manželstvo sa stáva selektívnejším a stabilnejším, aj keď sa postoje k rozvodu stávajú tolerantnejšími a spolužitie sa stáva menej stabilným,“ píše Cohen vo svojej štúdii.

Cohen preskúmal čerstvo vydaté ženy (všetky sa vydali za posledných 12 mesiacov v jeho výberovom období), ktoré dokázali ilustrovať, ako sa mileniáli odkláňajú od rozvodu. Zistil, že mladé ženy najviac prispievajú k klesajúcej rozvodovosti vďaka faktorom, ako je vek a úroveň vzdelania. (Väčšina mladých žien sa v súčasnosti pravdepodobne vydá vo veku nad 25 rokov a mali možnosť lepšieho vzdelávania. Tie isté ženy majú tiež menšiu pravdepodobnosť, že vstúpia do manželstva s vlastnými deťmi.)

„Tu opísané trendy predstavujú pokrok smerom k systému, v ktorom je manželstvo zriedkavejšie a stabilnejšie ako v minulosti a predstavujú čoraz centrálnejšiu zložku štruktúry sociálnej nerovnosti,“ píše.

Na záver Cohen zisťuje, že miera rozvodovosti neklesla len od roku 2008; bude v tom pokračovať. „Navyše, aj keď prevalencia rozvodov u žien vo vyššom veku naďalej stúpa, regresné modely nevykazujú žiadne ľahké prispôsobenie pravdepodobnosti rozvodu v žiadnom veku,“ píše. „Nakoniec, pretože rozvodovosť u mladších žien naďalej klesá a rizikový profil novomanželských párov sa posunul smerom k viac protektívnym charakteristikám (ako je vyššie vzdelanie, vyšší vek a nižšia miera sobášov vyššieho rádu), zdá sa isté, že – ak nedôjde k nepredvídaným zmenám – rozvodovosť bude v nasledujúcich rokoch ďalej klesať.


Stiahnuť Trvalý , aplikácia, ktorá pomáha budovať zdravé a šťastné manželstvá.