Hlavná Vylepšenie domácnosti Podlahy z umelého kameňa (nápady a materiály)

Podlahy z umelého kameňa (nápady a materiály)

V tejto príručke zdieľame rôzne nápady na podlahy z umelého kameňa vrátane toho, čo to je, materiálov, vzorov, výhod a nevýhod, nákladov, maľovania a vnútorných a vonkajších možností.  Relaxačné patio s podlahou z umelého kameňa, pohodlným vonkajším nábytkom a rozkvitnutými kvetmi hortenzií Kamenná podlaha bude vždy pôsobiť elegantne a luxusne, nech už bude inštalovaná kdekoľvek. Už mnoho rokov je to populárna podlahová krytina, ktorá dodáva domu zvýšenú hodnotu. Ale ako všetko ostatné, má svoje nevýhody, o ktorých sa pri rozhodovaní nedá vyjednávať.

Cena je jedným z hlavných faktorov pri rozhodovaní o tom, či si pre podlahu vyberiete prírodný kameň alebo umelý kameň. Mnoho majiteľov domov sa uspokojí s druhou možnosťou, pretože prvú z nich nie je možné kúpiť s rozpočtom, ktorý majú. Ale pre majiteľov domov, ktorí naozaj chcú využiť estetiku podláh z prírodného kameňa, no bránia im to ich rozpočty, si namiesto toho vyberú podlahu z umelého kameňa.

Podlahy z umelého kameňa sa pôvodne vyrábali v 19. storočí. Jeho dlhá história začala s použitím autentických prírodných kameňov. Kamene sa nakrájajú na dosky, ktoré sa potom použijú na podlahu. To je to, čo sa dnes používa pre skutočné kamene, ale nie pre umelé kamene.

V 50. rokoch sa cement stal súčasťou zloženia podláh z umelého kameňa. Tento prídavok dodal materiálu jeho syntetický štítok, ale je tiež zodpovedný za to, aby bol materiál pevnejší a stabilnejší na použitie ako podlahová krytina.

Obsah

Čo je podlaha z umelého kameňa?

 Podlaha z umelého kameňa na útulnej terase so súpravou železného stola a slnečníkom na terase obklopenej zelenou terasou Podlaha z umelého kameňa zahŕňa použitie umelých materiálov s cieľom napodobniť vzhľad a estetiku autentických kameňov. Možnosti podláh z umelého kameňa sú veľmi rozmanité, od jedného materiálu k druhému.

Vlastnosti a dizajn potom nasledujú v závislosti od toho, aké materiály sa zmiešajú pri vývoji tejto vyrobenej podlahy.

Pokiaľ ide o materiály, betón je jedným z primárnych prvkov zmiešaných na vytvorenie podlahy z umelého kameňa. Očakáva sa, že zmes vytvorí ľahší materiál s podobnou pigmentáciou, vďaka čomu bude vyzerať ako autentický prírodný kameň.

Kvôli tejto pigmentácii a ich rôznym variáciám potom umelé kamene prichádzajú v rôznych veľkostiach, hrúbkach, farbách a vzoroch kameňov. Farby sú tiež zvolené tak, aby zodpovedali farbám prírodných kameňov, takže odlíšenie jedného od druhého bude ťažké.

Umelé kamene boli štruktúrované tak, aby boli ľahké a všestranné, vďaka čomu sú kompatibilné s mnohými typmi aplikácií, od štandardných podláh až po jedinečné, ako sú komíny a akcentové steny.

Náklady na podlahu z umelého kameňa

 Interiér v rustikálnom štýle s obývacou izbou a časťou jedálenského kúta s drevenou jedálenskou súpravou a podlahou z umelého kameňa Cena umelých kameňov je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa vyrábajú na prvom mieste. Prírodné kamene môžu byť neuveriteľne drahé a niektorí majitelia domov si ich nebudú môcť dovoliť. Riešením je zvoliť si namiesto toho podlahu z umelého kameňa, aby ste si mohli vychutnať estetiku prírodného kameňa za dostupnejšiu cenu.

Zatiaľ čo jednotlivé typy umelých kameňov sa môžu líšiť v cene, pohybujú sa okolo 12,50 až 25 dolárov za štvorcový meter, takže celý projekt podlahy s rozlohou 20 štvorcových stôp vás môže vyjsť na dobrých 250 až 500 dolárov.

Výhody a nevýhody podláh z umelého kameňa

Ďalším praktickým krokom, ktorý treba urobiť, je zvážiť jeho klady a zápory. Mali by ste vziať do úvahy výhody, ktoré vám prinesie použitie podlahy z umelého kameňa, a či sa oplatí riešiť nevýhody. Niektoré z jeho zjavných výhod zahŕňajú nasledujúce:

 Kamenné terasové podlahy verandy s vonkajším krbom a ratanovými kreslami • Jednoduchšia inštalácia – Väčšina umelých kameňov je integrovaná so systémom pero-drážka, kde môžu dlaždice ľahko zacvaknúť na miesto.

• Jednoduchšia oprava – Keďže používa pohodlný systém, ktorý uľahčuje inštaláciu, postupujte podľa tohto systému aj pri rozoberaní dielov a vyberaní dielov, ktoré potrebujú opravu alebo výmenu.

• Široká škála možností na výber - Umelé kamene prichádzajú v rôznych formách, štýloch, farbách a vzoroch, takže určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim predstavám.

• Realistická estetika - Napriek tomu, že umelé kamene nie sú autentické, majú realistickú estetiku, vďaka ktorej si budete myslieť, že to, čo máte, je skutočný obchod.

• Priateľský k životnému prostrediu – V porovnaní s používaním prírodných kameňov sú umelé kamene krokom k ochrane životného prostredia, pretože ich výroba nezahŕňa ťažbu (čo má škodlivé účinky).

So všetkými týmito výhodami sa musíte pozrieť aj na nevýhody, s ktorými budete musieť byť v poriadku. Niektoré z týchto nevýhod zahŕňajú nasledujúce:

• Nie úplne rovnaký vzhľad ako autentické prírodné kamene - Zatiaľ čo umelé kamene môžu napodobňovať prírodné kamene, na konci dňa v skutočnosti nedostanete skutočnú ponuku. A ak si vyberiete podlahu z umelého kameňa, musíte sa s tým zmieriť.

• Vyžaduje ochranu pred nárazom - Umelé kamene majú tendenciu praskať a uvoľňovať sa, keď nie sú chránené pred nárazmi, čo môže skrátiť celkovú životnosť vašej podlahy a vyžadovať opravu.

• Vyžaduje jemné čistenie – Keďže umelé kamene sú náchylné na poškodenie, čistenie agresívnymi komerčnými čistiacimi prostriedkami nebude dobré, takže namiesto toho použite roztok octu a čistiaceho prostriedku.

Možnosti podláh z umelého kameňa

 Prázdna miestnosť so sklenenými dverami a vinylovou podlahou z umelého kameňa Pri zvažovaní možností, ktoré môžete preskúmať pre svoju podlahu z umelého kameňa, je niekoľko, ktoré sa oplatí preskúmať. Väčšina z nich je však podobná, pokiaľ ide o výhody, ktoré ponúkajú, najmä pokiaľ ide o estetiku, náklady, pohodlie, jednoduchú inštaláciu vlastnými rukami a nízku údržbu. Existuje však niekoľko faktorov, v ktorých sa navzájom líšia.

Zatiaľ čo estetika vyzerá veľmi podobne ako autentický prírodný kameň, je tu veľký rozdiel v tom, ako sa cíti pod nohami ako podlaha. Podlaha z umelého kameňa je zaručene pohodlnejšia ako niektoré možnosti, dokonca pôsobí teplejšie a má určité vlastnosti tlmenia nárazov. V týchto aspektoch sa jeden typ umelého kameňa môže líšiť od druhého, a preto je stále lepšie dôkladne preskúmať svoje možnosti.

Výber tohto vysoko všestranného materiálu pre vašu podlahu vám poskytne možnosti ako vinyl, dlaždice, dosky, laminát a dokonca aj betón. Majú svoje silné a slabé stránky, ako aj jedinečné vlastnosti, z ktorých môžete profitovať. Jednoducho si musíte vybrať ideálny typ, ktorý vám poskytne to, čo pre vašu podlahu potrebujete a čo si predstavujete.

Vinylová podlaha z umelého kameňa

 Interiér kuchyne so zelenými stenami, ostrovčekmi a luxusnými vinylovými podlahami z umelého kameňa Vinyl z umelého kameňa je obľúbený stavebný materiál, ktorý majitelia domov radi používajú vo svojich domoch, a to nielen na podlahy, ale aj na iné aplikácie v domácnosti. Vinyl je obľúbený medzi majiteľmi domov a domácich majstrov z nejakého dôvodu.

Tu je niekoľko dôvodov, ktoré by vás mohli presvedčiť, aby ste do toho šli vinylové podlahy s kamenným vzhľadom .

• Dokáže napodobňovať všetku rôznu estetiku prírodného kameňa – Od jedinečných zmesí farieb až po zložité variácie a žilkovanie, všetky prírodné kamene máte na dosah, pretože vinyl z umelého kameňa dokáže jednoducho zachytiť ich estetiku.

• Cíti sa pohodlnejšie pod nohami – Aj keď môžu mať podobnú estetiku, prírodné kamene sú známe tým, že majú tvrdý a studený povrch, ale nie je to tak, ak si vyberiete vinylovú podlahu z umelého kameňa. Vinyl z umelého kameňa je typ umelo vytvorených dlaždíc navrhnutých tak, aby boli teplejšie na dotyk a pohodlnejšie na chôdzu.

• Neuveriteľne nenáročná údržba – Tento typ podlahy je ideálny pre tých, ktorí majú zaneprázdnený a stiesnený program a nemajú dostatok času na pravidelné dôkladné čistenie podlahy. Na udržanie podlahy vo výbornom a čistom stave stačí zametanie a vlhké mopovanie.

• Odolné voči oderu, poškriabaniu a škvrnám – Vinylové podlahy z umelého kameňa znesú bežné opotrebovanie, aj keď sú inštalované v oblastiach s vysokou návštevnosťou.

Luxusné vinylové dlaždice s kamenným vzhľadom

 Kuchyňa má SPC podlahu s kamenným nerezovým pultom a spotrebičmi a dvojstupňové schody vedúce do jedálne Jedným z preferovaných typov vinylov používaných majiteľmi domov je LVT alebo Luxusné vinylové dlaždice a ten s kamenným vzhľadom sa dá použiť na výrobu elegantnej podlahy. Tento materiál je ponúkaný v širokej škále vzorov, farieb a textúr. A najlepšie na LVT je, že sa veľmi podobá dizajnu, ktorý napodobňuje, či už ide o kamenný vzhľad alebo autentickú drevenú estetiku.

Luxusná vinylová dlažba s kamenným vzhľadom je zvyčajne 100% vodotesná, a preto nebude problém, ak ju položíte ako podlahu či už v kuchyni alebo kúpeľni, ktoré sú denne vystavené vlhkosti. Okrem toho je LVT obľúbený aj pre svoju vysokú odolnosť, takže vaša podlaha nebude mať problém, pri ktorom by sa mohla časom a pri prílišnom vystavení vlhkosti vychýliť alebo napučiavať.

LVT má zvyčajne 3 až 4 vrstvy, v závislosti od toho, ako je štruktúrované. Tieto vrstvy zahŕňajú podklad, vinylové jadro, tlačovú vrstvu a nášľapnú vrstvu. Náterová vrstva niekedy nie je zahrnutá, pretože slúži len ako ochranná vrstva, ale väčšina LVT ich má na zvýšenie odolnosti a dúfajme, že aj životnosti.

A pokiaľ ide o inštaláciu, môžete ich použiť ako zacvakávací alebo nalepovací, v závislosti od vašich preferencií. Prvá je inštalácia vhodná pre domácich majstrov, kde sa vinylové dosky najprv zmontujú a potom sa položia na podklad. S tým druhým sa na druhej strane častejšie zaoberajú profesionáli, kde sa dosky lepia na betón jedna po druhej, aby boli dôkladnejšie.

SPC podlaha s kamenným vzhľadom

 Pohodlný plyšový salónik v zimnej záhrade s laminátovou podlahou z tmavého umelého kameňa SPC (Stone Plastic Composite) s kamenným vzhľadom ponúka stabilitu a estetiku vysokokvalitných podláh z pravého prírodného kameňa. Tento materiál je vynikajúcou možnosťou podlahy v porovnaní s inými typmi umelých kameňov vďaka pevnému jadru, ktoré dodáva vašej podlahe stabilitu.

To je tiež dôvod, prečo môžete zažiť estetiku a pohodlie špičkového prírodného kameňa práve s SPC, ktorý je cenovo dostupnejší a ešte pohodlnejší a teplejší pod nohami.

SPC podlahy s kamenným vzhľadom sa tiež ľahko udržiava ako väčšina podláh z umelých kameňov. Je odolný a dokáže dobre fungovať aj pri inštalácii v priestoroch s vysokou vlhkosťou a peši. Realistická estetika prírodného kameňa je obľúbená aj u majiteľov domov a domácich majstrov.

Ďalšie prospešné vlastnosti, ktoré si môžete vychutnať, sú:

• Jednoduché čistenie a nenáročná údržba

• Jednoduchá inštalácia

• Nie je potrebné žiadne tesnenie

• Použité špičkové materiály na výrobu SPC

• Ponúkané v širokej škále realistických kamenných možností

• Šetrnejšie k životnému prostrediu

• Väčšina je 100% vodotesná

• Odolné voči oderom, škrabancom, prasknutiu a dokonca aj hrdzaveniu

• Cenovo dostupné a nákladovo efektívne

Laminátová podlaha z umelého kameňa

 Zatvorené dvere v rustikálnom dome s umelou kamennou dlažbou Ďalšou možnosťou umelého kameňa, ktorú môžete použiť na podlahy, je umelý kameň laminovaná podlaha . Toto je tá najlepšia možnosť, ktorú máte, ak chcete svoju podlahu vylepšiť a urobiť veľkú zmenu a urobiť dobrý dojem bez toho, aby ste na to utrácali príliš veľa. Môžete využiť tradičný viktoriánsky vzhľad alebo môžete použiť modernú minimalistickú podlahu z umelého kameňa.

Laminátové podlahy z umelého kameňa sú rovnako flexibilné a všestranné ako ostatné možnosti z umelého kameňa. Môžete si vybrať betón, mramor a dokonca aj bridlicu pre estetiku vášho domova. Materiály, z ktorých je tento umelý kameň vyrobený, sú trochu podobné SPC.

Podlaha z umelých kameňov

 Terasa so stoličkami a betónovou podlahou z umelého kameňa Podlaha z umelých kameňov je odolná a cenovo dostupná možnosť, ktorú si môžete vyskúšať. Táto možnosť je tiež podobná vinylu v tom zmysle, že ide o jednu z najbežnejších foriem, ktoré majitelia domov kupujú umelé kamene.

A ak zvažujete aj túto možnosť pre vašu podlahu, tu sú niektoré z výhod, ktoré môžete očakávať. Možnosti autentických vzorov kameňa (rôzne typy podlahových dlaždíc ako je mramor, porcelán, keramika atď.)

• Jednoduchá starostlivosť a údržba povrchovej podlahy

• Nevyžaduje sa žiadne tesnenie dlaždíc

• Vynikajúca odolnosť proti vlhkosti

• Čistenie je možné vykonať jednoduchým mopovaním alebo zametaním

Betónová podlaha z umelého kameňa

 Vonkajšie patio obklopené rastlinami má podlahy z umelého kameňa a lavice z kompozitných dosiek okolo stola Betón je obľúbeným a väčšinou požadovaným materiálom, ktorý budete potrebovať pri stavbe vášho domova. Jeho pozoruhodnou vlastnosťou je jednoduchá biela až sivá farba s hrubou textúrou. Ak uvažujete o podlahe z umelého kameňa, je veľká šanca, že získate a využijete len estetiku betónovej podlahy.

Keďže umelý kameň napodobňuje iba estetiku prírodného kameňa, znamená to, že umelý kameň z betónu nebude mať svoju charakteristickú drsnú štruktúru. Ak je to presne dôvod, prečo ste si vybrali umelé kamene, je to skvelý nápad, ale ak skutočne hľadáte textúru, aby ste sa vyhli pošmyknutiu na podlahe, môžete si vybrať autentickú betónovú podlahu. Dobrá vec je, že to v prvom rade nie je drahá možnosť, takže výber z oboch bude cenovo efektívne rozhodnutie.

ako sa volá osoba, ktorá si ťa vezme

Ďalším veľkým rozdielom medzi autentickou betónovou podlahou a jej verziou z umelého kameňa je jej inštalácia. Aj keď si môžete vybrať svojpomocne, inštalácia autentickej betónovej podlahy môže vyžadovať odbornú ruku.

Betónové podlahy z umelého kameňa, ako väčšina ich typov, sa dajú ľahko zostaviť a prilepiť. Ak hovoríte o falzifikátoch povrchové úpravy betónových podláh je to však úplne iná záležitosť, ktorá si vyžaduje pochopenie a techniku ​​spracovateľnosti materiálu.

Vonkajšie podlahy z umelého kameňa

 Podlahy z umelého kameňa s náterom a štýlové ratanové kreslo Práca na vašej vonkajšej podlahe si vyžaduje väčšiu pozornosť ako práca na podlahe vo vnútri vášho domova, najmä preto, že existuje vysoká pravdepodobnosť, že podlaha bude vystavená vonkajším prvkom, ktoré môžu poškodiť materiál.

Na podlahu budete potrebovať materiál, ktorý vydrží opotrebenie vystavením slnečnému žiareniu a iným poveternostným vplyvom, ako je dážď a silný vietor. A ak nechcete získať autentický prírodný kameň, vyberte si odolný a vodeodolný umelý kameň.

Dobrá vec je, že väčšina možností umelého kameňa, ktoré si môžete vybrať pre svoju vonkajšiu podlahu, je v prvom rade odolná a vodotesná. Majú ochrannú vrstvu, ktorá môže pomôcť proti prípadnému poškodeniu vonkajšími vplyvmi.

Jedným z najjednoduchších a najodolnejších výberov pre vonkajšie podlahy je povrchová úprava betónového kameňa. Ďalšou populárnou možnosťou je porcelán kamenná dlažba ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom, má dlhú životnosť a je atraktívny.

Farba na podlahy z umelého kameňa

 Môžete maľovať na podlahu z umelého kameňa? určite. Najprv sa však musíte uistiť, že toto je naozaj to, čo chcete.

Maľovanie na podlahe z umelého kameňa môže byť v skutočnosti kontraproduktívne, pretože umelé kamene sú vyrábané tak, aby v prvom rade napodobňovali estetiku autentických prírodných kameňov. A maľovanie cez tieto vzory a vzory nie je dobrý krok pre tento typ materiálu.

Ak sa rozhodnete maľovať podlahu z umelého kameňa, je to vaše rozhodnutie. Uistite sa, že farba, ktorú si vyberiete, zodpovedá farbám použitým v miestnosti, kde je podlaha.

Zvážte farby stien a stropu, ako aj nábytok a ďalšie prvky v miestnosti. Berte do úvahy atmosféru, ktorú chcete, aby miestnosť mala.

Maľovanie na podlahe z umelého kameňa môže byť vašou poslednou možnosťou, ak nemáte čas začať projekt odznova alebo nemáte dostatok rozpočtu na úpravu podlahy. Aj keď sa to neodporúča, stále je to možné.

Jedna vec, ktorú môžete urobiť s maľovaním, je umelá maľba. To neznamená maľovať na podlahu z umelého kameňa, ale maľovať na podlahu, aby sa napodobnil vzhľad prírodného kameňa. V tomto prípade nebudete musieť použiť dlaždice a dosky z umelého kameňa.

Replikovanie vzhľadu prírodného materiálu si však bude vyžadovať talent a pozornosť k detailom. Ak to neurobíte dobre, vaša podlaha bude vyzerať ako detské umenie, ktoré môžete nakoniec pretrieť prirodzeným spôsobom. To znamená, že potrebujete odborníka, ktorý na tom bude pracovať a uistite sa, že preskúmate všetky svoje možnosti.

Ísť na umelú maľbu môže byť neuveriteľne ťažké a existuje šanca, že existujú aj iné lepšie možnosti, ktoré môžete použiť. Ak je to však to, čo chcete, neváhajte sa o tom všetko dozvedieť alebo si najmite profesionála, ktorý pre vás bude pracovať.

Viac súvisiaceho obsahu nájdete v našom článku o typy podlahových materiálov pre interiérový dizajn na tejto stránke.