Hlavná Beauty Wellness Modlitby po svadbe sú v skutočnosti vecou - ako sa s nimi vysporiadať

Modlitby po svadbe sú v skutočnosti vecou - ako sa s nimi vysporiadať

Ak sa po skončení svadby cítite skleslo, postavili sme sa vám za chrbát. Zásnubné prstene a snubný prsteň
  • Rachel Torgerson je novinárka zo New Yorku a odborníčka na sociálne médiá.
  • Rachel je senior módnou redaktorkou časopisu Cosmopolitan.
  • Rachel pracovala pre Lizapourunemerenbleus ako pomocná redaktorka a asistentka redakcie.
Aktualizované 17. júla 2018

U niektorých jednotlivcov je zrazu stres z plánovania a koordinácie nahradený nečakane smutným pocitom svadba sa skončila . Mohlo by to vyplývať z ľubovoľného počtu vecí-úľavy, že všetok stres z plánovania a obliekania sa oblieka, bez toho, aby ste mali najbližších priateľov a rodinu, nahnevalo vás, že sa vaše medové týždne skončili alebo len z abstraktnejšieho pocitu „čo“ teraz? ' Navyše ste práve prešli veľkým životným medzníkom- budete sa musieť cítiť trochu znepokojení zo všetkých zmien, ktoré sa dejú, či už ide o nové priezvisko, nový domov (možno ďaleko od priateľov a rodiny), nové zákony alebo nový stav vzťahu s Facebookom - alebo všetky štyri.

Keď všetko plánovanie, pozornosť a vzrušenie pominú, je ľahké a úplne normálne cítiť sa trochu vypustení. Ale nebojte sa - blues po svadbe je skutočná vec (takže nie, nezbláznite sa) a stojí za to preskúmať, čo je jeho príčinou. Netrvalo dlho a budete opäť v poriadku a nadšení z toho, čo vaša svadba skutočne predstavuje - začiatok nového spoločného života.

Čo sú to vlastne blues po svadbe?

„Stáva sa to, keď páry zažijú obdobie sklamania po nadšení z plánovania svadby,“ hovorí Jocelyn Charnas, klinická psychologička a predmanželská poradkyňa. Zdá sa to neintuitívne, že by ste sa mohli cítiť skľúčene po tom, čo má byť najlepší deň, ale toľko ľudí v živote zažíva vzostupy i pády, obzvlášť po veľkých udalostiach.

Prečo to páry (a dokonca aj ich rodičia) zažívajú?

Existuje toľko rôznych dôvodov, prečo by niekto mohol absolvovať post -svadbu. Možno milovali pozornosť, ktorú im zasnúbenie a plánovanie svadby prináša, alebo odložili niektoré dôležité životné rozhodnutia (ako napríklad získanie novej práce alebo návrat do školy) až po svadbe. Akonáhle je všetko po všetkom, musia sa postaviť k týmto veľkým stresujúcim veciam zoči-voči.

na akom prste máš snubný prsteň

Ako rozoznám, že máte blues?

Nuda, smútok, letargia, osamelosť a izolácia sú len niektoré z komplexných reakcií, ktoré môže mať niekto s povojnovým blues.

Ako sa môžete s týmito pocitmi vysporiadať?

Po prvé, vedzte, že je to normálny a zrozumiteľný proces, ktorým si mnoho ľudí prechádza. Potom sa ako preventívne opatrenie naučte presunúť svoje zameranie zo svadby na celé manželstvo. 'Nie je to nevyhnutne o prevencii týchto pocitov, ako o zmiernení ich účinkov,' hovorí Charnas. Zameranie sa na to, čo bude po svadbe, a vzrušenie sa z ďalších krokov pomôže výrazne zmierniť všetky depresívne emócie.

zodpovedajúce svadobné obrúčky pre nevestu a ženícha

5 tipov, ako sa vyrovnať so smútkom po svadbe:

1. Uznajte, že vaša svadba nie je rovnaká ako vaše manželstvo.

Ak sa poznáte dostatočne dobre na to, aby ste si uvedomili, že ste príliš zameraní na svadbu a nesústredíte sa dostatočne na svoj vzťah a ďalšie kroky vo dvojici, nájdite si chvíľu na zmenu perspektívy. 'Začnite hovoriť o tom, čo sa stane nasledujúci deň [po svadbe],' hovorí Charnas. Je úžasné oslavovať svadbu, aby bola nádherná. Zamyslite sa však nad tým, čo bude manželský život znamenať, aké sú vaše očakávania vo dvojici pre váš životný štýl a zamerajte sa na zmenu perspektívy. '

Začnite sa tiež venovať zábavným životným prechodom, ako je spoločné osvieženie miestnosti vo vašom dome alebo plánovanie niečoho zábavného, ​​ako je výlet alebo rande. Nezabudnite však, že existuje hranica medzi pozitívnym výhľadom a vždy hľadaním ďalšej najlepšej veci kvôli nespokojnosti.

2. Buďte otvorení predmanželskému poradenstvu.

Nenechajte sa odradiť myšlienkou predmanželské poradenstvo — Ešte pred vašim „ja som“. Modely po svadbe sú len niektoré z vecí, o ktorých môžete hovoriť na stretnutiach pred svadbou. Rozhovorom s predmanželskými poradcami robíte proaktívny krok k zaisteniu budúcnosti vášho vzťahu. 'Vybavuje pár komunikačnými schopnosťami potrebnými na to, aby boli schopní riešiť problémy, dospieť ku kompromisom a vedieť, ako v budúcnosti zvládnuť sklamania,' hovorí Jane Greerová, manželská a sexuálna terapeutka a autorka knihy. A čo ja? Zabráňte tomu, aby vám sebectvo ničilo vzťah.

čierne a biele skrine

3. Urobte z každodenných udalostí vzrušujúce a dôležité.

Pridanie zábavy a radosti do každodenného života vytvára scénu pre udržanie spojenia počas celého vášho manželstva. Ozvláštnite večeru doma niekoľkými sviečkami alebo si urobte celodenný výlet niekam blízko, ale zato nový. 'Zamerajte sa na malé veci, ktoré vám prinesú bezpečnosť, pohodlie, teplo a vďaka čomu sa budete každý deň cítiť milovaní - o tom je manželstvo,' hovorí Greer.

najlepšie nápady na darčeky pre mužov od ženícha

4. Predefinujte svoj vzťah s rodinou.

Skúste sa nesústrediť na to, že odchádzate od rodiny, a namiesto toho myslite na to, s čím práve začínate. Vaša rodina je stále súčasťou vášho života, ale musíte s nimi znova objaviť svoj vzťah. 'Zasnúbiť sa a oženiť sa je skvelá príležitosť nanovo definovať vzťahy s rodinou pôvodu a zamyslieť sa nad svojim postavením ako nezávislí dospelí,' hovorí Charnas. „Nejde o stratu blízkosti alebo odpojenie. Je to dôležitý životný krok. '

5. Pozrite sa na svojho nového manžela / manželku.

Môžete sa cítiť trápne alebo nepohodlne zdieľať svoj smútok so svojim úplne novým manželom-možno im nebudete chcieť robiť starosti alebo ich uraziť. Utešujte sa však vo svojej polovičke. Ak niekto porozumie týmto pocitom (alebo vašim potrebám všeobecne), budú to oni.

Na čo sa môžete po svadbe tešiť:

Hneď po svadbe si môžete užiť toľko úžasných vecí, ako napríklad triedenie všetkých svadobných fotografií a vytváranie albumu, hľadanie miest pre všetky vaše nové darčeky, plánovanie zábavných večerov, výročí, sťahovanie sa na nové miesto alebo kúpa vášho prvý domov, zdobenie vykopávok a spoločné cestovanie.