Hlavná Vylepšenie domácnosti Priestor na prechádzanie v podkroví (problémy a údržba)

Priestor na prechádzanie v podkroví (problémy a údržba)

Tu sú podrobnosti o podkrovnom priestore v domácnostiach vrátane toho, čo to je, potenciálnych problémov, ako sa zbaviť veveričiek v tomto priestore a tipov na údržbu podkrovia.
  Podkrovný priestor s drevenými trámami ako podporou Pokiaľ ide o výstavbu domu, veľmi málo sa myslí na podkrovné priestory. Toto je oblasť, na ktorú sa často zabúda. Nie je nezvyčajné vidieť podkrovné priestory, v ktorých sa v priebehu rokov nahromadili pavučiny, prach a možno aj roztrhaná izolácia.

Chceli by ste sa však uistiť, že to príliš nezanedbáte. Tu je všetko a všetko, čo potrebujete vedieť, pokiaľ ide o údržbu tohto konkrétneho priestoru vo vašej domácnosti.

Obsah

Čo je to podkrovný priestor na prechádzanie?

  Podkrovie so šikmými drevenými trámami a kovovými panelmi Podkrovný priestor na preliezanie je, ako už názov napovedá, malý prístupový priestor vo vašom podkroví. Sedí priamo medzi vašou strechou a trámami, ktoré podopierajú stropnú konštrukciu vášho hlavného domu. Nie je dostatočne vysoký na to, aby sa dal použiť ako vhodný obytný priestor, a často býva rozrezaný alebo nedokončený.

Keďže ich je veľa typy podkrovia môžu mať všetky druhy tvarov a veľkostí. Väčšinou sú nešikovne načrtnuté. Podkrovné priestory sú jedny z najťažších častí domu na získanie prístupu alebo premenu na čokoľvek použiteľné alebo funkčné.

Priestory na prehľadávanie v podkroví môžu byť niekedy použité ako ďalší úložný priestor. Toto je zvyčajne miesto, kde sú uložené sezónne dekorácie a iné kúsky, ktoré majitelia domov nechcú viditeľne uchovávať vo svojich domovoch. Toto je tiež často trvalý domov vecí, ktoré v dome a okolo neho v skutočnosti pravidelne nepoužívate.

V závislosti od druhu podkrovného priestoru, ktorý skutočne máte, môže mať určitý potenciál extra hosťovská izba , jaskyňa pre mužov, brloh, detská herňa alebo dokonca kancelária. Všetko závisí od množstva priestoru, ktorý tam máte, a od toho, či ho možno dokončiť a zariadiť dostatočne na to, aby bol vhodný na každodenné používanie.

Potenciálne problémy s priestorom na prechádzanie v podkroví

  Špinavý podkrovný priestor na preliezanie s dreveným trámom Hoci sa takmer nepoužíva, musíte sa uistiť, že svoje podkrovné priestory doma príliš nezanedbáte. Ak sa zanedbáva dlhší čas, môže potenciálne spôsobiť veľa problémov – dokonca aj zdravotných.

Ak ste už nejaký čas neboli vo svojom podkroví, možno budete chcieť ísť pomaly a najprv sa porozhliadnuť. Ak to necháte príliš veľa, môže vás to stáť drahé následky, ktorým by sa inak dalo ľahko vyhnúť.

Problémy s priestorom na prechádzanie v podkroví môžu ovplyvniť váš domov mnohými rôznymi spôsobmi. Môže to byť čokoľvek od ohrozenia štrukturálnej integrity vášho domova až po obrovský pokles kvality zdravého ovzdušia vo vašom dome alebo dokonca kombináciu oboch a ešte oveľa viac.

Tu sú niektoré z najbežnejších problémov s priestorom na prehľadávanie v podkroví, ktorým musíte venovať pozornosť.

Vlhkosť a úniky: Vlhkosť a netesnosti sú zvyčajne prekurzormi škodlivejšieho rastu plesní a zamorenia, ale vlhkosť sama o sebe môže tiež poškodiť váš podkrovný priestor. Jeden bežný scenár je vo vašich trámoch krokiev.

Prebytočná vlhkosť a netesnosti sa môžu nahromadiť na vašich trámoch a ako sa hromadia, môžu sa usadiť na dreve a presiaknuť priamo do neho. Drevo je pomerne porézny materiál, vďaka čomu je veľmi náchylné alebo náchylné na poškodenie vlhkosťou.

V závislosti od toho, aké staré sú vaše trámy v skutočnosti a koľko vlhkosti nimi preniká, drevo nakoniec vykazuje známky odlupovania a štiepania. V horších prípadoch môžete dokonca vidieť známky ohýbania a deformácie lúčov.

Najhorším problémom, ktorý môžete získať z vlhkosti a netesností v podkrovných priestoroch, by musela byť hniloba dreva. To môže pohltiť drevené trámy vášho domu a ohroziť jeho štrukturálnu integritu. Ak to nezačiarknete, ľahko by ste mohli zaplatiť veľké sumy peňazí za výmenu celých trámov a začatie veľkých renovácií, aby ste mohli prebudovať určité časti vášho podkrovného priestoru.

Pleseň: Vaše podkrovné priestory sú blízko vašej strechy. To znamená, že únik, ktorý zostal nepovšimnutý alebo nezistený, môže nakoniec viesť k nahromadeniu vlhkosti alebo kondenzácii z vnútra vášho domu.

nápady na maľovanie dievčenskej spálne

Keď sa to stane, vytvorí sa prostredie, ktoré je tmavé a vlhké. Toto je perfektná receptúra ​​na to, aby plesne rástli a prekvitali. Ak sa nekontroluje, môže to viesť k vážnym zdravotným následkom.

Pleseň je vážny problém, pretože má spóry, ktoré môžu vylučovať alergény. To môže viesť k nebezpečným respiračným problémom pre obyvateľov vášho domova, ako aj k prípadnému štrukturálnemu poškodeniu hlavnej konštrukcie vášho domu.

Organizmy, ktoré pochádzajú z plesní, môžu rásť vo vašom podkroví a konzumovať jedinú organickú potravu, ktorá je v tomto prostredí dostupná: drevo. Môže sa pomaly plaziť a znehodnocovať drevo a môže sa mu dariť, ak ho necháte dlhší čas nekontrolované.

Najhorším prípadom by bolo, že sa nakoniec budete musieť vysporiadať s čiernou farbou pleseň vo vašom priestore na plazenie . Čierna pleseň môže spôsobiť kýchanie a chronický kašeľ tým, ktorí ju vdýchnu. Môže podráždiť sliznicu v nose a hrdle, podráždiť oči, spôsobiť vyrážky a spôsobiť bolesti hlavy a chronickú únavu, ktorá môže v konečnom dôsledku viesť k otrave čiernou plesňou.

Hlodavce a škodcovia: Vaše podkrovie je tiež rajom pre potkany a myši. Toto je oblasť v dome, ktorá je dosť tmavá a odľahlá. Vďaka tomu je veľmi bezpečný a ideálny pre hlodavce a iných škodcov, aby ho nazývali domovom.

To je jeden z hlavných dôvodov, prečo naozaj potrebujete udržiavať svoj podkrovný priestor na preliezanie. Je veľmi bežné objaviť veľké kolónie potkanov a myší odpočívajúcich vo vašom podkrovnom priestore.

Ešte horšie je, že tieto kolónie by mohli viesť k úplnému zamoreniu. Akonáhle ho budete mať, môže skutočne poškodiť váš podkrovný priestor, ako aj priestor pod vaším domom.

Potkany a myši sú extrémne deštruktívne, pretože vás môžu ľahko prehrýzť izolácia podkrovia , cez drôty a takmer čokoľvek a všetko, do čoho sa budú môcť zahryznúť. K tomu všetkému sú ešte výkaly, s ktorými sa treba vysporiadať. Akýkoľvek kontakt s výkalmi hlodavcov môže viesť k bakteriálnym infekciám a závažným alergickým reakciám.

Keď nájdete hniezda vo svojom podkroví, budete musieť okamžite konať. Ak im umožníte žiť a prosperovať v tejto oblasti vo vašom dome, nielenže to poškodí váš domov, ale spôsobí to vážne zdravotné problémy vám a vašej rodine.

Ako dostať veveričky z podkrovného priestoru na preliezanie

  Podkrovie v dome s drevenými trámami a oknom Veveričky sú nepríjemnými a neposlušnými nájomníkmi, ktorých musíte mať vo svojom podkroví. Ak ho chcete správne udržiavať, je dôležité ich držať ďalej. Tu je niekoľko spôsobov, ako dostať veveričky z miesta na preliezanie.

Krabice pre veveričky: Veveričky sú nevítanými hosťami vo vašom podkroví. Ak sa ich chcete zbaviť, musíte sa uistiť, že im môžete dať možnosti. Poskytnite im iný domov, do ktorého sa môžu presťahovať, aby ste im mohli riadne uľahčiť proces vysťahovania.

Každá veverička môže mať viacero domovov alebo hniezd, najmä ak strom, v ktorom bývala, bol nedávno vyrúbaný alebo odstránený. Nezostáva mu teda žiadna iná možnosť, len hľadať priestory, kde sa bude môcť udržať v bezpečí a teple.

To by mohlo znamenať vstup do vášho domova a nakoniec do vašich podkrovných priestorov. Jedným z riešení je pridanie krabičiek pre veveričky k vašim plotom alebo k blízkym stromom alebo akejkoľvek inej oblasti značnej výšky alebo nad zemou. To ich môže povzbudiť, aby opustili váš podkrovný priestor.

Líška vôňa: Líšia vôňa je ďalším obľúbeným riešením na vyháňanie veveričiek z podkrovných priestorov. To sa zvyčajne nastrieka pozdĺž hrebeňových línií striech a pozdĺž odkvapov, kde sú často pozorované veveričky, ktoré cestujú sem a tam. Keďže líšky sú prirodzenými predátormi, dáva zmysel, prečo ich vôňa odháňa veveričky; ochranu vášho priestoru na prehľadávanie v podkroví.

Nepokúšajte sa chytiť a otráviť veveričky: Pasce s návnadou sú neúčinné, pretože môžu zanechať vôňu jedla. Áno, prvých pár veveričiek sa vám podarí chytiť a otráviť, ale vo vašom podkroví môže zaujať miesto ďalšia a bude to pokračovať v začarovanom kruhu.

To môže mať škodlivé účinky aj na ekosystém. Veveričky sú teritoriálne a svoje oblasti si označujú výkalmi a močom. To môže prilákať ďalšie veveričky v okolí a pozvať ich, aby si urobili hniezdo vo vašom priestore na plazenie.

Ako udržiavať podkrovný priestor na prechádzanie

  Podkrovný priestor s izoláciou Teraz, keď ste pochopili, aké sú nebezpečenstvá zanedbaného podkrovného priestoru na preliezanie, vaším ďalším krokom bude pravdepodobne prísť s riešením, ako túto oblasť udržiavať. So správnym typom plánovania a so správnymi nástrojmi budete môcť udržiavať podkrovie čisté, bezpečné a dobre udržiavané po dlhú dobu.

Tu je niekoľko spôsobov, ako udržiavať podkrovný priestor na prehľadávanie:

Vyčistite priestor na prechádzanie v podkroví: Buď úprimný, kedy si tam bol naposledy, aby si to tam vyčistil? Pravidelné odstraňovanie nečistôt, úlomkov a iných zhnitých materiálov z vášho podkrovného priestoru môže znamenať obrovský rozdiel v udržiavaní vášho domu čistého a bezpečného. Pre začiatok budete môcť pozametať všetky mŕtve chrobáky vo vesmíre. Pamätajte, že sa odstránia aj výkaly hlodavcov a iných škodcov.

Ďalšia vec, na ktorú treba venovať pozornosť, sú vetracie otvory. Mali by byť udržiavané v špičkovom stave, pravidelne čistené a podľa toho opravené, ak sa vyskytnú nejaké problémy.

Ak sa vetracie otvory neudržiavajú, môže cez ne prechádzať vlhkosť. Odporúča sa tiež umiestniť parozábranu do prielezu, aby ste ho ochránili pred ďalším poškodením.

Tryskanie sódou: Táto metóda čistenia je niečo, čo je dosť podobné pieskovaniu, len jemnejšie a oveľa čistejšie. Funguje to tak, že tlak vzduchu sa používa na vyfúknutie všetkých uvoľnených častíc z povrchu, aby sa vyčistili. Toto je oveľa lepší spôsob, ako ho vyčistiť, ako ho umyť mydlom a bielidlom.

doska pre biele skrinky

Pridajte tmel odolný voči plesniam: Pleseň je hlavným problémom pri údržbe podkrovných priestorov. Ak máte čo do činenia s plesňou alebo ak sa obávate myšlienky dostať pleseň do priestoru, tesniaci náter odolný voči plesniam vám s tým môže skutočne pomôcť.

Tento typ tmelu je zvyčajne číry. Dokáže priľnúť k toľkým povrchom od lakovaných povrchov, dreva, kovu alebo dokonca muriva. S tmelom budete mať na konci dňa o jednu starosť menej.

Nainštalujte izoláciu podkrovného priestoru: Ďalšou ďalšou vrstvou ochrany je použitie izolácie odolnej voči plesniam vo vašom podkroví. Skúste ísť s niečím nepremokavým ako je hrebeňová doska, príp striekaná penová izolácia .

Berte na vedomie, že správne dokončenie podkrovia je tiež skvelým spôsobom, ako celkovo zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti vášho domu. Budete potrebovať správny typ izolácie, aby bol váš podkrovný priestor v top stave, bez vlhkosti a netesností a škôd, ktoré so sebou prinášajú. Tu je niekoľko výhod, ktoré môžete získať izoláciou podkrovia:

Predídete hnilobe a plesniam: Vlhkosť sa môže dostať dovnútra cez strop a dokonca aj cez trhliny v stene. To potom môže viesť k plesniam, hnilobe a iným podobným problémom alebo ešte viac.

Izolácia vám poskytne ďalšiu vrstvu ochrany, pretože by nedovolila vniknúť vode. Aj keď si nevšimnete žiadne netesnosti, stále by ste mali investovať do izolácie podkrovia. na konci dňa.

• Izolácia môže zabrániť škodcom: Účinne blokuje otvory, kadiaľ môžu myši, škodcovia, hmyz a potkany vniknúť do vášho domova. Hoci nie je absolútne nepriepustná, stále je to celkom dobrý odstrašujúci prostriedok.

Lepšia kvalita vzduchu. Prach a špina sa môžu dostať aj do vášho domova a hromadiť sa vo vašom podkrovnom priestore. To môže zhoršiť kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti a ovplyvniť vzduch, ktorý dýchate. Pridaním izolácie môžete tieto škodlivé častice udržať mimo, čím sa zabezpečí, že sa vám bude ľahšie dýchať.

• Nainštalujte vložku vodnej pary: Pridanie vysokokvalitnej vložky na vodnú paru je ďalším spôsobom, ako zabrániť vlhkosti vo vašom podkrovnom priestore. Odporúča sa, že parná vložka by mala byť predĺžená až po stenu, najlepšie vo výške približne 6 až 12 palcov od podlahy priestoru na preliezanie.

Táto vodná parná vložka musí byť trvalo pripevnená a utesnená k stenám podkrovia, aby bola dosiahnutá optimálna účinnosť. Obloženie vodnej pary by malo mať hrúbku aspoň 6 milimetrov. Mal by tiež efektívne a správne pokryť celú plochu, a teda vytvoriť bariéru proti vlhkosti. Musíte sa tiež uistiť, že máte pod vložkou vodnej pary plastovú fóliu pre väčšiu bezpečnosť.

Mať správnu ventiláciu priestoru na preliezanie: Majitelia domov často podceňujú dôležitosť dobre vetraného podkrovného priestoru. Správne vetranie má ďalekosiahle výhody. Môže zabrániť rastu plesní, húb, plesní a popri ňom iných škodcov, ktorým sa darí vo vlhkých a vlhkých podmienkach.

Vlhkosť sa zvyčajne hromadí v priestore na preliezanie, keď sa vodná para zachytí v izolácii. Riešením je zabezpečiť, aby ste mali správne vetranie. Podľa IRC by otvory v rohoch vášho domova mali mať veľkosť približne jednej štvorcovej stopy. Tu sú niektoré z materiálov, ktoré zabezpečujú efektívne prúdenie vzduchu vo vašom vetracom systéme v podkroví:

Plechové dosky, ktoré majú otvory s hrúbkou 0,070 palca

Vetranie vyrobené z kovovej mriežky alebo liatinovej mriežky

Drôtené pletivo odolné voči korózii s hrúbkou 1/8 palca

Aj keď je prúdenie vzduchu obmedzené, postačuje na odstránenie akejkoľvek vlhkosti vo vašom podkrovnom priestore, vďaka čomu je priedušnejší a zabraňuje hromadeniu vlhkosti v tejto oblasti.

Náklady na čistenie podkrovia a podkrovia

  Podkrovný priestor s drevenými trámami a kovovými panelmi Vyčistenie podkrovia nestojí toľko, ako jeho úplná oprava. To teda znamená, že ide rozhodne o investíciu, ktorá stojí za to.

Vyčistenie vás zvyčajne môže stáť v rozmedzí od 500 do 4 000 USD. Všetko závisí od toho, aká veľká je oblasť preliezania a koľko odpadu sa tam skutočne nachádza.

Čistenie však vyžaduje oveľa viac, než len čistenie oblasti. Okrem toho si môžete vychutnať ďalšie výhody teplejších podláh v interiéri, čistejšieho vzduchu a v konečnom dôsledku aj väčšie úspory nákladov na energiu. Všetko závisí od zložitosti práce.

Ak je potrebné vykonať nejaké opravy, môže to stáť oveľa viac, niekedy to môže stáť až 15 000 USD alebo tak nejako. Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, sú náklady na špeciálnu prácu v oblasti, v ktorej sa nachádzate. Väčšina nákladov, ktoré si zmluvní dodávatelia účtujú, je väčšinou založená na množstve odpadu, ktorý potrebujú vyčistiť a zlikvidovať.

kuchyňa v tradičnom štýle

Ak je obzvlášť ťažké dostať sa do vášho podkrovného priestoru alebo k nemu získať prístup, môžete očakávať dodatočný poplatok od 100 do 500 USD navyše k pôvodnej cenovej ponuke. Ak máte toxický odpad, ako je čierna pleseň a iné nebezpečné materiály, ktoré by mohli ohroziť prácu a urobiť prácu zložitejšou, môže to tiež ľahko zvýšiť cenu.

Nákladovo efektívnejší spôsob čistenia priestoru na prehľadávanie je rozhodnúť sa, že to urobíte sami. Predtým, ako tak urobíte, sa uistite, že tam hore nie je nič toxické, čo by vás mohlo ohroziť.

Akonáhle budete považovať oblasť za bezpečnú, môžete si zaobstarať niekoľko vriec na odpad na likvidáciu odpadu, niekoľko rukavíc a ochranných okuliarov, čistiace nástroje a niektoré vysokovýkonné čistiace prostriedky na vykonanie práce.

Platí to iba vtedy, ak v priestore na prehľadávanie nemáte nič viac ako bežné nečistoty a zásoby vás to nebudú stáť viac ako 50 dolárov.

Čo môžete robiť s priestorom na prechádzanie v podkroví?

  Podkrovný priestor s drevenými trámami a panelmi S trochou kreativity a plánovania je v skutočnosti veľa vecí, ktoré môžete robiť so svojím podkrovným priestorom. Môžete ho použiť na krátkodobé alebo dlhodobé skladovanie. Môžete ho použiť ako priestor, kde si usporiadate rodinné dedičstvo alebo iné veci, ktoré by ste chceli zbierať a uchovávať v bezpečí.

Existuje toľko ďalších vecí a predmetov, ktoré tam môžete naskladať a ktoré vám uľahčia celkový domáci život.

Začnite tým, že sa ubezpečíte, že je prístupný: Zvyčajne je rozumné investovať do vysokokvalitného podkrovného rebríka, ktorý vám to umožní. Niektoré rebríky sú pripevnené k prístupovým dverám, ktoré sa skladajú a rozkladajú v závislosti od toho, kedy ich potrebujete použiť. Zvyčajne môžete pridať alebo odstrániť schodíky v závislosti od toho, akú výšku budete potrebovať pre svoj priestor.

Využite úložné priestory: Priehľadné plastové koše sú skvelé na udržanie poriadku vo vašom podkrovnom priestore. Umožnia vám nahliadnuť dovnútra, čo znamená, že nájdenie predmetov, ktoré náhodou hľadáte, bude hračkou. Uistite sa, že veká sú zaistené, aby sa vaše uložené veci neznečistili alebo nezaprášili pobytom v podkroví.

Vákuovo utesnite oblečenie, ktoré skladujete v podkrovnom priestore: Sezónne oblečenie, ako sú kabáty a parky, môže byť veľmi objemné a môže zabrať veľa úložného priestoru. Vákuové utesnenie odstráni vzduch z plastových vrecúšok a stlačí oblečenie, čím sa stane kompaktnejším a ľahšie skladovateľným.

Nechajte si nainštalovať podkrovný ventilátor: Tieto ventilátory fungujú tak, že vytláčajú horúci vzduch von a vťahujú studený vzduch dovnútra. To môže pomôcť udržať podkrovie chladnejšie a pomôcť vám udržať lepšiu teplotu. Je to skvelé aj na ochranu predmetov, ktoré si ukladáte v priestore na prehľadávanie. Istý typy podkrovných ventilátorov sú poháňané solárnou energiou, takže na prevádzku nepotrebujú ani elektrinu.

Nainštalujte nejaké kolíkové dosky: Toto je skutočne šikovný a lacný nápad pre váš podkrovný priestor. Náradie a iné menšie predmety budete môcť usporiadať iba pomocou niekoľkých háčikov pripevnených k rovnomerne vyrazeným otvorom v doske.

Priestor na prechádzanie v podkroví vs priestor na prehľadávanie

  Podkrovie s drevenými trámami a malým oknom Priestory na preliezanie sú podľa definície oblasti v domácnosti, ktoré môžu slúžiť ako úložný priestor. Ale v skutočnosti je ich hlavným účelom poskytnúť určitú bariéru medzi zemou pod domom a vaším skutočným domovom. Sú akýmsi nárazníkom.

Na druhej strane, v hornej časti domu sa nachádza podkrovný priestor. Nachádza sa priamo pod strechou a zvyčajne má dostatok priestoru na to, aby poskytla určitý druh pohybu. Nie je to skutočné podkrovie v plnej veľkosti, ktoré by malo mať výšku minimálne 7 stôp.

Pozrite si ďalší súvisiaci obsah v našom článku o rôznych typy izolácie strechy na tejto stránke.