Hlavná Celebrita Princ Harry a Meghan Markle by mohli zahrnúť toto vzácne zlato do svojich svadobných obrúčok

Princ Harry a Meghan Markle by mohli zahrnúť toto vzácne zlato do svojich svadobných obrúčok

 Zlatý svadobný prsteň Kate Middleton Meghan Markle Prince Harry Svadobné obrúčky princa Harryho a Meghan Markle budú pravdepodobne vyrobené z rovnakého rezervného waleského zlata, aké sa používa na svadobnej obrúčke Kate Middleton. (Foto: Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage; Vložte Shutterstock.com)

Každý aspekt Princ Harry a Meghan Markle Blížiace sa svadby sú pod intenzívnou kontrolou, takže by nemalo byť prekvapením, že svadobné obrúčky tohto páru vyvolávajú množstvo špekulácií – konkrétne o tom, aký druh zlata sa pár rozhodne použiť.

Je to preto, že kráľovská rodina má dlhoročnú tradíciu používania vždy vzácneho zlata Clogau pri výrobe svojich svadobných obrúčok, čo je prax, ktorú dodržiavali všetci od kráľovnej matky po kráľovnú Alžbetu, od princa Phillipa po princa Charlesa a dokonca , od princeznej Diany cez Camillu Parker Bowles až po Kate Middleton.

V skutočnosti bol princ William prvým kráľovským rodom, ktorý sa porušil tradíciou, len získal zlatú kapelu Clogau pre svoju manželku, ale nie pre seba.

 Zlatý svadobný prsteň Kate Middleton

(Shutterstock.com)

„Predpokladám, že ju spočiatku používala kráľovská rodina, pretože samotná baňa Clogau St. David's Mine bola najproduktívnejšou baňou v celej krajine a z tohto dôvodu stále zostáva v Guinessovej knihe rekordov. “, nedávno povedal generálny riaditeľ Clogau Ben Roberts Zábava dnes večer . 'A, samozrejme, kráľovská rodina hľadala akékoľvek zlato, ktoré by mohli použiť z krajiny, takže by to bol prirodzený výber.'

Podľa Robertsa bola baňa odvtedy „vyčerpaná“, čo viedlo k nedostatku cenného waleského zlata. Hodnota kovu v skutočnosti exponenciálne vzrástla až do bodu, keď si ho kráľovská rodina necháva v rezerve na špeciálne príležitosti – ako napríklad kráľovskú svadbu.

'Vo všeobecnosti platíme šesť až desaťnásobok hodnoty zlata, takže ste mohli vidieť, že je tam zjavná prémia,' povedal. „Ale nedávno tu v severnom Walese aukcia dvoch uncí waleského zlata vyšla na 30-násobok jeho hodnoty zlata. Takže ak to platíte za normálne zlato, povedzme, z Južnej Afriky alebo Ruska, alebo napríklad za recyklované zlato, zaplatili by ste približne 2 000 £ (približne 2 663 USD), ale toto vyšlo na takmer 40 000 £ (približne 53 261 USD), len v surovej forme a v malých nugetoch.“

Harry, 33, sa môže alebo nemusí rozhodnúť nasledovať tradíciu so svojimi a Markleovými snubnými prsteňmi; Súdiac podľa jeho rozhodnutia vzdať poctu svojej zosnulej matke princeznej Diane, však kráľovská rodina môže rozhodnúť, že to aspoň zváži.

Marklov zásnubný prsteň , ktorý Harry osobne navrhol s veľkým premyslením a uvážením, je trojkamenný diamantový prsteň vytvorený klenotníkom kráľovnej Alžbety II., Cleave and Company.

Ohromujúca prskavka obsahuje jeden veľký stredový kameň, ktorý Harry získal z Botswany, jednej z obľúbených destinácií páru, ako aj dva menšie diamanty pochádzajúce z Dianinej osobnej zbierky.

„Prsteň je zjavne zo žltého zlata, to je jej obľúbené,“ povedal 27. novembra pre BBC. „Samotný hlavný kameň je z Botswany. A malé diamanty na boku sú zo zbierky šperkovnice mojej mamy, aby sme mali istotu, že zostane s nami.“

ako urobiť mašle so stuhou

Podľa Kensingtonského paláca, pár sa vezme v máji 2018 , v Paláci svätého Juraja v areáli hradu Windsor.