Hlavná Vylepšenie domácnosti Rozmery šindľov (3-tabuľkové a architektonické veľkosti)

Rozmery šindľov (3-tabuľkové a architektonické veľkosti)

V tomto sprievodcovi rozmermi šindľov uvidíte 3-kartové veľkosti asfaltových a architektonických šindľov, ich porovnanie, prekrytie inštalácie a hrúbku šindľov.
  Strecha s architektonickým šindľom Jedným z najdôležitejších problémov pre majiteľov domov pri stavbe ich domov je rozhodovanie sa o strešných šindľoch. Rôzne strešné šindle majú svoje zodpovedajúce výhody a nevýhody, štýl a cenu, vďaka čomu je výber strešných šindľov pre dom trochu zdĺhavý, najmä pre majiteľov nových domov.

Je ich veľa typy strešných šindľov dostupné, od hliny cez betón cez drevo cez asfalt po gumu až po 3-tabuľové šindle. Okrem typu je potrebné zvážiť aj veľkosť, pretože akákoľvek chyba pri meraní v konečnom dôsledku oneskorí proces výstavby domu. Takže pred nákupom je neoddeliteľnou súčasťou porovnanie veľkosti šindľov.

Obsah

Rozmery 3 tabuľkového šindľa

  3-tabuľkové rozmery šindľov Bežným typom šindľov sú 3-tabuľové asfaltové strešné šindle, známe tiež ako pásové šindle. 3-tabuľkové asfaltové šindle sú pomenované podľa spôsobu ich rezania a inštalácie na strechu. Toto je najzákladnejší šindeľ, vyrobený z asfaltu a narezaný na pásy.

Po inštalácii na strechu ležia naplocho, aby získali bridlicový vzhľad. Profesionálom pre 3-taškové šindle je, že sú cenovo dostupné a môžu vydržať dlho, ale z hľadiska estetiky sú obmedzené možnosti dizajnu.

šaty pre družičky s dlhým rukávom plus size

3-tabuľkové asfaltové strešné šindle sú dostupné v štandardnej veľkosti, ktorá je 36 palcov alebo 91 centimetrov na dĺžku, pričom každá strešná lišta má 12 palcov alebo približne 30 centimetrov. Táto veľkosť je nastavená na inštaláciu v ostení 5 palcov alebo 13 centimetrov.

Ako veľmi by sa mali 3-tabuľkové šindle prekrývať?

  Veľkosť prekrytia šindľov Keď inštalujete 3-tabuľový strešný šindeľ, uvedomte si, do akej miery by sa mal každý strešný šindeľ prekrývať. Aby sme to vysvetlili jasnejšie, odkrytá časť každého strešného šindľa sa prekrýva, takže ten nad ním môže byť položený a inštalovaný v strešnom pruhu.

Túto veľkosť je potrebné zvážiť, pretože chyba v tejto oblasti v procese inštalácie vystaví 3-tabuľový strešný šindeľ okolitému prostrediu, čo ohrozí jeho dlhú životnosť, odolnosť voči vetru a celkový vzhľad. dizajn strechy .

Expozícia strešných šindľov sa líši od jedného výrobcu šindľov k druhému a v skutočnosti je bežnou mylnou predstavou, že všetci majú rovnakú veľkosť expozície.

Päť palcov alebo asi 13 centimetrov bývalo štandardom, ale táto veľkosť sa zvýšila na 5 5/8 palcov alebo 14 centimetrov a bude tiež závisieť od veľkosti šindľov.

spálené oranžové steny

Rozmery architektonických šindľov

  Rozmery architektonického šindľa Predpokladajme, že jednoduchá asfaltová strecha s 3 tabuľkami je cenovo najefektívnejším šindľovým riešením pre zastrešenie domu. V tom prípade sú k dispozícii aj architektonické šindle, ak si majitelia domov chcú dopriať estetickejšie možnosti pre svoje strechy.

Tieto typy šindľov sú špičkovými možnosťami pre strešné šindle, pretože sú hrubšie a majú jedinečnú textúru, aby vyhovovali všetkým estetickým požiadavkám, ktoré chce majiteľ domu dosiahnuť. Okrem toho, že ponúkajú veľa v dizajne a možnostiach, sú tiež odolné voči veterným smrštiam s dlhou životnosťou šindľov, ktorá pri správnej starostlivosti vydrží 24 až 30 rokov.

Architektonické šindle sú vyrobené z dvoch pásov šindľov v porovnaní s troma asfaltovými pásmi na 3 tabuľkách. Prvý z nich je dostupný v dĺžkach, ktoré sa budú pohybovať od 36 do 39 3/8 palcov alebo 91 až 100 centimetrov so šírkou 12 až 13 1/4 palca alebo 30 až 34 centimetrov.

nápady na podlahy do pivníc

Ako veľmi by sa mali prekrývať architektonické šindle?

  Architektonický šindľový presah medzera Rovnako ako pri 3-tabuľkových asfaltových strešných šindľoch, aj architektonické strešné šindle potrebujú špecifickú veľkosť prekrývania, aby sa inštalovali adekvátne, aby sa využili všetky výhody ich vyberania. Na efektívne využitie architektonických šindľov je pre každý rad potrebný priestor 2 palcov alebo 5 centimetrov.

Okrem toho sú na bokoch potrebné ďalšie 4 palce alebo 10 centimetrov prekrývajúceho sa priestoru. Odporúča sa použiť minimálne možné množstvo spojovacích prvkov.

Spojovacie prvky by sa mali používať len do tej miery, že držia spodnú vrstvu, pretože nadmerné upevnenie, ako aj jeho nedostatok, ovplyvnia životnosť a bezpečnosť strešných šindľov inštalovaných na dome.

čo je ms. skratka pre

3-tabové šindle vs. architektonické šindle

3-tabuľkový asfaltový strešný šindeľ a architektonický strešný šindeľ sú dve strany tej istej mince a tu je porovnanie pre všetkých majiteľov domov, ktorí si stále nie sú istí, akú strešnú krytinu si majú zabezpečiť.

Tradičný je šindľový list s 3 záložkami zložený z 3 záložiek s rozmermi 12 x 5 palcov na dĺžku a šírku. Ide o cenovo najefektívnejšiu a najhospodárnejšiu možnosť riešenia strešných šindľov, ktoré dodá streche elegantný a čistý vzhľad vďaka jej symetrickým líniám a plochejšiemu tvaru.

Jednou nevýhodou 3-tabuľových strešných šindľov je, že sú lepšie pre menej veterné miesta, pretože mnohé z nich nedokážu odolať situácii s vysokou rýchlosťou vetra.

Najštýlovejšie strešné riešenie pre zastrešenie je rozhodnúť sa pre architektonické šindle bežne s rozmermi 36 až 39 3/8 na dĺžku a približne 12 až 13 1/4 palca na šírku. Sú ťažšie a hrubšie ako bývalá možnosť šindľov a sú položené v pevnejšej podložke na streche.

Nevýhodou tejto možnosti je jej cena, pretože sú drahšie a inštalačné poplatky tiež zvyčajne stoja viac.

Rozmery asfaltových šindľov vs. architektonické šindle

  Strecha domu s asfaltovým šindľom Väčšina asfaltových šindľov je rovnaká ako 3-tabuľkové asfaltové šindle a budú pozostávať z troch plôšok s veľkosťou 12 palcov alebo 30 centimetrov a 5 palcov alebo 13 centimetrov na dĺžku a šírku, čo vám poskytne celkovú veľkosť 36 palcov. alebo 91 centimetrov pre single strešný plech .

Na druhej strane architektonické alebo rozmerové šindle sa pohybujú od 36 do 39 3/8 alebo 91 až 100 pre dĺžku a šírku začínajúcu od 12 do 13 1/4 palca alebo 30 až 34 centimetrov. Pozrite si ďalšie obrázky z domy so šindľom tu.

Aké hrubé sú šindle?

Priemerná veľkosť 3-tabuľkového asfaltového strešného šindľa je 3/16 palca alebo 0,48 centimetra. To dodáva strešnej krytine malú hrúbku, ale prekrývanie môže pomôcť zdvojnásobiť hrúbku strechy.

čo uviesť na svadobný web

Pri architektonických šindľoch sa hrúbka zväčší, ale to bude závisieť od výrobcu, a keďže sú ťažšie ako štandardné 3-taškové strešné šindle, v podstate sa zhrubnú.

Navštívte našu čierne strešné šindle výhody a nevýhody sprievodcu pre ďalší súvisiaci obsah.