Hlavná „Kuchynské Vzory Rustikálne kuchynské skrinky (Sprievodca dizajnom Ultimate)

Rustikálne kuchynské skrinky (Sprievodca dizajnom Ultimate)

Vitajte v našej galérii s rustikálnymi kuchynskými skrinkami vrátane povrchových úprav, štýlov dverí, kovania, nápadov na zladenie farieb a ďalších.
Rustikálna kuchyňa s korálkovými panelovými skrinkami a dvoma ostrovmi s doskami z béžovej žuly Robustné, opotrebované a teplé - to sú niektoré zo slov, ktoré si často spájame s rustikálnym kuchynským štýlom. Rustikálny kuchynský štýl, ktorý je známy svojou estetikou až po zem a žil vo vzhľade, vyžaruje nielen svojím charakterom, ale je považovaný aj za jeden z najteplejších, najpohodlnejších a najpríťažlivejších štýlov na scéne kuchynského dizajnu. Jeho starodávne kúzlo a teplý a uvoľnený štýl prispievajú k zachyteniuzemitá atmosféra skutočného vidieckeho životného štýlu.

The rustikálny dizajn kuchyne je tiež tradičnej prírody, ale berie si rôzne inšpirácie z konkrétnych regiónov, z ktorých každý vytvára osobitý štýl a charakteristický vzhľad, ako je napríklad štýl lóže a hôr, štýl púšte a adobe, štýl farmy a vidieka a juhozápadný štýl a štýl západného západu.Rustikálne kuchyne majú často regionálny americký vkus: juhozápadný, horský západ alebo severozápadný pacifik alebo Adirondack, ale tento štýl často vidíme v zrubových domoch a chatkách.

Rustikálny kuchynský štýl je tiež známy svojou ohromujúcou kuchynskou linkou z prírodného dreva, ktorá vyžaruje drsné domáce pohodlie a pohodlie. Rustikálny štýl kuchynskej skrinky sa tiež veľmi nelíši od štýlu vidieckej kuchyne, pretože vyžaruje teplo, pohodlie a prirodzenú pohodu. Oba štýly tiež vytvárajú nadčasovú eleganciu, avšak pokiaľ ide o estetiku, rustikálny štýl kuchynskej skrinky je rafinovanejší.

Obsah

Ďalej skúmame niektoré kľúčové dizajnové prvky rustikálnych kuchynských skriniek, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či sa ich drsný štýl a staromódna krása hodí k vášmu domovu. (Ďalšie nápady nájdete v našej galérii s populárnymi ukážkami štýly kuchynskej skrinky )

Rustikálna kuchyňa so skrinkami z masívneho dreva, pultovým pultom a kameňom v zadnej časti Vlastnosti rustikálnych kuchynských skriniek

Rustikálne kuchynské skrinky sú známe svojou drsnou estetikou, prírodným vzhľadom a silným charakterom. Všeobecne sa vyznačujú kombináciou pohodlia vo vidieckom štýle s odvekým šarmom. Oddeľuje sa od ostatných tradičných štýlov kuchynských skriniek kvôli svojmu nerafinovanému a neleštenému celkovému vzhľadu.

Tu sú niektoré ďalšie populárne funkcie rustikálneho dizajnu kuchynskej skrinky:

Robustná estetika - Ak jedným slovom možno zhrnúť všetky všeobecné atribúty rustikálnych kuchynských skriniek, bude to najlepší spôsob, ako to opísať. Rustikálne kuchynské skrinky majú surovú, drsnú estetiku, napriek tomu sú stále veľmi elegantné. Je to opak moderného štýlu kuchynskej skrinky, ktorý je elegantný a leštený a veľmi sa podobá teplu a pohodliu kuchynských skriniek vo vidieckom štýle, ale pôsobí rafinovanejšie.

Prirodzený vzhľad a krása - Rustikálne kuchynské skrinky majú ostrý prírodný vzhľad a krásu. Rustikálne kuchynské skrinky sa navyše inšpirujú prírodou a často sa to odráža v použití prírodných materiálov v ich originálnom prevedení.

Intenzívne používanie drieňového a sukovitého dreva - Ako už bolo spomenuté, hlavnou atrakciou, ktorou sú kuchyne v rustikálnom štýle, sú ich ohromujúce drevené skrinky. Rustikálne kuchynské skrinky vo veľkej miere využívajú prírodné materiály, ako sú masívne tvrdé drevo s výraznými vzormi zrnenia, často s povrchovou úpravou z číreho morenia dreva. Rustikálny štýl kuchynskej skrinky je tiež najlepšie známy pre hojné používanie sukovitých drevín.

Drsná textúra pomocou vyblednutých farieb a škvŕn - Aby zostali verné svojej rustikálnej príťažlivosti a drsnej estetike, sú rustikálne kuchynské skrinky zvyčajne ošetrené zvetraným moridlom s vyblednutým náterom, hoci prvý je bežnejší ako druhý. Rustikálny štýl kuchynskej skrinky navyše vo veľkej miere využíva aj drsné textúry zmiešaním drevených skriniek s backsplashmi z prírodného kameňa, starožitným kovovým hardvérom atď.

Teplé farby - Farby rustikálnych kuchynských skriniek sú zvyčajne teplé a pozostávajú z bohatých hnedých odtieňov, ktoré sú často doplnené zemitými farbami, ako sú tmavočervená, zelená a žltá.

Surové a zvetrané - Rovnako ako akýkoľvek tradičný štýl kuchynských skriniek, aj rustikálne kuchynské skrinky vytvárajú surový vzhľad, zvetraný vzhľad a príťažlivosť prežitú v čase a v čase. To sa odráža aj v dizajne kuchynskej linky pomocou dreva, ktoré má prirodzené nedokonalosti, ako sú burly, uzly, vtáčie klásky, otvory pre červy a jamy. Čím viac škvŕn má drevo, tým surovejší je vzhľad rustikálnej kuchynskej skrinky.

obľúbené tanečné piesne otec dcéra

Vyrezávané dreviny - Vyrezávané drevo je tiež bežnou súčasťou rustikálnych kuchynských skriniek. Rustikálne kuchynské skrinky nie sú veľmi zdobené, ale kladie dôraz na vrstvenie textúr a dobrý spôsob, ako to dosiahnuť, je vyrezávanie dvierok kuchynskej skrinky s malými ozdobnými detailmi. Viac z tohto typu štýlu si môžete pozrieť na našej stránke remeselnícke kuchynské skrinky stránke.

Robustná skrinka s robustnou konštrukciou - Rustikálne kuchynské skrinky sú známe nielen svojou ohromujúcou estetikou, ale aj pevnou a robustnou konštrukciou. S pôvodným zámerom vydržať po celý život boli rustikálne kuchynské skrinky tradične vyrábané vysoko kvalitnými stavebnými technikami s použitím odolného tvrdého dreva.

Funkčné - Rustikálny štýl kuchynskej skrinky je vyrobený tak, aby sa dal používať a neobdivoval ako ukážková kuchyňa, a preto je vyrobená skrinka s plnou funkčnosťou. Prirodzené opotrebenie spôsobené každodenným používaním tiež dáva rustikálnym kuchynským skrinkám ich opotrebovanie a životnosť.

Rustikálna kuchyňa so sukovitými drevenými skrinkami, digestorom na mieru béžová žula a dvoma ostrovmi Povrchové úpravy pre rustikálne kuchynské skrinky

Rustikálne kuchynské skrinky by mali vyzerať, akoby boli časom zariadené. Aby ste získali ten časom opotrebovaný vzhľad, sú rustikálne kuchynské skrinky zvyčajne jemne rozrušené alebo majú umelo zvetraný povrch. Bežné povrchové úpravy rustikálnych kuchynských skriniek zahŕňajú aj bielené povrchové úpravy, prírodné povrchové úpravy, povrchové úpravy v núdzi, antické povrchové úpravy a morené povrchy.

Tu je prehľad bežne používaných techník dokončovania rustikálnych kuchynských skriniek:

Povrchová úprava škvŕn - Morenie je populárna povrchová úprava, ktorá sa používa na zvýraznenie prírodných vlastností drevených rustikálnych kuchynských skriniek. Podľa definície sú moridlá na drevo zložené z farbív, ktoré sú suspendované v alkohole alebo na povrchovú úpravu, ako je šelak, lak, lak alebo polyuretán.

Moridlá na drevo sa používajú na zvýraznenie prirodzenej farby a vzoru zrnitosti pravého masívneho dreva. Škvrny sú zvyčajne absorbované pórmi, uzlami a zrnami dreva, vďaka čomu majú tmavšiu farbu a výraznejší vzhľad. Táto technika dokončovania dáva rustikálnym kuchynským skrinkám silný ručne vyrobený vzhľad a zároveň umožňuje vyniknúť prírodnú krásu hlavného stolného materiálu. Rozhodnite sa pre tento povrch, ak chcete vo svojej kuchyni v rustikálnom štýle vyrobiť drevo ako najdominantnejší prvok.

Zasklenie - Zasklenie sa veľmi často používa v tradičných kuchynských prostrediach, konkrétne vo vidieckych rustikálnych kuchynských skrinkách, pretože pôsobia starožitným dojmom a dojmom starého sveta. Podľa definície je zasklenie druh povrchovej úpravy, ktorá využíva glazúru alebo priehľadnú alebo polopriehľadnú tekutinu, ktorá sa nanáša ako vrchný náter na skrinky alebo nábytok, ktoré sú natreté alebo morené. Primárnym účelom zasklenia je dodať farbe a poskytnúť lesklému lesku drevené kuchynské skrinky.

Zasklenie sa najlepšie používa pre rustikálne kuchynské skrinky s detailmi, ako sú lišty alebo rezbárske práce. Zanecháva tieňový efekt na vyrezávaných detailoch a zároveň zvýrazňuje rohy, hrany a kontúry skrinky.

Glazúry sú k dispozícii v rôznych farbách, ako je bronz, moka, káva, biela, krémová. Pre rustikálne kuchynské skrinky sa používajú dva bežné typy povrchových úprav glazúry, a to tmavá glazúra a biela glazúra. Populárnou kombináciou je použitie bielej glazúry na biele rustikálne kuchynské skrinky.

Zatiaľ čo tmavá glazúra sa zvyčajne nanáša na zafarbené rustikálne kuchynské skrinky. Tmavú glazúru možno naniesť aj na biele kuchynské skrinky, aby sa dosiahol kontrast a zvýraznil efekt. Ak je však požadovaný starožitnejší vzhľad, je možné kombinovať obidve farby. Viac nájdete na tejto stránke nápady na kuchyňu z tmavého dreva .

Rustikálna kuchyňa so svetlozelenými zvetranými skrinkami, drevenými podlahami a odhalenými trámami Zvetraný povrch - Dobrým spôsobom, ako dodať rustikálnym kuchynským skrinkám silný opotrebovaný vzhľad, starý vzhľad alebo opotrebované, je zvetrávanie. Zvetrávanie je typ techniky umelého dokončovania, ktorý sa používa na výrobu skriniek alebo dreva, ktoré vyzerajú, akoby boli vystavené dlhoročným zmenám vonkajších prvkov, ako sú dážď, slnko a vietor. Rustikálne kuchynské skrinky majú zvyčajne tento jemne zvetraný vzhľad, ktorý sa podobá starému plotu, okoreneným stodolovým doskám, spadnutému naplavenému drevu, slnečnému bieleniu, doskovým doskám alebo zuhoľnateným drevom.

Tento špeciálny proces dokončovania tiež vystavuje prirodzený vzor zrnitosti, uzly a víry drevenej skrinky v jedinečne štruktúrovanom povrchu. Zvetraný povrch sa zvyčajne dosahuje ručným namáhaním dreva, aby sa vytvorilo umelé opotrebenie a starnutie. Potom sa na drevo nanesie škvrna, po ktorej nasleduje konečná povrchová úprava glazúrou, ktorá zvýrazní zvýšené zrná dreva. Povrch sa potom prebrúsi, jemne prebrousí okolo vyvýšených okrajov a uzlíkov, kým sa neobjaví škvrna pod glazúrou.

Zvetraný povrch je cenený pre svoj druh trochu starej a časom opotrebovanej krásy. Jeho vzhľad môže niekedy obsahovať podtóny sivých odtieňov, ktoré simulujú zostarnuté drevo.

Kuchyňa so skrinkami z núdzového dreva v antickom bielom prevedení Zúfalý povrch - Rustikálne kuchynské skrinky, ktoré majú zúfalý povrch, napodobňujú krásu skutočného starožitného nábytku a skriniek. Naťahovanie je ďalšou populárnou technikou dokončovania, ktorá sa používa na dodanie starožitného a časom opotrebovaného vzhľadu drevu a kuchynským skrinkám. To sa populárne používa v tradičnom dizajne kuchynských skriniek a v kuchyniach inšpirovaných krajinami. Zúfalý, tiež známy ako starožitné, je typ techniky umelého dokončovania, ktorý spočíva v vytváraní umelých škvŕn na povrchu kuchynských skriniek a následnom ošetrení povrchom zo starožitnej glazúry. Tento dokončovací proces sa dá ľahko urobiť pomocou jednoduchých materiálov a zvyčajne sa robí ako projekt „urob si sám“.

Starožitný alebo nepríjemný povrch zahŕňa opakované brúsenie, aby sa získala všeobecne opotrebovaná textúra. Proces zvyčajne začína tým, že skrinky sú potiahnuté vrstvou základného náteru a potom sú brúsené, aby sa získali umelé škvrny. Potom je natretý farbou a opakovane brúsený, aby získal väčšiu textúru. Ako posledná úprava sú drevené skrinky potiahnuté antikovou glazúrou pomocou mäkkej handričky alebo handry. Okraje sú potom tmavšie výraznejšou starožitnou glazúrou, aby sa zvýraznil.

The núdzové skrinky dokončiť sa líši od zvetranej povrchovej úpravy takým spôsobom, že zúfalá povrchová úprava sa zvyčajne používa pri farbách, zatiaľ čo druhá sa používa pri moridlách na drevo. Zúfalý je tiež obľúbenejší v rustikálnych kuchynských skrinkách bielej farby.

Patina a dedičstvo končia - Povrchová úprava Patina a dedičstvo je ďalším typom vintage povrchovej úpravy, ktorá dodáva rustikálnym kuchynským skrinkám starožitný vzhľad a časovo opotrebovaný charakter. Tieto povrchové úpravy využívajú ručne vyrobené detaily a umelecké techniky na výrobu kuchynských skriniek, ktoré sú vhodné pre tradičné kuchynské prostredie, ako je rustikálny štýl kuchyne.

Dedičská povrchová úprava je do istej miery podobná zúfalej povrchovej úprave. Vytvára starožitný vzhľad pomocou škvŕn, zasklenia a utrpenia. Pred nanesením dokončovacieho materiálu sú drevené kuchynské skrinky podrobené tiesňovej technike. Brúsením, zúbkovaním a sekaním hrán a rohov získajú drevené skrinky nedokonalosti a silný čas opotrebovaný povrch. Potom sa nanesie glazúra, ktorá zvýrazní detaily dverí a okrajom a rohom dodá tieňový efekt. Ak je požadovaný rustikálnejší a starší vzhľad, jednoduchým opakovaním krokov môžete pridať ďalšie nedostatky.

Rovnako ako povrchová úprava dedičstva, aj povrchová úprava patina je kombináciou rôznych techník, ktoré zahŕňajú brúsenie, zúženie a glazovanie. Drevené kuchynské skrinky sú tiež pomocou sekáča silne namáhané, aby vytvorili umelé značky, ktoré simulujú vzhľad autentických trhliniek, jamiek a dier. Posledným krokom je suché štetce a nanesenie glazúry má za cieľ zdôrazniť detaily rustikálnych dverí kuchynskej skrinky. Výsledkom je zostarnutý vzhľad, ktorý je úplne jedinečný a vyzerá originálne.

Rustikálny hardvér kuchynskej skrinky

Rustikálna kuchyňa s farmárskym stolom, medeným drezom a núdzovými skrinkamiRustikálne kuchynské skrinky majú všeobecne opotrebovaný vzhľad a nerafinovanú estetiku. Pokiaľ ide o dizajn, profil rustikálneho hardvéru kuchynskej skrinky je dobre definovaný a jednoduchý, zatiaľ čo jeho veľkosť je zvyčajne robustná. Rukoväte majú zvyčajne obdĺžnikový tvar, ale niekedy môžu obsahovať jednoduché akcenty, napríklad geometrické tvary alebo ozdobné podložky so štvorcovými výrezmi.

Nádoby na šálky a príťahy sa tiež populárne používajú v štýle rustikálnej kuchynskej skrinky. Koše a ťahy pohárov sú ťahy zásuviek v tvare polkruhu alebo polmesiaca, ktoré sú pripevnené otvorenou stranou smerom nadol. Tento typ hardvéru kuchynskej skrinky sa rovná starému štýlu kuchynskej skrinky kvôli ich staromódnemu dizajnu a vintage estetike.

Gombíky sú tiež obľúbeným typom kuchynského kovania pre rustikálne kuchynské skrinky. Tvary gombíkov pre tento štýl kuchynskej skrinky sú zvyčajne okrúhle alebo štvorcové, s malými alebo žiadnymi detailmi. V niektorých prípadoch môže mať rustikálny hardvér kuchynskej skrinky malé kontúry alebo okraje okolo profilu gombíkov.

Vzhľadovo, rustikálne kovanie kuchynskej skrinky má veľmi silný charakter. Namiesto toho, aby splývali s materiálom kuchynskej linky, často vyniknú a vnášajú do seba prvok kontrastu. Farby sú zvyčajne tmavé, najobľúbenejšou použitou farbou je čierna.

Pokiaľ ide o materiál a povrchovú úpravu, najlepším typom ťahadiel, gombíkov a kľučiek na dverách skrinky, ktoré sa dobre hodia k rustikálnemu štýlu kuchynskej skrinky, sú tie, ktoré patria do rodiny starožitných kovov. Niektoré populárne povrchové úpravy kuchynských skriniek pre rustikálne kuchynské skrinky sú:

farby domáceho kina

Rustikálny čierny ťah na šálku pre kuchynskú skrinkučierna - Čierna je obľúbenou farbou rustikálneho hardvéru kuchynskej skrinky. Čierny hardvér kuchynskej skrinky je obľúbený pre svoj silný charakter a výrazný kontrast, ktorý vnáša do drevených kuchynských skriniek. Čierny hardvér kuchynskej skrinky má tiež vinobranie a staromódny nádych, vďaka čomu sa dokonale hodí k starožitnému vzhľadu rustikálnych kuchynských skriniek.

Pozrite sa na tento matný čierny pohár vytiahnutý na - Wayfair

Starožitný mosadzný hríbik pre kuchynské skrinkyStarožitná mosadz - Starožitná mosadz má výrazný vekový odtieň tmavej mosadze. Vyznačuje sa stredne hnedou farbou so zlatými podtónmi. Starožitná mosadz je tiež známa tým, že je jedným z najodolnejších druhov hardvéru skriniek, pretože je vyrobená zo silných materiálov, ako je olovnatý krištáľ a cín.

Pozrite sa na tento starožitný mosadzný hríbik na - Wayfair

Starožitné železo - Starožitné železo sa vyznačuje matnou šedou farbou s drevenými podtónmi. Vzhľad hardvéru skrinky so starožitným železom má nedostatky, ktoré mu dodávajú zaujímavý vzhľad a opotrebenie, vďaka čomu sa dokonale hodí k rustikálnym kuchynským skrinkám. Jeho jediná farba a vzhľad vytvárajú rôzne efekty v závislosti od svetelných podmienok. Okrem svojej jedinečnej krásy je starožitné železo aj veľmi robustné.

Potiahnutie dvierok kuchynskej skrinky zo starožitného bronzuBenátsky bronz - Kovanie kuchynskej skrinky z benátskeho bronzu sa vyznačuje veľmi tmavou farbou, ktorá je takmer čierna, ale má akcenty tmavohnedých podtónov. Kovanie kuchynskej skrinky z benátskeho bronzu dobre ladí s prírodnou krásou kuchynskej skrinky z masívneho dreva a funguje dobre so svetlými aj tmavými farbami. Celkovo hardvér kuchynskej skrinky z benátskeho bronzu dodáva rustikálnym atmosféru teplým kuchynským skrinkám z masívneho dreva.

Pozrite sa na tieto dvere zo skrinky zo starožitného bronzu na - Wayfair

Ďalšie populárne povrchové úpravy kuchynských skriniek, ktoré sa môžu použiť na rustikálny hardvér kuchynských skriniek, sú starý starožitný povrch a povrchová úprava bronzovým bronzom.

Rustikálne biele kuchynské skrinky

Kuchyňa s bielymi skrinkami so starožitnými dverami a podlahami z červeného dubu Vysoko kvalitné tvrdé drevo v teplých farbách alebo prírodných povrchových úpravách bolo vždy jedným z charakteristických prvkov rustikálneho kuchynského stolárskeho štýlu. Ďalšou alternatívou pre bohatstvo teplého dreva sú však biele kuchynské skrinky.

Namiesto toho, aby boli rustikálne biele kuchynské skrinky natreté obyčajným povrchom, sú často ošetrené rôznymi technikami umelého dokončovania, ako je napr. Rozrušenie, poveternostné podmienky alebo zasklenie, ktoré im dodajú nerafinovaný vzhľad a opotrebovaný vzhľad. Tieto techniky dokončovania poskytujú väčší záujem o rustikálne kuchynské skrinky a vykresľujú vrstvy textúr v celkovom vzhľade priestoru.

Namiesto sviežich, jasne bielych odtieňov je rustikálny štýl kuchynskej skrinky zameraný na hrejivé a krémovejšie tóny, ako je béžová, sivobiela, krémová a starožitná biela. Tieto odtiene bielej sa zvyčajne spájajú s tradičnými resp farmárske kuchynské skrinky .

Rustikálne biele kuchynské skrinky majú tiež zvyčajne tmavšie okraje alebo zvýraznené rohy a okraje. Zvyčajne sa to vykonáva nanášaním glazúrovaného povlaku na zafarbené alebo maľované skrinky, pričom na povrchoch skriniek zostane efekt tieňa.

Rustikálne biele kuchynské skrinky sú najlepším spôsobom, ako zmierniť vzhľad rustikálnych kuchynských skriniek. Pre majiteľov domov, ktorým pripadajú prírodné hotové drevené kuchynské skrinky príliš ťažké na oči, je to najlepšia voľba, ktorú je možné preskúmať.

S rustikálnymi bielymi kuchynskými skrinkami sa ľahko pracuje, pokiaľ ide o miešanie a zladenie dekorov a iných povrchových úprav v priestore, ako sú podlahy, farba steny, materiál backsplash a doska. Okrem toho rustikálne biele kuchynské skrinky fungujú najlepšie aj v malých kuchynských priestoroch, pretože vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru.

Kuchynské skrinky z rustikálneho dreva

Rustikálna kuchyňa so skrinkami z masívneho dreva a ostrovčekom z tmavého zvetraného dreva Materiály použité pre rustikálne kuchynské skrinky

Hlavným materiálom, ktorý sa používa pre rustikálne kuchynské skrinky, sú tradične masívne dreviny. Na trhu je ale veľa druhov dreva a existuje niekoľko možností, ktoré robia z rustikálnych kuchynských skriniek najlepšiu voľbu vďaka svojmu prirodzene drsnému a rustikálnemu vzhľadu. Niektoré druhy dreva, ktoré sa najviac hodia do rustikálneho štýlu kuchynskej linky, sú borovica, hikor, jelša, céder, dub, čerešňa a javor. Všeobecne sa väčšina týchto drevín vyznačuje prirodzenou teplou farbou a zrnitým a hrboľatým vzhľadom.

Stručne povedané, borovica je najlepšou voľbou pre rustikálne kuchynské skrinky, pretože zobrazuje viditeľné uzly - vzhľad, ktorý sa rovná tomuto štýlu. Borovica je tiež široko používaná kvôli svojej bohatej ponuke a rozumnej cene.

Čerešňa, dub, javor, jelša, céder a korenie sú tiež obľúbenou voľbou pre rustikálne kuchynské skrinky. Čo sa týka ceny, čerešňa patrí k špičkovým možnostiam kvôli svojej pozoruhodnej kvalite, ľahko nepraská a nekrúti sa a má prírodnú bohatú farbu dreva. Niektorým majiteľom domov sa však môže zdať borovica hrboľatá príťažlivejšia pre jej jedinečný charakter.

Javor a hickory sú tiež silné dreviny a sú v porovnaní s čerešňovým drevom lacnejšie. Dub je na druhej strane ďalším obľúbeným kuchynským stolárskym materiálom, ktorý sa často spája s väčšinou tradičných štýlov. Je dobre známy svojou kombináciou ohromujúcej krásy, sily, dostupnosti a rozumnej ceny. Má prírodnú zlatú farbu a jemnozrnný vzor, ​​ktorý môže byť pre rustikálne kuchynské skrinky menej príťažlivou voľbou, najmä pre tých, ktorí hľadajú výraznejšiu estetiku.

Rekultivované drevo je tiež ďalším obľúbeným materiálom pre rustikálne kuchynské skrinky, pretože prirodzene vytvárajú silne zvetraný vzhľad, ktorý je testovaný časom. Materiály zachránené zo stodôl, skladov a starých domov alebo regenerované rezivo sa dajú dobre využiť ako akcenty, obklady a dokonca aj čelné plochy dverí v rustikálnom štýle kuchynskej skrinky.

Ďalej skúmame štyri hlavné druhy dreva používaného pre rustikálne kuchynské skrinky spolu s prehľadom ich pozitívnych a negatívnych vlastností ako stavebného materiálu skrinky.

Rustikálne kuchynské skrinky Hickory

Kuchynská skrinka z hikorového dreva s ostrovčekom

Hickory je druh severoamerického stromu z rodiny orechov. Okrem loženia jedlých matíc poskytuje hickory drevo, ktoré sa bežne používa na stavbu alebo výrobu nábytku a pre interiérové ​​a exteriérové ​​aplikácie. Je obľúbenou voľbou pre kuchyne inšpirované v rustikálnom štýle a zvyčajne sa používa pre kuchynské skrinky na mieru a čiastočne na mieru.

Z hľadiska vzhľadu je hickory druh dreva, ktoré má prírodnú krémovú, bledožltú farbu. Má podobný vzor zrnitosti ako dub, ale jeho farba je svetlejšia, pretože dub je viac zlatistý. Ďalším pozoruhodným atribútom hickory je, že má prirodzene kontrastný vzhľad. Dramatickú farbu hickory spôsobujú rôzne farby jadra a belu, ktoré môžu siahať od bledej blond alebo bielej, po žltú až červenkastú a tmavo hnedú.

Rustikálne kuchynské skrinky z hikorového dreva sa všeobecne vyznačujú tým, že sú skutočne pekný. Rustikálne kuchynské skrinky z hikoru majú hlbšiu variáciu zrna a radikálnejšiu farbu. Kuchynské skrinky Hickory majú hladký, výrazný úzko zrnitý vzor s ťažkými tečúcimi zrnami. Zrná hikorového dreva sú zvyčajne rovné, ale v niektorých prípadoch môžu byť zvlnené a nepravidelné. Hickory má tiež neodmysliteľne hrubú textúru, ktorá na povrchu obsahuje náhodné prírodné chyby, ako napríklad uzly, pupky, dierky, červie diery, trsátka, minerálne pruhy a farebné pruhy. Vďaka drsnému estetickému vzhľadu a zvetraniu sa dokonale hodí do kuchynských skriniek v rustikálnom štýle.

Hickory sa populárne používa na varenie, grilovanie, fajčenie alebo konzervovanie mäsa. Ale pokiaľ ide o konštrukciu kuchynských skriniek, je hickory jeden z najspoľahlivejších materiálov, o ktorom sa dokázalo, že vydrží roky. Pokiaľ ide o trvanlivosť, je orechové drevo známe tým, že má extrémnu pevnosť porovnateľnú s dubom. Je veľmi tuhý a tvrdý a je dokázané, že odoláva opotrebovaniu pri každodennom používaní. Jednou z jeho hlavných nevýhod je však to, že má tendenciu k zmene farby pri vystavení tekutinám. Jedným z dobrých spôsobov, ako zachovať jeho prirodzenú krásu, je chrániť ho pred vlhkosťou pomocou pečatenia a pravidelného utierania.

Pokiaľ ide o cenu, sú rustikálne kuchynské skrinky z hikoru drahšie ako iné bežné tvrdé dreviny. Ale ukazujú sa ako múdre investície kvôli svojej výraznej drsnej kráse, ktorá z nich robí dokonalý rustikálny dekor.

Aj keď môže byť zafarbený inou farbou, hickory je lepšie ošetrený čírym moridlom alebo prírodným lakom, aby sa zvýraznili jeho výrazné blond tóny.

Rustikálne kuchynské skrinky z olše

Kuchyňa so skrinkami z jelše a pultmi zo žulovej taupe Olša je druh stromu, ktorý patrí do rodu čeľade Birch. Aj keď jelša je druh tvrdého dreva, považuje sa za najjemnejšie zo všetkých tvrdých drevín. Je to ťažšie ako borovica, ale stále má tendenciu ľahko sa vtláčať a mariť. Tento druh dreva sa zvyčajne používa na výrobu nábytku, stolárstvo a iné bežné drevárske práce.

Olša sa vyznačuje svetlohnedou farbou, ktorá má červenkasté podtóny. Má jemný vzor zrnitosti, ktorý je vo všeobecnosti rovný a pravidelnejší v porovnaní s dubom. Vzhľad jelše má veľkú podobnosť s brezou a po celú dobu má rovnomernú štruktúru.

Rustikálne kuchynské skrinky z jelše majú celkový vzhľad, ktorý sa vyznačuje dramatickým jednotným vzorom zrnitosti. Jeho povrch typicky obsahuje rôzne otvorené a uzavreté uzly v rôznych veľkostiach a tvaroch. Olša má menej defektov, ako sú uzly, trhliny, praskliny, červie diery, červie stopy, vtáčie kiahne a minerálne šmuhy, preto sa niekedy hovorí, že je to jasné. Tento hladký a jednotný vzhľad z neho robí vhodnú voľbu pre kuchynské skrinky.

V prípade kuchynských skriniek s jelšovou rustikálnou úpravou vyhľadajte jelšové drevo, ktoré má občasné označenie otvorov, aby získalo toto drsné odvolanie. Tieto otvory majú typický priemer 3/4 palca a sú tvorené otvorenými uzlami, ktoré prechádzajú cez panel dverí kuchynskej skrinky. Tieto veľké otvory môžu zostať nevyplnené pre rustikálnejší charakter.

Pre konštrukciu skriniek sa Olša zvyčajne používa ako materiál rámu tváre pre skrinky z brezovej preglejky. Vďaka svojej pevnosti a spoľahlivosti ako konštrukčný materiál jelša funguje dobre aj ako poľnohospodárska kuchynská linka. Má schopnosť udržiavať svoj tvar bez deformácie alebo krútenia. Ďalším pozoruhodným atribútom jelšového dreva je jeho nízka hmotnosť. Olša je jedno z najľahších tvrdých drevín, čo umožňuje ľahkú konštrukčnú manipuláciu

Obvykle sa tiež používa ako alternatíva k brezovému tvrdému drevu, ale jeho cena je nižšia a náklady sa stávajú jedným z najdostupnejších kuchynských stolárskych materiálov na trhu. V priemysle je však bežnejšie a považuje sa za štandard, že sa kombinuje brezová preglejka a jelšové rezivo.

Olša sa tiež bežne používa ako výlisok do kuchynských skriniek kvôli svojmu priamemu zrnitému vzoru. Je dostatočne mäkký na to, aby sa dal rezať v akejkoľvek forme alebo tvare, ale má schopnosť udržiavať si svoj tvar bez deformácie. Navyše,

Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, kuchynská linka Alder môže byť ošetrená moridlom na drevo, aby bol zvýraznený jej rovný vzor, ​​alebo lakom, ktorý mu dodáva väčší charakter. Vďaka svojej mäkkosti Alder prijíma dokončovacie materiály veľmi dobre. Jeho otvorené póry môžu ľahko absorbovať lak, škvrny alebo farby iba s malým množstvom materiálu potrebného na to, aby získal nový charakter. Jelša má stabilný moriaci povrch a pokiaľ ide o nanášanie moridiel na kuchynské skrinky z jelše olše, nezabudnite ich rýchlo naniesť, pretože ľahko prenikajú do povrchu. Čím dlhšie škvrna zapadá do povrchu skriniek Olše, tým tmavšia je jej farba. LAcquer sa dá v porovnaní s inými druhmi drevín ľahko použiť aj v kuchynských skrinkách z olše. Lak rýchlo preniká do otvorených pórov olšového dreva, poskytuje mu rýchlejšiu dobu schnutia a dodáva skrinkám sklovitejší povrch a lesklejší povrch.

Rustikálne kuchynské skrinky Alder sú všeobecne cenené pre svoju cenovú dostupnosť, prispôsobivosť, použiteľnosť v konštrukcii a rovnomerný vzhľad.

Rustikálne kuchynské skrinky z cédru

Rustikálna kuchyňa so skrinkami z moreného cédru Céder je považovaný za jeden z najspoľahlivejších materiálov pre interiérové ​​a exteriérové ​​aplikácie. Je to druh mäkkého dreva, ktoré možno nájsť po celom svete, ale hojne sa pestuje v severoamerických regiónoch. Cédrové stromy rastú v oblastiach s vlhkým počasím, ktoré sú vystavené vysokému vystaveniu škodlivým prvkom, ako sú plesne, huby, hmyz a vlhkosť. Vďaka týmto podmienkam si cédrové stromy vyvinuli sebaochranné vlastnosti, aby sa mohli dobre prispôsobiť okolitému prostrediu. Céder je jediné drevo, ktoré obsahuje prírodné oleje, ktoré dokážu ľahko odpudzovať hmyz a kaziť sa. Tiež ľahko vysychá, takže je menej náchylný na hnilobu. Vďaka týmto vlastnostiam je Cedar jedným z mála druhov dreva, ktoré pred použitím nie je potrebné ošetrovať.

Čo sa týka vzhľadu, vyžaruje prirodzenú eleganciu prostredníctvom žiarivej farby a bohatého zrnitého vzoru. Céder má farby od bielej, žltej po červenú, ale po starnutí sa zmení na svetlo striebristo šedý vzhľad. Zvetraný vzhľad kuchynských skriniek Cedar je nerovný, čo mu dodáva výrazný dramatický charakter a drsné odvolanie, ktoré je ideálne pre rustikálne kuchynské prostredie. Céder tiež dobre prijíma povrchové úpravy, takže ho možno ošetriť čírym lakom, aby bol výraznejší jeho prirodzený vzor zrnitosti, alebo ho možno ošetriť tmavšou škvrnou, aby získal úplne nový vzhľad.

Rustikálne kuchynské skrinky z cédru sa zvyčajne nachádzajú v zrubových domoch a chatkách. Náhodné tmavé uzly umiestnené proti priamemu zrnitému vzoru mu dodávajú silný charakter, ktorý sa dokonale hodí k nerafinovanej estetike rustikálneho štýlu dizajnu kuchyne. Rustikálne kuchynské skrinky z cédru sú často spárované s materiálmi z prírodného kameňa, aby vylepšili ich vzhľad a dodali im organickejší pocit.

Rustikálne kuchynské skrinky z cédru sú cenené pre svoju neodmysliteľnú odolnosť a odolnosť. Prirodzene sú pružné, ak sú mokré, stabilné, nerozpínajú sa a nekrútia sa a sú odolné proti štiepeniu a praskaniu. Na rozdiel od iných drevín nie je céder náchylný na lámanie, ani keď je vystavený vlhkosti a teplote. Ďalšou pozoruhodnou kvalitou kuchynských skriniek Rustikálny céder je to, že starne krajšie v porovnaní s inými druhmi drevín. Predvádzajú rôzne tóny a s pribúdajúcim vekom šedivejú, čo dáva časom iný charakter.

Aj keď sa céder bežne používa na ploty, okenné skrinky, vlečky domu a iné drevárske práce, ktoré sa nanášajú vonku, je tiež vhodnou voľbou pre kuchynské linky. Céder má nízku hustotu, čo z neho robí veľmi zvládnuteľný materiál pre prácu - ľahko sa s ním manipuluje aj prepravuje. Je pomerne rovný a po celú dobu si dokáže udržať svoj tvar a vzhľad. Céder je ľahko opracovateľný pomocou oboch obrábacích strojov alebo ručne, môže však ľahko poškriabať. Niektoré typy klincov, skrutiek a spojovacích materiálov, ktoré sú na báze železa, môžu tiež spôsobiť určité sfarbenie povrchu dreva.

Najbežnejším druhom používaným na výrobu kuchynských skriniek je západný červený céder, ktorý je mäkký, aromatický a má sýtu farbu. Západný červený céder má všeobecne červenkastú až ružovohnedú farbu s náhodnými pruhmi tmavšej červenej a hnedými pásmi. Má rovný vzor zrna a stredne hrubú až hrubú textúru. Aj keď je to drahé drevo vysokej kvality, kuchynské skrinky Cedar zaručene vydržia desaťročia, pretože sa veľmi minimálne zmenšujú. Medzi ďalšie odrody patrí atlantický biely céder, severný biely céder a východný červený céder, ktoré sa klasifikujú ako ľahké pórovité dreviny.

I'm tak in love with you text 80s

Rustikálne kuchynské skrinky Cedar sú všeobecne cenené pre svoju odolnosť, sýtu farbu a ohromujúcu krásu.

Rustikálne kuchynské skrinky z borovice

Rustikálna kuchyňa so sukovitými skrinkami Rustikálny dizajn kuchyne zrubu je známy pre uzlové kuchynské skrinky. A pre majiteľov domov, ktorí milujú jednoduchú, prírodnú a surovú krásu sukovitých drevín, je borovica najlepším materiálom do kuchynskej linky, ktorý môžu preskúmať. Borovicové kuchynské skrinky sa často používajú na nastavenie, ktoré má tradičný charakter a vidiecky štýl.

Borovica je druh mäkkého dreva, ktoré rastie na severnej pologuli. Je široko dostupný a má dostatočné množstvo zásob, čo z neho robí jeden z najdostupnejších stavebných materiálov na trhu a jedno z najbežnejšie používaných mäkkých drevín pre vnútorné a vonkajšie použitie. Borovica sa zvyčajne používa na výrobu reziva na podlahy, lišty, vlečky a kuchynské linky. Je to jediný druh mäkkého dreva, ktorý sa hodí pre kuchynské linky.

Čo sa týka vzhľadu, borovica má bledožltú farbu, ktorá je jantárovej farby, a občas má hnedé pruhy. Má tiež veľmi uzlovitý vzhľad, čo z neho robí jednu z najlepších možností pre rustikálne kuchynské skrinky. Najmä borovica sukovitá má veľmi výrazný a jedinečný vzhľad, ktorý ju odlišuje od ostatných kuchynských stolárskych materiálov. Uzlovitá borovica má hustý drsný povrch, ktorý je plný náhodných tmavých uzlov, vírov, defektov a farebných variácií. Majú silný drsný vzhľad kvôli prírodným nedokonalostiam povrchu, ako sú napr s uzlami, ostrinami, šekmi, stopami chrobákov, vtáčími klami a červími dierami. Spomedzi druhov dreva má najväčšiu časť charakteru sukovitá borovica

Na kuchynské linky sa používajú dva najbežnejšie druhy borovice, a to borovica žltá a borovica biela. Bežné druhy bielej borovice používané v kuchynských skrinkách sú borovica východná a západná biela. Východná biela borovica je mäkšia ako južná žltá. Väčšina kuchynských stolárov používa na výrobu kuchynských skriniek preglejku, avšak borovicová preglejka sa hľadá trochu ťažko, a je tak nákladnejšia. Okrem toho, že sa borovicové drevo používa na dvere a čelá skriniek, môže sa použiť aj na drevené obklady a profilové lišty, aby sa zvýraznil dizajn rustikálnej kuchynskej linky.

Na rozdiel od tvrdého dreva, borovica ľahko prehĺbi, ale kvôli svojej pevnosti a kvalite je často upravovaná tlakom. Borovicové drevo je vo všeobecnosti trvanlivé a trvanlivé. Okrem týchto praktických výhod sa dá borovica tiež ľahko prispôsobiť.

Kuchynské skrinky z rustikálnej borovice tiež dobre finišujú. Môže byť ošetrený olejmi, moridlami alebo čírymi povrchovými úpravami, aby sa zlepšil jeho uzlovitý vzhľad, ktorý mu dodáva rustikálnejší charakter. Kuchynské skrinky z rustikálnej borovice atď. Pôsobia vynikajúco, keď sú ošetrené svetlou alebo stredne sfarbenou morinou na drevo. Alternatívne môže byť tiež natretý farbou, aby získal úplne inú farbu. Pred lakovaním je potrebné kuchynské skrinky z borovice najskôr poriadne utesniť a opatrne pripraviť základným náterom.

Kuchynské skrinky z nedokončenej borovice sú obľúbené aj pre štýl rustikálnej kuchyne. Prírodný žltkastý podtón kuchynských skriniek z rustikálnej borovice dodáva kuchyniam pocit tepla, zatiaľ čo jeho prirodzený hľadaný a nerafinovaný vzhľad ľahko vynikne v priestore.

Rustikálne kuchynské skrinky pre domácich majstrov

Rustikálna kuchyňa s kamennými pecami z masívneho dreva, skrinky z mastenca a dva ostrovy Existuje mnoho spôsobov, ako dať existujúcim kuchynským skrinkám úplne nový vzhľad, ktorý predstavuje rustikálne detaily. Jedným z nákladovo efektívnych spôsobov, ako transformovať existujúce skrinky na rustikálne kuchynské skrinky, je ich povrchová úprava. Resurfacing je proces vykonávaný v kuchynských skrinkách, ktorý spočíva v zmene vzhľadu čelných skriniek. Ponúka úplnú transformáciu bez nutnosti výmeny celej kuchynskej skrinky

Prebrúsenie kuchynských skriniek môže zahŕňať aj výmenu dvierok skriniek alebo čiel zásuviek za nový materiál. Môžu sa tiež pridať ozdobné lišty a detaily, aby sa zlepšil vzhľad, pokiaľ sa nevymenia samotné skrinky. Výmena dokončovacieho materiálu, ako je maľovanie alebo morenie, je tiež ďalším efektívnym spôsobom povrchovej úpravy. Okrem zmeny povrchovej úpravy kuchynských skriniek je jedným zo spôsobov, ako povrchovú úpravu kuchynských skriniek, vymeniť existujúci hardvér a príslušenstvo skrinky, ako sú príchytky, rukoväte a gombíky.

Obnova povrchov existujúcich kuchynských skriniek má množstvo výhod. Po prvé, ušetrí vám to pekné množstvo peňazí, pretože výmena celej skrinky stojí iba polovicu ceny. Okamžite premení celkový vzhľad vašej kuchyne bez potreby trhania skriniek, čo je dosť namáhavá a zdĺhavá úloha. Okrem toho to trvá menej času a tiež sa minimalizuje plytvanie.

Ako dosiahnuť, aby skrinky vyzerali rustikálne

Tu je niekoľko riešení „Urob si sám“, ktoré môžete použiť na obloženie vašich existujúcich kuchynských skriniek a dodanie im rustikálnejší charakter:

Postavte rustikálne dvere kuchynskej skrinky. Existujúce dvere kuchynskej skrinky môžete nahradiť rustikálnymi dverami kuchynskej skrinky pomocou hrubých rezaných dosiek z borovicového dreva. Dosky zo sušenej borovice sú najlepším materiálom pre rustikálne kuchynské skrinky, pretože sú veľmi dostupné a bežne dostupné na trhu. Je tiež obľúbenou voľbou pre rustikálne kuchynské skrinky, pretože zobrazuje viditeľné uzly a má výrazný charakter.

Hrubé rezané rezivo je možné použiť aj na remeselnícke rustikálne kuchynské skrinky. Hrubé rezané rezivo je rezivo, ktoré je ponechané hrubé a nedokončené. Počas stavby ho treba väčšinou vysušiť, hobľovať a dotvárať. Sušenie rezaného reziva pred použitím sa zvyčajne vykonáva tak, že sa materiál nechá vonku alebo sa použije pec. Väčšina dodávateľov však ponúka hrubé rezané rezivo potom, čo už bolo sušené v peci. Prípadne si môžete kúpiť tlakovú borovicu alebo borovicové drevo, ktoré je pred použitím vystavené pôsobeniu tepla a tlaku. Surové rezané rezivo sa obvykle predáva v náhodných šírkach a dĺžkach, ktorých hrúbka sa pohybuje od ¼ palca do 1 palca (merania sú v prírastkoch ¼ palca).

Ďalšou alternatívou hrubého rezaného reziva je borovicová preglejka. Borovicovú preglejku je možné zakúpiť od miestnych dodávateľov dreva za prijateľnú cenu.

Frézovanie dreva a konštrukcia panelových dverí kuchynskej linky môže byť dosť náročná úloha. Ak nemáte správne elektrické náradie na DIY výrobu vlastných rustikálnych dverí kuchynskej skrinky, môžete si kúpiť hotové dvere skrinky v miestnych obchodoch pre vylepšenie domácnosti. Nezabudnite zvoliť drevo, ktoré má výrazný vzor zrnitosti alebo hrboľatý vzhľad, aby zostalo verné drsnej estetike rustikálneho kuchynského štýlu.

Pre dvere kuchynských skriniek sa zvyčajne používa rámová a panelová konštrukcia. Výplň dverí zapadá do drážok rámu dverí. V tomto konkrétnom sprievodcovi vlastnými potrebami pri stavbe dverí rustikálnej kuchynskej skrinky sa na vytvorenie základných plochých dverí alebo dverí v štýle Shaker použije jednoduchá konštrukčná metóda.

Je tiež dôležité vziať na vedomie, že tento sprievodca pre domácich majstrov je vhodný iba pre kuchyne s existujúcimi drevenými skrinkami, pretože bude trochu vyzerať, ak vaše nové dvere skrinky majú úplne iný materiál ako staré korpusy skriniek. Pokiaľ ide o povrchovú úpravu, ak sú vaše existujúce kuchynské skrinky bielej farby, musíte svoje nové rustikálne dvierka kuchynskej skrinky ošetriť zhodnou bielou farbou. Aj keď je povrchová úprava morená drevom, môžete na nové dvere DIY naniesť tmavšiu škvrnu a existujúcu korpus ošetriť rovnakou farbou.

Prípadne môžete obidve úplne natrieť vrstvou zodpovedajúcej nepriehľadnej farby. Rustikálny štýl kuchynskej skrinky však najlepšie funguje s povrchovými úpravami na morenie dreva, preto sa rozhodnite pre morenie. Upozorňujeme tiež, že pokiaľ ide o opätovné nanášanie moridiel na drevo na existujúce kuchynské skrinky, je jednoduchšie tmavnúť ako zosvetliť.

Svetlá kuchyňa z rustikálneho dreva v horskej chatke Materiály použité na stavbu rustikálnych dverí kuchynskej linky:

bruno Mars a Jessica Caban sa rozišli

Hrubé rezané rezivo (množstvo bude závisieť od veľkosti dverí vašej kuchynskej skrinky) alebo

¾ palcová borovicová preglejka (pre dvere skrinky)

1 x 2 palce x 8 borovice (pre lišty)

brúsny papier

Lepidlo na drevo

1 palcové bradové nechty

Skrutky

Pánty

Skrinky ťahá a rukoväte

Moridlo na drevo (číre moridlo) alebo polyuretán na báze oleja alebo moridlo

Kondicionér na drevo

Handra alebo handrička (na nanášanie moridla na drevo)

Nástroje potrebné na stavbu dverí z rustikálnej kuchynskej linky:

Svinovací meter

Ceruzka alebo krieda

Svorky

Videl

Kladivo alebo pištoľ na nechty

Svorka

Elektrická vŕtačka

Stolová píla

Motorová píla

Pokosová píla (tieto elektrické náradie sú zvyčajne k dispozícii na prenájom, ak nemáte rozpočet na ich zakúpenie)

Rustikálne dvere do kuchynskej skrinky

Rustikálna kuchyňa so skrinkami z hikorového dreva, gombíkmi na vyťahovanie kovania z dreva a doskami z bielej žuly andinoTu sú kroky potrebné na vytvorenie vlastných rustikálnych dverí kuchynskej skrinky:

Prípravné práce. Predtým, ako začnete s rustikálnymi kuchynskými skrinkami, pripravte si zdroje. Porovnajte ceny od rôznych dodávateľov, pretože ich ponuky sa môžu líšiť v závislosti od ich umiestnenia. Hľadajte borovicové drevo, ktoré má veľa náhodných uzlov, pretože po ošetrení škvrnou sa ukážu viac a dodajú vašej kuchyni úplne nový rustikálny charakter.

Odstráňte existujúce dvere skrinky. Začnite odstránením svojich existujúcich dverí kuchynskej skrinky vrátane pántov. Odložte ich bokom, pretože ich môžete použiť ako vodítko pri stavbe nových dverí skriniek. Pred začatím projektu urobte potrebné prípravné práce, napríklad pokryte korpusy korpusu novinami.

Opatrne zmerajte svoje existujúce kuchynské skrinky. Vaše existujúce dvere kuchynskej skrinky sú dokonalým sprievodcom pri získavaní správnej veľkosti pre vaše nové rustikálne dvere do kuchynskej skrinky. Odmerajte otvor vašej kuchynskej skrinky a medzi dverami a otvorom skrinky nechajte na všetkých stranách medzeru ⅛ palca. Poznačte si miery a určte počet kusov, ktoré budete potrebovať, aby ste mohli skontrolovať, či je množstvo vašich materiálov dostatočné.

Odrežte drevo. Začnite vykresľovať merania na svojom hrubom rezanom dreve alebo borovicovej preglejke. Meranie označte ceruzkou alebo kriedou a skontrolujte presnosť. Na základe zakreslených meraní začnite rezať drevo kotúčovou pílou. Plánujte dopredu, aby ste mohli získať maximálne množstvo dreva na panel / plech. Akonáhle je drevo rezané, uistite sa, že ste hrany uľahčili a brúsili pomocou brúsneho papiera.

Odrežte drevo v závislosti od počtu požadovaných kusov dverí. Po rezaní získate ploché panely dverí s hladkými povrchmi. Ozdoby budú doplnené neskôr. Môžete si kúpiť hotové ozdobné lišty alebo si vytvoriť vlastné na základe požadovaného dizajnu.

Spravte si trim. Po rozhodovaní o profile a dizajne obloženia, ktorý chcete, je teraz čas na obloženie. Pre tento konkrétny projekt vyrobíme jednoduchý plochý panel, čo znamená, že obklady sú obyčajné rovné kusy dreva umiestnené okolo stredového panelu dverí kuchynskej skrinky.

Určte veľkosť orezania, ktoré budete potrebovať, a označte tieto rozmery na kúsku borovice 1 x 2 palce x8. Na panel dverí budete potrebovať 4 kusy obložení. Horné a spodné lišty by mali mať rovnakú veľkosť, zatiaľ čo ľavé a pravé lišty musia mať rovnakú dĺžku. Uistite sa, že konce vašich obložení sú pokosené, aby sa po pripojení k panelu dverí skrinky bezproblémovo spojili. Tento proces je do istej miery rovnaký ako pri vytváraní jednoduchého obrazového rámu s pokosenými spojmi.

Upevnite obloženie na panely dverí skrinky. Aby sa lišty vošli do panelu dverí skrinky, musíte na lišty dať zárez. Vytvorte okolo dreva hlboký zárez ⅜ palca o 1 palec, aby sa zmestil okolo dverí. Pomocou kotúčovej pílky vyrežte zárez o šírke 1 palca a ⅜ palca. O tieto na 2 kusy dosiek, ktoré sú položené zvisle. Potom položte rovnaké 2 dosky naplocho a nastavte stolnú pílu tak, aby vyrezala zárez ⅜ palca hlboký o ½ palca. Po dokončení začnite pripevňovať obruby okolo rezaných drevených panelov pre dvere pomocou lepidla na nechty a dokončovacích nechtov. Nechajte lepidlo zaschnúť.

Okraje prebrúste. Akonáhle sú dvere vašej skrinky hotové, okraje prebrúste a zabezpečte, aby boli hladké.

Dvakrát skontrolujte veľkosť dokončených dverí skrinky. Hotové dvere skrinky nasucho pripevnite k existujúcemu korpusu kuchynskej skrinky, aby ste zistili, či zapadajú správne.

Naneste požadovaný povrch. Ak chcete svojim novým dverám kuchynskej skrinky dodať rustikálny vzhľad, nechajte ich vyniknúť prírodným zrnitým vzorom a uzlami borovicového dreva tak, že ich ošetrite vrstvou číreho škvrny. Skrinky zľahka prebrúste brúsnym papierom a postupujte podľa smeru dreveného zrna. Po brúsení naneste kondicionér na drevo. Potom pomocou kúska látky alebo handry zapracujte moridlo na drevo do pórov dreva. Uistite sa, že nanášate rovnomerne a pracujete v smere, ktorý sleduje priebeh vzoru dreveného zrna. Pracujte rýchlo, ale s maximálnou opatrnosťou, aby ste zabezpečili rovnaké rozdelenie. Nechajte moridlo zaschnúť.

Namontujte hardvér kuchynskej skrinky. Určte presné umiestnenie príťahov a rukovätí kuchynskej skrinky oproti novým dverám skrinky. Môžete použiť zvinovací meter, aby ste to presne vykreslili a označili ceruzkou, aby ste vedeli, kam upevniť skrutky. Vyskúšajte to na jeden kus dverí kuchynskej skrinky, potom sa prepracujte k ďalším zvyšným kúskom a uistite sa, že sú rukoväte rovnomerne na svojich presných miestach. Rukoväte kuchynskej skrinky upevnite na vyznačenom mieste pomocou skrutkovača alebo elektrickej vŕtačky a skrutiek. Počet skrutiek sa bude líšiť v závislosti od typu hardvéru kuchynskej skrinky, ktorý budete používať - ​​napríklad rukoväte a ťahadlá zvyčajne vyžadujú dva kusy skrutiek, zatiaľ čo gombíky zvyčajne používajú jeden kus skrutky, čo uľahčuje ich inštaláciu. . Upozorňujeme, že presná poloha kľučiek skrinky bude veľmi závisieť od vášho osobného vkusu a preferencií.

Ďalej pokračujte k pripevneniu pántov. Položte svoje závesy podľa existujúceho korpusu kuchynskej skrinky, potom pomocou elektrickej vŕtačky vyvŕtajte otvory a pripevnite pánty na svoje miesto. Existuje niekoľko typov pántov a každý z nich môže vyžadovať konkrétny typ inštalácie. Najbežnejším typom sú skryté pánty, ale zvyčajne je potrebné ich spláchnuť až k zadnej časti dverí kuchynskej skrinky.

Tu je video, ktoré ukazuje, ako zostaviť jednoduché kuchynské skrinky z masívneho dreva:

Farby na rustikálne kuchynské skrinky

Rustikálna kuchyňa s murovaným krbom a odhalenými trámami Všeobecne sú farby rustikálnych kuchynských skriniek teplé. Patria sem bohaté hnedé odtiene, ktoré sa často odrážajú pri použití dreva v prírodnom alebo morenom prevedení. Starožitná biela, krémová, béžová a sivobiela sú tiež obľúbené farby pre rustikálne kuchynské skrinky.

Tieto farby kuchynských skriniek sú často doplnené akcentmi zemskej farby, ako je červená, zelená a žltá. Neexistujú výrazné alebo jasné akcenty, ale farebná paleta je neutrálna, pretože je inšpirovaná prírodou

Nápady na rustikálne kuchynské skrinky

Rustikálna kuchyňa s murovanými krbovými doskami Na zachytenie vzhľadu skutočného vidieckeho životného štýlu, ktorý stelesňuje rustikálny kuchynský štýl, sú rustikálne kuchynské skrinky najlepšie spárované s doplnkovými dekormi, ktoré priestoru dodajú viac života

Ochrannými drevenými trámami, kamenárskymi výrobkami, širokými podlahovými doskami, tepanými medenými akcentmi, veľkými umývadlami zásterov a starožitným nábytkom sú tiež ochranné známky rustikálneho kuchynského štýlu. Kovy ako železo a mosadz sa môžu použiť ako ozdoby a akcenty na zabezpečenie rozmanitosti a rozmanitosti.

koktejlové oblečenie pre dámske nohavice

A keďže je rustikálny kuchynský štýl známy aj vytváraním vzorov vrstvením textúr, kombinuje skrinky zo zvetraného dreva s variáciami starožitných kovov alebo obsahuje backsplash z prírodného kameňa, ktorý zvýrazňuje steny a rozbíja jednotvárnosť dreva v priestore.

Rustikálne kuchynské skrinky sa tiež najlepšie dajú kombinovať s doskami z brúseného alebo flambovaného prírodného kameňa, napríklad zo žuly, pretože majú saténový štruktúrovaný povrch - taký, ktorý nebude konkurovať motúzom drevených skriniek. Alternatívne je možné použiť mäsový blok a drevené dosky, ak sa zameriavate na mimoriadne rustikálnu atmosféru.

Ak máte tiež luxusný priestor, do dizajnu kuchyne môže byť zakomponovaných niekoľko starožitných kúskov starožitného nábytku, ako je starý rustikálny stôl a stoličky, ktoré poskytujú priestor na neformálne stolovanie a zábavu. Ďalšie súvisiace obrázky nájdete na našej stránke vidiecke kuchynské skrinky galéria umiestnená tu.