Hlavná Plánovacie Rady Mali by sme si po svadbe otvoriť spoločný bankový účet?

Mali by sme si po svadbe otvoriť spoločný bankový účet?

Pred všetkými veľkými finančnými rozhodnutiami je vždy dobré urobiť si malý prieskum. V tejto príručke sa dozviete, čo potrebujete vedieť o zlučovaní financií so svojim budúcim manželom. Nevesta a ženích držiaci koktaily Fotografovanie hymny Aktualizované 4. júna 2020

Keď sa blíži váš dátum svadby, je logické, že začnete myslieť na všetky veci, ktoré musíte na deň pripraviť. Je však dobré, ak sa do nejakého času vtesnáte a zapracujete na detailoch svojho života po svadba a organizácia financií s partnerom by mali byť na tomto zozname. (Vieme, že to neznie zábavne, ale vypočujte si nás!) Jednou z najobľúbenejších možností, ktoré si novomanželia zvolia, je otvoriť si spoločný bankový účet spoločne; už zdieľate všetko ostatné, takže zlúčenie vašich financií dohromady sa zdá byť zbytočné. Je to však skutočne najlepšia voľba pre vás a vášho partnera? „To závisí,“ hovorí Ric Edelman, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Edelman Financial Services a autor knihy Pravda o peniazoch . 'Existuje niekoľko základných prvkov, ktoré musia všetky páry zvážiť, než sa rozhodnú ísť touto cestou.'

Spoločný účet môže byť pre vás a vášho budúceho manžela vhodný, ak ...

... o financiách ste už hovorili.

Peniaze sú pre mnoho ľudí citlivou témou, takže prediskutovanie podrobných podrobností o vašom finančnom stave so svojim budúcim manželom nemusí byť úplne bezbolestné. To znamená, že napriek tomu, aké ťažké to môže byť, je dobré nechať peniaze pred svadbou na prvom mieste, navrhuje Edelman. 'Príliš veľa párov nemá potuchy o financiách osoby, s ktorou sa chcú oženiť,' hovorí Edelman. To môže viesť k nepríjemným prekvapeniam po zlúčení peňazí. Ak uvažujete o otvorení účtu spoločne, nadviazajte konverzáciu. Začnite kontrolou platov, bonusov a podobne. Potom pokračujte v zdieľaní svojich úverových hodnotení, aktív, študentských pôžičiek a ďalších častí svojho finančného portfólia. Ak ste si už navzájom skontrolovali finančnú batožinu (a obaja ste spokojní s tým, čo ste našli), je to úžasné! Ale znova skontrolujte, či ste nič neprehliadli-niekedy môže trvať niekoľko rozhovorov, kým sa pokryjú všetky malé detaily.

... myslíš v zmysle našich, namiesto tvojich a mojich.

Už máte pocit, že ste partnermi a ste v jednom tíme. Predtým, ako si spoločne otvoríte spoločný bankový účet, sa však uistite, že obaja pristúpite k spolupráci aj k svojim financiám. Často nefunguje, keď novomanželia najskôr pridajú peniaze na svoje osobné bankové účty a potom vložia zvyšnú hotovosť na spoločný účet, hovorí Edelman. 'Je to príliš veľký boj o to, kto by mal viac prispieť.'

Namiesto toho najskôr spojte všetky svoje príjmy a príjmy svojho budúceho manžela / manželky na spoločný účet a z tejto jednorazovej sumy rozdeľte „príspevok“, ktorý môžete minúť každý týždeň. Ako už bolo povedané, nie je nič zlého na tom, mať svoj vlastný účet bokom. V ideálnom prípade by však váš spoločný účet mal byť skôr spoločným peňažným hrncom, do ktorého obaja spočiatku vložíte celý svoj plat - potom ho rozdelte na potraviny, účty za telefón, splátky hypotéky a úspory. „Keď ste ženatý, už viac neexistuje„ váš príjem “a„ ich príjem “. Je to „náš príjem“, hovorí Edelman.

... spoločne ste si stanovili finančné ciele.

Ak vy a váš manželský partner čoskoro dosiahnete finančné ciele po svadbe, napríklad zálohu na dom alebo dôchodok, spoločné založenie účtu vám v skutočnosti môže pomôcť ich dosiahnuť. Na začiatok je ľahké sledovať, koľko šetríte, keď sú vaše peniaze na jednom centralizovanom účte. A pretože obaja máte spoločnú účasť na účte, hovorí Edelman, obaja máte rovnakú zodpovednosť za jeho úspešnosť. Najdôležitejšie však je, že spoločný účet vám uľahčí rozhovor o peniazoch s partnerom. Keď obaja dokážete vidieť, koľko každý týždeň prispievate, budete pravdepodobne hovoriť o svojich financiách zdravým a konštruktívnym spôsobom.

SLEDUJTE VIDEO

Spoločný bankový účet nemusí byť dobrý nápad, ak ...

... v spôsobe, akým obaja premýšľate o peniazoch, existujú zásadné rozdiely.

Peniaze sú už pre mnoho manželských párov zdrojom sváru-a hašterenie sa o každom malom výbere a vklade vám ani vášmu budúcemu manželovi z dlhodobého hľadiska nepomôže. Ak sa však chcete tejto výzvy zhostiť, pred otvorením spoločného účtu si prečítajte rovnakú stránku o tom, ako zvládnuť svoje financie ako pár, hovorí Edelman. (Zvlášť, ak jeden z vás míňa peniaze voľnejšie, zatiaľ čo druhý je šetrnejší, alebo ak máte kontrastné názory na to, ako peniaze míňať a šetriť.) Mohlo by to vyžadovať niečo také jednoduché, ako je rozhovor o tom, ako obaja môžete kompromitovať svoje presvedčenie. Nezabudnite, že ak vám nestačí finančný plánovač, manželský poradca môže byť aj v tejto situácii vašim najlepším priateľom; pomôžu vám vyhladiť niektoré rozdiely, ktoré môžete obaja mať, a tiež vás prevedú riešením, ktoré vám vo dvojici najviac vyhovuje.

... máte relatívne nerovný majetok.

Majetok, dedičstvo, akcie, dlhopisy - všetky tieto aktíva prinesiete so sebou do manželstva. Ale ak jeden z vás má výrazne viac aktív ako ten druhý, mohlo by pre vás mať väčší zmysel udržiavať tieto prostriedky oddelene, hovorí Edelman. Chráni to váš majetok v prípade, že sa stane čokoľvek nepredvídateľné, napríklad ak bude jeden z vás žalovaný alebo mu bude podaná žaloba. Buďte obzvlášť opatrní, ak vlastníctvo majetku zdieľate s inými rodinnými príslušníkmi alebo obchodnými partnermi. V prvom rade im dajte vedieť, že plánujete zlúčiť financie so svojim manželom, aby sa podľa toho mohli naplánovať. Finanční mediátori a ďalší odborníci pomôžu uľahčiť zmeny, aby boli všetci s výsledkom spokojní.


Ak hľadáte ďalšie spôsoby navigácie v peňažných diskusiách so svojim partnerom, pozrite sa na to Trvalé . Vedecky založená aplikácia Lizapourunemerenbleus spozná váš vzťah a témy, ktoré sú pre vás dôležité, a potom vytvorí prispôsobený program len pre vás a vašich významných, ktorý vám pomôže formovať lepšie manželstvo alebo vzťah.

najlepší otec dcéra svadobné tanečné piesne