Hlavná „Dizajn Kúpeľne Nápady na sprchové lavice (vstavané a voľne stojace vzory)

Nápady na sprchové lavice (vstavané a voľne stojace vzory)

Vitajte v našom prvotnom sprievodcovi nápadmi na sprchové lavice vrátane rôznych štýlov dizajnu pre vašu kúpeľňu.
Moderná kúpeľňová sprcha so zabudovanou drevenou lavicouSprchová lavica môže mať rôzne vzory, ako je vstavaná lavica, sklopné sedadlo alebo prenosná teaková stolička, ktoré vášmu kúpeľni dodajú viac funkčnosti. Sprchové sedadlá môžu poskytnúť miesto na pohodlné oholenie nôh, môžu pomôcť udržať toaletné potreby na dosah alebo ponúknuť miesto na sedenie a omladenie.

Sprcha so zabudovanou lavičkou sa v dnešnej dobe stala celkom trendy. Na rozdiel od väčšiny trendov majú sprchové lavice v skutočnosti viac funkčných výhod ako estetické. Pridaním lavice sa zvyšuje bezpečnosť v oblasti sprchy. To je obzvlášť výhodné pre ľudí so zdravotným postihnutím a pre starších ľudí, pretože sa tak znižuje pravdepodobnosť ich náhodného pošmyknutia v oblasti sprchy.

Ak to pre vás nie je zvlášť dôležité, sprchová lavica vám tiež pomôže zabezpečiť dôkladnejšie sprchovanie. Ťažko prístupné oblasti, ako sú nohy a chodidlá, sa budú ľahšie správne umývať, ak máte na sedenie lavičku. Nehovoriac o tom, znižuje sa tiež šanca, že sa pošmyknete v sprche.

Obsah

Ak chcete nainštalovať alebo pridať vlastnú sprchovú lavicu, zvážte tieto faktory:

  1. Kto bude používať lavicu? Majú špeciálne potreby alebo problémy s mobilitou? Aká je priemerná výška jeho používateľov?
  2. Oblasť použitia - koľko miesta máte a aké je usporiadanie vašej sprchovej oblasti.

Ak vezmete do úvahy vyššie uvedené faktory, budete sa riadiť svojím rozhodnutím pre vhodné dimenzovanie sprchovej lavice. Ak žiadny z používateľov nemá problémy s mobilitou a sú všetci dospelí, štandardná výška sedenia od 15 ″ do 19 ″ bude fungovať dobre, v závislosti od priemernej výšky jeho používateľov. Najlepšie je vyskúšať si to sami, aby ste zistili, ktorá z nich je pohodlnejšia.

Ak však máte deti / malé deti, snažte sa ich udržiavať na dostatočne nízkej úrovni, aby bezpečne spadli. Všeobecne by výška sedadla 18 ″ bola pre väčšinu pohodlná, podľa štandardov ADA. Pokiaľ ide o hĺbku sedadla, je tiež najlepšie udržiavať ho medzi štandardnou hĺbkou lavice ADA medzi 18 ″ a 24 ″. Pri určovaní hĺbky lavičky opäť zvážte veľkosť tela a postavu používateľov.

Vstavané nápady na sprchové lavice

Veľký sprchovací kút s lavičkami z mramoru v mramorovej podlahe a stenami z porkeánového dlaždice s chevronovým dizajnomV závislosti od veľkosti vašej sprchy si môžete vybrať z mnohých rôznych typov štýlov sprchových sedadiel.

Kachľová sprchová lavica - Najjednoduchšie a najbežnejšie. Toto sa dá ľahko postaviť z betónu, najmä ak ste ešte neobkladali sprchovací kút. Toto je tiež voľba tých, ktorí si chcú nechať svoje lavičky inkognito.

Sprchová lavica z mramoru / kameňa - Podobne ako pri kachľovej sprchovej lavici, aj tento typ sa najlepšie inštaluje pred dokončením obkladu sprchovej oblasti. Jediný rozdiel medzi nimi je použitý materiál.

Plávajúca sprchová lavica - Umelá konzola sa vyrába z betónu a potom sa obkladá dlaždicami alebo prírodnými kameňmi, aby sa vytvoril plávajúci efekt. To je najlepšie, ak chcete, aby vaša sprchová lavica vyzerala elegantne a ľahko.

Nástenná sprchová lavica - Ak už máte dlažbu nainštalovanú, potom by možno lepšie fungovala kúpená lavica na mieru alebo sprchová lavica na mieru. Ak vám chýba trochu miesta, dobre by to tiež vyšlo, pretože si môžete kúpiť sprchovú lavicu skladacieho typu.

Samostatne stojaca sprchová lavica - Táto kategória zahŕňa drevené a plastové sprchové stoličky a lavice, ktoré môžete umiestniť do sprchovacieho kúta, ako aj špeciálne sprchové stoličky pre PWD.

Nápady na lavičku do sprchy

Veľká sprcha s glazovanou porcelánovou dlažbou a lavicouTáto kachľová sprchová lavica je umiestnená tam, kde je stena sprchovej hlavice, čo je trochu neobvyklé umiestnenie sprchovacích lavíc, ale dáva zmysel aj vzhľadom na dĺžku sprchovej kabíny. Dlaždice použité na lavičke ladia so stenami, vďaka čomu vyzerajú čisto a bezproblémovo.

Kachlová sprcha s lavičkou na sedenieTáto sprchová miestnosť je o niečo proporčnejšia. Takmer štvorcové usporiadanie umožňuje na jednej strane dostatok priestoru pre kachľovú konzolovú sprchovú lavicu. Pretože je to trochu ďaleko od hlavnej sprchovej hlavice, pre ľahký prístup bola k lavici nainštalovaná nižšia telefónna sprcha.

Sprcha s porcelánovými dlaždicami a mastkovou lavičkouAby kúpeľňový nábytok ladil s očarujúcim vzhľadom, je sprchová lavica použitá v malej rohovej sprchovacej miestnosti nielen obložená dlaždicami, ktoré sa zhodujú so stenami, ale je pokrytá čiernou žulou, ktorá zodpovedá vanitkovému pultu. To vytvára celkovo veľmi súdržný vzhľad priestoru.

Ďalším príkladom kachľovej sprchovej lavice s kamennou doskou. Táto sprcha je veľká a priestranná, takže sprchová lavica je tiež veľmi hlboká a poskytuje dostatok priestoru pre väčšie postavy.

Sklenená sprcha s lavičkou z porcelánovej dlaždice, riečna skalná podlahaPretože je táto sprcha na menšej strane, bola sprchová lavica vykachličkovaná tak, že maskuje ako rímsa na stene.

Súčasná hlavná kúpeľňa so sprchou zo sklenených dlaždíc a lavica s voľne stojacou vaňouTáto kachľová sprchová lavica používa tmavé keramické dlaždice namiesto obvyklých svetlých dlaždíc, čo jej dodáva jedinečnú a modernú príťažlivosť.

Dlaždičková sprcha s lavičkou s mozaikovými dlaždicami z bohatého onyxu a dažďovou hlavouNamiesto úplne zladenej kombinácie dlaždíc pridáva táto miestnosť na sprchovanie stenu s dôrazom na mozaikové dlaždice, aby v malom priestore vytvorila ústredný bod - ktorého je stena, oproti ktorej je postavená sprchová lavica. Sprchová lavica má vlastnú stropnú dažďovú sprchovú hlavicu, ktorá umožňuje pohodlné umývanie, aj keď sedíte.

Malá sprcha s lavicou a obkladom s textúrouNa stenách tejto kúpeľne sú všade použité dlaždice so šedou textúrou - dokonca aj malá sprchová lavica je obložená rovnakými dlaždicami. Ale vďaka svetlým podlahovým dlaždiciam sa výrazný kontrast medzi týmito dvoma farbami navzájom odlišuje.

ktoré sú bývalými manželkami Donalda Trumpa

Mramorová sprchová lavica

Luxusná kúpeľňa s mramorovou sprchou a vaňou s pazúrmiTáto sprchová lavica s mramorovou doskou sa bez problémov hodí na stenu tejto rohovej sprchovacej miestnosti, pretože používa rovnaké mramorové dlaždice ako steny. Toto vytvára elegantný a čistý vzhľad v tejto elegantnej kúpeľni.

Sprcha z mramoru Carrara s lavičkouPodobne ako v predchádzajúcom príklade, aj tento mramorový dizajn sprchy používa rovnaké mramorové dlaždice pre svoju lavicu a steny. Ale namiesto plnej betónovej dosky má štíhlejší a konzolový vzhľad, vďaka ktorému sa malá sprcha napriek svojej veľkosti stále cíti priestranná.

Mramorová kúpeľňa so sprchou a lavičkouMramorové dlaždice použité v tejto rohovej sprchovacej miestnosti skutočne vynikajú vďaka tmavo čiernym žulovým dlaždiciam použitým na jej podlahe.

Rohová sprchová lavica

Tým, ktorým chýba trochu miesta v sprchových priestoroch, alebo tým, ktorí jednoducho nechcú, aby sprchová lavica zaberala príliš veľa miesta, sú dobrou voľbou rohové sprchové lavice. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov:

Súčasná hlavná kúpeľňa so sprchou a žulovým lavicovým sedadlomTáto rohová sprchová lavica so zodpovedajúcimi mozaikovými dlaždicami a vrchnou časťou z čiernej žuly zostáva nenápadná a počas sprchovania vám poskytne pohodlný malý priestor na sedenie. Malá rohová sprchová lavica sa dá zdvojnásobiť aj ako odkladacia polica.

Sprcha z modrých dlaždíc s rohovou lavicouNa steny a konzolovú rohovú sprchovú lavicu tejto malej sprchovej miestnosti sa používajú výrazné tyrkysové obklady. Na jej hladší povrch bol tiež použitý biely pevný povrch.

Hlavná kúpeľňa s rohovou lavicovou sprchou a prenosnou lavicou z drevaPre zachovanie čistého a plynulého moderného vzhľadu spája táto sprchová miestnosť svoju rohovú sprchovú lavicu s obkladačkami pomocou rovnakého materiálu a veľmi úzkej injektáže.

Sprcha s teakovou prenosnou drevenou lavicouVidíte túto rohovú lavicu z teakového dreva na adrese Amazon

Ak máte nedostatok miesta a nechcete stavať alebo obkladať znova, najlepšou voľbou by bola voľne stojaca drevená sprchová lavica. Nielen, že je cenovo dostupnejší, ale aj ľahký a pohyblivý, takže ho môžete ľahko odstrániť, ak ho nepotrebujete.

Žulová sprchová lavica

Kúpeľňa s mramorovou sprchou a lavičkouPoužitie vrchu z čiernej žuly na sprchovej lavici nielenže dodáva pekný kontrast k povrchovým úpravám, ale robí z neho aj ústredný bod priestoru.

Súčasná hlavná kúpeľňa so žulovou sprchou a lavicouPretože dlaždice použité na steny a podlahu tejto sprchovej oblasti sú textúrované, bola na sprchovej lavici pridaná žulová doska pre hladší a pohodlnejší povrch.

Kachlová sprcha so žulovou lavicouMozaikové dlaždice a akékoľvek dlaždice malej veľkosti zvyčajne nie je nápad používať na sedadlách sprchovej lavice, pretože textúra môže byť nepríjemná a injektáž je nočnou morou čistenia. Ak sú vaše existujúce obklady stien menšie, môžete na sedadlo sprchovej lavice jednoducho pridať žulovú dosku. Nielen, že to urobí pohodlnejšie, ale aj bude vyzerať elegantnejšie a určite sa ľahšie čistí.

Kremenná sprchová lavica

Tradičná kúpeľňa so sprchovacím kútomTáto sprchová lavica s bielym kremeňom funguje nielen ako lavica, ale aj ako základná opora pre sklenené priečky sprchovacieho priestoru.

Sprcha s kremennou lavicou a obkladom z košovej väzbyUž máte nainštalované dlaždice a priečky? Žiaden problém. Stále môžete ľahko nainštalovať pevnú kremennú sprchovú lavicu, ako je tento príklad. Iba jedna strana lavice je zarovnaná a pripevnená k stene, zatiaľ čo kremenné nožičky na oboch koncoch pomáhajú podopierať celú lavicu.

domy v štýle stodoly

Veľká kremenná sprcha s vaňouAk máte kombinovanú vaňu a sprchovací kút, môžete si udržať čistý a moderný vzhľad pomocou vloženej vane. Obklopte oblasť okolo vane kremeňom alebo akýmkoľvek materiálom podľa vášho výberu. Môže tiež slúžiť ako sprchová lavica, ak je priamo vedľa oblasti sprchy, ako v tomto príklade.

Vstúpte do sprchy s lavičkou

Bridlicová sprcha s drevenou lavicouTáto nádherná sprchová oblasť v priemyselnom štýle má rustikálne kúzlo vďaka použitiu drevených dlaždíc na jej konzolovej sprchovej lavici.

Luxusná moderná kúpeľňa so sklenenou sprchou a výhľadom na vodu z kamennej lavicePre prechodný štýl kúpeľne je o niečo jednoduchšie integrovať sprchovú lavicu do dizajnu. V takom prípade bola do sprchovacieho priestoru umiestnená samostatne stojaca lavica z masívneho kameňa, ktorá slúžila ako sprchová lavica. Veľká kamenná lavica je robustná a vďaka svojej hmotnosti si môžete byť istí, že v sprche zostane na svojom mieste.

Vstúpte do kachličkovej sprchy s lavičkouMultifunkčné luxusný sprchovací kút lavička, ako je tento príklad, skutočne robí oblasť ústredným bodom sprchy pridaním dlaždíc so skleneným prízvukom do stredu. Pridané zapustené police sú tiež príjemným dizajnovým nádychom.

Vstúpte do kachličkovej sprchy s dvoma lavicami a teakovou podlahouKontrast drevenej podlahy s trblietavými bielymi dlaždicami vytvára jednoduchý, ale ohromujúci vzhľad tejto sprchy.

Vstúpte do sprchy s porcelánovými dlaždicami s lavičkouPlne uzavretý sprchovací kút so zabudovanou kachľovou lavičkou. Tento malý sprchovací priestor má klasický elegantný vzhľad s dvoma typmi postrekovačov.

Plávajúca sprchová lavica

Plávajúce sprchové lavice alebo konzolové sprchové lavice sú skvelé pre menšie a tesnejšie priestory, pretože vyzerajú menej objemne. Tu je niekoľko vynikajúcich príkladov:

Moderná kúpeľňová sprcha s plávajúcou lavicouKeďže dizajn kúpeľňovej sprchy je úzky, je možné namontovať plávajúcu sprchovú lavicu pripevnenú na stenu iba z dvoch strán. Úzka šírka zaručuje, že je dostatočne pevná na to, aby uniesla váhu, a aby sa to vyvážilo, je na tejto sprchovej lavici pridaná väčšia hĺbka.

Sprcha s dlaždicovou sprchou s plávajúcou lavičkouHneď vedľa plávajúcej sprchovej lavice s kremennou doskou bola pohodlne namontovaná telefónna sprchová hlavica. Tieto typy aplikácií uľahčujú sprchovanie ľuďom s obmedzeným pohybom (osoby so zdravotným postihnutím, staršie osoby atď.). Je to tiež skvelé miesto na rýchle čistenie, napríklad na čistenie nečistôt z chodidiel.

Sprcha z bielych dlaždíc s plávajúcou lavicou a dlaždicovou podlahouTáto plávajúca sprchová lavica plynulo zapadá do stien, funguje ako lavica a malá rímsa pre vaše toaletné potreby. Pretože bola lavica umiestnená pod sprchovou hlavicou, zostáva oblasť väčšinu času relatívne suchá, a pretože v tejto malej sprchovej oblasti nie je priestor pre nástenný držiak na uteráky, môžete na ňu na lavicu umiestniť aj uteráky a oblečenie. udržujte ich v suchu.

Moderná sprchová lavica

Moderné kúpeľne majú zvyčajne čistý a elegantný vzhľad s efektnými siluetami kombinovanými s prvkami z nehrdzavejúcej ocele. Ak si myslíte, že sprchové lavice vyzerajú ako stará škola, nižšie uvádzame niekoľko príkladov integrácie sprchovacích lavíc do moderných dizajnov kúpeľní:

Moderná sprcha s lavicou a plávajúcou márnosťouJednoduchosť je kľúčom k tejto modernej kúpeľni. Po celej stene sa nachádzajú biele keramické dlaždice a v kombinácii so šedými terazzovými podlahami sa dodáva textúra a vzor. V priestore sprchy bola nainštalovaná plávajúca sprchová lavica a bola obložená rovnakými dlaždicami, aké boli použité na stene, takže vyzerala dobre maskovaná.

Moderná kúpeľňa s kachľovou sprchouNajlepšie sa niekedy skryje, keď je na očiach - a táto moderná celobiela kúpeľňa ukazuje, ako na to. Po jedinečnom tvare stien sa sprchová lavica mieša, akoby bola v skutočnosti súčasťou architektonického detailu sprchovacieho priestoru. Veľký pohár osprchovať sa sa stretáva so sklenenou priečkou, ktorá dotvára tento efektívny dizajn.

Moderná sprcha s bielou kachľovou lavicou a stenami z čiernych dlaždícTáto sprchová lavica s kremennou doskou, zabudovaná do nízkej priečky sprchy, sa stáva ústredným bodom sprchovej oblasti.

Nástenná sprchová lavica

Medzi najlepšie nápady na sprchové lavice patria tie univerzálne, ako napríklad nástenný dizajn, ktorý sa dá zložiť, keď sa nepoužíva. Najmenšie vzory sprchovacích kútov začínajú na 30 ″ x 30 ″. Podľa medzinárodného rezidenčného kódexu musia sprchy mať plochu najmenej 900 štvorcových palcov alebo 30 ″ x 30 ″, aby bolo možné bezpečne pridať zabudované sprchové sedadlo. Ak máte sprchu, ktorá je tejto veľkosti alebo väčšia, ale nie dostatočne veľká na to, aby sa do nej pohodlne zmestila lavička bežnej veľkosti, môže do vášho priestoru fungovať skladací model.

Nástenná sprchová lavicaPozrite sa na túto skladaciu sprchovú lavicu z teakového dreva na adrese Amazon

Ešte priestorovejšou možnosťou sprchovacích lavíc by boli sprchové lavice namontované na stene. Dajú sa kúpiť v obchodoch alebo online a dajú sa ľahko nainštalovať do existujúcich sprchovacích priestorov, ak je na nich pripevnená stena. Tieto lavičky sú nízkoprofilové a dajú sa sklopiť, takže keď ich nepoužívate, môžete ich ľahko odložiť.

Skladacia sprchová lavica

Kúpeľňa pre hostí so sprchou z porcelánových dlaždíc a rozkladacou lavicouTáto sklopná sprchová lavica je pripevnená na stenu a je kombináciou kovového rámu z nehrdzavejúcej ocele a teakového dreva. Toto sa dá sklopiť, aby nezaberalo miesto, keď sa nepoužíva.

Prenosná sprchová lavica

Prenosné sprchové lavice sú tie, s ktorými sa v zásade môžete ľahko pohybovať. Môžete ich vložiť a odstrániť tak rýchlo. Zvyčajne sú vyrobené z rôznych druhov dreva (najobľúbenejší je Teak), ako aj z bambusu, plastov a kovu alebo z kombinácie.

Bambusová skladacia sprchová lavicaPozrite sa na túto bambusovú skladaciu lavicu na adrese Amazon

Bambus je nový populárny materiál používaný vo vonkajšom nábytku. Táto skladacia sprchová stolička je vyrobená z bambusovej vrstvy, čo sú v podstate sploštené listy z bambusu. Bambus je tiež známy pre svoju vynikajúcu odolnosť proti poveternostným vplyvom, takže namočenie nie je problém.

Lekárska sprchová lavica

Lekárska sprchová lavicaNavštívte túto lekársku sprchovú lavicu na adrese Amazon

Lekárske sprchové kreslo je užitočné pre starších ľudí, ľudí s úrazmi alebo so zníženou pohyblivosťou. Štvornohý dizajn poskytuje stabilnú platformu na sedenie a osobnú starostlivosť vo vani alebo sprche. Hliníkový rám pomáha predchádzať korózii a zakrivené sedadlo ponúka ďalšie pohodlie.

Drevená sprchová lavica

Veľká sprcha s prenosnou drevenou lavicouSnáď najtradičnejšou sprchovou lavicou je drevená sprchová stolička, ktorá sa tiež používala v tých dobách. Sú ľahké, cenovo dostupné a dajú sa podľa potreby ľahko premiestňovať. Len sa uistite, že nohy majú príslušné chápadlá, aby nekĺzali po podlahe!

Teaková sprchová lavica

Prenosná teaková sprchová lavicaPozri túto drevenú sprchovú lavicu na Amazon

Teakový olej je obľúbeným materiálom pre vonkajší nábytok a palubovky, pretože má vynikajúcu odolnosť proti poveternostným vplyvom. Teak má prírodný olej, ktorý pomáha odpudzovať vodu, deformovať ju alebo prasknúť. Tento príklad ukazuje rôzne variácie masívnych teakových sprchových lavíc - teakovú sprchovú stoličku, sprchovú lavicu a tiež rohovú sprchovú stoličku. Teaková rohová sprchová stolička je ideálna, ak máte malý priestor na sprchovanie, ale potrebujete taký priestor na sedenie vo vašej sprche.

Nakupujte súvisiace produkty Reklamy od Amazonu × Ďakujem!

Pomôže nám to vylepšiť dojem z reklamy. Pokúsime sa vám už takéto reklamy nezobrazovať.

Nahlásiť problém

Táto položka je ...

Irelevantné Nevhodné / Urážlivé Zle zobrazené Ostatné

Pridajte komentáre(Max. 320 znakov)

najlepšie miesta na svadbu v Mexiku
Moen DN7110 nástenná domáca starostlivosť… 336,08 dolárov336,08 dolárov najpredávanejší (511) DEAL DEŇ UKONČÍ V × Ďakujem!

Pomôže nám to vylepšiť dojem z reklamy. Pokúsime sa vám už takéto reklamy nezobrazovať.

Nahlásiť problém

Táto položka je ...

Irelevantné Nevhodné / Urážlivé Zle zobrazené Ostatné

Pridajte komentáre(Max. 320 znakov)

Sada 12 lesklých bielych keramických dlaždíc pre… 13,99 dolárov najpredávanejší (142) DEAL DEŇ UKONČÍ V × Ďakujem!

Pomôže nám to vylepšiť dojem z reklamy. Pokúsime sa vám už takéto reklamy nezobrazovať.

Nahlásiť problém

Táto položka je ...

Irelevantné Nevhodné / Urážlivé Zle zobrazené Ostatné

Pridajte komentáre(Max. 320 znakov)

Keramická dlažba 4x4 biela lesklá povrchová úprava… 59,99 dolárov najpredávanejší (36) DEAL DEŇ UKONČÍ V × Ďakujem!

Pomôže nám to vylepšiť dojem z reklamy. Pokúsime sa vám už takéto reklamy nezobrazovať.

Nahlásiť problém

Táto položka je ...

Irelevantné Nevhodné / Urážlivé Zle zobrazené Ostatné

Pridajte komentáre(Max. 320 znakov)

Usporiadajte to všetko s chrómovaným ... 49,09 dolárov najpredávanejší (1587) DEAL DEŇ UKONČÍ V Reklamy od Amazonu