Hlavná Celebrita Švédsky malý princ Oscar je na svojom kráľovskom krste taký roztomilý: Pozrite si fotografie

Švédsky malý princ Oscar je na svojom kráľovskom krste taký roztomilý: Pozrite si fotografie

 princ švédsky baby oscar Švédsky princ Daniel a jeho manželka, švédska korunná princezná Viktória, oslavujú 27. mája 2016 vo švédskom Štokholme krstiny svojho synčeka princa Oscara. (Poďakovanie: Julian Parker/UK Press cez Getty Images)

Kráľovské a pripravené! Korunná princezná Viktória a manžel Princ Daniel vyšli so svojou krásnou rodinkou v piatok 27. mája pre svojho synčeka Princ Oscar krst vo švédskom kráľovskom paláci v Štokholme.

vhodné šaty pre svadobných hostí

Malý sa zúčastnil na kresťanskej sviatosti v tej istej kaplnke, kde bola 4-ročná staršia sestra princa Oscara Princezná Estelle a mnoho ďalších švédskych kráľovských rodín bolo pokrstených.

 princ oscar švédsky krst

Členovia švédskej kráľovskej rodiny sa zúčastňujú kráľovského krstu princa Oscara. (Foto Julian Parker/UK Press cez Getty Images)

V piatok bohoslužbu viedla arcibiskupka Antje Jackelén, ktorej pomáhali biskup Johan Dalman a kaplán Michael Bjerkhagen.

Jeho kráľovská výsosť princ Oscar Carl Olof dodržiaval kráľovskú tradíciu a obliekol sa do krstu, ktorý nosili jeho predchodcovia. Bábätko je tretie v nástupníctve na švédsky trón a sleduje svoju matku (38) a staršiu sestru Estelle.

 princ oscar švédsky krst

Švédsky princ Oscar bol pokrstený v Kráľovskom paláci v Štokholme 27. mája 2016 vo švédskom Štokholme. (Foto Julian Parker/UK Press cez Getty Images)

Estelle medzitým v piatok vyzerala ako pľuvajúca podobizeň svojej kráľovskej matky, ktorá mala na sebe biele šaty a miniatúrny fascinátor identický s čelenkou princeznej Victorie.

Princ Oscar, ktorý sa narodil 2. marca, bol obklopený oddanými členmi rodiny vrátane svojich starých rodičov Kráľ Carl Gustaf a Kráľovná Silvia Švédska. Krstná mama chlapčeka, mladšia sestra princeznej Viktórie princezná Madeline, bola tiež svedkom krstu a túto príležitosť oslávila so svojou malou dcérkou Princezná Leonore .

Brat princeznej Viktórie Princ Carl Philip a Princezná Sofia Švédska boli tiež na ceremónii, ktorú čoskoro plánujú pre svojho vlastného syna Princ Alexander Erik Hubertus Bertil. Novorodenec princ Alexander, ktorého privítali 19. apríla, nebol prítomný na krste svojej sesternice.

Ďalšími členmi kráľovskej rodiny, ktorí sa v piatok na krste zúčastnili, boli krstný otec princa Oscara, korunný princ Frederik a korunná princezná Mary z Dánska. Pri tejto špeciálnej príležitosti boli prítomní aj korunná princezná Mette-Marit a korunný princ Haakon z Nórska.